Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Výkonné MDA v VGA... kdy už bude :-(

Marian Veselý (662)|21.3.2006 22:38
Docela by mě zajímalo, kdy už konečně někdo vypustí MDA s VGA displejem a dostatečně výkonným procesorem (pominu-li qtek 9000) místo těch 200 Mhz OMAP a 300 Mhz co se dělají teď...
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2006 23:33
Pokud zařízení bude mít výkonný procesor, tak buď bude malé s malou baterkou a tedy krátkou výdrží nebo velké s velkou baterkou a větší výdrží, ale to si zase budou zákaznící stěžovat na cihlu až tvárnici.

Tak je to pořád dokola: baterie - procesor - pda (velké / malé), z těch 3 můžete mít jen 2.
Marian Veselý (662)|22.3.2006 07:59
Dobře, vypusťme VGA, ale silnější procesory by opravdu neškodili. Jsem zvyklej na Acer n50 prem. s procesorem 520 Mhz a když vezmu, že maximální takt procesoru u MDA je 300 Mhz... No čekám jestli sem někdo začne dovážet E-teny, konkrétně E-ten M600: http://www.etencorp.com/products/Communication/600.php, to vypadá dle specifikací docela obstojně.
Marian Veselý (662)|22.3.2006 08:01
Koukám, že po ránu mě to moc nemyslí, "neškodily" je samozřejmě s tvrdým Y :D
Dzejkob (286)|22.3.2006 09:11
Zatim to bohuzel asi nepujde. Dokud nebudou nejake OLED displeje, ktere budou mene zrat a velikostne budou srovnatelne s papirem, tak tezko muzem pozadovat MDA s hmotnosti do 200g s VGA displejem a rychlym procesorem. O to vic me udivuje pristup vyrobcu, kteri zacinaji pomalu kaslat i na klasicka nadupana VGA zarizeni a pousteji se do znacne omezenych MDA. Docela me to stve, protoze VGA je pro me dnes uz proste nutnost. Chapu vyrobce, ze uz nebudou vyvijet nova QVGA zarizeni, ale proc stop vsem PDA, to moc nechapu. Ted jeste situace neni tak tragicka, je tu aspon na vyber mezi Dellem, Looxy a Acery, ale co treba za dva roky...No snad uz tedy bude technologie zase o kus vepredu a dockame se kvalitnich VGA MDAcek.
Martin Ráž Hoch (1832)|22.3.2006 09:15
No, kdyby takový Compact dostal VGA (možná mě ubijete, ale netuším náročnost takového HW)... to by byla paráda.
beecher (9270)|22.3.2006 10:26
No nevim, ale ve specifikaci E-Ten nejaky naznak po EDGE natoz 3G nevidim a tahat neco pres GPRS? Uff... :no:

Pokud neco HTC nepokazi na Hermesu, tak ten Tjamtjung na 300 MHz bude na QVGA naprosto v pohode. Nezapomenme, ze jedine zarizeni, ktere ho ma je zatim VGAckovy Acer N310 (doufam, ze se nepletu) a kdyz jsem ho mel moznost vyzkouset, tak to na beznou praci bylo naprosto v pohode. Stejnak nejvice to brzdily WM5...

To MRH: Do Compacta VGA? A nevis jak? :D
Martin Ráž Hoch (1832)|22.3.2006 11:45
No to je právě to co jsem psal, že já to rozhodně nevím:), protože vůbec nemám šajn, co obnáší taková implementace VGA a jaké přesně musí mít podmínky... a nebo externí display do SD:D
Kája_oldd (759)|22.3.2006 15:08
[QUOTE="Marian Veselý"]Dobře, vypusťme VGA, ale silnější procesory by opravdu neškodili. Jsem zvyklej na Acer n50 prem. s procesorem 520 Mhz a když vezmu, že maximální takt procesoru u MDA je 300 Mhz... No čekám jestli sem někdo začne dovážet E-teny, konkrétně E-ten M600: http://www.etencorp.com/products/Communication/600.php, to vypadá dle specifikací docela obstojně.[/QUOTE]
Nemohu si odpustit poznámečku, protože MDA2, MDA3, MDA Compact...mají takt na 300MHz, pokud to chápu správně a nemyslel jste jedničku:)
EDIT: jsem so ale prase, myslel jsem nad, ne na 300....já se snad polepším:D
Marian Veselý (662)|22.3.2006 15:23
No právě jsem myslel, že 300 je maximum a čekám, kdy bude něco přes 400...
beecher (9270)|22.3.2006 16:05
MDA2 a MDA3 bezi na Intel XScale PXA262 400 MHz, Compact na Intel XScale PXA270 416MHz.
Ale nesmite zapomenout, ze jak OMAP tak Tjamtjungy jsou jina architektura, stejne jako AMD vs. Intel... ;)
Zdenek Malinsky (9781)|22.3.2006 16:37
No, ideální by bylo, kdyby si každý mohl sestavit PDA dle svého, jako to dělá s gramofony americká firma VPI. Vyberete si typ gramofonu, ložisko, tlumení, talíř, pohon, setrvačník, raménko a oni vám to tak dodají.
Takže u PDA si na webu vyberete velikost "futrálu", velikost a rozlišení displeje, RAM, ROM, sloty na karty, procesor, klávesnice, GPS, mobilní část....pak na vás dole vykoukne cena, vy se zděsíte a snižujete postupně nároky, až se dostanete na stejné parametry, jako mají PDA/MDA teď. ;) :D
Orloj_ce4you (299)|16.6.2006 23:27
zatim nejvykonejsi (ale bez vga) se mi jevi G500 :-) A ma navigaci, navic je to fesak :yes: