Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 45

Téma: Zlepšení GPS signálu u LOOX serie N 500

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

FSC External GPS Antenne
    Vím že toto téma patří spíše do diskuse Gps a navigace ale záměrně ho řadím zde.

Mnozí odpůrci odmítají využití těchto přístrojů jako GPS navigátorů, pro jejich prý "slabý příjem signálu". Zde je jedno řešení jak kvalitu zlepšit řádově za 1000 Kč. Nevím zda se dá již dnes tato antena bez problému sehnat (u nás - zboží jen na dotaz) Jinde prý již skladem:
    http://www.computeronlineshop.net/PDA-Handheld-Zubehoer+...+ne-1243235.html

Pokud máte někdo s tímto produktem zkušenosti, tak se o ně podělte s námi )

Připojené obrázky Připojené obrázky
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Moc problemy se signalem nepozoruji, ale FSC me nastvalo, kdyz pouzilo jiny konektor. Mam doma jeste antenu z doby Aceru N35 a ta ma jiny konektor.

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Citace Původně odesláno od S474N
    Moc problemy se signalem nepozoruji, ale FSC me nastvalo, kdyz pouzilo jiny konektor. Mam doma jeste antenu z doby Aceru N35 a ta ma jiny konektor.
    BTW nevite jaky oznaceni ma ten konektor pro Looxe ? N35tka mela tusim MMCX180°(M). Taky mam externi antenu po n35tce a urcite by se nechal sehnat konektor pro Looxe a jen ho prekrimpovat

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Používám teď občasně k navigaci Loox N 560, a každá jiná externí GPSka jež mam po ruce naviguje lépe než ta v Looxu.. :? Dám si v autě Looxe na klín a už mi hlásí ztrátu signálu.. Šílený.. Ta anténa by asi bodla, ale v tom případě mi uniká smysl vestvěné GPS..

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

A to tam je SiRF III. Vzdyt uz jsme to videli v Upe, ze to umisteni je naprosto nestastne. Muj i-Tec v chate chytal satelity a byl fixnuty, kdezto N520 je ani nevidela...

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

taky me to trochu zklamalo, prodal jsem svuj Acer pote co jsem mu opravil nefunkcni antenu GPS a myslel jsem ze 520ka bude lepsi, ale v lese nebo zastavbe je to fakt bida Premyslim proto o prestavbe te externi anteny, potreboval bych vedet jaky oznaceni ma ten konektor na Looxu, abych ho mohl sehnat a prekrimpovat

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2006

Problem externi anteny jsem uz resil zde:
    http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15036
    Zatim jsem ale na nic uzitecneho (a levneho ) nenarazil. Nema nekdo zkusenost s vyrobou anteny "na kolene"?

Jinak vlastnim n560 a s GPS jsem relativne spokojeny. Je to ale moje prvni GPS zarizeni a tak chybi moznost srovnani. Ve meste a venku jsem se zatim nesetkal s problemem, ale v budovach je GPS proste nepouzitelne, obzvlast pokud delate v plechove pixle jako ja :?

Jelikoz jsem si ale kupoval GPS do terenu a podminky nejsou vzdy zcela idealni tak bych uvital i externi antenu. BTW jak vyrazne se zvysi kvalita signalu s externi antenou? Nejake zkusenosti?
    Diky

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Citace Původně odesláno od Tom07
    Problem externi anteny jsem uz resil zde:
    http://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=15036
    Zatim jsem ale na nic uzitecneho (a levneho ) nenarazil. Nema nekdo zkusenost s vyrobou anteny "na kolene"?

Jinak vlastnim n560 a s GPS jsem relativne spokojeny. Je to ale moje prvni GPS zarizeni a tak chybi moznost srovnani. Ve meste a venku jsem se zatim nesetkal s problemem, ale v budovach je GPS proste nepouzitelne, obzvlast pokud delate v plechove pixle jako ja :?

Jelikoz jsem si ale kupoval GPS do terenu a podminky nejsou vzdy zcela idealni tak bych uvital i externi antenu. BTW jak vyrazne se zvysi kvalita signalu s externi antenou? Nejake zkusenosti?
    Diky
    ja mam prave zkusenosti s externi antenou z meho byvaleho Acer n35,rozdil tam byl hodne markantni, s ext. antenou jsem mel signal vzdy minimalne ze 6 satelitu.Od tohodle pristroji mi taky doma zbyla, stala 580Kc a jediny co by bylo potreba udelat, je prekrimpovat soucasny MMCX konektor na konektor ktery pouziva FSC, cena tech konektoru je kolem 60Kc, jenze nikde na netu nemuzu najit jeho oznaceni, budu muset vyrazit do mesta obehnout par kramu s elekrosoucastkama a hledat tam

Jinak vcera jsem zkousel PDA pri navigaci v aute a za oknem to bylo bez problemu i v dlouhych lesnich usecich, kdy byl jen uzky prusek mezi stromy, pri rychlosti auta jsem zadne problemy nepozoroval, horsi to je kdyz chci pouzit PDA k navigaci pri geocachingu v terenu a pri rychlosti chuze, to pak sice program ukazuje ze mam prijem z 8mi satelitu, ale moje poloha se nijak nemeni, zustava stale stejna i kdyz jsem presel na misto o 200m dal Budu s tim jeste laborovat, vysledky zverejnim

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2004

Tak jsem pořídil origoš externí anténu.Výsledek mě příjemně překvapil, a to jak síla signálu, tak rychlost připojení GPS.

Teď jsem anténu testoval v autě s pokoveným předním sklem, kde jsem se bez ní vůbec nechytal. Signál u Toma je na nejvyšší úrovni. Signál naskakuje téměř ihned, žádné několikaminutové čekání. Koupi antény vřele doporučuji i přes vysokou cenu (1000 Kč)

Přidávám né moc zdařilé foto konektoru
    Připojené obrázky Připojené obrázky  

Nováček
    Registrace
    Apr 2006

Jaka byla cena anteny ?
    Ja jsem jeste patral a vzal jsem si k ruce supleru, otevrel google.com a hledal technicke specifikace standartnich konektoru, dobral jsem se k zaveru ze pouzity konektor na Loox N5xx neni ani MMCX ani MCX, ale je to jejich vlastni "standard a vytvor" cimz chteji patrne zakaznika prinutit k pouzivani pouze originalnich pridavnych anten a neni zde prostor pro sehnani nejake neoriginalni ( do te doby nez nekdo okopiruje jejich konektor a zacne ho vyrabet ) Cili momentalne nevyuzita antena po Acer N35 je mi nadale naprd a budu muset vymyslet jak ji predelat abych ji mohl pripojit

Nováček
    Registrace
    Sep 2004

Citace Původně odesláno od Ferry_CZ
    Ja jsem jeste patral a vzal jsem si k ruce supleru, otevrel google.com a hledal technicke specifikace standartnich konektoru, dobral jsem se k zaveru ze pouzity konektor na Loox N5xx neni ani MMCX ani MCX, ale je to jejich vlastni "standard a vytvor"
    Obcas v takovych pripadech pomuze podivat se na FCC, ale nic smysluplneho jsem nenasel (byt detailni fotky N5X0 inside jsou zajimave). Ale prekvapila me jina vec: Pocket LOOX registrovany na jakousi taiwanskou firmu "High Tech Computer Corp", komu to teda vlastne sakra ten Fujitsu Siemens Nixdorf patri? Kdyz jsem nedavno byl kvuli necemu v Siemensu, tak me docela prisne odkazali na Fujitsu, pomalu jsem mel dojem, ze Fujitsu je konkurence a ne jedna firma ...

Miker

Nováček
    Registrace
    May 2006

Jakasi firma High Tech Computer Corporation ve zkratce HTC pokud vim vyrabi napriklad vse, co ma znacku Qtek, vyrabi OEM pro telefonni operatory v Asii, Evrope i USA, nedal bych ruku do ohne za to, ze nevyrabi/nevyrabela pro HP nektere modely iPaqu, ze vyrabi OEM pro Fujitsu-Siemens z tohoto hlediska neni vubec prekvapive...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jun 2004

HTC vyrabi zarizeni pro HP, FSC, Dell, Palm (Treo 600, 650, 700) jako OEM.
    Pak jeji vlastni vyrobky, tedy ODM (Phone Edition a Smartphony), jsou prodavany pres jejich vlastni obchodni spolecnosti Dopod (Asie) a QTek (Evropa), operatory T-M, O2, Vodafone, Verizon, Orange, Sprint, AudioVox a dale spolecnosti i-mate.
    Zapomnel jsem na nekoho?

Nováček
    Registrace
    May 2006

Americky soucastky, rusky soucastky, vsje Tajvan ala Armageddon

Nováček
    Registrace
    Jul 2006

Uz som to pisal do inej diskusie ale skusal uz niekto tieto nastavenia?
    malo by to pomoct pri nabiehani GPS a tiez zvysenie citlivosti... ale moc velku sancu tomu nedavam, vyskusat sa to vsak oplati.
    http://www.webalice.it/rob.mar/Fix%20Page.htm
    alebo "preklad"
    http://66.249.93.104/translate_c?hl=...language_tools

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Zlepšení senzitivity displeje
    Od Peter Kamenský v sekci Touch HD
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 28-03-2009, 18:18
  2. Naprosto perfektni prijem signalu - Loox N560 GPS
    Od yndor v sekci Fujitsu Siemens Computers