Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Rozebrání h5550

Scatman_ce4you (123)|18.3.2006 18:23
Zdravím všechny!

Nenašel by se tady někdo, kdo by poradil s rozebráním h5550? Nebo nejlépe odkaz na nějaký asi servisní manuál k tomuto iPaq-u. kde by to bylo hezky vyobrazené...

Když vyšroubuju všechny sroubky ze spodní strany, stále nejde a nejde oddělit ty umělohmotné kryty od sebe... :(

Díky...
uzivatel_oldd (180)|18.3.2006 18:55
vetsinou tam byvaji takove prolisy zevnitr aby to jen tak neodpadlo od sebe. takze musis je najit a zatlacit na prislusne misto. Je to pouze teorie promin Ipaqa sem nikdy nerozebiral ani nevlastnil
Scatman_ce4you (123)|22.3.2006 10:01
Tak jsem si nakonec poradil sám. Vyndal jsem baterku, vyšroboval jsem ty 4 šroubky TORX šroubováčkem a pak pomalu odspodu iPaq-u rozevíral kryt pomocí skalpelu a opravdu, ty umělohmotné kryty jsou ještě secvaklé dohromady. Skalpelem stačilo lehce zatlačit do spáry krytů a majednou byly vnitřnosti venku. Naprosto v poho, bez jakéhokoliv poškození iPaq-a...
mcalbi (62)|22.3.2006 14:48
Proč si ho vlastně rozebíral?
Scatman_ce4you (123)|22.3.2006 15:47
Ono je to tak, zjistil jsem, že když mám zapnuté automatické řízení jasu displeje a současně s tím zapnutý BT, tak ta modrá ledka, co je hned vedle senzoru světla tím svícením ovlivňuej senzor a iPaq to pak vyhodnotí jako že je větší světlo a přidá podsvícení, pak ledka zhasne, podsvícení se zase ubere a tak pořád dokola. Pro zapnutou navigaci v noci v autě naprostej opruz. Stále se zvyšoval a snižoval jse displeje...

Takže jsem to chtěl uvnitř vice od sebe oddělit, nejlépe nějakou přepážkou. Jaké bylo ale mé překvapení, když jsem to po rozebrání viděl... Ti mamlasové v HP sice ledky oddělili takovou pružnou hmotou od sebe a od senzoru, ale ty ledky svíti do sklíčka, které zároveň slouží k přivedení světla k senzoru!!! Větší kokotinu jsem fakt neviděl. :mad:

Takže výsledkem bylo, že jsem vzal černej popisovač na CD a milou modrou ledku zlehka zabarvil. Snížila se tak její svítivost a světe div se - senzor světla už to neovlivňuje a vše funguje konečně jak má. Displej teď nastavuje svítivost jen podle okolního světla, na modrou ledku už to nijak nereaguje. Přesně tak, jak to pro potřeby navigace v autě potřebuju :-)