Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 12 z 12

Téma: E-mail na Seznamu

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Zdravím,

na Aceru N35 mám nastavený účet na Seznamu, stahovat e-maily jde, ale nejde je odesílat. (Zpráva nemohou být odeslány. Ověřte správnost nastavení. potom opakujte odeslání znovu).

Někd eje chyba v mém nastavení,ale nemůžu přijít na to, kde.

(smtp.seznam.cz / server odch. pošty vyžaduje ověření - ano / už. jméno+heslo vyplněno)

děkuji za radu
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

smtp server musíš mít svého operátora, přes kterého se připojuješ na net.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Teď jsem si to vyzkoušel, mám Seznam a jeden placený mail, poslal jsem si mail ze Seznamu na ten placený a vše OK.
    Smtp mám smtp.seznam.cz a fajfku u Server odchozí pošty vyžaduje ověření.
    Vše odzkoušeno na PDA s WM2003. I toto píšu na PDA

Dallda_ce4you
    Guest

jak pise Marian Veselý, tak nekteri poskytovatele internetu neumoznuji pouzit jiny smtp server, nez je ten jejich, tak mozna tady bych hledal chybku.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Je to takto: smtp server musí odpovídat mailu. Dneska už nepošleš přes smtp.seznam.cz mail z adresy neco@tiscali.cz i když budeš znát jméno i heslo. Zpřísnila se pravidla a nejde to.
    Samozřejmě jsou poskytovatelé, kteří toto umožňují, ale free maily už ne-e.
    U seznamu libovolné připojení na net a mít dobře nastavené smtp a požadavek ověření.

Starousedlík SMob
    Registrace
    May 2005

Bohužel to tak ale nefunguje. Předpokládám, že se připojuješ z mobilního oprátora a to buď přes mobil, nebo přímo ze zařízení s GSM modulem. Takže si na stránkách svého mobilního oprátora najdi jeho smtp server (třeba v případě T-mobile je to smtp.t-email.cz) a ten použij. Mě tak doma taky funguje.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2004

U Eurotelu musíš mít smtp.etmail.cz
    POP3 pak zůstane pop3.seznam.cz

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Nechápu, proč používat smtp T-Mobile nebo Eurotelu. Mně Oskar taky nabízel jeho smtp, ale na GPRS jedu na smtp.seznam.cz a i na svuj placený mail. A v pohodě.
    To TM a ET nepouštějí port 25 na cizí smtp? :?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Apr 2004

Pravděpodobně ne. Můžeš to nechápat, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat. Prostě to tak je. :no:

Nováček
    Registrace
    May 2006

TM a ET nejsou zdaleka jedini poskytovatele, kteri blokuji port 25 a SMTP server pro prihlaseni z jineho nez u sebe registrovaneho uctu.
    Duvod je prozaicky - brani se tak zneuziti anonymnimi spammery, mailbombery a jinou chamradi, zasilani nezakonneho obsahu atd....
    Cela problematika je malinko slozitejsi, ale ISP maji pred zakony nejen teto země take svoji trestni odpovednost a pravni postizitelnost.

Občasný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Jasně, pokud bych používal pošťáka u providera, pak to chápu.
    Byly tady kdysi pravidlá u dial-upu na PC, kdy se nedalo odeslat mail, pokud člověk nebyl přpojen právě přes daného poskytovatele (už si nepanatuju, který to byl, ale některý z těch free).
    Využívám 3 připojení - WiFi, ActiveSync, GPRS a nic v mailech neměním. Vždy maily chodí.
    Jestli TM nebo ET blokují komunikaci na portu 25 a znemožňují připojení na smtp.seznam.cz, smtp.atlas.cz, atp., pak jsem rád, že jsem oba před několika roky opustil
    Ano souhlasím, ochrana proti zneužití smtp serverů je opravdu problém, ale řešitelný několika způsoby.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2006

Taky mám problém s Eurotelem: stáhnout maily jde v pohodě, ale při odesílání zpráv mi přijde zpět odpověď od správce systému, že: Zprává [předmět] nebyla odeslána a byla přesunuta do složky Koncepty. Tito příjemci jsou neplatní:
    [seznam odesílatelů]

vim, že adresa je platná - je to moje vlastní!

smtp mám nastavenej na smtp.etmail.cz
    bez ověření.
    koukal sem na www.eurotel.cz jak má bejt mailovej účet nastavenej a mám to správně.

Podobná témata

1. Dva a vice seznamu kontaktu
    Od MiniMe_ce4you v sekci HTC & klony
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 21-10-2009, 19:34
  2. Zobrazení seznamu sms
    Od bahnak_ce4you v sekci Touch Pro2
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 18-08-2009, 20:46
  3. Kopirovani seznamu z K750i
    Od bbn v sekci Mio