Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 64

Téma: MMS na MDA

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Ahoj, máte někdo zkušenosti s MMS na MDA? Oskar MMS spustil včera, tak bych je rád vyzkoušel, ale zatím se mi nepodařilo to zprovoznit :? Používám aplikaci EzWAP 2.5, vytvořil jsem nové GPRS připojení a sekci MMS v nastavení EzWAP pro tento nový profil dle údajů na Oskarově webu, ale MMS nemůžu ani odeslat, ani přijmout. Taky by mě zajímalo, jak to vůbec technicky funguje, jestli musím být připojen přes GPRS, když chci přijmout MMS nebo jestli se připojení aktivuje nějak automaticky, jako u mobilů... Uvítám jakoukoli pomoc, díky moc
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

No, to by me taky zajimalo. Sice asi tezko budu nadsenym zakaznikem posilajicim 1000 MMSek mesicne, ale ciste technicky me to zajima taky Kdo poradi?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2003

Během odesílání a přijímání MMS se využívá GPRS. Je však použito speciální APN mms, který není zpoplatněn. Nastavení připojení k MMS si můžete nastavit podle návodů na stránkách Oskara nebo si nechat zaslat konfigurační SMS do telefonu. Za přijetí nebo odeslání platíte jen cenu konkrétní MMS, nikoliv objem přenesených dat.

Váš problém bude pravděpodobně v tom, že nemáte aktivovanou službu MMS přímo u Oskara

Míra

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Že to funguje přes GPRS a APN mms jsem pochopil, spíš mě zajímá, jakým způsobem MDA pozná, že se má připojit k MMS serveru a stáhnout novou MMS, jestli musím mít spuštěný EzWAP nebo být dokonce připojený k APN mms... zkrátka jestli to funguje stejně jako u mobilů, které dostanou přes push kanál info, že se mají připojit a MMS stáhnout.

Jinak mám všechno nastavené podle Oskarových stránek, vycházel jsem z popisu k Sony Ericsson P800, který se MDA nejvíce blíží, podaří se mi i připojit k APN mms (jméno a heslo je také mms), ale z EzWAP MMS nejde odeslat, hlásí "send message failed". A MMS samozřejmě aktivované mám...

Takhle to mám nastavené:

Připojení - jméno: Oskar MMS, modem: Cellular Line (GPRS), rychlost jsem neměnil, IP adresa a DNS přidělované serverem, název přístupového bodu (APN): mms

EzWAP
    - záložka general - připojení Oskar MMS
    - záložka connection - gateway 010.011.010.111, port 9201
    - záložka MMS - message server http://mms, sender adress type: phone number, sender address: tlf. číslo v mzn. tvaru
    - ostatní nastavení jsem neměnil

To je nastavení, které jsem vydedukoval z informací na Oskarově webu, ale nefunguje to. Na Oskaréně mi ještě radili, abych adresu pro gateway/proxy 010.011.010.111 zadal přímo na záložce Proxy settings v nastavení připojení Oskar MMS, ale ani tak mi to nejde. Samozřejmě jsem experimentoval s různými možnými nastaveními, které jdou v EzWAPu použít, ale bez úspěchu... Je tu někdo, komu MMS na MDA fungují, je jedno s jakým operátorem a mohl by napsat jak to funguje a jak má nastavené připojení?

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Ahoj, mam taky EzWAP 2.5, a Eurotel, a bohužel se mě také nepodařilo nastavit odesílání a přijímání MMS. Začínám si po desítkách neúspěšných experimentů myslet, že ta verze EzWAP 2.5 (která je stáhnutá NĚKDE ani nevim kde) nefunguje! Nic jiného už mě prostě nenapadá! Pokud by se našel někdo kdo má funkční EzWAP2.5 a přijímá a odesílá MMS zprávy, pak mu budu vděčný za jakékoliv INFO!

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Tak si tak uvedomuju ze asi pred 14 dny jsme se pokouseli s pritelem odeslat MMS pohlednici (Eurotel, MDA, EzWAP 2.5) a taky to neslo... A nastaveni bylo 100% podle pokynu ErrorTelu...
    Jinak ma nekdo zkusenosti s MMS pluginem do Inboxu (WM2003) ???

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

A ten MMS plugin do WM2003 uz existuje? Videl ho nekdo? Má ho snad někdo? :-)) já o tom zaím jen slyšel ... respektive o možnosti pluguinu pro MMS ...

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Mouseman: No potom co jsem vyzkoušel všechno možný i nemožný, tak taky podezírám ten EzWAP, který mám kdoví odkud... až dorazím domů, zkusím nainstalovat nějakou jinou verzi a dám vědět, jak jsem dopadnul.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Hm ja slysel zvesti ze pry existuje... Ale nic vic ops:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od mouseman
    A ten MMS plugin do WM2003 uz existuje? Videl ho nekdo? Má ho snad někdo? :-)) já o tom zaím jen slyšel ... respektive o možnosti pluguinu pro MMS ...
    ... taky slysel ale taky nevidel ... vlastne tedy videl, ale jen na screenshotu nemeckeho MDA2 a to klidne mohla byt MMS aplikace nejake treti strany ...

PavelR.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Ja to pochopil tak, ze tento plugin je pouze pro Phone Edition, stejne jako SMS Plug-in...:?: Nebo je SMS plug-in dostupny i pro normalni WM2003?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

... on tu nekdo rikal ze je i pro neco jineho nez Phone Edition :?:

Starousedlík SMob
    Registrace
    Aug 2002

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Nebo je SMS plug-in dostupny i pro normalni WM2003?
    ... jen pro Phone Edition.

PavelR.

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Musím se i já připojit se zatím špatnou zkušeností s připojením na MMS u Oskara. Nastavení jsem také dedukoval z ostatních, na Oskaru uváděných.
    Snad, kdyby to někdo chtěl zkusit s jiným programem, já jsem se o připojení pokoušel s Anny Way MMS od Materny, avšak zatím marně.
    Myslím si však, že software to neovlivňuje. Na Oskar Data Lince odpověděli vyhýbavě, že u odblokovaných telefonů jsou potíže.

Nováček
    Registrace
    Aug 2003

Já používám Dataphone a Oskara. Mám WM2003 a přidal jsem si připojení MMS. Ovšem po uložení jsem si chtěl zkontrolovat nastavení a zjistil jsem, že v poli heslo je místo 3 hvězdiček mnohonásobně více. Takže se nemůžu ani připojit. Jen pro zajímavost mám verzi 4.00.11. Děkuji za radu.:?:

Strana 1 z 5 123 ... PosledníPoslední