Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Nová ROM (Qtek 9100) pro Wizarda 2.17.7.2 WWE

vario (441)|15.3.2006 21:31
http://msmobiles.com/news.php/5026.html
http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?p=247610#247610

prosím někoho, aby pak doplnil v nadpise číselné označení
sorX (120)|15.3.2006 21:59
Tak flashnuto z recese, zatim vypada v pohode... A2DP porad nema.
ondral_ce4you (48)|15.3.2006 22:13
Copak je A2DP?
Je tahle verze novejsi a rychlejsi nez 2.8.7.102? Respektive je to nastupce tehle ROM?
vario (441)|15.3.2006 22:20
novější je, tamto byl test, tohle je oficiál release... jestli je ale rychlejší, to nevím
ondral_ce4you (48)|16.3.2006 19:07
Tak jsem to zkusil a musim rict, ze je o dost rychlejsi nez ta testovaci.
Vzdy kdyz jsem se chtel podivat do slozky Windows tak to bylo strasny jak dlouho se nacitala ale s touhle novou ROM je to tak o 50% lepsi
hrtak_ce4you (314)|16.3.2006 20:02
[QUOTE="sorX"]Tak flashnuto z recese, zatim vypada v pohode... A2DP porad nema.[/QUOTE]
jses si jisty? Bez BT sluchatek bych nevedli jak si to overit :o)
sorX (120)|16.3.2006 22:08
Verim, te "recenzi". :D
meilik (93)|17.3.2006 13:22
Tak jsem vyzkousel na Qtek 9100 novou Rom a nebyl jsem spokojen. Vratil jsem si ROM (I-Mate) pro Wizarda 2.16.9.1 ktera jde dobre. Nejvic jsem to poznal u pousteni TV z http://www.gb-soft.cz/ct.htm tam se CT24 sekala i na pomale spusteni a taky SJphone ktere pouzivam neslo dobre.
john_ce4you (112)|17.3.2006 14:12
uz uz jsem se chystal qteka (zakoupeneho v listopadu v sunnysoftu, s puvodni verzi romky) prodat - pro totalni otravenost pomalosti zarizeni. po precteni recenze pavla kozy, ktery rika, ze po flashi na verzi 1.6.7 se z qteka 9100 stava jine zarizeni, jsem se rozhodl to jeste zkusit. pustil jsem se do hledani romky - ze stranek qteku stahnout nesla, pri vyplnovani formulare se jim nelibilo me imei (coz nechapu, jak jsem rikal, kupoval jsem v sunnysoftu).
nakonec jsem nasel novejsi romku na xda developers, bohuzel az prilis novou - verze 2.17.7.2 CSY. zatim jsem prilis netestoval, ale zda se mi, ze zarizeni slape rychleji. nektere veci ale nefunguji - nastaveni podsviceni (prazdna obrazovka bez jakekoli moznosti cokoli nastavit), nastaveni fotaku (pri pokusu prechodu do nastaveni "zamrzne" snimek na dispeji a do vlastniho nastaveni se ani nedostanu)... nakonec jsem sehnal i tu zminovanou verzi 1.6.7, na ni ale bohuzel downgrade nelze uskutecnit. alespon ne beznym zpusobem (tedy spustenim exace obsahujiciho i flashovaci utilitu). nevite nekdo, co s tim? ja vim ze vite...
yasmeene2 (794)|17.3.2006 14:46
To divne chovani (podsviceni apod.) bude nejspis tim, ze pouzivas ceskou lokalizaci, ktera se vaze ke konkretni rom, bez ni ty problemy nebudou.
john_ce4you (112)|17.3.2006 14:52
v tom to bohuzel nebude - ceskou lokalizaci jsem si nikdy nenainstaloval
Had_CB (29)|17.3.2006 14:59
rád bych upgradoval qtek 9100 od Eurotelu - pořád používám původní romku - ale bojím se, že přijdu o možnost psát česky (jak na sw, tak hw klávesnici), bojím se zbytečně?
vario (441)|17.3.2006 15:02
na HW klávesnici budeš po úpravě souboru symtxt psát česky, na SW si musíš sehnat aplikaci Resco Keyboard
Had_CB (29)|17.3.2006 15:09
není tedy cesta, jak obnovit (alespoň) malou lokalizaci od sunnysoftu, když už je součástí původní romky (není v ext_rom, alespoň myslím..)?
john_ce4you (112)|17.3.2006 16:25
doplnujici dotaz: je tu nekdo, kdo jiz provedl upgrade qteka 9100 na romku 2.17.7.2? pokud ano, ma s ni nekdo problem? napriklad ze v nastaveni podsviceni neni nic (prazdna obrazovka bez moznosti cokoli nastavit), ze v power jsou pouze ikony bez textu, pri pokusu o provedeni nastaveveni v aplikaci foto (tapnutim na ikonu) "zamrzne" aktualne snimany obraz na displeji a zadne nastavovani se nekona (pres start se ale da z aplikace odejit)?
Saman_ce4you (1451)|17.3.2006 17:13
A to ti dela i po HR? Bez nainstalovane customizace?
Jakou mas hodnotu klice v registeru HKLM\MUI\Syslang?
Honzam75 (130)|17.3.2006 18:13
[QUOTE="john"]doplnujici dotaz: je tu nekdo, kdo jiz provedl upgrade qteka 9100 na romku 2.17.7.2? pokud ano, ma s ni nekdo problem? napriklad ze v nastaveni podsviceni neni nic (prazdna obrazovka bez moznosti cokoli nastavit), ze v power jsou pouze ikony bez textu, pri pokusu o provedeni nastaveveni v aplikaci foto (tapnutim na ikonu) "zamrzne" aktualne snimany obraz na displeji a zadne nastavovani se nekona (pres start se ale da z aplikace odejit)?[/QUOTE]
Ahoj,
mám Qtek 9100 a dneska jsem upgradoval na novou verzi. Žádný z tvých popsaných problémů se mi nevyskytuje. Šlape to pěkně. Nedával jsem lokalizaci a nainstaloval jsem si Resco Keyboard a telefon funguje krásně. Oproti starší verzi se mi zdá o dost rychlejší :)
vario (441)|17.3.2006 19:11
[QUOTE="john"]... ma s ni nekdo problem? napriklad ze ...[/QUOTE]
asi bych to přeflešoval znovu
john_ce4you (112)|17.3.2006 19:50
[QUOTE="Saman"]A to ti dela i po HR? Bez nainstalovane customizace?
Jakou mas hodnotu klice v registeru HKLM\MUI\Syslang?[/QUOTE]
takze jsi se trefil! ihned po hr je hodnota klice 1033, ja jsem ale vzdy jako prvni vec pomoci sunnysoft backup managera obnovil sms, historii volani a podobne veci. pri jeho prvnim zpusteni se objevi hlaska, ze je treba zmenit jazyk - pote se provede restart. ihned po restartu (tedy jeste nez opet backup pustim a cokoli obnovim) jsem se podival opet na ten klic - hodnota klice je 1029 a zname problemy s nekterymi polozkami jsou na svete! pokud ale v tuto chvili ted obnovim co potrebuji a opet zmenim klic na 1033, zacnou byt vsechna nastaveni funkcni!
DIKY! (jak jsi na to prisel?)
Saman_ce4you (1451)|17.3.2006 20:25
Tak to je ten problem. Mas nastaveny system do cestiny, ale nemas cesky MUI knihovny. Musis tam dat hodnotu 1033. Obavam se vsak, ze tenhle klic asi bude problematickej v tom smeru ze se po resetu vrati, kdyz je zmenen reg editem. No zkus to a uvidis. Kdyz tak se uvidi jak dal..
john_ce4you (112)|17.3.2006 21:03
[QUOTE="Saman"]Tak to je ten problem. Mas nastaveny system do cestiny, ale nemas cesky MUI knihovny. Musis tam dat hodnotu 1033. Obavam se vsak, ze tenhle klic asi bude problematickej v tom smeru ze se po resetu vrati, kdyz je zmenen reg editem. No zkus to a uvidis. Kdyz tak se uvidi jak dal..[/QUOTE]

diky, uz jsem zeditoval svou minulou zpravu. pravda je, ze po prvnim resetu se hodnota vratila, po druhem jiz nastesti nikoli (zvlastni). kazdopadne je vse ok, mohu tedy (opet) nainstalovat vse co potrebuji a konecne vyzkouset, zda doslo k vyraznejsimu posunu v rychlosti celeho zarizeni. downgrade jiz tedy delat nepotrebuji, presto se zeptam - jak bych ho musel delat, abych obelstil kontrolu znemoznujici toto udelat pri standardnim flashi?
Saman_ce4you (1451)|17.3.2006 22:52
Evidentne byla chyba v tom, ze jsi zazalohoval system na jedny (cesky) ROM a obnovil zase na jiny (WWE). Krome PIM veci tedy pri prechodu mezi ROM nic neobnovuj, jedna se defacto o jiny system. A lepsi je vubec nezalohovat nic, PIM veci mas "zalohovany" na desktopu v autluku...
john_ce4you (112)|18.3.2006 00:00
[QUOTE="Saman"]byla chyba v tom, ze jsi zazalohoval system na (cesky) ROM a obnovil zase na jiny
Krome PIM veci tedy pri prechodu mezi ROM nic neobnovuj, jedna se defacto o jiny system. A lepsi je vubec nezalohovat nic, PIM veci mas "zalohovany" na desktopu v autluku...[/QUOTE]
byla to ma chyba z nedokonale znalosti - ja jsem nikdy na wizarda cestinu neinstaloval, ta CSY se mi tam prepnula automaticky tehdy, kdyz jsem poprve (jeste na stare romce pred HR) pustil sunnysoft backup - on proste ve WWE nechtel evidentne pracovat (no byla to ceska verze backupu, dnes bych si nainstaloval anglickou) a jazyk (ci jak to nazvat, kdyz se vlastne nic nezmeni) si tam prepnul sam (a ja netusil, s cim vsim je to spojeno, na pohled jsem totiz zadnou zmenu nezaznamenal, system samozrejme zustal kompletne v anglictine).

ano, vzdyt ja take v podstate skoro nic obnovovat nechci (ani aplikace, ani PIM) - ovsem krom sms zprav a historie volani - to jsou dve veci, ktere chci zachovat a ktere se v outlooku nezalohuji (a ty nejsou spjaty s verzi systemu) a jinak nez pres backup managera to neumim, drive jsem to delal pres jeyo mobile companion, ten ale swm5 nespolupracuje (no a v beznem rezimu jsou prislusne soubory na ppc pro rucni kopirovani uzamceny - na p800 v symbianu jsem si umel poradit, tam to sice fungovalo obdobne, ale mozne takovym trikem navodit rezim, kdy se slo kabelem do stroje dostat a tyto soubory prepisovat:))
ondral_ce4you (48)|19.3.2006 10:17
Nestava se vam nekomu ze telefon odesila sms 2xkrat? Me to ted dela, jen nevim jestli je to ROMkou nebo cim to je. Mam Vodafone
Neni nejaka alternativa jak posilat SMS z varia?

Edit: Prvni cast jsem nejspis vyresil. Docetl jsem se zde na foru ze program jako WisBar zavira SMS misto minimalizace tim se odesle 2x. Tak snad to bude uz ok
duffioso (537)|19.3.2006 17:09
A nebo to taky dela restore ze zalohy,po HR!Je lepsi delat zalohu bez kontaktu a SMS!Ale to tu je uz taky mockrat popsano
petrbosss (6)|20.3.2006 09:27
Mam prosbu zacatecnika. Mam Qteka od ET, nahral jsem romku 2.8.7.101, novejsi 102 jsem nikde nenasel. Jaka je ted nejlepsi a kde se da stahnout? Nasel jsem snad tricet ruznych romek a mam v tom celkem gulas.
hrtak_ce4you (314)|20.3.2006 10:23
nejnovejsi je ta uvedena v teto diskusi.
vsechny rom jsou umisteny na www.xda-developers.com potazmo na jejich FTP ;o)
Surgical (2364)|20.3.2006 10:23
Nejnovější nerovná se automaticky nejlepší...
K flashovani ROM se přistupuje obvykle pro vyřešení nějakého problému/problémů.
Pokud žádné problémy nepociťuješ, neztrácej čas :)
Pozn. Přeflashování ROM vede obvykle k nutnosti přeinstalovat všechny programy, žádný dostupný backup program totiž "upgrade" nepodporuje.
Saman_ce4you (1451)|20.3.2006 10:40
Fakt je ze tahle diskuze neni jednoznacne oznacena cislem ROM a ani autor to v prvnim prispecku neuvedl (pouze linky)..
TheMelin (1642)|20.3.2006 10:56
Mam tuto romku (2.17...) a v Extended Rom je cab "P_pIE_Qtek_WWE_Wizard_Jan20.CAB". Netusi nekdo k cemu je dobry? Pochopil jsem,ze tu bude mit neco spolecneho s Internet Explorerem. V drivejsich romkach toto nebylo.
dzony (95)|20.3.2006 16:35
Vyextrahovaný obsah exrom 2.17.7.2 Bohužel 3 nejmenší caby nejdou(P_DisconnectButton3s_Wizard.cab ,P_ECall_112_911_QTEK_Wizard.cab ,P_Version_Qtek_Wizard.cab)
Z jiného soudku,povedlo se někomu zbavit se té baterky v horní liště a vrátit tam čas,který mi tam při vybité baterce je stejně vidět?
Martin Kubečka (44)|20.3.2006 17:05
Ta baterka mi tam taky vadí :-(
vario (441)|20.3.2006 17:17
[QUOTE="Saman"]Fakt je ze tahle diskuze neni jednoznacne oznacena cislem ROM a ani autor to v prvnim prispecku neuvedl (pouze linky).. [/QUOTE]
..chtěl jsem pouze rychle zprostředkovat informaci o vydání nové ROM a nebyl jsem si jistý správným číselným označením....žádal jsem moderátory, jestli by to v nadpise potom opravili :)
TheMelin (1642)|20.3.2006 17:38
To Dzony: Muzes popsat k cemu jednotlivy caby jsou? Tedy zda to vis. Je tam spousta cabu,ktere v predchozich Ext romkach nebyly.Jako treba pIE, Ecall atd.
Saman_ce4you (1451)|20.3.2006 19:08
To je snad schopnej kazdej beznej user z rozbalenejch cabu posoudit sam ne??? :sarcastic:
V rozbalenym cabu vidis kam se jaky soubory umistej, plus tam je inf soubor, kde jsou popsany zmeny v registrech, pripadne soubor CM_Entries.xml slouzici k podobnym ucelum..

:? Obcas me evidentni lenost nekterych jedincu zveda adrenalin :?
TheMelin (1642)|20.3.2006 19:58
Tak to teda netusim jestli bezny uzivatel (treba jako jsem ja) pozna co podle registru co dany cab udela. Urcite to neni lenost.Kdybych vedel odezirat z registru, tak se tu neptam a necekam,nez nekdo odpovi.

EDIT: Tak kdyz vim priblizne jak na to, tak se pokusim neco zjistit. S pripadnymi vysledky se s vami podelim :)
TheMelin (1642)|20.3.2006 21:26
Tak první zjištění:

P_pIE_Qtek_WWE_Wizard_Jan20.CAB: Tento cab změní startovací obrazovku, nějakou Qtekovskou a přidá jedno URL na stránky Qteku.

P_DisconnectButton3s_Wizard.cab: Odpojí GPRS při podržení červeného tlačítka. Ale toto mi funguje i bez toho cabu, tak nevím.

P_removeBTicon_Wizard.cab: Odstraní ikonu baterie z Tray.

P_Theme_Qtek_Wizard_Jan20.CAB: Qtekovský theme.

P_Version_Qtek_Wizard.cab: Přidá verzi ROM do registrů. Zřejmě pro programy třetích stran.

MP_mHub_WWE_060124-2.CAB: Tento cab určuje kam se který medialní soubor uloží (mp4, 3gp atd.)

P_ECall_112_911_QTEK_Wizard.cab: Přidá do registrů číslo 911 a 112. Nevím k čemu to je :?

Pak jsou tu nějaké ty mms, které byli i v předchozích ROM. Přidaj složku MMS do inboxu. Dále Enable Smartdialing, pro Smartdialing :)

Doufám, že jsem to tak trochu správně pochopil. Kdyžtak mě opravte.

P.S.: Děkuji Šamanovi. Bez jeho rejpnutí by mě ani nenapadlo, že to takhle lze zjistit ;) Zase jsem o něco chytřejší.

EDIT: Opraveno. Děkuji
dzony (95)|20.3.2006 22:30
Takze prvni oprava co vidim.Zkratkou BT neni mysleno bluetooth,ale baterka.Ta ti doopravdy zmizi z traye,protoze je tam ta zas... v horni liste.911 a 112 je asi dle meho soudu mysleno telefonovat zachranare i bez sim nebo bez roamingu na tyto cisla.
Saman_ce4you (1451)|20.3.2006 23:04
themelin: A ani to nebolelo, ze :D
TheMelin (1642)|20.3.2006 23:36
Jasne ze ne, ale jak jsem psal, tak o teto moznosti zjisteni co dela jaky cab jsem nevedel, proto jsem se ptal. Jinak bych neotravoval. ;)
alco (89)|21.3.2006 00:47
Zdravim Vsetkych. Vcera som si kupil MDA vario s T-mobile u nas na slovensku. Mam to v anglictine. Mam cesku flash ROM ale bohuzial nemozm ju nahrat do MDA pretoze od slovenskeho TMOBILE je nejak lock-nuta.. nemate niekto skusenost s odblokovanim ROM aby som do nej molo nahrat new ROM? dakujem...
ElSoft (1244)|21.3.2006 01:39
nejprve zkus prosim hledat, nez vlozis dotaz ktery se tu opakuje snad s kazdym novym majitelem.
Podivej se zde, zde, nebo zde
dale si precti i T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti 1. a 2. dil

a projistotu i pravidla pro diskutující;)
JecminekMaselnik (464)|21.3.2006 09:00
asi jsem totalni lama, ale ja tu novou romku na strankach xda-developers proste nemuzu najit. V diskusi pise emmeborn, ze je to na ftp v uploads/HTC_wizard, kde to neni a ve wizard/roms to taky neni, jsou tam jenom stare verse. Muzete mne, prosim, nekdo nakopnout?
Surgical (2364)|21.3.2006 13:49
Ale jakou romku?
macula_ce4you (691)|21.3.2006 14:13
Je to diskuze o 2.17.7.2 WWE. Někdo by to mohl doplnit do nadpisu. Já jsem ji tam stahoval asi před víkendem. Odkaz z diskuze fungoval jen jeden, ale ani ten již není funkční, tak nevím.
TheMelin (1642)|21.3.2006 16:41
Je v Uploads/Wizard/186504-ruu_9100_2170702_21707102_20710_qtek_wwe_ship.exe. ;)
JecminekMaselnik (464)|21.3.2006 16:47
páni, ale ráno to tam opravdu nebylo. V uploads byl jediný soubor a víc nic.
Martin Kubečka (44)|21.3.2006 16:50
[QUOTE="Saman"]
:? Obcas me evidentni lenost nekterych jedincu zveda adrenalin :? [/QUOTE]

Jenže když bys to měl brát do extrémů, tak si přece dokáže každý všechno zjistit sám a pak nemá smysl žádné diskusní fórum no ne? :sarcastic:
Krevety_tvf (143)|21.3.2006 20:01
da se nejak overit jestli ta rom je oficialni ? Abych pak treba nemel problemy s reklamaci :sarcastic:
Had_CB (29)|22.3.2006 15:49
tak jsem nakonec taky šel do 2.17.7.2 a z větší části spokojenost, hlavně s rychlostí, na to, abych se vyjádřil k výdrži, je ještě brzo.
hodně se mi stýská po layoutu SW klávesnice InterWrite, Resco je pasqil :o( sunnysoft mě odkázal na eurotel a eurotel na mne prdí..

nespokojenosti a zároveň prosby o radu:

1) mám dojem, že nefunguje registr na clear type v landscape

2) datum v today je na dva řádky, na prvním je zleva zarovnaný název dne a zprava čas, v druhém řádku je datum. chtěl bych to hodit do jednoho řádku celé, registr SLDte funguje jen v druhém řádku a ignoruje výskyt dddd - název dne (asi proto, že už je přítomen na prvním řádku)

3) baterka v horní liště...