Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Axim™ X51v-624 anebo HP 4700 nebo něco jiného?

Paullus_ce4you (400)|21.3.2006 14:32
Dosloužil mi HP 2210, respektive se mu ulomila pacička u krytky baterie, což v HP servisu stojí asi jako nové PDA, takže se musím poohlédnout po něčem novém.
Jelikož jsem zastáncem důsledného oddělení PDA od telefonu, chtěl bych klasické PDA s VGA, WiFi, BT a SDIO a CF slotem. Po přečtení recenzí na našich stránkách ale i konkurence jsem se dostal do dilematu: Axim™ X51v-624 anebo HP 4700?

Poradíte mi, které z nich je lepší, případně zda neexistuje anebo se nepřipravuje něco ještě kvalitnějšího než tato dvě zařízení? Otázku ceny bych zatím stranou ležet nechat muset.

Předesílám, že problematice PDA se již tolik nevěnuji, takže nemám vůbec žádné ponětí o současných trendech. Nechci ale smartphone ani komunikátor či obdobné multifunkční zařízení; klávesnice na PDA se mi ekluje.

Díky P.
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2006 15:08
Koukni na tento příspěvek a volba je snad jasná, ne? ;) 256 MB ROM, WM 5.0, grafický čip, CompleteCare (Dell) vs. o 0,3" větší displej (HP) - co je pro tebe větší priorita?

Ono nových PDA s VGA displejem a bez telefonu, klávesnice, GPS apod. už asi moc nebude. S tím nic nenaděláme - prostě je teď móda hodně (2, 3, 4..) v 1, takže i výrobci se věnují především a někteří pouze smartphonům a komunikátorům.
Paullus_ce4you (400)|21.3.2006 15:43
Zdeňku díky,
poctivě jsem si přečetl celkou 28-stránkovou diskusi a asi to bude ten Dell.

Na jiném fóru, kde byla rovněž řešena otázka, zda HP 4700 nebo Axim X51V, padl názor, že nejlepší je si hodit korunou a doufat, že se už se shora nevrátí.
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2006 15:49
Celou diskuzi jsi nemusel - já jsem dával přímý odkaz na dnešní beecherův příspěvek o ceně.
Mohl jsi přijít v sobotu na pražský sraz: spousta PDA na obhlédnutí, dobré pivo i stejky, hezká servírka...;)

EDIT:
Abych nepropagoval jen Dell. Hx4700 bude mít snad už konečně upgrade na wm 5. Další s VGA je Acer, ale ten má pomalejší procesor a pokud neřešíš cenu... :? , Loox také chystá 2 modely, ale čisté PDA není myslím ani jedno. A HP a nový model? Něco se chystá, ale zatím nikde na webu žádné úniky ani šumy. Opravdu těžko radit, zda ještě čekat nebo ne.
Pokud se rozhodneš pro Dell, doporučuji, jak píše beecher, přikoupit CompleteCare (rozbitý displej? = no problemo). Baterie (silnější) a pouzdro můžeš levněji a lépe koupit na aximcases.com.
Paullus_ce4you (400)|21.3.2006 20:55
Zdeňku, ještě jednou díky, koupím si ten Axim, byť i marketingová politika Dellu je zrůdná. Nikde jinde než u něj a přes Internet to zařízení nekoupíš. Člověk si na to ani šáhnout nemůže.

S tou připlacenou zárukou máš taky pravdu, o baterii ani nemluvě. Jinak jak jsem pochopil, nemá to např. ani autoadaptér, ale já mám naštěstí v autě měnič napětí, takže bych tohle přežil.

P.S. V sobotu jsem si ještě myslel, že vhodně připevněnou izolepou si prodloužím životnost svého stařičkého Ipaqa 2210 do doby, než budou na PDA běhat Windows Vista.

P.