Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Dotazy A632/636

Rony1_ce4you (12)|20.3.2006 16:42
Zdravím, rozhoduji se o koupi A632/636 a mám pár dotazů. GPS sice až tak nepotřebuji, ale viděl jsem jiný iPaq s externí GPS a s TomTomem a byl jsem z toho "unešen". Móóc pěkná hračička.

1 - lze to použít i jako klasickou GPS ? ... prostě jdu lesem, po cestě si nastavím pár waypointů, průběžně mi to zaznamenává trasu, ukazuje nadmořskou výšku, kompas, když jdu nazpátek, umí to navigovat k těm waypointům nazpět ? Existuje takový SW ?

2 - když nemám v TT můj dům, jde tam vložit pozice ? TT by mě pak navigoval do té dané pozice ?

3 - dostatečně dlouhý auto držák - mám docela dlouhou palubovku, a obavy abych mohl opřít držák o palubku (aby PDA při 100km/h nevibrovalo), a nevím jestli tam nebude překážet ten napájecí konektor ?

4 - je to zpracování vážně tak mizerný ? (můj poslední iPaq 3670 je v hliníkovém pouzdře, nic na něm nevrže atd.) Neupadne ta anténa ? Příp v otevřeném stavu v autě při jízdě nezavírá se ?

5 - vyplatí se přidat 1000 Kč za WiFi ? Mám to doma i v práci, ale asi to surfování stejně nepoužiju. Funguje na tom např. Skype přes WiFi ? Že bych to používal jako telefon v nějakém stand-by režimu.

Díky za rady, upřímně řečeno bych nejraději přikoupil GPS ke starému PDA, ale nemám jacket a nic jiného se asi nedělá aby to mělo BT a SD slot.
Surgical (2364)|20.3.2006 17:26
Ad1) Lze, ale ne bez příslušného programu typu Vito Navigator II. a dalších.
Ad2) Lze. V nabídce Změnit předvolby/Změnit domovské místo na druhé straně nabídky možností je Pozice GPS (clověk stojí před barákem na chodníku nebo na ulici a uloží tuto polohu).
Ad3) Než dlouhý husí krk je daleko lepší pevná montáž typu Brodit (doporučuji prohlédnout nabídku na Sunnysoftu například jako inspiraci). Napájení lze schovat do středové konzole vozu.
Ad4) Co jsem držel v ruce, tak to opravdu tak hrozné není, ale iPaq byl ve své době luxusní mašinka v luxusním provedení, pouzdro nebylo hliníkové, ale z hořčíkové slitiny (za odpovídající cenu iPaqa). Anténa neupadne, ale urazit se dá (jako všechno na kloubu, včetně displaye notebooku).
Ad5) To je otázka priorit. Pro mě je WiFi prioritní. Skype na tom poběží, mašinka má výkon skvělý. Ideální je WiFi pro synchronizaci webových služeb typu počasí, čas a jiných...

Jinak nechápu, co se nedělá, aby to mělo BT a SD slot...takových PDA jsou spousty...
Rony1_ce4you (12)|20.3.2006 18:29
Díky moc za rady, asi ho objednám, potřeboval jsem nakopnout ... ;)

S tím BT a SD slotem jsem myslel nějakou "náhradu" toho originálního jacketu ke starému iPaqu, protože takhle ten iPaq budu moci použít už jen jako podložku pod stůl :)
mils123 (11)|22.3.2006 20:04
Je to 14 dní, co jsem také podobně sondoval na toto téma. Asus 636 jsem nakonec koupil a zatím nelituji. Zatím tam mám jedinou drobnou mušku. Dost velké opotřebení použité ochranné folie. Až si budu kupovat novou, pokusím se o nějakou kvalitnější.
fun_thomas_ce4you (74)|22.3.2006 21:00
Ja mam A632 asi 3 tydny a spokojeny jsem maximalne! Zatim zadnej problem, navigace funguje OK, ostatni soft taky bez problemu!

mils: jestli si tam nechal tu puvodni folii co je tam z vyroby, tak ta je pouze transportni, ja ji mel po tydnu tak ojetou, ze se pres to nedalo skoro koukat ;) ted jsem tam dal nejakou folii myslim od nemeckyho vyrobce (obal u sebe ted nemam, ale muzu zjistit),urcena byla pro Loox 720, tak sem ji malinko oriznul a nemuzu si stezovat. Stala me tri stovky v mironetu, ale vypada ze by mohla neco vydrzet.
Rony1_ce4you (12)|22.3.2006 21:25
taky doufám že bude v pohodě, objednal jsem nakonec A636 v pondělí v noci, a teprve dnes odpoledne ho expedovali, snad dorazí zítra, sleduji pohyb balíku (má 1,82 kg), a nemůžu se dočkat.

Ještě vybírám nějakou SD kartu, nejspíš 2GB (všechno menší mi připadá málo, chci tam mít mapy pro navigaci, a na snowboard nejoblíbenější "empétrojky").

.... a v sobotu vyrazím na cestu po republice podle Navigátoru ;)
mils123 (11)|22.3.2006 21:33
thomas - jestli mi napíšeš tu folii budu rád :)) díky
rony - ja jsem k 636 koupil SD 2G Kingston a paráda
fun_thomas_ce4you (74)|22.3.2006 21:39
rony: myslim ze budes spokojenej, moje A632 v kombinaci s TomTom slape bez problemu! jo a ta kolibka do auta taky super, bal jsem ze ten krk bude kratkej, ale mam to jako by to bylo navrhovany presne pro moje auto :))
Kartu jsem koupil 1GB Transcend v TS Bohemia za 1320 a zatim si nemuzu stezovat.

mils: info o ty folii ti poslu zitra odpo az se dostanu k tomu obalu ;)
Mefisto (231)|23.3.2006 18:13
A pridej i cenu co stala :)
Mefisto (231)|23.3.2006 18:19
Nestava se nekomu, ze kdyz ma PDA vyple den nebo dva tak nejde zapnout jen soft-resetem?
Baterka ma 70%
fun_thomas_ce4you (74)|23.3.2006 19:30
Tak k ty folii: vyrobce je Dantotec (http://www.dantotec.de) a folii mam konkretne tuhle: http://www.dantotec.de/shop/onscreen-plus-schutzfolie-n+...+50-p-14941.html. Ja mam teda konkretne pro Loox 720, kterej ma o malinko vetsi displej, takze na dvou stranach jsem asi o 2 mm orezaval. Jinak pak nasazeni folie bez problemu, krasne si na displej sedne,akorat nesmi mit vetsi rozmer nez je displej samotny, folie je pevna a dost blbe se dostava pod okraje. Bublinu nemam ani jednu, na PDA ani neni poznat ze tam folie je. V Mironetu mi ji prodejce sehnal zhruba za 320 Kč, az budu davat nekdy casem dalsi, urcite zase pujdu do te same, jsem s ni max. spokojen.
Jo a jeste jsem si vzpomnel, baleni obsahuje taky takovy ten hadrik z mikrovlaken na dukladne vycisteni displeje.
mils123 (11)|23.3.2006 19:56
Mefisto - Ano, už se mi to také stalo. Je to tak týden, ale od té doby nic. Tak uvidíme.
thomas - Děkuju za tip. No, musim přiznat, že z toho nalepování nové fólie mám celkem vítr. :? Ještě jsem to nikdy nedělal a vyhodit tři kilča ee. Jak hluboko se ta folie dá strčit pod okraj displeje. (když to tedy jde)
Mefisto (231)|23.3.2006 20:06
Ja ted vse odinstalil krome toma tak uvidim
fun_thomas_ce4you (74)|23.3.2006 20:27
mils: zastrcit moc hluboko pod okraj nejde...kdyz, tak fakt jenom uplne mini presahy aby mela! Ja sem to delal tak, ze jsem si presne suplerou zmeril rozmery displeje, podle toho jsem skalpelem oriznul tu folii, sloupnul asi na 1/3 tu vrstvu ktera tu folii kryje, presne srovnal na horni hranu displeje a pak sem pomalu stahoval tu kryci vrstvu a folie se pekne sama prichytavala k displeji...bez bublin :D kdyz budes postupovat takhle, nemel by byt problem! jeste je dulezity si pred nalepenim poradne ocistit displej.
Mefisto (231)|23.3.2006 20:50
Ja tam mam ted folii ADAPT FS 410/420 ze Sunnysoftu. Nelepi se a docela drzi, jen me pripada hodne tvrda, dost se znecitlivel display na dotek
Rony1_ce4you (12)|23.3.2006 22:53
Tak už mi konečně dorazil, první zkušenosti :

- instalace TomToma a nastavení GPS v pohodě, oblíbený položky taky
- krk je krátkej a v autě je PDA dost daleko, konektor zespoda překáží a nelze opřít o palubovku a při průjezdu děr se dost klepe
- zpracování plasťáku nicmoc - hořčík to není, za tu anténu, která má v pantu vakl +/- 1 mm bych toho konstuktéra pověsil do průvanu
- Vito Navigator II nerefreshuje GPS data, zkusím to někde najít v čem je chybka (přičemž test prochází OK)
- u okna v práci nechytil nic (kámošovo BT GPS tam chytla 1-3 družice), v autě chytá v pohodě 8 družic, pod normální střechou (Bramac) chytá 5 družic
- Wifi v práci naskočila na první pokus, doma jsem to po půl hodině vzdal (rošteloval jsem si AP), i když jsem všechny bezpečnostní věcičky povypínal, stejně to nenaběhlo
- Proč to nemá napájecí konektor extra ? kdo vymyslel to napájení, můj starý iPaq měl napájecí konektor extra, a v kolíbce se to nabíjelo přes ten 20 pinový konektor

- překvapily mě nový vychytávky ve WM5 integrovaná čeština, prohlížeč obrázků, nastavení USB Mass Storage ...
- pro potřeby v autě geniální set, zacvaknu do držáku, strčím do zapalovače, o víc se nestarám, žádný kabelový znětě
- výdrž baterií je asi fakt dobrá tři hodiny s tím blbnu a je to na cca. 60%, a to se to snad ani nebylo nabitý na 100%
- zatím zkouším 1GB MMC a je to žalostný, přenos 350MB = 20min. v režimu Mass Storage
- ještě jsem nepřišel na to jak zapnout recognizer klávesnici, musím si prostudovat návod

- žena si zamilovala integrovanou hru Ball Breaker
Mefisto (231)|24.3.2006 15:32
Dodal bych jen k drzaku, ze je nejlepsi z krku jaky jsem vide a mel. Dicota i Acer n35 se trepaly o hodne vic, tenhle je slusne tvrdej.
Jasne pokud dam clip na mrizku ventilatoru a k nemu drzak, tak to drzi vic, neklepe se a je to bliz, ale kdyz si tam das napriklad TT GO tak to taky nedostanes blizeji k ocim. Jinak s pozdrem na PDA a s nabijenim je to fakt vychytany.

Nekdo nadaval na to ze to nema samostatny konektor na napajeni, nevim ale at jsem mel Palm ci PPC tak jsem mel smulu, ale vybral jsem si vzdy ty ktere, meli nejakou redukci a potom teprve konektor s napajenim a vuibec me to nevadilo, ale to je vec nazoru.
Rony1_ce4you (12)|25.5.2006 09:29
Po dvou měsících provozu a upgrade :

- jako navigátor s TT je prostě výborný,
- když nemusí TT přepočítávat trasu tak současně přehrává MP3,
- s tím refresh signálem u VitoNavigátoru (musí se pohybovat alespoň 3km/hod.), někde se to tu i psalo
- Wi-Fi, říkal jsem si, že je to vyhozená tisícovka, ale po upgradu funguje WPA a doma to používám na dobrou noc jako přehrávač divx z pevného PC (ani se to nezasekává)
kank (90)|25.5.2006 14:57
Chtel bych se zeptat zda se dela synchronizacni kolebka k pc pro Asus a636/632
PS dneska jsem si konecne objednal svoje prvni pda a636N :)
CrazyMiky (14)|25.5.2006 15:06
[QUOTE="kank"]Chtel bych se zeptat zda se dela synchronizacni kolebka k pc pro Asus a636/632
PS dneska jsem si konecne objednal svoje prvni pda a636N :)[/QUOTE]

Kolébka se delá. V SK ju ponúka napr Agem

Kde si prosím ťa zohnal A636N? diky ...
kank (90)|25.5.2006 15:14
Dneska asi prisli do vsech velkoskaldu At COmputer, Levi. Maji tam minimalne 20ks na kazdem sklade. Ja ji mam za 9074,- bez DPH :) uz se nemuzu dockat (doufam ze jsem neudelal chybu)
kank (90)|25.5.2006 15:18
Myslis ze tak kolebka ASUS A716 Cradle w/cable bude identicka s A636. Na agen.cz jsem jinou nenasel ?????
kank (90)|25.5.2006 15:34
Prave jsem volal do asusu na technickou podporu a rikali ze na A63x zadna kolebka neni (nevyrabi se a kompatibilni s ostatnima neni) :( tak nevim
gete (40)|25.5.2006 16:29
Rony1 písal, že nejde oprieť o palubovku. Ja som ho dal naležato, jemne oprel o ten konektor (viď foto) a ani sa nehne. Skutočne som prekvapený ako pevne drží.
00147621_PDAA_JQLZ.jpg
Surgical (2364)|25.5.2006 16:43
Dicota Keeper ma v baleni krome "husiho krku" jeste takovy maly bazmek s kulovym kloubem, urceny primo k nalepeni(pripadne nasroubovani) na pristrojovou desku.
Poznatek prvni: Plastove zamky Dicota Keeperu jsou identicke s plastovymi zamky original drzaku Asusu 63x.
Poznatek druhy: Kdyz si poridite Brodit montazni zakladnu primo pro vase konkretni vozidlo (v Sunnysoftu za 350 Kc, uz jsem odtamtad dostal na Mondeo, Volvo X70, Fabii, Superba, Mazdu 626), jde na nej ten maly kloubovy bazmek od Dicoty nalepit/prisroubovat esteticky prakticky dokonale a Asusi drzak do nej zacvaknout. Pak je montaz opravdu tuha, nevibrujici, spolehliva...temer blizka k dokonalosti. Sorry, ja nesnasim husi krky na skle...
CrazyMiky (14)|25.5.2006 16:51
[QUOTE="kank"]Prave jsem volal do asusu na technickou podporu a rikali ze na A63x zadna kolebka neni (nevyrabi se a kompatibilni s ostatnima neni) :( tak nevim[/QUOTE]

No ja teda odborník niesom, iba odcitujem z :
http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=7886770

[QUOTE="Asus Cradle A63x - koliska pre PDA MyPal A632/636"]
Kolíska pre PDA MyPal Asus A632/636 so synchronizačným USB káblom. Protišmyková úprava.
Odporúčaná cena pre koncového užívateľa bez DPH
847,00 Sk[/QUOTE]



Nie je to nejaké divné : "nevyrabi se a kompatibilni s ostatnima neni" ?
Surgical (2364)|25.5.2006 16:58
Miky tak to je dost cerstva a dost povzbudiva novinka :)
kank (90)|25.5.2006 17:00
Tak jsem se jeste informoval jinde a neni problem. Mam ho objednanej je to presne ten co jsi mi poslal ten obrazek. :)
CrazyMiky (14)|25.5.2006 17:18
Som rád, že si ju zonal ... :)
Ale mne sa A636N na slovensku zatial nepodarilo ... iba A636 za 14125,3 Sk s DPH čo je zhruba 10463,2 Kč.

Tu je recenzia na A 636 tak potom prosím napíš aký je rozdieľ oproti A 636N. N-kový by mal mať Wifi b+g a BT 2.0.

Surgical: Som rád, že som potešil ... ;)
mkuca (17)|25.5.2006 18:24
[QUOTE="Mefisto"]Nestava se nekomu, ze kdyz ma PDA vyple den nebo dva tak nejde zapnout jen soft-resetem?
Baterka ma 70%[/QUOTE]

Dle mých zkušeností a informací od kámošů:
Pokud uvedeš A636 se zapnutým TomTomem do standby režimu, tak se to celý kousne. To samé nastane ve chvíli, když PDA vypneš hned po ukončení TT. Chce to trpělivost a radši napočítat do 5 :))

Můj příklad: Tankování u benziny. Vyndáš PDA z držáku (je aktivován TT) a jen stiskneš standby a dáš do kapsy. Po tankování si sedneš do auta, šoupneš to do držáku a nic. Tuhý jak žádný druhý. A reset. Nic jiného nepomůže. :(

Nebude to ono?
Mefisto (231)|25.5.2006 18:39
Vypni si aby pri startu hledal kartu. Normalne mam PDA v drzaku a kdyz jedu po dalnici tak ho normalne se zaplym TT vypnu a zapnu az budu potrebovat slyset nejaky rady kudy kam
gete (40)|26.5.2006 19:16
to mkuca:

Nemusíš ho vypínať. Vzadu máš tlačítko hold.
Mefisto (231)|26.5.2006 19:45
Taky reseni, ale to musis pokazde zapnout a vypnout a to prvni je nafurt :)
kank (90)|27.5.2006 07:33
Jaky Com port je pro IRDA u a636N
qy (2)|27.5.2006 17:33
Asi po mesici velke spokojenosti s A632.
Jsem zjistil ze mi nefunguje audio vystup - repracek vesele prehrava sluchatka mlci. Jinak vse funguje jak ma.
Mohl jsem to nechtic nejak vypnout? :yes:
nebo se rozbyl ten konektor asi rozbyl:no:
kank (90)|28.5.2006 12:57
Po 4 dnech s Asus A636N maximalni spokojenost. Design pekny (me se libi), vse chodi bez problemu, mam tam mraky SW a vse slape jako hodinky (az se sam divim - doufam ze jsem to nezakriknul :) ) Vrele doporucuju
brot1cz_ce4you (0)|15.2.2007 21:53
Měl bych pár dotazů, jak na tom chodí igo 2006, někde tady jsem četl že to roskalibruje displej? A jak jsou na tom koukatelný filmy? diky za odpověd
freebird (61)|16.2.2007 06:35
Igo 2006 chodí bezvadně a na filmy koukám taky bez problémů.Displej jsem za běhu kalibroval snad jen jednou. Mám ho skoro rok a jedinej problem co s nim mám je že se mi občas sám vypne,ale nikdy se mi to ještě nestalo v autě při navigaci. pokaždý jen když ho mám připojenej do sítě a zároveň do PC.
Rinope (5)|17.2.2007 15:29
IGO šlape v pohode. Filmy tiež. Ale mám ten istý problém ako MKUCA s TT. Keď ho prepnem do standby so spusteným IGO, po zapnutí pomôže len reset.
Matthew73 (7)|24.2.2007 15:55
[QUOTE="Mefisto"]Vypni si aby pri startu hledal kartu. Normalne mam PDA v drzaku a kdyz jedu po dalnici tak ho normalne se zaplym TT vypnu a zapnu az budu potrebovat slyset nejaky rady kudy kam[/QUOTE]
Kde presne sa to nastavuje? Neviem to teraz najst.
Ryko_ce4you (0)|2.3.2007 14:09
Mam jeden dotaz ohladne A632-ky. Rozhodujem sa o jej kupe, nakolko ma vzhladom na cenu naozaj vyborne vlastnosti. Podla rencenzie na ce4you ma vraj ale v porovnani s ostatnymi PDA horsiu kvalitu zvuku cez vystup na sluchatka. V diskusiach ASUS sa o 632/636 pise vsetko mozne, ale nikde som necital o staznostiach na kvalitu zvuku cez sluchatka. Pre mna je tato vlastnost dost podstatna, nakolko budem PDA casto pouzivat aj ako mp3 player...