Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 49

Téma: Oprava vypadávajícího stylusu na HTC Wizard (MDA Vario, QTEK 9100 atd.)

Nováček
    Registrace
    May 2002

Jelikož mi v mém MDA Vario začal z ničeho nic najednou vypadávat stylus (pro nováčky - to je ten klacík, kterým ťukáte do displeje), což mě přivádělo k šílenství, že jsem začal hledat, jak to opravit. Někdo radil ohnout stylus tak aby nevypadával, jiný zase omotat vršek stylusu lepicí páskou. Tyto rady však neřešily skutečný problém, pouze jej obcházely. Po dlouhém přemítání o propadlé záruce jsem se rozhodl podívat se mému MDA Vario na zoubek. Ehhm, tedy vlastně na střeva.

[IMG]/img/articles/cz/small/0000000263_JE1P1170272006318235014.jpg[/IMG]

Přečtěte si celý článek.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SMob
    Registrace
    Sep 2005

Pěkný popis problému i řešení, ale s ohledem na záruku se do toho asi bude málokdo sám pouštět - teoreticky by se ale dal poslat link na tento článek nějakému servisu, a použít to i jako argumentaci, že se jedná o konstrukční vadu :yes:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2004

Bezva článek :yes: , musím jenom chválit!
    No možná je to trošku offtopic, ale chci se zeptat, nestalo se někomu, že by se mu utrhly u klávesnice takové bílé pacičky (na horním díle - nejsou vidět a ani v tomto článku jsem je na fotkách nikde neviděla), které po zavření klavesničky zajíždějí do spodního dílu? Já je mám asi utrhlý obě dvě ... jednu jsem totiž našla v té drážce u klávesnice. No a tím pádem je po uzavření mezi oběma dílama tak 2 mm mezera ops: ... myslíte, že to mám reklamovat? Díky za info

Občasný diskutér
    Registrace
    Dec 2005

Super, tie fotky sa hodia keby som niekedy rozoberal Vario, ale v zaruke sa na to urcite nechystam

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Tak nevím, ale měl bych na autora jednu docela zásadní otázku.

Proč bych měl jako já sám montovat PDA a riskovat, že přijdu o záruku třeba na displej apod, když samotné vypadávání je podle článku zjevná závada??

Nemělo by být náhodou v článku napsáno něco jako ".. pokud vám vypadává stylus, je to prasklý plast a tedy dejte PDA do servisu na reklamaci..." ?? :sarcastic:

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2005

a jak jsi to bigbobane cetl, vzdyt presne ty vety, jejichz absenci reklamujes, tam jsou?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Zjevna nezjevna, souvisi s mechanickym poskozenim. Cela problematika dukazniho rizeni, ze se jedna o konstrukcni zavadu nebo vyrobni vadu (pouziti jine sarze plasticke hmoty pri vyrobe uvedene soucastky napriklad nebo nedodrzeni stanoveneho technologickeho postupu a parametru pri vyrobe apod.) muze byt dost problematicka....Mnoha lidem totiz stylus nevypadava....

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

mam pocit, ze mda vario je v tomto ohledu nachylnejsi, mam dve a qtek zatim drzi , i kdyz uz nedrhne jako predtim :no:

Nováček
    Registrace
    May 2002

Citace Původně odesláno od Surgical
    Zjevna nezjevna, souvisi s mechanickym poskozenim. Cela problematika dukazniho rizeni, ze se jedna o konstrukcni zavadu nebo vyrobni vadu (pouziti jine sarze plasticke hmoty pri vyrobe uvedene soucastky napriklad nebo nedodrzeni stanoveneho technologickeho postupu a parametru pri vyrobe apod.) muze byt dost problematicka....Mnoha lidem totiz stylus nevypadava....
    Ale mechanické poškození je v místě, kam se normálně vůbec nedostaneš a že bys to dokázal úmyslně poškodit je hodně nepravděpodobné. Já se odhodlal k tomu, že přijdu o záruku na základě zprávy z diskuse, že Sunnysoft má prý jednu neuznanou reklamaci na vypadávající stylus. Pokud tento článek někomu pomůže v reklamaci této vady, tak splní svůj účel.

A jak píšeš, mnoha lidem stylus nevypadává. Mě však po cca dvou měsících nepříliš častého používání (odhaduju že stylus vytahuju tak 3-5x za den) zcela najednou a bez varování vypadávat začal a nikde jsem nenašel proč tomu tak je. A představa že nemám telefon po dobu opravy, která je navíc s nejistým výsledkem, byla docela špatná, takže jsem sáhnul po šroubováku. Navíc pokud výrobce nezmění technologii, tak se to u nového zařízení nejspíše opět projeví. :no:

Nováček
    Registrace
    May 2006

Njn. já plně soucítím, ale popisuji realitu. Zlomená plastová západka je mechanická závada (jedno zevní či vnitřní), na které prodejci při reklamačním řízení reagují dost jednoznačně - odmítavě. Vypracování znaleckého posudku o zjevné poddimenzovanosti dané komponenty s přinucením výrobce k její bezplatné výměně/náhradě s sebou nutně vede k soudnímu důkaznímu řízení, které není ani rychlé ani levné pro žádnou ze zúčastněných stran, ale pro soukromou osobu je zcela neúnosné. Bohužel, je to tak.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Citace Původně odesláno od Surgical
    Zlomená plastová západka je mechanická závada (jedno zevní či vnitřní), na které prodejci při reklamačním řízení reagují dost jednoznačně - odmítavě.
    Nemohu říct nic jiného, než že takový prodejce je pěkná kur** a už bych si u něj nikdy nic nekoupil. :$: Solidní prodejce toto samozřejmě nikdy neudělá. A vůbec bych se nebál tady v diskusi jmenovat ty prodejce co neuznají reklamaci mechanické závady. Takže jména firem - šup sem!

Nováček
    Registrace
    May 2006

Tak to jsem zvědav, kdo uzná A kolika lidem Pokud tam tedy nemají jiné vazby...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Dec 2005

ono taky ve finále bude záležet na stanovisku výrobce. Třeba (i když je to z jiného soudku) na SE p900 se vylamují okraje rámečku displeje od dosedajícího flipu. Jasná mechanická závada, hodně lidem se stalo, ještě více ne. SE to uznal za reklamovatelnou vadu a není co řešit, uznává každý prodejce. A to jde o poškození plastu vně telefonu, nikoli uvnitř, takže bych až takový pesimista nebyl. Počkejme na první precedens.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

spis bych to videl tak ze u sunnysoftu to reklamovatelne nebude ale u TMO ano...

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

Mne zatial nastastie stylus drzi a dufam ze aj bude i ked ho snad aj tmobil opravi ak nahodou.
    Ale mal som podobny problem s HP 2210 na ktorom sa odlepovali gumenne listy. Pri prvej reklamacii mi to vratili ze to je mechanicke poskodenie (aj bolo ale sposobene original puzdrom), tak som im to poslal ze nech mi ich vymenia na moje naklady. A oni to vratili po 4 tyzdnoch ako vyreklamovane lebo sa im tam zacali hromadit a zistili ze to je ich chyba.
    Najhorsie vsak bolo ze zavada sa aj tak opakovala az kym clovek nevymenil puzdro.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 25-09-2008, 11:19
  2. Reakcí: 129
    Poslední příspěvek: 11-05-2007, 22:26
  3. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 13-10-2006, 12:16