Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Majitelé držáků Brodit ... pomoc

acter (35)|21.3.2006 07:37
Chtěl bych si koupit tento držák:

http://obchod.sunnysoft.cz/scripts/detail.asp?itemId=522885&level=211


Ma to ale háček...požíval bych ho ve firemních autech (Octavia) a firma Brodit bohužel nenabízí variantu s husím krkem, ale pouze s klipama (ProClip mam dojem)...
Tedy moje otázka zní: "Je monáž a demontáž tohoto klipu složitá záležitost nebo je to otázka vteřin ?"
(Napadla me i varianta Brodit (drzak)+DicotaKeeper(poupravit husi krk), ale to uz budou skoro 2000.)

Popřípadě se, prosim, podělte o zkusenosti prave s timto drzakem...

Předem diky
Surgical (2364)|21.3.2006 08:00
Je to otazka vterin, kamos si poridil do sve Octavie Brodit platform na levou mrizku stredniho panelu, nainstalovane to mel opravdu za par vterin a vypada to podstatne lepe, nez vsechny husi krky....nemluve o bytelnosti
Mudrunka (547)|21.3.2006 08:08
Držák mám (i když ve variantě pevného připojení na elektriku v autě), je perfektní. Varianta napájení ze zapalovače není nic moc, škodovky jej mají jaksi nešikovně a kabel značně překáží. V době, kdy jsem to řešil ProClip u nás nebyl ještě k sehnání, tedy jsem to řešil jinak. Ale výdech klimatizace jsem kvůli napájení demontoval (sice u Fábie, ale Octavia je v tomto směru obdobná). Nic moc, skončilo to tak, že jsem tento výdech musel pořizovat nový. Tedy na „přehazování“ z auta na auto to není. Ve služebáku používám obyčejný husí krk (u Sunnysoftu stál cca 400 Kč) a „peru“ se s napájecím kabelem. Nic moc.
acter (35)|21.3.2006 09:36
Diky za reakce...

Takze na "rano priprcnou na mrizku ventilatoru, vecer odsprcnout" to neni ? :-( Je to skoda, protoze cena celyho Broditu je v podstate podobna neorig.drzaku a nabijecce a navic se mi libi uchyceni PDA (jen posazeni), zadny "univ.cvakacky".

Nema to nekdo smontovany nejak alternativne ?
Erikt68i (266)|21.3.2006 20:02
Mám tento držák na mřížku ventilace na středu palubní desky. (Mám Seata). Výhody - není osvětlováno sluncem, netřepe se, snadno se instaluje. Nevýhodou je jen pozice poněkud mimo zorný úhel řidiče ale to snad vadí jen puntičkářům.
Instalace, pokud si to člověk nacvičí, je otázkou 5 sekund! Je jen třeba se naučit grif jak horní zúžení vsunout do "škvírky" mezi korpus ventilace a vlastní palubku - dolní už sám vklouzne do spodní mezery. Drží to i na našich silnicích jak přibyté, pokud máte obavy, nebo to tam chcete nechat "nafurt", je v sestavě tenká samolepka, která oba konce zafixuje - fakt napevno!! Vlastní PDA se pohodlně zasune, dá se naklápět, na obě strany o 90stupňů bez újmy na bytelnosti držení. Protože Seat má zásuvku zapalovače cca 30cm od držáku, tak jsem ani nekupoval držák s integrovaným napájecím konektorem - zbytečné. Ve Škodovkách ale asi dobré řešení, dlouhou šňůrou pak není vlastní konektor v PDA namáhán. A hlavně si vyberte vlastní ProClip pro příslušnou značku svého vozu včetně modelu a roku výroby - ať nemáte problém s instalací!
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2006 21:00
Možná by bylo lepší zajít do prodejny a okouknout to na vlastní oční bulvy.

Osobně si myslím, že je důležitější hlasová navigace, než pořád koukat na displej PDA. Když někdy vidím magory, jak místo na silnici koukají na navigaci, tak bych ...:(( :mad: :evil: :dead: Prodávám škodivku a šetřím na BVP nebo tank (armáda dělá výprodej).:?
acter (35)|21.3.2006 21:17
Byl jsem v brnenskym Sunnysoftu, ale bohuzel ty klipy maji na objednavku... Sice tam jedem meli, ale ten byl nekym zamluven, tak me bylo blby zadat o rozbaleni.
Jak dlouhej kabel je u aktivni verze ? Je to snura nebo takovej ten tocenej drat?
Jinak po precteni vasich nazoru do nej asi pujdu...ovsem mi stale vrta hlavou, jak to muze jit lehce vyndat. Videl jsem zminovani ProClip (myslim ten do ventilatoru) a ma na konci takovy "drapky" proti vypadeni....
Erikt68i (266)|22.3.2006 21:24
Horní "držák" je zahnutý o cca 150 stupňů, v délce 6mm a zeslabený na 0,35 mm, dolní je přímý ale též zeslabený ve stejné délce. Proto není problém dolní vysunout, držák odklopit od palubky cca o 30 st. a jemně vytlačit horní držák z mezery. Po pár zkouškách, až dostaneš ten správný grif, to jde jak po másle nasadit i vyjmout. (Hlavně se na začátku nevztekat!!! - vlastní zkušenost)
Jinak asi každý je dost svéprávný, aby s navigací nakládal rozumně. :yes:
acter (35)|27.3.2006 10:49
Vsem radicim jeste jednou diky....

Vyresil jsem to ale nasledovne....po precteni diskuze Nabijeni Looxe nabijeckou od GPS i-Tec, jsem objednal Keepera a budu pouzivat prave tuto nabijecku....