Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MMS na MDA

perspective_ce4you (17)|3.9.2003 23:00
Ahoj, máte někdo zkušenosti s MMS na MDA? Oskar MMS spustil včera, tak bych je rád vyzkoušel, ale zatím se mi nepodařilo to zprovoznit :? Používám aplikaci EzWAP 2.5, vytvořil jsem nové GPRS připojení a sekci MMS v nastavení EzWAP pro tento nový profil dle údajů na Oskarově webu, ale MMS nemůžu ani odeslat, ani přijmout. Taky by mě zajímalo, jak to vůbec technicky funguje, jestli musím být připojen přes GPRS, když chci přijmout MMS nebo jestli se připojení aktivuje nějak automaticky, jako u mobilů... Uvítám jakoukoli pomoc, díky moc :)
Pavel Koza (4761)|4.9.2003 10:14
No, to by me taky zajimalo. Sice asi tezko budu nadsenym zakaznikem posilajicim 1000 MMSek mesicne, ale ciste technicky me to zajima taky:) Kdo poradi?
Mira_ce4you_oldd (192)|4.9.2003 11:55
Během odesílání a přijímání MMS se využívá GPRS. Je však použito speciální APN mms, který není zpoplatněn. Nastavení připojení k MMS si můžete nastavit podle návodů na stránkách Oskara nebo si nechat zaslat konfigurační SMS do telefonu. Za přijetí nebo odeslání platíte jen cenu konkrétní MMS, nikoliv objem přenesených dat.

Váš problém bude pravděpodobně v tom, že nemáte aktivovanou službu MMS přímo u Oskara

Míra
perspective_ce4you (17)|4.9.2003 12:54
Že to funguje přes GPRS a APN mms jsem pochopil, spíš mě zajímá, jakým způsobem MDA pozná, že se má připojit k MMS serveru a stáhnout novou MMS, jestli musím mít spuštěný EzWAP nebo být dokonce připojený k APN mms... zkrátka jestli to funguje stejně jako u mobilů, které dostanou přes push kanál info, že se mají připojit a MMS stáhnout.

Jinak mám všechno nastavené podle Oskarových stránek, vycházel jsem z popisu k Sony Ericsson P800, který se MDA nejvíce blíží, podaří se mi i připojit k APN mms (jméno a heslo je také mms), ale z EzWAP MMS nejde odeslat, hlásí "send message failed". A MMS samozřejmě aktivované mám...

Takhle to mám nastavené:

Připojení - jméno: Oskar MMS, modem: Cellular Line (GPRS), rychlost jsem neměnil, IP adresa a DNS přidělované serverem, název přístupového bodu (APN): mms

EzWAP
- záložka general - připojení Oskar MMS
- záložka connection - gateway 010.011.010.111, port 9201
- záložka MMS - message server http://mms, sender adress type: phone number, sender address: tlf. číslo v mzn. tvaru
- ostatní nastavení jsem neměnil

To je nastavení, které jsem vydedukoval z informací na Oskarově webu, ale nefunguje to. Na Oskaréně mi ještě radili, abych adresu pro gateway/proxy 010.011.010.111 zadal přímo na záložce Proxy settings v nastavení připojení Oskar MMS, ale ani tak mi to nejde. Samozřejmě jsem experimentoval s různými možnými nastaveními, které jdou v EzWAPu použít, ale bez úspěchu... Je tu někdo, komu MMS na MDA fungují, je jedno s jakým operátorem a mohl by napsat jak to funguje a jak má nastavené připojení?
mouseman (24)|4.9.2003 16:34
Ahoj, mam taky EzWAP 2.5, a Eurotel, a bohužel se mě také nepodařilo nastavit odesílání a přijímání MMS. Začínám si po desítkách neúspěšných experimentů myslet, že ta verze EzWAP 2.5 (která je stáhnutá NĚKDE ani nevim kde) nefunguje! Nic jiného už mě prostě nenapadá! Pokud by se našel někdo kdo má funkční EzWAP2.5 a přijímá a odesílá MMS zprávy, pak mu budu vděčný za jakékoliv INFO!
Wuffi (1599)|4.9.2003 16:39
Tak si tak uvedomuju ze asi pred 14 dny jsme se pokouseli s pritelem odeslat MMS pohlednici (Eurotel, MDA, EzWAP 2.5) a taky to neslo... A nastaveni bylo 100% podle pokynu ErrorTelu...
Jinak ma nekdo zkusenosti s MMS pluginem do Inboxu (WM2003) ???
mouseman (24)|4.9.2003 17:02
A ten MMS plugin do WM2003 uz existuje? Videl ho nekdo? Má ho snad někdo? :-)) já o tom zaím jen slyšel ... respektive o možnosti pluguinu pro MMS ...
perspective_ce4you (17)|4.9.2003 17:09
Mouseman: No potom co jsem vyzkoušel všechno možný i nemožný, tak taky podezírám ten EzWAP, který mám kdoví odkud... až dorazím domů, zkusím nainstalovat nějakou jinou verzi a dám vědět, jak jsem dopadnul.
Wuffi (1599)|4.9.2003 17:09
Hm ja slysel zvesti ze pry existuje... Ale nic vic :oops:
PavelR. (2184)|4.9.2003 17:10
[QUOTE="mouseman"]A ten MMS plugin do WM2003 uz existuje? Videl ho nekdo? Má ho snad někdo? :-)) já o tom zaím jen slyšel ... respektive o možnosti pluguinu pro MMS ...[/QUOTE]

... taky slysel ale taky nevidel :) ... vlastne tedy videl, ale jen na screenshotu nemeckeho MDA2 a to klidne mohla byt MMS aplikace nejake treti strany ...

PavelR.
Pavel Koza (4761)|4.9.2003 17:20
Ja to pochopil tak, ze tento plugin je pouze pro Phone Edition, stejne jako SMS Plug-in...:?: Nebo je SMS plug-in dostupny i pro normalni WM2003?
Wuffi (1599)|4.9.2003 17:24
... on tu nekdo rikal ze je i pro neco jineho nez Phone Edition :?:
PavelR. (2184)|4.9.2003 17:24
[QUOTE="Pavel Koza"]Nebo je SMS plug-in dostupny i pro normalni WM2003?[/QUOTE]

... jen pro Phone Edition.

PavelR.
mrmobil (35)|4.9.2003 17:58
Musím se i já připojit se zatím špatnou zkušeností s připojením na MMS u Oskara. Nastavení jsem také dedukoval z ostatních, na Oskaru uváděných.
Snad, kdyby to někdo chtěl zkusit s jiným programem, já jsem se o připojení pokoušel s Anny Way MMS od Materny, avšak zatím marně.
Myslím si však, že software to neovlivňuje. Na Oskar Data Lince odpověděli vyhýbavě, že u odblokovaných telefonů jsou potíže.
xda_oskar (14)|4.9.2003 18:08
Já používám Dataphone a Oskara. Mám WM2003 a přidal jsem si připojení MMS. Ovšem po uložení jsem si chtěl zkontrolovat nastavení a zjistil jsem, že v poli heslo je místo 3 hvězdiček mnohonásobně více. Takže se nemůžu ani připojit. Jen pro zajímavost mám verzi 4.00.11. Děkuji za radu.:?:
PavelR. (2184)|4.9.2003 18:11
[QUOTE="mrmobil"]Na Oskar Data Lince odpověděli vyhýbavě, že u odblokovaných telefonů jsou potíže. [/QUOTE]

.. to je tedy moooc hezke oduvodneni :O ... no, asi to bude chtit chvili vyckat nez Oskari svoji novou sluzbu odladi ... zatim Vas to moc mrzet ani nemusi nebot posilat Oskarovy MMS do jinych siti taky moc nejdte (Vice napr. zde).

PavelR.
PavelR. (2184)|4.9.2003 18:13
[QUOTE="xda_oskar"]Ovšem po uložení jsem si chtěl zkontrolovat nastavení a zjistil jsem, že v poli heslo je místo 3 hvězdiček mnohonásobně více. [/QUOTE]

... to je standardni bezpecnosti "feature"- tj. nikdo nepozna jak je vase heslo dlouhe.

PavelR.
xda_oskar (14)|4.9.2003 18:47
Díky za odpověď. Ale když mám vše nastavené podle Oskara, tak proč se nemůžu připojit. Píše mi to že modem byl odpojen a že mám zkontrolovat číslo a konfiguraci. Děkuji za odpověď.:oops:
mouseman (24)|4.9.2003 18:52
[QUOTE="mrmobil"]já jsem se o připojení pokoušel s Anny Way MMS od Materny[/QUOTE]
Ten SW by mě zajímal? Můžeš poskytnout??? info@msweb.cz když tak ...
Pavel Koza (4761)|4.9.2003 18:55
[QUOTE="mouseman"]Ten SW by mě zajímal? Můžeš poskytnout??? info@msweb.cz když tak ...[/QUOTE]

Kolego...:(( Od ceho si myslite, ze je tu implementovana moznost Soukrome Zpravy? podobne zadosti spis neverejne, prosim...
mouseman (24)|4.9.2003 19:02
[QUOTE="Pavel Koza"]Kolego...:(( Od ceho si myslite, ze je tu implementovana moznost Soukrome Zpravy? podobne zadosti spis neverejne, prosim...[/QUOTE]
Nevidim jediný důvod proč bych se nemohl VEŘEJNĚ zeptat na dostupnost SW?? Vůbec ho neznám (a možná i ostatní ho neznají) a tak mě zajímá jestli je to freeware nebo kjde se to dá stahnout nebo co a jak! Tak proč bych na to měl používat soukromé zprávy? Opravdu nevím v čem je problém ...
Wuffi (1599)|4.9.2003 19:10
Mno prave - ono neni jasne jestli to je freeware a tak nikdo nevi... Co kdyby to byla plna verze? Pak by jste si byval zadal o ni... A tohle forum neni o warezu...
Chapejte - co kdyby si to nekdo spatne vylozil a pak rozsiroval ze je tu warez? Pavel by pak jako majitel mohl mit problemy, a to neni fer, nemyslite?
Pavel Koza (4761)|4.9.2003 19:16
OK, zareagoval jsem trochu prehnane, omlouvam se. Timto se prosim navratime k tematu MMS a Oskar.
mouseman (24)|4.9.2003 19:30
[QUOTE="darthpet"]Mno prave - ono neni jasne jestli to je freeware a tak nikdo nevi... Co kdyby to byla plna verze? Pak by jste si byval zadal o ni... A tohle forum neni o warezu...
Chapejte - co kdyby si to nekdo spatne vylozil a pak rozsiroval ze je tu warez? Pavel by pak jako majitel mohl mit problemy, a to neni fer, nemyslite?[/QUOTE]
Ano, ja naprosto chapu, ze tohle forum neni o warezu, mozna jsem nespecifikoval dost dobre svuj prispevek, ale prave proto jsem uvedl soukromy email pro pripad toho, ze ten sw neni zrovna free ... uz ale koncim a vracim se k tematu MMS ...
Pavel Koza (4761)|4.9.2003 19:34
Kdyz uz se bavime o MMS, zna nekdo nejaky rozumny duvod, co s MMS delat? Kdyz odmyslime uchylarny, kterymi nas krmi TV reklama, tak zatim jediny slusny napad byla ta Euroteli pohlednice z dovolene. Ovsem jak jsem nekde cetl (a videl foto z telefonu), tak je to spis zajimava raritka nez nejaka skutecne pouzitelna sluzba...
mrmobil (35)|4.9.2003 19:36
[QUOTE="mouseman"][QUOTE="mrmobil"]já jsem se o připojení pokoušel s Anny Way MMS od Materny[/QUOTE]
Ten SW by mě zajímal? Můžeš poskytnout??? info@msweb.cz když tak ...[/QUOTE]

Anny Way MMS, zde máš

link.
Dobré je, že tento .cab neobsahuje při instalaci žádná "t-mobile" nastavení, na tomto linku je tento program volně ke stažení, jinak je myslím placený,
...
a pozor, již se mi podařilo připojit, i přes tento program, ale zatím neodesílá ..
mrmobil (35)|4.9.2003 19:44
[QUOTE="Pavel Koza"]Kdyz uz se bavime o MMS, zna nekdo nejaky rozumny duvod, co s MMS delat? Kdyz odmyslime uchylarny, kterymi nas krmi TV reklama, tak zatim jediny slusny napad byla ta Euroteli pohlednice z dovolene. Ovsem jak jsem nekde cetl (a videl foto z telefonu), tak je to spis zajimava raritka nez nejaka skutecne pouzitelna sluzba... [/QUOTE]
... víš, myslím si, že jsme tady všichni určitým způsobem "blázni" a občas jde pouze o to, za každou cenu vyzkoušet, jestli některé ty věci na těch našich přístrojích fungují, protože .."co kdyby"..a když zjistíme, že ano, jdeme od toho, protože jsme zkrátka tento "limit" pokořili...
a trošku vážně, Oskar sliboval původně velmi zajímavé ceny, což se zatím nepotvrdilo, ale jinak, když odhlédnu od ceny, nabízí docela zajímavé zprávy v "mms"
mouseman (24)|4.9.2003 19:44
[QUOTE="Pavel Koza"]co s MMS delat?[/QUOTE]
No, asi nic co by clovek MUSEL, podle me je to opravdu jen pro zábavu. Já osobně jsem poslal v zivote 1x MMS zpravu, ale obcas jsou situace kdy bych poslal dalsi (nerozeniny, dovolena) v situacich, kdy mam pocit ze obycejna SMSka je proste moc obycejna!
Ta sluzba MMS -> klasická pohlednice vypadá zajímavě, cena není až tak hrozná, ale také jsem četl že kvalita dost pokulhává a celý výsledek je spíš ostuda než potěšení! Máte s tím někdo zkušenost?
Wuffi (1599)|4.9.2003 19:50
Mno ma to i sve stranky www.poslifoto.cz, tam je mozno posilat za priblizne stejnou cenu i normalni fotky z digitaku. Majitelum ErrorTelu se poslane pohlednice zauctovavaji do mesicniho vyuctovani. Zkousel jsem to asi pred 10 dny a od pokusu jsem upustil neb to nemeli uplne doladene a nesel tam videt nahled pohledu (coz je pri editaci jeho vzezreni celkem zavazny nedostatek). Od te doby uz me to nejak preslo tak nevim jestli uz to opravili... Jestli mate zajem tak tam mrknete...
mrmobil (35)|4.9.2003 20:00
[QUOTE="xda_oskar"]Já používám Dataphone a Oskara.

Mám WM2003 a přidal jsem si připojení MMS. [/QUOTE]

..nevím jistě, ale měl jsem dojem, že jsem četl, že Eurotel ve svém MDA, resp. Dataphone, firmwareově "mms" nepodporuje ...

..jak jsi do Dataphonu dostal WM 2003 ???
mrmobil (35)|4.9.2003 20:04
a když jsme u "ememesek" a pohlednic, podívejte se někdy na
mobilfiesta
mrmobil (35)|4.9.2003 20:33
ještě k Oskarovi a MMS.
Slibovali a taky mi dle toho sdělili, že jako dárek k aktivaci MMS u Oskara (FotoPošta) mi budou po dobu 2 měsíců zdarma posílat tzv. "koktejl", zprávy z MMS Magazínu. Ty mají chodit okolo 17.00 každý den a nic nepřišlo, myslím tím teď na MDA. Ale taky psali, že nedojde-li tomu někomu ta "mms", pošlou mu "sms" s "loginem" a takovou "mms" si člověk může vyzvednout u nich na "webu"... takže jim to asi ještě až tak nefunguje... a my se tady trápíme s nastavením, možná zatím zbytečně, jsou to zkrátka "technoidi"
perspective_ce4you (17)|4.9.2003 21:06
Protože jsem si nebyl jistej, jestli není problém v Ez WAPu, stáhnul jsem si z t-mobile.cz Anny Way MMS, v registru změnil vestavěné t-mobile nastavení na Oskarovo, a i když se mi s tím povedlo připojit na Oskarovo APN mms, stejně nešlo odesílat MMS... tak už fakt nevím.
Teď tam mám zpátky i ten EzWAP a to nastavení podle Oskarových stránek asi není úplně scestný, protože když se s nastavením pro MMS zkusím připojit na WAP stránku Oskara, začne se stahovat úvodní obrázek, ale pak tam hned skočí chyba 403: Forbidden. Což by znamenalo, že spojení s gateway funguje, ale logicky je zakázáno přes ní wapovat...
Jinak mi taky nechodí ani SMS s webovým odkazem,i když si zaslání MMS jednorázově objednám sms zprávou s klíčovým slovem...
milennium (336)|4.9.2003 23:20
Takže pánové,mám pro vás pár informací ohledně MMS na MDA/XDA s WM2003.Zkoušel jsem EZOS 2.5 a i MMS od Materny a ...EZOS 2.5 nefunguje docela korektně na MDA s OS WM2003.Pokud chcete posílat a přijímat MMSky tak se vratte zpět k PocketPC 2002...Tedy přesněji řečeno,ono vše funguje,ale záleží hodně na nastavení a taky někdy na náhodě.Přesný postup nastavení EZOSu 2.5 můžu poskytnou po telefonu,ale předem bych vás chtěl upozornit,aby jste nečekali nějaké zázraky...
Co se týká MMs od Materny tam je situace ještě horší.Problém je hlavně v tom,že odesílání a přijímání MMS v Materně je vázáno na přesně definovaný přípojný bod v nastavení MDA !To znamená,že pokud tento bod nebude správně nastaven,tak máte smůlu...V Materně se totiž nedá nic nastavit !
mouseman (24)|5.9.2003 08:40
A co takhle zaměřit se na hledání MMS plug-inu pro Outlook WM2003? Chtělo by to alespoň zjistit jestli již existuje fyzicky či nikoliv! BTW: Nevíte proč přestalo fungovat xda-developers.com?????
PavelR. (2184)|5.9.2003 08:43
[QUOTE="mouseman"]Nevíte proč přestalo fungovat xda-developers.com?????[/QUOTE]

... prestalo fungovat? Na stranky se v pohode dostanu ...

PavelR.
mouseman (24)|5.9.2003 09:41
[QUOTE="PavelR."]Na stranky se v pohode dostanu ...
[/QUOTE]
Hmmm, ja ne! Uz treti den! Tak nevim co sem kde zmastil, normalne mi celej net jinak funguje ... opravdu se koukas na aktualni site? Zkus dat OBNOVIT a jeste jednou mi napis ze ti to funguje ... diky :-))
Pavel Koza (4761)|5.9.2003 09:45
Bez problemu - http://www.xda-developers.com/. Funguje na 100%.
Mira_ce4you_oldd (192)|5.9.2003 09:45
I me to bez problemu funguje http://www.xda-developers.com/

Míra
mouseman (24)|5.9.2003 09:59
Tak nevim co se deje, ale z meho pocitace, ani pres GPRS ani pres ISDNku nejde xda-developers.com a nejde mi to ani z pocitace v praci! Kde muze byt problem??
Wuffi (1599)|5.9.2003 11:44
Nekde na ceste :D

Ne - ted vazne - mate nainstalovany firewall?
Pavel Koza (4761)|5.9.2003 12:38
[QUOTE="mouseman"]Tak nevim co se deje, ale z meho pocitace, ani pres GPRS ani pres ISDNku nejde xda-developers.com a nejde mi to ani z pocitace v praci! Kde muze byt problem??[/QUOTE]

Klasicky postup reseni - PINGnete si na www.xda-developers.com? Jakou vraci adresu? Pokud rozlisite IP adresu, ale PING vraci timeout, zkuste na tu IP TRACEROUTE... Nemate v prohlizeci nastavenou nejakou proxynu?
mouseman (24)|5.9.2003 15:34
Tak ted se to rozjelo. To je zajimavy. Vsechny ostatni site chodili ale na xda-developers.com sem se nedostal ani z XDAcka! Tam zadny firewall nemam, doma mam firewall na masine s ISDN modemem, ale s tim to funguje i ted i pred temi trema dni! No sem z toho blazen?! :? Ale uz to chodi, tak diky za rady. Pingnout ani traceroutnout jsem to nestacil ... vratme se k MMS.
mouseman (24)|5.9.2003 15:45
[QUOTE="Jarda Lukas"]můžu poskytnou po telefonu[/QUOTE]
Telefon sem nekde mel, ale uz nemam, a nejde mi na tebe odeslat mail. Muzes mi prosim poslat na muj mail ([EMAIL=info@msweb.cz]info@msweb.cz[/EMAIL]) telefon. Rad bych to nastaveni EzWAPu ... diky.
xda_oskar (14)|7.9.2003 09:26
[QUOTE]..jak jsi do Dataphonu dostal WM 2003 ???[/QUOTE]

Bez jakých koliv problémů. Koupil jsem ho s verzí 3.14 a provedl jsem upgrade od O2 na 3.17 a 4.21 radio. Pak jsem si ukuchtil ROM 4.00.11 a provedl uprade s .exe souboru. To je vše. Vše funguje OK i česká lokalizace. Jsem maximálně spokojen. Teda až na ty slavné MMS. Dokonce mi zůstal odblokovaný.
mouseman (24)|7.9.2003 10:23
[QUOTE]..jak jsi do Dataphonu dostal WM 2003 ???[/QUOTE]
Pokud potrebujes ROM 4.00.11 (s WM2003), tak ji uz uvarenou vcetne TotalCommandera, nPOP klienta a dalsich utilit najdes na xda.m1web.cz ve verzi pro flash pomoci SD karty (.nb1). Ten 16MB soubor nahrajes pomoci ctecky na kartu programem XDArit spolu s bootloaderem (nejlepe 5.15, ma koncovku .nb0) a pak staci dat kartu do XDAcka a udelat reset. XDA samo pozna ze na karte je nova flash a po stisku akčního tlačítka se začne flashovat.
Ale do tohoto tématu to nepatří, pokud potrebujes poradit více, pak se ozvi soukromě. Zde je místo pro MMS zprávy ...
perspective_ce4you (17)|9.9.2003 11:54
Ahoj všem,

tak se mi konečně s MMS u Oskara a EzWAP částečně zadařilo. Odesílat jde v pohodě, přijímat jde taky, akorát u MMS co posílá Oskar se mi stahují jen prázdné hlavičky. Při příchozí MMS se automaticky aktivuje EzWAP a objeví se zpráva podobná jako u SMS, s dotazem jestli se má stáhnout MMS hned nebo později. Akorát nevím, jak se mi to povedlo rozchodit, ale asi to bude romkou - udělal jsem upgrade (neplánovaný, přestalo mi fungovat podsvícení a telefon) na verzi 3.17.03 (předtím jsem měl XDA-developers SER 1.2). Další možností je, že jsem deaktivoval a znovu aktivoval MMS u Oskara, ale časově se to krylo s upgradem, tak nevím...
Jinak po upgrade jsem nainstaloval lokalizaci od T-Mobile, se kterou se nainstalovalo i veškeré T-Mobile nastavení. Žádné další GPRS nastavení jsem nepřidával ani neměnil, nainstaloval jsem EzWAP 2.5 a za nějakou dobu se mi ten EzWAP automaticky aktivoval a objevila se bublina s informací o MMS (Oskarova MMSka zdarma v rámci aktivace) a dotazem na stažení - takže push očividně fungoval i s nastavení pro T-Mobile a s výchozím nastavením EzWAP. Pak jsem nastavení GPRS i EzWAP upravil pro Oskar (úplně stejně, jak jsem to popisoval ve svém dřívějším příspěvku) a dostal jsem se do stavu, který jsem popsal na začátku - chodí to, až na Oskarův MMS Magazín, ten je bez obsahu.
Takže zprovoznit to jde, ale těžko se to dá zobecnit na nějakou radu pro všechny... ještě zkusím, jak to funguje s Anny Way MMS.

Mějte se,

Aleš
TiborXDA (25)|15.9.2003 09:40
Ahoj lidi. Správce mě přesměroval zde. I když jsem si to tady přečetl, nenašel jsem zde odpověď ...
Mám T-Mobile MDA a upgrade ROM od XDA-Developers. V T-Mobile aktivováno MMS a PocketPC 2002. Horko těžko jsem nastavil , že mi MMS připojuje a dělá že přijímá/odesílá, ale zatím se mi nic nepovedlo přijat ani odeslat ... Kdo poradí ? Dík !
perspective_ce4you (17)|15.9.2003 10:29
TiborXDA: Podle mě to je právě tou ROM od XDA-developers, viz můj předchozí příspěvek. Zaboha jsem na ní MMS nemohl zprovoznit a když jsem si tam nahrál oficiální upgrade od O2, tak to fungovalo hned... můžete to někdo potvrdit, fungují někomu MMS s XDA-developers SER 1.2?
TiborXDA (25)|15.9.2003 11:35
Já jsem myslel, že ROM od O2 je stejný jako Developers, jenom tam přidali freeware ... :-( Můžu přehrát ROM nebo musím vracet původní ?