Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sennheiser CX 300 vs. Koss Porta Pro...

Petr89 (152)|20.3.2006 17:57
Nevim zda mám koupit ty nebo ty... Já vim že je to diskuze na tema jestli je lepší písmeno C nebo B, spíš bych chtěl vědět jestli se Sennheisery vyrovnají těm kossům? Nemáte někdo zkušenost? Vím od kámoše že Kossy hrajou suprově, ale sem zvyklej spíš na pecky, navíc Kossy moc krásy nepobraly... :)

Dík za odpovědi, jestli nějaký budou =o)..
atomion (1159)|20.3.2006 21:52
Tak mohu doporučit Sennheiser PX 200 Hrají naprosto skvěle a jsou mnohem vkusnější než Koss PortaPro.. Jsou to sluchátka které mohu jedině doporučit.. :yes: ;)
Petr89 (152)|21.3.2006 20:32
Sennheisry hrajou pekně, jedny mam, sou sice hodně starý, ale na poslech ke kompu sou super... Nejspíš u mě ale vyhrajou ty kossy, doživotní záruka... Mít ji i sennheisry, tak neváhám...
Miloš Strouhal (3997)|21.3.2006 20:44
[QUOTE="atomion"]..a jsou mnohem vkusnější než Koss PortaPro..[/QUOTE]Aha, tak to bych se hadal co je tady vkusne a co ne.. Dost silne je to vec nazoru. Senny se lehce okoukaji, ale dve desitky let stare Kossy ani nahodou.. ;) Porad vypadaji tak "kosmicky".. Mam doma Senny za 5.500 czk, a po par letech vyzeraji tak nejak obycejne a okoukane. To se ale o Kossech proste rict neda. :yes: Nesnasim lidi co tvrdi ze je Hayabusa oskliva. Ona je totiz tak "oskliva" az je nejkrasnejsi ze vsech! :D
Zdenek Malinsky (9781)|21.3.2006 20:47
A kolik chceš investovat peněz? Tyhle? Nejsou zbytečně levná. :?
Kája_oldd (759)|22.3.2006 01:08
Ufky, sluchadlum moc nerozumím, to předem:D
1)vhled je subjektivní záležitost, to musí posoudit ten co vybírá. Snad jen u koss port občas naštve, že jsou tak rozšířené:) Člověk pak strácí punc originality, ale koneckoců sluchátka jsou od hraní, ne ukazování;)
2)nějak mi nesedí výběr, cx300 bych spíš srovnával s kossy plug a s portama už tedy spíš zmiňované px200.
Vilda_ce4you (40)|22.3.2006 07:45
Poslouchal jsem mnoha a mnoha sluchátkami, ale zvítězily u mě na celé čáře KOSS Porta Pro.... :))
Ale každý má trochu jiné uši i nároky!!:D
null (0)|22.3.2006 07:49
ahoj ja jsem mel jednu dobu Sennheisery hraly super ,ale jak jsem mel poprve Koss Porta Pro na usich tak neni co resit jedine Koss
Dzejkob (286)|22.3.2006 09:15
Taky muzu Kossy doporucit, navic dnes se daji Porty sehnat za hodne solidni cenu(i pod 1500Kc). Dozivotni zaruka se taky pocita :yes:.
Standa_ce4you (380)|22.3.2006 11:32
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Aha, tak to bych se hadal co je tady vkusne a co ne.. Dost silne je to vec nazoru. Senny se lehce okoukaji, ale dve desitky let stare Kossy ani nahodou.. ;) Porad vypadaji tak "kosmicky".. Mam doma Senny za 5.500 czk, a po par letech vyzeraji tak nejak obycejne a okoukane. To se ale o Kossech proste rict neda. :yes:[/QUOTE]

Naprostý souhlas :yes: Akorát pro mne Porta Pro nevypadají "kosmicky", ale jako "old school hifi" z 80. let :)...

Toto jsou pro mne "kosmická" sluchátka - levný kýčovitý design (ale jsou i horší):
Petr89 (152)|22.3.2006 15:45
Tak asi půjdo do těch kossů... =) Rozhodoval sem se spíš mezi peckami a porta pro, jelikož jsem The Plug už měl, a nějak po nich už netoužím, tak sem myslel, že sennheisry budou hrát líp... Ale přece jen doživotní záruka vítězí, nikdy nevíte co vám je muže přejet.... :P

I když sem se teď koukal na článek o Anycom sluchátkach, taky nevypadaj špatně, ale ta cena... :P
Zdenek Malinsky (9781)|22.3.2006 16:48
V Praze v sídle dovozce Sennheiser se (nevím zda všechny modely) dají vyzkoušet. Je to ulice Bohuslava Martinů, někde mezi Pražského povstání a Pankrácí nebo Pankrácí a Budějovickou. Nebo někde v obchodě, pokud ti je nechají vyzkoušet. Každý má trošku jiný vkus, nekdo preferuje basy, někdo naopak vzdušnost apod. Lepší je si to vyzkoušet na vlastní uši. :)
Martin Ráž Hoch (1832)|22.5.2007 21:30
Podle mě je právě síla Sennheiserů CX 300 v tom, že jsou nenápadné (a to skvěle)... ale hodně kvalitní. Dneska jsem měl tu čest si je poslechnout na HTC TyTN a byla to prostě paráda! Jděte je vyzkoušet a zjistíte, že se dá hudba poslouchat elegantně. Navíc je to dobré i jako dárek pro manželku, nebo tak;)
Zdenek Malinsky (9781)|22.5.2007 22:23
Nemůžeš generalizovat. Každý lepší výrobce sluchátek (Koss, Sennheiser, Bayerdynamic....) má dobré i horší modely. Jak jsem již psal, je to jako výběr manželky - záležitost osobního vkusu a preferencí. ;)
Také je třeba přihlédnout k ceně a kvalitativnímu poměru sluchátka:zařízení a jejich následného využití. Asi jako je stejný nesmysl dát na Porschne ojeté barumky ze vrakoviště nebo naopak na Trabanta před smrtí dávat nejdražší mišelinky, stejně tak superdrahá sluchátka nebo naopak zbytečně levné špunty-šunty nebudou nejlepší kombinací k PDA a přehrávaným empétrojkám. Drahá a kvalitní sluchátka budou zbytečně odhalovat chyby komprimavané nahrávky a "levného" přehrávače a naopak levné a nekvalitní mají značné rezervy a nevyužijí maxima z kombinace MP3+PDA.
Carabei (611)|14.8.2007 16:32
jelikoz uz nejakou tu dobu vlastnim Porta Pro a minuly tyden jsem zakoupil Sennheiser CX 300, ktere by mohly byt po tydnu uz trochu zajete(at si rika kdo chce co chce tak dle meho se zvuk u sluchatek behem prvnich dnu muze docela zmenit), tak jsem se rozhodl porovnat zvuk. Prozatimni zaver je, ze bych si uz Porty asi znova nekoupil, mozna na zimu aby mi nenachladla ouska:D Senny maji spektrum vyrovnanejsi, maji ciste vysky, coz se u Port opravdu rici neda, je pravda, ze v nizkych frekvencich maji Porty vetsi vykon, ale ne zas o moc, navic nejsou basy tak ostre jako u Sennu
Miloš Strouhal (3997)|14.8.2007 18:46
Nezlobte se na mne, ale jak muzou jakekoliv i sebedrazsi spunty hrat lepe, vyrovnaneji a cisteji nez ve sve tride referencni Koss Porta Pro.. Neverim ani trochu.
Carabei (611)|14.8.2007 20:03
Drobna otazka. V cem je u Porta Pro ta referencnost? to uz bych stokrat radsi bral moje Behringery jako referencni. Ale pokud je reference to, ze i pri "vyskovych" pasazich jsou slyset bassy, tak dobra, tam by Porty urcite vyhraly:D :D :D

[QUOTE]ale jak muzou jakekoliv i sebedrazsi spunty hrat lepe a vyrovnaneji a cisteji nez...[/QUOTE]

Tak minimalne Ultimate Ears UE 10 budou urcite hrat lip.

A za tim ze cx 300 maji vernejsi a vyrovnanejsi prednes nez porty si stojim.
Miloš Strouhal (3997)|14.8.2007 20:33
Ale tady preci vubec neni dulezite, co vy byste bral jako referencni sluchatka. :D Dulezite je, co referencnim ohodnotili a ohodnoti audiofilove, hudebni testeri, recenzenti a stovky high end studii na celem svete. A tem se hudebni prednes sluchatek Koss Porta Pro zda referencni uz vice jak deset let. A na tom vy nic nezmenite, at tu pisete o spuntech do usi co chcete. Az v nejakem high end casopise napisi, ze vase Senny (nebo ty moje za 8000,- Kc) dosahuji zcela vyvazene reprodukce v cele siri slysitelneho pasma, skveleho podani prostoru a vysek, vyborne dynamiky a kmitoctove jdou az temer dolu, az ziskaji mezinarodnich oceneni v sluchatkovych testech renomovanych casopisu a serveru a az o nich nekdo na slovo vzaty (tedy ne vy, bez urazky..) napise, ze lze tato sluchatka s cistym svedomim oznacit za referencni v kategorii sluchatek k prenosnym hudebnim prehravacum, ci v kategorii jine, hodte mi sem prosim link. Rad se temi spunty budu pak vice zabyvat. Do te doby mi vychvalovani Sennheiser spuntu a povysovani kvality jejich prednesu v oblasti vyssich tonu a jejich lepsi dynamiky nad dnes jiz legendarni Porty prijde zcestne a naprosto subjektivni, tedy nulove informacne hodnotne. A i vzhledem k tomu, ze vychvalujete vysokou kvalitu reprodukce spuntu sumitek, coz by skalni hifista proste nikdy neudelal. ;) Pokud vam vadi hutne basy u Kossu, chtel bych videt co budete rikat, az vam nekdo treba v Corinthii pusti aparaturu slozenou ze spickovych komponent v radu stovek tisic az milionu.. A to jsou teprve nejake basy.. :cool:
Carabei (611)|14.8.2007 21:04
Ale i skalni hifista si sluchatka nejdriv poslechne a pak o nich teprve neco rekne. Ja rikam pouze zkusenosti.

K tem bassum, ja je mam rad, ale jen kdyz jsou tam kde maji byt a do vysek rozhodne nepatri;)
Miloš Strouhal (3997)|14.8.2007 21:31
To asi mate pravdu. Kdyz ja si fyziky ve skole uzil az az a tam nas ucili, ze....no proste zaklady akustiky atak.... ;) Ale sebe take nepovazuji za nejakeho skalniho hifistu, doma sice tocim cedecka na celkem zajimave masince, ovsem v praci si nonstop poustim empetrisky, takze nic noo.. :D Netvrdim, ze zvukovy prednes tech spuntu nemuze byt na velmi slusne urovni, tedy v porovnani s ostatnimi sluchatky teto konstrukce a typu.
zuzkys (356)|14.8.2007 22:21
Tak já mám Sennheiser CX300 white (pak ještě k PC Sennheiser HD 435) a opravdu bych rozhodně neměnila za nic jiného, co se týče zvuku, tak super. Rozhodně se k dodavateli Sennheiseru běž podívat (v již zmiňované ulici Bohuslava Martinů - jinak firma se jmenuje Panter). Mají tam všechny sluchátka na ozkoušení, navíc příjemní lidé, takže určitě tam můžeš vybrat přesně ty, které by ti vyhovovali nejlépe. Co se týče kossů, nevím, pár jsem jich vyzkoušela, ale za Sennheisery bych rozhodně neměnila.
Toť můj názor, nikomu ho nenutím.
Miloš Strouhal (3997)|14.8.2007 22:43
Jasne, diky za typ, kdyz budu mit cestu kolem, rad mrknu a ty spunty si poslechnu.. A ac tu branim Kossy, doma mam take Senny, jak uz jsem psal.. Ovsem mam i ty Kossy (uz od roku 95) a tak nejak jsem se sluchatkum pred casem malicko venoval.. Nic proti Kossum, nic proti Sennum, ale kdyz je neco na spickove urovni, vetsinou se to dlouho neutaji.. ;)
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2007 08:39
Ad prodejna
Miloši, asi špatně čteš - minimálně 2x jsem zde o Panteru a ulici B.Martinů psal.

ad sluchátka
Asi budu muset odložit Staxy, oboje výše jmenované modely zapůjčit a udělat srovnávací test.;)
Miloš Strouhal (3997)|15.8.2007 09:31
Jasne, pred vic jak rokem.. ;) Na ten test jsem velice zvedav!
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2007 09:48
Popravdě ten test mne zajímá taky:) - osobně bych tip na výherce tohoto duelu Kossy, už jen z principu daného konceptu.

Já jsem oba modely porovnával, ale pro mne v preferencích hraje roli ta váha, velikost a elegantnost - opravdu nepotřebuji mít na uších něco kosmického;). Ono beztak, jak už bylo řečeno, stejně nevyužiji jejich maximální potenciál na PDA + komprese mp3 (no teda, kdyby jste připojili sluchadla do mého notebooku, tak to by jste teprve poznali co je nekvalitní zvukový výstup). Mě zvukově víc vyhovují Senna, Kossy mi přijdou trochu přebasovanější, ale je to opět čistě soukromý výběr. Navíc nejsem audiofil, ale obyčejný uživatel, tudíž můj názor se nemůže rovnat někomu, kdo do toho vidí, resp. slyší;)
Zdenek Malinsky (9781)|15.8.2007 12:03
To neni nic noveho, za Kossy maji trosku pridano na basech (najsou to take monitory, ale "na ven"). Nijak jsem se tim moc detailne nezabyval, ale tento celkem decentni loudness mi prijde jako prijatelnejsi, nez ruzne bass boost a eqalizery v PDA. Navic pri poslechu venku s ruznymi prenosnymi prehravaci je toto spise ku prospechu. Myslim dle poslouchane muziky-klasiku v mp3 asi posloucha venku jen nepatrna cast lidi a na doma a kvalitnejsi poslech je treba trosku jina trida sluchatek.
Martin Ráž Hoch (1832)|15.8.2007 12:27
No to je zase super na Sennech, že skvěle utlumí okolní prostředí. Do auta to rozhodně není, ale takové metro:)
Navíc tlumí i zvuk ven, zase preferneční.