Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navilock NL-306C

spamoid (83)|15.3.2006 20:12
Zdravim,
dnes jsem si koupil Navilock NL-306C (CF SiRFIII GPS) a at ji zkousim v PC, nebo v PDA, neni schopna se mi "najit" - vidi spoustu satelitu, ale vsechny jsou cervene. Zkousel jsem Cold Start, menit rychlosti (funguje pouze 4800) i WAAS (bez nej se mi satelity ani nerozlozi po obloze), tak fakt nevim. LED blika (blikani ma znamenat FIX), GPSInfo zaryte pise NoFIX. Bohuzel si GPS ani cas a datum neaktualizuje :-(
Poradi nekdo?
Diky mockrat predem :-)

EDIT: tak jsem se s tim trochu pral a podarilo se mi ji rozchodit. Akorat me zklamalo, ze k rozchozeni je potreba externi antena (funguje ta z SiRFII I-Tec CF GPS). Jednalo se o pokus v aute, kde se s externi antenou GPS fixla opravdu rychle a drzela pak i bez externi anteny. Jen me prekvapuje, ze s udavanou citlivosti se GPS bez anteny v budove prose nefixne :-( Mel jsem z for pocit, ze tato GPS se fixne snad i v ponorce. Tak nevim, jestli se do CF verzi davaji slabsi anteny, nebo v cem to je.
Kazdopadne dalsi zajimava vec je, ze LED dioda se chova presne opacne, nez je psano v navodu - blika, kdyz hleda, sviti, kdyz je FIXla... Ale jak jsem pochopil z diskuze o 338/339 je "normalni" stav...
spamoid (83)|16.3.2006 13:39
Tak dalsi pozorovani: v budove (a to jakekoliv - byl jsem kancelarskych budovach i v jednopatrove office budove i doma ve 4. patre ze 7) se proste nechytne. Mam ji v booku uz nekolik desitel minut a porad nic - zkousim to v SiRFDemo i v GPS Info. Ma to stejny prubeh - kdyz ji zapnu, objevi se cervene okrouzkovane satelity (8 az 10), ale ani se "nerozprchnou" po obloze. to pouze v pripade, ze dam WAAS, to se sice rozbehnou, ale stejne se nefixne :(( To je ta CF tak hrozne necitliva, nebo to delaji i ty BT verze?
Diky za pripadne info
beecher (9270)|16.3.2006 15:21
Ad budovy: Ze se to nechyta v dnesnich zelezobetonovych budovach, to je snad jasne, ne? GPS signal neni zase tak silny, aby prosel cimkoliv. Vzdyt tomu vadi i pokovene skla automobilu...
nogis (2)|22.6.2006 18:42
Před týdnem jsem si také koupil Navilock NL-306C do mého Asus A730 a marně se snažím to rozchodit. Mám úplně stejné problémy, jen nevím zda se toho zbavit a koupit Bluetooth GPS nebo objednat externí anténu. Aby to i s tou anténou nemělo takhle slabý příjem. Už mě nic nenapadá a tlačí mě čas. Poraďte jak na to, jen po mě nechtějte ať se zbavím toho PDA :) Díky
spamoid (83)|22.6.2006 20:17
To nogis - chyba rozhodne neni v PDA. Me ten Navilock funguje bez problemu, pouze v pohybu nebo pri zhorsenych podminkach prijmu mu vse trochu dyl trva, ale s externi antenou je vse zalezitost opravdu vterin...
Mohl by jsi, prosim, popsat podrobneji problem?
krabicka3 (361)|31.7.2006 01:17
[QUOTE="beecher"]Ad budovy: Ze se to nechyta v dnesnich zelezobetonovych budovach, to je snad jasne, ne? GPS signal neni zase tak silny, aby prosel cimkoliv. Vzdyt tomu vadi i pokovene skla automobilu...[/QUOTE]

Naprosto souhlasim. Jenom pro upresneni...GPS signal ze satelitu je tak strasne slaby, jako kdybyste se divali na zarovku o vykonu 60W ze vzdalenosti zhruba 10 000km (ano, opravdu desettisic)
nogis (2)|31.7.2006 11:23
Koupil jsem externí anténu a vše je v pohodě. Jen mě zaráží popis toho GPS příjímače. Všude tvrdí jak má kvalitní příjem a přitom ho má dost podprůměrný. Asi reklamní trik, ale hlavně že to funguje.:) Dík
spamoid (83)|31.7.2006 12:09
Mno uprimne - mel jsem GPS od I-Tecu postavenou na starem SiRF chipul a opravdu kdyz to porovnam, tak je to vyrazne citlivejsi a rychlejsi. Takze posun tam je, otakza na druhou stranu je, jak je to v porovnani s BT prijmaci...
tomik zachu_ce4you (34)|21.5.2007 23:37
Lidicky, prosim vas, muzete mi nekdo poradit, jak tuhle potvurku sparovat s TomTom 6 nebo Destinatorem 6? Kamarad me pozadal o pomoc, ale nejak se mi nedari. V PDAcku se to tvari jako GENERIC CF CARD, nepotrebuje to nainstalovat nejake dodatecne ovladace? Dik za radu
pepan_ce4you (127)|7.9.2007 14:49
[QUOTE="tomik zachu"]Lidicky, prosim vas, muzete mi nekdo poradit, jak tuhle potvurku sparovat s TomTom 6 nebo Destinatorem 6? Kamarad me pozadal o pomoc, ale nejak se mi nedari. V PDAcku se to tvari jako GENERIC CF CARD, nepotrebuje to nainstalovat nejake dodatecne ovladace? Dik za radu[/QUOTE]

Jsem na tom stejne.Kamarad to koupil a nevidi satelity jen 1.Prijem je desnej a IGO to nenajde.Jak na to?