Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Zlepšení GPS signálu u LOOX serie N 500

Pepa7 (110)|18.3.2006 13:24
FSC External GPS Antenne
Vím že toto téma patří spíše do diskuse Gps a navigace ale záměrně ho řadím zde.

Mnozí odpůrci odmítají využití těchto přístrojů jako GPS navigátorů, pro jejich prý "slabý příjem signálu". Zde je jedno řešení jak kvalitu zlepšit řádově za 1000 Kč. Nevím zda se dá již dnes tato antena bez problému sehnat (u nás - zboží jen na dotaz) Jinde prý již skladem:
http://www.computeronlineshop.net/PDA-Handheld-Zubehoer+...+ne-1243235.html

Pokud máte někdo s tímto produktem zkušenosti, tak se o ně podělte s námi :))

S474N (660)|18.3.2006 17:30
Moc problemy se signalem nepozoruji, ale FSC me nastvalo, kdyz pouzilo jiny konektor. Mam doma jeste antenu z doby Aceru N35 a ta ma jiny konektor.
Ferry_CZ (49)|14.5.2006 18:58
[QUOTE="S474N"]Moc problemy se signalem nepozoruji, ale FSC me nastvalo, kdyz pouzilo jiny konektor. Mam doma jeste antenu z doby Aceru N35 a ta ma jiny konektor.[/QUOTE]

BTW nevite jaky oznaceni ma ten konektor pro Looxe ? N35tka mela tusim MMCX180°(M). Taky mam externi antenu po n35tce a urcite by se nechal sehnat konektor pro Looxe a jen ho prekrimpovat
Miloš Strouhal (3997)|14.5.2006 23:23
Používám teď občasně k navigaci Loox N 560, a každá jiná externí GPSka jež mam po ruce naviguje lépe než ta v Looxu.. :? Dám si v autě Looxe na klín a už mi hlásí ztrátu signálu.. Šílený.. Ta anténa by asi bodla, ale v tom případě mi uniká smysl vestvěné GPS..
beecher (9270)|15.5.2006 08:52
A to tam je SiRF III. Vzdyt uz jsme to videli v Upe, ze to umisteni je naprosto nestastne. Muj i-Tec v chate chytal satelity a byl fixnuty, kdezto N520 je ani nevidela...
Ferry_CZ (49)|15.5.2006 08:57
taky me to trochu zklamalo, prodal jsem svuj Acer pote co jsem mu opravil nefunkcni antenu GPS a myslel jsem ze 520ka bude lepsi, ale v lese nebo zastavbe je to fakt bida :( Premyslim proto o prestavbe te externi anteny, potreboval bych vedet jaky oznaceni ma ten konektor na Looxu, abych ho mohl sehnat a prekrimpovat
Tom07 (56)|16.5.2006 07:05
Problem externi anteny jsem uz resil zde:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15036
Zatim jsem ale na nic uzitecneho (a levneho ;) ) nenarazil. Nema nekdo zkusenost s vyrobou anteny "na kolene"? :)

Jinak vlastnim n560 a s GPS jsem relativne spokojeny. Je to ale moje prvni GPS zarizeni a tak chybi moznost srovnani. Ve meste a venku jsem se zatim nesetkal s problemem, ale v budovach je GPS proste nepouzitelne, obzvlast pokud delate v plechove pixle jako ja :?

Jelikoz jsem si ale kupoval GPS do terenu a podminky nejsou vzdy zcela idealni tak bych uvital i externi antenu. BTW jak vyrazne se zvysi kvalita signalu s externi antenou? Nejake zkusenosti?
Diky
Ferry_CZ (49)|16.5.2006 09:18
[QUOTE="Tom07"]Problem externi anteny jsem uz resil zde:
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15036
Zatim jsem ale na nic uzitecneho (a levneho ;) ) nenarazil. Nema nekdo zkusenost s vyrobou anteny "na kolene"? :)

Jinak vlastnim n560 a s GPS jsem relativne spokojeny. Je to ale moje prvni GPS zarizeni a tak chybi moznost srovnani. Ve meste a venku jsem se zatim nesetkal s problemem, ale v budovach je GPS proste nepouzitelne, obzvlast pokud delate v plechove pixle jako ja :?

Jelikoz jsem si ale kupoval GPS do terenu a podminky nejsou vzdy zcela idealni tak bych uvital i externi antenu. BTW jak vyrazne se zvysi kvalita signalu s externi antenou? Nejake zkusenosti?
Diky[/QUOTE]

ja mam prave zkusenosti s externi antenou z meho byvaleho Acer n35,rozdil tam byl hodne markantni, s ext. antenou jsem mel signal vzdy minimalne ze 6 satelitu.Od tohodle pristroji mi taky doma zbyla, stala 580Kc a jediny co by bylo potreba udelat, je prekrimpovat soucasny MMCX konektor na konektor ktery pouziva FSC, cena tech konektoru je kolem 60Kc, jenze nikde na netu nemuzu najit jeho oznaceni, budu muset vyrazit do mesta obehnout par kramu s elekrosoucastkama a hledat tam

Jinak vcera jsem zkousel PDA pri navigaci v aute a za oknem to bylo bez problemu i v dlouhych lesnich usecich, kdy byl jen uzky prusek mezi stromy, pri rychlosti auta jsem zadne problemy nepozoroval, horsi to je kdyz chci pouzit PDA k navigaci pri geocachingu v terenu a pri rychlosti chuze, to pak sice program ukazuje ze mam prijem z 8mi satelitu, ale moje poloha se nijak nemeni, zustava stale stejna i kdyz jsem presel na misto o 200m dal :( Budu s tim jeste laborovat, vysledky zverejnim ;)
Pepa7 (110)|16.5.2006 13:51
Tak jsem pořídil origoš externí anténu.Výsledek mě příjemně překvapil, a to jak síla signálu, tak rychlost připojení GPS.

Teď jsem anténu testoval v autě s pokoveným předním sklem, kde jsem se bez ní vůbec nechytal. Signál u Toma je na nejvyšší úrovni. Signál naskakuje téměř ihned, žádné několikaminutové čekání. Koupi antény vřele doporučuji i přes vysokou cenu (1000 Kč)

Přidávám né moc zdařilé foto konektoru
00145558_konektor_qTuH.gif
Ferry_CZ (49)|16.5.2006 14:09
Jaka byla cena anteny ?
Ja jsem jeste patral a vzal jsem si k ruce supleru, otevrel google.com a hledal technicke specifikace standartnich konektoru, dobral jsem se k zaveru ze pouzity konektor na Loox N5xx neni ani MMCX ani MCX, ale je to jejich vlastni "standard a vytvor" cimz chteji patrne zakaznika prinutit k pouzivani pouze originalnich pridavnych anten a neni zde prostor pro sehnani nejake neoriginalni ( do te doby nez nekdo okopiruje jejich konektor a zacne ho vyrabet ) Cili momentalne nevyuzita antena po Acer N35 je mi nadale naprd a budu muset vymyslet jak ji predelat abych ji mohl pripojit
Miker_ce4you (3)|17.5.2006 14:02
[QUOTE="Ferry_CZ"]Ja jsem jeste patral a vzal jsem si k ruce supleru, otevrel google.com a hledal technicke specifikace standartnich konektoru, dobral jsem se k zaveru ze pouzity konektor na Loox N5xx neni ani MMCX ani MCX, ale je to jejich vlastni "standard a vytvor"[/QUOTE]
Obcas v takovych pripadech pomuze podivat se na FCC, ale nic smysluplneho jsem nenasel (byt detailni fotky N5X0 inside jsou zajimave). Ale prekvapila me jina vec: Pocket LOOX registrovany na jakousi taiwanskou firmu "High Tech Computer Corp", komu to teda vlastne sakra ten Fujitsu Siemens Nixdorf patri? Kdyz jsem nedavno byl kvuli necemu v Siemensu, tak me docela prisne odkazali na Fujitsu, pomalu jsem mel dojem, ze Fujitsu je konkurence a ne jedna firma ...

Miker
Surgical (2364)|17.5.2006 14:30
Jakasi firma High Tech Computer Corporation ve zkratce HTC pokud vim vyrabi napriklad vse, co ma znacku Qtek, vyrabi OEM pro telefonni operatory v Asii, Evrope i USA, nedal bych ruku do ohne za to, ze nevyrabi/nevyrabela pro HP nektere modely iPaqu, ze vyrabi OEM pro Fujitsu-Siemens z tohoto hlediska neni vubec prekvapive...
beecher (9270)|17.5.2006 14:58
HTC vyrabi zarizeni pro HP, FSC, Dell, Palm (Treo 600, 650, 700) jako OEM.
Pak jeji vlastni vyrobky, tedy ODM (Phone Edition a Smartphony), jsou prodavany pres jejich vlastni obchodni spolecnosti Dopod (Asie) a QTek (Evropa), operatory T-M, O2, Vodafone, Verizon, Orange, Sprint, AudioVox a dale spolecnosti i-mate.
Zapomnel jsem na nekoho? :D
Surgical (2364)|17.5.2006 15:01
Americky soucastky, rusky soucastky, vsje Tajvan :) ala Armageddon :)
XERIM (5)|11.7.2006 16:09
Uz som to pisal do inej diskusie ale skusal uz niekto tieto nastavenia?
malo by to pomoct pri nabiehani GPS a tiez zvysenie citlivosti... ale moc velku sancu tomu nedavam, vyskusat sa to vsak oplati.
http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm
alebo "preklad"
http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&langpair=it%7Cen&u=http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%2520Page.htm&prev=/language_tools
Ferry_CZ (49)|11.7.2006 17:12
hmm tak jsem to zkusil nastavit a az to vyzkousim v terenu, dam vedet
Lolek_ce4you (68)|11.7.2006 17:46
když už se tu o tom bavíte a padlo tu že N560 má SiRF III tak bych se chtěl zeptat na jednu věc. Používam k navigaci iGO a tam je v nastavení na výběr budto NMEA a nebo SIRF. Ale najít a připojit GPS modul to dokáže pouze když nastavím NMEA. Čim to?
beecher (9270)|11.7.2006 18:23
Tim, ze dany modul komunikuje pomoci NMEA protokolu (tak jest nastaveno vyrobcem)...

EDIT: Dvema protokoly zaroven ta GPSka komunikovat nedokaze... Nevim, jestli to u 560 jde, ale u BT SiRF III GPSek ten komunikacni protokol jde prepnout... Ale stejne vetsina softu je pripravena spise na NMEA protokol...
yoli (63)|12.7.2006 08:24
[QUOTE="XERIM"]Uz som to pisal do inej diskusie ale skusal uz niekto tieto nastavenia?
malo by to pomoct pri nabiehani GPS a tiez zvysenie citlivosti... ale moc velku sancu tomu nedavam, vyskusat sa to vsak oplati.
http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm
alebo "preklad"
http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&langpair=it%7Cen&u=http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%2520Page.htm&prev=/language_tools
[/QUOTE]

Musím povedať, že daco to do seba ma, lebo mi uz nerobi problemy komunikacia softu s gps a aj pociatocne vyhladanie satelitov je behom chvilky...
XERIM (5)|12.7.2006 09:05
Tak ak to naozaj funguje potom je to skvele! Len potom nerozumiem preco to vyrobca takto nenastavil pri vyrobe.
Podla toho popisu by sa mali zlepsit hned 4 parametre

- prvy FIX do 120-150 sekund
- nasledujuci FIX 4-6 sekund
- zvysenie citlivosti GPS
- setrenie spotreby baterie???

dufam ze som to pochopil spravne, anglictinu som dost odflakol a taliancinu ani nehovorim... :D
yoli (63)|12.7.2006 11:34
[QUOTE="XERIM"]
dufam ze som to pochopil spravne, anglictinu som dost odflakol a taliancinu ani nehovorim... :D
[/QUOTE]

Ta anglictina je tiez talianska komolenina :)
mrakoplas_ce4you (28)|13.7.2006 18:15
[QUOTE="XERIM"]Uz som to pisal do inej diskusie ale skusal uz niekto tieto nastavenia?
malo by to pomoct pri nabiehani GPS a tiez zvysenie citlivosti... ale moc velku sancu tomu nedavam, vyskusat sa to vsak oplati.
[/QUOTE]
No já to zkusil - první dojem mám takový :
- rychlejší nalezení satelitů
- co se týká citlivosti - jsem trochu na rozpacích (jak jsem psal na začátku, jde o první dojmy) ale mám pocit, že dochází častěji ke ztrátě signálu než dříve.

Mám pocit, jakoby byla pozice více "rozhazována" na všechny světové strany - mám tím na mysli to, že mi připadá, jako kdyby byly předtím hodnoty jakoby více zprůměrované, než nyní. Prostě jako by byla dříve trasa víc jak "podle pravítka" Nevím zda jsem se dokázal vyjádřit srozumitelně.
Jelikož nemám zas tak velké zkušenosti s GPS tak nevím, jestli je to výsledek vyšší komunikační rychlosti mezi GPS a softwarem (předpokládám, že software dostane více změřených hodnot), nebo je to důsledek těch dalších změn v nastavení některých hodnot.

Jinak od změny pomocí toho softu mi nechodí GPSlokator (co je součástí "systému") - prostě nenajde žádný satelit. Přitom ostatní GPS soft jde normálně. Divné že ?

yoli (63)|13.7.2006 22:04
Pokiaľ Ti hned po spusteni GPS LOkatora hore nepíse, ze Searching satelites, tak je to v lufte. Mne pomože zapnut, vypnut v settingu gps automatické hladanie, proste zmena a potom mi to uz ide.

A nezda sa mi, zeby ten soft ovplivnil ine gps softy, ktore aj tak komunikuju len 9600. Vsak je to len obycajny soft, nie systemovy pre vstavany Sirf Star chip....nie?
Ferry_CZ (49)|13.7.2006 22:18
ja mam navic pocit ze misto drivejsich 7-8 satelitu mi to ted chyta tak 3, max pet, to nabihani se opravdu zrychlilo, ale presnost pri rychlostech pomale chuze - pod 5km/h je porad stejne mizerna, takze to asi vratim zpatky, popr. trochu zkusim zagooglit, abych se dozvedel co vubec ty jednotlive hodnoty znamenaji a co ktera ovlivnuje
mrakoplas_ce4you (28)|14.7.2006 16:05
[QUOTE="yoli"]Pokiaľ Ti hned po spusteni GPS LOkatora hore nepíse, ze Searching satelites, tak je to v lufte. [/QUOTE]

To že hledá napíše, ale ničeho jiného se nedočkám - zajímavé je, že před tím, než jsem udělal změny v nastavení, to chodilo. Přitom GPS v jiných programech funguje - jako by snad GPSlokator měl v sobě natvrdo nastavené parametry pro komunikaci s GPS a tím pádem, po změně rychlosti na portu, byl z toho nějak mimo.
beecher (9270)|14.7.2006 21:43
Rekl bych, ze jste uhodil hlavicku na hrebicek... ;)
meduza666 (2)|18.7.2006 07:32
[QUOTE="Pepa7"]Tak jsem pořídil origoš externí anténu.Výsledek mě příjemně překvapil, a to jak síla signálu, tak rychlost připojení GPS.

Teď jsem anténu testoval v autě s pokoveným předním sklem, kde jsem se bez ní vůbec nechytal. Signál u Toma je na nejvyšší úrovni. Signál naskakuje téměř ihned, žádné několikaminutové čekání. Koupi antény vřele doporučuji i přes vysokou cenu (1000 Kč)

Přidávám né moc zdařilé foto konektoru[/QUOTE]
Ahoj, jsem tu novy a chci se zeptat...
Resim ted nakup PDA na misto moji prave umrele HP Jornady 720...
Volba mi zacina padat na FSC LOOX 560, ALE....
Vidim ze se tu resi kvalita prijmu vestaveneho GPS modulu, a chci se tudiz zeptat, jestli na misto kupovani externich anten nebude zajimavejsi poridit si LOX 550 + externi GPS BT modul.... Pri cene cca 2500 s dani mi to prijde jako rozumna volba. Otazka ale jeste kolik by mne pak vysel ten CAR kit (drzak+nabijecka), ktery se k LOOX 550 nenabizi.
Diky za kazdou radu ci nazor
Jirka
frogale (447)|18.7.2006 10:36
Na navigaci do auta je N560ka zcela postacujici.. na geocaching bych doporucil externi modul..
yoli (63)|18.7.2006 11:28
V aute very good, goe som neskusal, ale pokiaľ dokážeš prehltnut niekedy 10m nepresnost (vacsinou do 2m), tak potom very good po druhe :)
frogale (447)|18.7.2006 12:53
Rozhodne bych si radsi osobne priplatil za N560ku a potom pripadne koupil jeste externi modul.. protoze mit externi modul do auta je strasne nepohodlne (nekam umistit, zapnout, cekat, kontrolovat spojeni pres BT atd) a modul si ted beru opravdu jen na geocaching..
meduza666 (2)|18.7.2006 14:29
OK
diky moc za info.
Uz si pro nej frcim do Sunnysoftu.. Mam tam jeden zapikanej s car setem, sice asi o 1200 drazsi nez vsude jinde, ale je... Jinde maji dodani cca 1/8/2006 a jak jsem tu cetl na diskusich nekdy se to dost posouva :)
Jirka
Pavlos_2004 (147)|20.7.2006 09:22
[QUOTE="XERIM"]Uz som to pisal do inej diskusie ale skusal uz niekto tieto nastavenia?
malo by to pomoct pri nabiehani GPS a tiez zvysenie citlivosti... ale moc velku sancu tomu nedavam, vyskusat sa to vsak oplati.
http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm
alebo "preklad"
http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&langpair=it%7Cen&u=http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%2520Page.htm&prev=/language_tools
[/QUOTE]
Tak jsem si to podle návodu nainstaloval a upravil. Naprostej výbuch. Rozhodilo mi to tovární nastavení tak, že mi neběží Dynavix ani GPSLocator. Navíc to nejde vrátit do původního stavu !!! Nakonec jsem rozchodil TT 5.21 na 57600 a Dynavix přez PortSpliter kde jsem rychlost natvrdo zredukoval na 9600 na port COM9 a v Dynavixu nastavil COM9.

Nevíte někdo jak vrátit tovární nastavení COM8 a SiRFIII ?
Uploadněte někdo PLS !!!
Ferry_CZ (49)|20.7.2006 12:10
ja to podle opsanych puvodnich hodnot vratil bez problemu zpatky

mel jsem tam :
GGA 1 VTG 1
GLL 0 MSS 0
GSA 5 user 0
GSV 5 user 0
RMC 1 user 0

pote jsem zpatky nastavi rychlostl 9600 baudu a hotovo

jinak co jsem tak cetl povidani ke standardu NMEA tak objem dat je tak maly ze prenosova rychlost 9600 baudu je naprosto dostacujici, takze ji neni treba zvedat, jeste jsem presne neprisel na to co ovlivnuji ty nastavene hodnoty u jednotlivych polozek, ty polozky samy o sobe jsou zkratky merenych velicin a dat, ktera jsou soucasti protokolu NMEA a se kterymi pracuje procesor pri vypoctu souradnic
enda (11)|4.8.2006 18:20
Ahoj, já dal na reklamaci n560, že se přehřívala a teď se mi tak jebe gps, že chytim 3 satelity a jsem rád, předtím jsem měl 8, tak jsem jim to tam odnesl a opět výměna desky a opět nahovno 3 satelity signál kolisá 23232323232 takže navigace v .... , co s tim nějaké nápady? možná to jsou lamy a neumí to opravit, možná byl první kus supr a tohle je normál? zkusim tem progámek od italskejch cikánů a uvidím, vypadá to jako nastavení pro konkrétní zeměpisnou šířku, pokud to nepomůže pujdu jim dát třetí reklamaci a chci prachy na HP nebo Acera

Co vy na to? nějaké nápady, rady, zkušenosti

Dikes
Losos_ce4you (1147)|4.8.2006 18:39
A co takhle novy FW pro N500/520 ? Ja tenhle stroj koupil pred tydnem pritelkyni , hned jsem ho flashnul a TomTom i iGo absolutne bez problemu,nabeh satelitu nekdy do 10 sekund , nekdy - vyjimecne az 2 minuty , ale po chyceni bez problemu , beze ztrat , beha i zahozeny pod palubkou ......
frogale (447)|4.8.2006 19:31
To asi bude jen pro N500 a N520 rady co?
enda (11)|4.8.2006 21:09
Tak jsem zkusil program od italskejch cikánů , a oprava je nasvětě

nastavil jsem parametry dle návodu unich na webu jen baudovou (snad) rychlost jsem nechal na 9600 a z původních 2-3 satelitů jsem měl nejdříve 3-4 pod stromy, tak jsem to jel projet a v tomtomu jsem se dostal až na 4 čárky (to bude asi 6 satelitů), takže italové gogo nebo snad iGo :-).

Tedy pokud jsem tento problém vyřešil díky tomuhle webu a oprava firmy Getronic (jediný ofi servis na FS PDA) stojí za hovno, nerozuměj tomu, vůbec nevědi co je NMEA natož další parametry, uměji jen vyměnit základní desku...

Tedy Zajímavý dotaz do davu?

Nevíte někdo na co přesně je GGA GLL GSA GSV RMC VTG a MSS
napádá mne že to jsou parametry pro zemepisné souřadnice, na základě nich se generuji náhodná čísla pro synchronizaci se satelity
Pokud tedy nastavení z odkazu víše je pro Italii pak pro nás to bude o majinko jiné, tedy lze jěště zvednout výkon, zkoušel jste si někdo hrát nebo máte znalosti? podělte se s Námi, děkujeme

Dále už máte někdo specifikaci konektoru? kolik je 0,6mm, zkoušel jsem si koupit konektor ale je menší, tak ho pujdu vyměnit stojí asi 120,-
Protože si chci dát na auto žraloka a natáhnout kabel k oknu, v servisu mi řekli, ne konektor nemáme, kupte si ext. anténu za litr a ostřihněte to.... no comment,
Pokud už jste to někdo vykoumal a sehnal jste ho, napište Dikes
enda (11)|4.8.2006 21:18
google said
two types
GGA GSA GSV RMC VTG
1 1 5 1 -
1 3 3 1 1
Blue_L_ce4you (18)|4.8.2006 21:41
[QUOTE="Losos"]A co takhle novy FW pro N500/520 ? Ja tenhle stroj koupil pred tydnem pritelkyni , hned jsem ho flashnul a TomTom i iGo absolutne bez problemu,nabeh satelitu nekdy do 10 sekund , nekdy - vyjimecne az 2 minuty , ale po chyceni bez problemu , beze ztrat , beha i zahozeny pod palubkou ...... [/QUOTE]

Ja sa to bojim flashnut koli rozpacitym pripomienkam tu na fore. Co ak to bude horsie so potom spravim?:?
enda (11)|4.8.2006 21:44
[QUOTE="Blue_L"][QUOTE="Losos"]A co takhle novy FW pro N500/520 ? Ja tenhle stroj koupil pred tydnem pritelkyni , hned jsem ho flashnul a TomTom i iGo absolutne bez problemu,nabeh satelitu nekdy do 10 sekund , nekdy - vyjimecne az 2 minuty , ale po chyceni bez problemu , beze ztrat , beha i zahozeny pod palubkou ...... [/QUOTE]

Ja sa to bojim flashnut koli rozpacitym pripomienkam tu na fore. Co ak to bude horsie so potom spravim?:? [/QUOTE]

kamos upgradoval sve milovane HP (nevim jak dal)
z win2003 na WM5 a efekt hroznej, vse pomale, tak degradoval zpet
Blue_L_ce4you (18)|4.8.2006 22:09
Neviem ale zda sa mi, ze firmware nelze dat spat starsi...alebo ano?
frogale (447)|4.8.2006 22:16
Jde, ale jen pokud vyrobce vyda downgrade
enda (11)|5.8.2006 10:01
ahoj založil jsem nové téma
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=16982
tomastomb (35)|5.8.2006 11:38
Downgrade updatu pro Loox N500 series udelat nejde, alespon se to tvrdi v readme u instalace. Pokud by nekdo sehnal image s puvodnim systemem, tak si myslim, ze by to jit melo, ale ten jsem zatim nikde nesehnal.
Ferry_CZ (49)|13.8.2006 20:47
[QUOTE="enda"]...
Nevíte někdo na co přesně je GGA GLL GSA GSV RMC VTG a MSS
...[/QUOTE]
dej vyhledat na webu technicke specifikace NMEA protokolu a najdes co tyhle zkratky znamenaji

[QUOTE="enda"]Dále už máte někdo specifikaci konektoru? kolik je 0,6mm, zkoušel jsem si koupit konektor ale je menší, tak ho pujdu vyměnit stojí asi 120,-
Protože si chci dát na auto žraloka a natáhnout kabel k oknu, v servisu mi řekli, ne konektor nemáme, kupte si ext. anténu za litr a ostřihněte to.... no comment,
Pokud už jste to někdo vykoumal a sehnal jste ho, napište Dikes[/QUOTE]

mrkni sem , co je to za konektor uz jsem zjistil, jen jsem ho jeste nikde nesehnal, pouziva se to u sitovych karet k notebookum, takze by se dal sehnat na nejakem pigtailu, ale jak rikam, v CR za rozumnou cenu zatim bez uspechu