Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Qtek a špatný joystick. To jsme mohli čekat

PetrSybol (157)|18.3.2006 21:00
Tak dámy a pánové. Po dvou měsících provozu Qteka 8310 mi dnes začal neskutečně blbnout joystick.

Stisk na pravou a horní stranu skoro vůbec nereaguje. Musím silněji stisknout, aby došlo k reakci.
Na to, že na Qteku nehraju žádné hry ani ho nijak zběsile nepoužívám, tak jsem dost znechucenej a brzo poletí z okna.
Kubasek (19)|19.3.2006 08:31
není okolo joy pouze nachytaný prach?Kdysi mi stejnou "nemocí" trpěl sp3i.Zkus to profoukat.Někde na fóru SE radili na podobnou závadu použít vysavač,ale musíš opatrně,aby se ti phone "nepřicucl" a nepodrápal.Lepší je si nechat otevřenou štěrbinu na hadici.
marel_ce4you (19)|19.3.2006 11:51
Podobnej pocit mam uz od zacatku, akorat smerem dolu a potvrzeni. Musim mackat fakt silne nebo nekolikrat.
Doufam, ze se to rozchodi..
Ono celkove ta klavesnice.. je zlo, zlatej SM II.
RadimK_ce4you (223)|19.3.2006 12:31
U mne totez - smer dolu i mackani jdou divne...
bender_ce4you (63)|19.3.2006 13:06
pripojuju se k problemum s joystickem. Asi se mu taky podivam na streva...
PetrSybol (157)|19.3.2006 17:30
Tak přemýšlím, že ho rozeberu a juknu na něj.
bender_ce4you (63)|19.3.2006 21:42
tak ja jsem juknul. Respektive už jsem odšrouboval 2 šroubky v dolni casti founu (u usb a sluchatek). A nic. Nechtelo se to ani hnout. Tak jsem je zas prisrouboval. Nejaky napady?
PetrSybol (157)|19.3.2006 22:22
Já jsem se na něj už juknul. Pročistil jsem ho, ale nic moc nepomohlo.

2 šroubky jsou na spodu hned viditelné.
1 šroubek je pod baterií.
1 šroubek je pod pečetí záruky (tím přijdete o záruku)

Část, kde je čočka a anténí konektor se musí zajet po bocích a na vrchu, po povolení vysunout nahoru, je to jakoby na kolejničkách.
Po odkrytí této části jsou tam další dva šroubky držící horní část.
Poté stačí po krajích telefonu zajet něčím plastovým, aby se povolili pojistky.


Chce to jen klid a trpělivost. :)
anawarr (150)|20.3.2006 07:53
petře v podpisu máš napsáno, že máš praskllé sklíčko displeje. nemohlo to poškození mít vliv i na střeva telefonu?

mě totiž jojistik funguje korektně a to každou volnou chvíli trávím jeho týráním.
PetrSybol (157)|20.3.2006 11:37
To nemá určitě. Prasklé sklíčko mám od ledna chvíli po zakoupení. Joystick mi začal haprovat nedávno.
GrassDevil (17)|20.3.2006 18:38
Mě ten joystick začal blbnout asi tejden po prvním použitím(pamatuju si to přesně ,bylo to na silvestra, prostě najednou fachal jenom při použití hrubší síly)ale teď nevim buďto sem ho rozhejbal nebo sem si zvyk protože o tom už dobrej měsíc ani nevim
will27 (131)|21.3.2006 12:26
Pripojuji se k anawarrovi...joystick mi pracuje korektne a to hraji i napr Doom a podobne silenosti,ktere ho nijak nesetri...
Milda87 (2)|24.3.2006 23:24
Taky si musím na joystick postěžovat .
Zlobí od začátku a nejmarkantněji při potvrzování,někdy musím mačkat 2-3x,stále větší silou.Dost nezábavné a nevypadá to,že by se to chtělo nějak usadit.S tím jsem se nesetkal ani u obyč.telefonů za 2 tisíce. :-( Zvláště,když vidím,že to není jen vada kusu,je to velká ostuda.
Už někdo zkusil reklamovat?
PetrSybol (157)|25.3.2006 00:26
Tak já musím díky bohu vzít zpět. S telefonem jsem vůbec nic nedělal (ani ho nebacil) a joystick se najednou začal chovat naprosto korektně a reaguje krásně citlivě jako původně. Stalo se mi to z minuty na minutu, někomu jsem volal, joystick reagoval mizerně, po chvilce jsem ho vzal zas do ruky, abych napsal SMS a koukal jsem jak blázen. Prostě to nechápu, ale teď to chodí naprosto skvěle.
Žádný flash ani hard reset s tím nemají nic společného. Po nahrání I-Mate ROM mi joystick reagoval stále špatně.
Milda87 (2)|25.3.2006 01:00
Tak Ti Petře děkuju za naději,že se to zlepší...
Ale je pravda,že s tímto chytrým telefonem člověk nenudí.
Myšleno pozitivně a někdy i naopak.... :-))


error021 (7)|25.3.2006 06:58
Tak pánové mě ten joystick vyhovuje. Předchozí SX1 na tom byl hůř. Jsem naprosto spokojen a žádné výpadky jsem nezaznamenal.
baronm (168)|31.5.2006 16:17
Joistick mi taky zlobí asi po měsíci používání, úplně zapadnul jakoby dovnitř, tak jsem ho reklamoval, tak uvidíme jak to dopadne
will27 (131)|31.5.2006 22:27
Je tomu pulrok a musim se pripojit... Doleva a nahoru obcas nereaguje.. S reklamaci neotalim...Snad to dopadne..

To baronm: Kdyztak napis vysledek reklamace..ja se pak taky pridam..
will27 (131)|31.5.2006 22:27

Ale musim prehrat i- Mate ROMku:mad:
baronm (168)|18.6.2006 07:55
Tak se mi vratil muj milacek Qtek 8310 s opravenym joystickem, resp. v reklamacnim protokolu stalo "vymena klavesnice", nechal jsem si udelat i zalohu software, ale netusil jsem, ze to stoji 150Kc i v ramci reklamace, nedodal jsem jim vsak vtipne pametovou kartu, tak po jejim vlozeni se mi vytvorila druha Storage Card2, takze zaloha mi byla na prd a stejne jsem to vsechno preinstaloval. Nicmene Joystick funguje, ale vecer jsem si vsimnul, ze nefunguje podsvetleni klavesnice vrrr :mad:. Cesti technici se zase predvedli, zrejme zapomeli zapojit podsvetelni, proc se mi tyhle veci stavaji jenom u nas v Cechah? No nic poputuje zpatky na reklamaci a zase dalsich 14 dnu cekani, jo novej vam daji az po trech reklamacich a je uplne jedno, kdyz ho budete reklamovat treba druhy den po koupi, alespon u Eurotelu-Telecomu. Preju vsem at vam Joysticky dobre cvakaji :)
anawarr (150)|18.6.2006 13:21
jen doplním, že nový dostaneš po třetí reklamaci, ale stejné závady. takže těch reklamací v čechách můžeš mít podstaně víc
vpx (529)|19.6.2006 08:52
[QUOTE="anawarr"]jen doplním, že nový dostaneš po třetí reklamaci, ale stejné závady. takže těch reklamací v čechách můžeš mít podstaně víc[/QUOTE]

Nejsem si jisty, jestli nahodou neplati nejaky novejsi zakon, ktery stanovuje, ze kdyz priznaji chybu ve vyrobku (uznaji reklamaci), muzes zadat penize. Trikrat a dost pry uz neplati. Tak nevim. Jenom jsem to nekde zaslechl.
Kyblik_ce4you (10)|19.6.2006 09:11
je to tak, ze pokud vam penize nenabidnou rovnou (urcite nenabidnou), tak na ne mate narok po trech opravnenych uznanych STEJNYCH zavadach, nebo po peti ruznych zavadach. Potom capnete ty papiry ze servisu, co ke kazdy oprave dostanete a pujdete s tim tam, kde jste zarizeni koupili. Pokud budou mit kecy, tak si ten zakon radsi nekde najdete, vytisknete a mavejte tam s nim.
libik_ce4you (11)|19.6.2006 10:05
Mam tedko cerstvou zkusenost, kdyz sem vracel 6230... pravo mate na vymenu pri vyskytu treti stejné závady mate právo na výměnu nebo odstoupení od smlouvy(vracení peněz a při čtvrté ruzné zavady od těch předchozích, avšak by měli bejt často po sobě aby bylo prokazatelné, že Vám to bránilo v plnohodnotném využívání přístroje. K reklamaci u ET staci doklad o koupi a zarucak, u non-ET sem musel mit i vsechny opravenky.
palacinka (242)|20.6.2006 21:33
Je to nějak takhle:

Rozpor s kupní smlouvou
Podle ustanovení § 616 odst. 1 občanského zákoníku odpovídá prodávající kupujícímu za to, že prodávaná věc je v okamžiku převzetí kupujícím ve shodě s kupní smlouvou, tj. má jakost a užitné vlastnosti smlouvou požadované, prodávajícím, výrobcem nebo jeho zástupcem popisované, nebo na základě jimi prováděné reklamy očekávané, jakost a užitné vlastnosti pro věc takového druhu obvyklé, popř. odpovídá účelu, který prodávající pro použití věci uvádí nebo pro který se věc obvykle používá. Nejsou-li tyto podmínky splněny jedná o tzv. rozpor s kupní smlouvou, tedy případ, kdy výrobek má ve smyslu § 616 odst. 1 občanského zákoníku vady, které existují při převzetí kupujícím. To platí i v případě, že se tyto vady projeví později. Podle § 616 odst. 4 občanského zákoníku platí, že pokud se totiž projeví do šesti měsíců od převzetí zboží, považuje se to za rozpor (vadu) existující již při převzetí věci, pakliže prodávající neprokáže opak. Podle § 616 odst. 3 občanského zákoníku máte v takovém případě právo na výměnu věci nebo její opravu. Zákon přitom výslovně stanoví, že volba mezi výměnou a opravou je na kupujícím. Jestliže výměna ani oprava nevede k nápravě nebo není možná (například proto, že vadou trpí všechny shodné výrobky), máte právo na přiměřenou slevu z kupní ceny, nebo na odstoupení od smlouvy (tedy vrácení plné výše kupní ceny za zboží). Volba mezi slevou nebo odstoupením od smlouvy je opět na Vás jako kupujícím.

Je to odpověď od právníka a tak by to v praxi mělo být. Ale všichni víme, že někteří prodávající se to tak snaží nedělat, proto je vždy na kupujícím aby se ozval. Takže pokud budete mlčet tak se prodávající bude chovat tak jak bude chtít on.
palacinka (242)|20.6.2006 21:35
[QUOTE="Kyblik"]je to tak, ze pokud vam penize nenabidnou rovnou (urcite nenabidnou), tak na ne mate narok po trech opravnenych uznanych STEJNYCH zavadach, nebo po peti ruznych zavadach. Potom capnete ty papiry ze servisu, co ke kazdy oprave dostanete a pujdete s tim tam, kde jste zarizeni koupili. Pokud budou mit kecy, tak si ten zakon radsi nekde najdete, vytisknete a mavejte tam s nim.[/QUOTE]

Penize Vám nikdo sám od sebe nenabídne. Jinak jsou to tři stejné nebo čtyři různé závady.
sh0tek_ce4you (163)|21.6.2006 15:24
[QUOTE="palacinka"]
Penize Vám nikdo sám od sebe nenabídne. Jinak jsou to tři stejné nebo čtyři různé závady.[/QUOTE]
Ja bych jen doplnil to nejpodstatnejsi - jenom do vyprseni zarucni lhuty! Po ni se vam to muze kazit obden a mate smolika, jenom dat do servisu a cvakat za to...
palacinka (242)|21.6.2006 20:20
[QUOTE="sh0tek"][QUOTE="palacinka"]
Penize Vám nikdo sám od sebe nenabídne. Jinak jsou to tři stejné nebo čtyři různé závady.[/QUOTE]
Ja bych jen doplnil to nejpodstatnejsi - jenom do vyprseni zarucni lhuty! Po ni se vam to muze kazit obden a mate smolika, jenom dat do servisu a cvakat za to...[/QUOTE]

samozrejme ze to plati jen v dobe zaruky a taky to plati jen pro spotrebitele, neplati to pokud ten vyrobek koupite na IC