Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 45

Téma: nabíjení PDA přes solární panel

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jak velký akupack bych měl použít (kolik mAh) pro nabíjení N35ky? nevíte?
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Dnes vyráběné dosahují běžně kapacitu 2500mAh, pro tvoje účely by byly optimální tak tři sady, t.j. 12 tužek, to by mohla tak jednou za tři dny jedna sada dobita. V Tescu se dá koupit slušný článek už za 70 Káčé.

Solární články, které mám na mysli najdeš v této diskuzi, odkaz skyfly.cz

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

a jak dlouho by přibližně trvalo dobíjení toho pda tím akupackem? 12ks? tak to je docela dost, ne že byhc to neuvezl, či snad nekoupil, ale moje představa byla někde jinde ) jak říkám laik

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Nabíjení je prakticky stejné jako ze sítˇového adaptéru, v závislosti na vybíjení akupaku se pochopitelně čas bude prodlužovat.
    12 baterek v třídenním cyklu by mělo pro n35 vystačit na zhruba celodenní provoz, pokud ovšem bude dostatek sluneční expozice. Pokud nechceš nakupovat tolik baterek, musíš holt šetřit proudem.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

A je jedno kolik volt pustím do PDA? myslím jestli 5,6 či 12? narazil jsem na stránku s akumulátory. např. http://www.conrad.cz/oloveny-akumulator-6-v-10-ah-voltcraft+dp46476/ kolik vlastně "žere" PDA přibližně? ja jen ohledně kapacity těch akumulátorů.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Jedno to rozhodně není, napětí 6V by zřejmě ještě PDA sneslo, ale je potřeba si uvědomit, že plně nabitý olověný aku má ještě o volt více a to už by mohlo regulaci přetížit a zničit.
    Na téma proudového odběru toho tady už bylo také napsáno dost, zkus si také projít diskuze, řádově se jedná o proud okolo jednoho ampéru, záleží na PDA, potažmo na kapacitě jeho aku.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Jakým způsobem b yse tedy zapojilo těch 12ks tužkovejch baterek aby se to nepřetížilo ?

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Edane, tohle už je nad rámec této diskuze, projdi si vlákna na toto téma, je tu toho dost, např.zde.
    To není o 12 baterkách najednou, mluvil jsem o sadách po čtyřech, to dává v serii při plně nabitých článcích těch 5,6V.

oly750_ce4you
    Guest

Citace Původně odesláno od windmaster
    Použít cyklonabíječku bych nedoporučoval, vzhledem k velkým změnám výstupního napětí bys i mohl poškodit regulátor dobíjení v PDA.
    Jak jsem psal, optimální by byl sekundární článek dobíjený ze solárního panelu, to jsem odzkoušel, funguje to.
    Pokud budeš mít zájem, můžu ti jeden solár zapůjčit, opatřil jsem dva na testy a nijak je nevyužívám.
    Ahoj, jaký solární panel přesně používáš?
    Jakým způsobem bych propojil například nabíječku na Acer n35 se solárem?
    Díky za odpověď

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Předem se omlouvám za "vyhrabání" starého topicu.
    uvažoval jsem o solárním dobíjení PDA, a docela slušně rozměrově a parametricky (a cenově :-) ) mi připadá tahle . Protože třeba tyhle od SunnySoftu: Brando
    mi připadne spíš jako hračka (pro opravdu nouzové dobití o pár %). Chtěl bych se zeptat, ci si o prvním odkazu myslíte, nebo jestli můžete doporučit něco jiného? Díky

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

Oly750:
    Solární panely, jsou označeny ICP, jeden Battery SaverAA, druhý BatterySaverPowerPak. Rozdíl je v ploše solárních článků a tudíž v nabíjecím proudu. Oba dva jsou určeny pouze k nabíjení tužkových (AA) NiCd článků a to maximálně čtyř najednou. Nabíjejí proudem cca 50 a 100mA na přímém slunci. Nabité články se pak spojí do jednoho akupaku, kterým už se dá dobíjet PDA, jinak to nejde.

Připojit přímo k PDA je nelze, mám to vyzkoušeno, regulátor v PDA vyžaduje stabilní zdroj s proudovou zátěží alespoň 1A.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2003

huzva:
    ta z mnshopu si myslím by byla dost dobře použitelná, ovšem nutno počítat k plnému nabití přibližně 2-3 dny plné sluneční expozice. Vestavěný LiPol článek je pro tyto účely rozhodně vhodnější než NiCd akumulátor. Ta první varianta ze Sunny, se svou velikostí panelu, by potřebovala k nabití nejméně týden.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2006

http://www.rufi.cz, viz poslední příspěvek tady.

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2003

Citace Původně odesláno od Docent
    http://www.rufi.cz, viz poslední příspěvek tady.
    Ahoj. Koukám, že se odkaz na mé stránky objevil i tady, to mám radost. Je fakt, že spoustu věcí, na které jsem tady našel odkaz, jsem testoval a nikdy jsem nenabyl dojmu, že bych měl přestat vyrábět tu svojí krabičku. ) Když vidim, jak se někteří trápí s nabíjením mimo civilizaci, mám pro vás bonus. Když mi napíšete soukromou zprávu, že jste z Ce4you, poskytnu vám na nákup akubloku RuFi slevu 200Kč. To už je znát...

Nováček
    Registrace
    Mar 2007

Ahoj,
    jelikoz jsme s pritelkyni jiz jedenacty mesic v Jizni Americe a hodne lezeme po horach, udelal jsem jiz v Cechach takovou univerzalni krabicku. Vstup 12V 2.5A ze spinaneho zdroje, ci 12V 0.35A ze solarniho panelu Silva 2. Vystupy na nabijeni 4xAA ci AAA baterii, vystup 5V na dobijeni databanky, mobilu, ci PDA a vistup 8,7V pro napajenio nabijecky k fotoaparatu Canon 400D.
    Co se tyce PDA, tak mame Acer N311 a pri napajeni pres slunecni panel se z nejakych 20% nabije na primem slunci za 5 hodin. Panel mam treba pripevnen na batohu a tak se muze v pohode nabijet za chuze. Vecer pri psani deniku se PDA zas az tak moc nevybije.
    Sikovna vec a pro postaveni staci v podstate jen Stabilizator a dva konektory (CL+2.5mm napajeci pro PDA). Jeste jsem zapomnel, ze pro pripojeni PDA pouzivame kombinovany USB client/host napajeci kabel.
    Fanda
    cestydonebe.com

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Nabíjení přes USB
    Od c.Data_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 44
    Poslední příspěvek: 13-02-2006, 13:11
  2. ASUS A730 nabíjení přes USB??
    Od Gvaks v sekci Zbývající zařízení Asus
    Reakcí: 3