Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

E-mail na Seznamu

Dušan Mrázek (47)|18.3.2006 20:35
Zdravím,

na Aceru N35 mám nastavený účet na Seznamu, stahovat e-maily jde, ale nejde je odesílat. (Zpráva nemohou být odeslány. Ověřte správnost nastavení. potom opakujte odeslání znovu).

Někd eje chyba v mém nastavení,ale nemůžu přijít na to, kde.

(smtp.seznam.cz / server odch. pošty vyžaduje ověření - ano / už. jméno+heslo vyplněno)

děkuji za radu
Marian Veselý (662)|18.3.2006 20:40
smtp server musíš mít svého operátora, přes kterého se připojuješ na net.
JoKa_ce4you (85)|18.3.2006 20:44
Teď jsem si to vyzkoušel, mám Seznam a jeden placený mail, poslal jsem si mail ze Seznamu na ten placený a vše OK.
Smtp mám smtp.seznam.cz a fajfku u Server odchozí pošty vyžaduje ověření.
Vše odzkoušeno na PDA s WM2003. I toto píšu na PDA :)
Dallda_ce4you (0)|19.3.2006 08:13
jak pise Marian Veselý, tak nekteri poskytovatele internetu neumoznuji pouzit jiny smtp server, nez je ten jejich, tak mozna tady bych hledal chybku.
JoKa_ce4you (85)|19.3.2006 08:24
Je to takto: smtp server musí odpovídat mailu. Dneska už nepošleš přes smtp.seznam.cz mail z adresy neco@tiscali.cz i když budeš znát jméno i heslo. Zpřísnila se pravidla a nejde to.
Samozřejmě jsou poskytovatelé, kteří toto umožňují, ale free maily už ne-e.
U seznamu libovolné připojení na net a mít dobře nastavené smtp a požadavek ověření.
Marian Veselý (662)|19.3.2006 09:57
Bohužel to tak ale nefunguje. Předpokládám, že se připojuješ z mobilního oprátora a to buď přes mobil, nebo přímo ze zařízení s GSM modulem. Takže si na stránkách svého mobilního oprátora najdi jeho smtp server (třeba v případě T-mobile je to smtp.t-email.cz) a ten použij. Mě tak doma taky funguje.
daww (687)|19.3.2006 11:14
U Eurotelu musíš mít smtp.etmail.cz
POP3 pak zůstane pop3.seznam.cz
JoKa_ce4you (85)|19.3.2006 13:34
Nechápu, proč používat smtp T-Mobile nebo Eurotelu. Mně Oskar taky nabízel jeho smtp, ale na GPRS jedu na smtp.seznam.cz a i na svuj placený mail. A v pohodě.
To TM a ET nepouštějí port 25 na cizí smtp? :?
daww (687)|19.3.2006 14:17
Pravděpodobně ne. Můžeš to nechápat, ale to je asi tak vše, co se s tím dá dělat. Prostě to tak je. :no:
Surgical (2364)|19.3.2006 15:52
TM a ET nejsou zdaleka jedini poskytovatele, kteri blokuji port 25 a SMTP server pro prihlaseni z jineho nez u sebe registrovaneho uctu.
Duvod je prozaicky - brani se tak zneuziti anonymnimi spammery, mailbombery a jinou chamradi, zasilani nezakonneho obsahu atd....
Cela problematika je malinko slozitejsi, ale ISP maji pred zakony nejen teto země take svoji trestni odpovednost a pravni postizitelnost.
JoKa_ce4you (85)|19.3.2006 16:20
Jasně, pokud bych používal pošťáka u providera, pak to chápu.
Byly tady kdysi pravidlá u dial-upu na PC, kdy se nedalo odeslat mail, pokud člověk nebyl přpojen právě přes daného poskytovatele (už si nepanatuju, který to byl, ale některý z těch free).
Využívám 3 připojení - WiFi, ActiveSync, GPRS a nic v mailech neměním. Vždy maily chodí.
Jestli TM nebo ET blokují komunikaci na portu 25 a znemožňují připojení na smtp.seznam.cz, smtp.atlas.cz, atp., pak jsem rád, že jsem oba před několika roky opustil :)
Ano souhlasím, ochrana proti zneužití smtp serverů je opravdu problém, ale řešitelný několika způsoby.
Storm8 (162)|3.8.2006 02:01
Taky mám problém s Eurotelem: stáhnout maily jde v pohodě, ale při odesílání zpráv mi přijde zpět odpověď od správce systému, že: Zprává [předmět] nebyla odeslána a byla přesunuta do složky Koncepty. Tito příjemci jsou neplatní:
[seznam odesílatelů]

vim, že adresa je platná - je to moje vlastní!

smtp mám nastavenej na smtp.etmail.cz
bez ověření.
koukal sem na www.eurotel.cz jak má bejt mailovej účet nastavenej a mám to správně.