Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 48

Téma: Pujcovna PDA - co si o tom myslite?

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Uz priblizne pred rokem me napadla myslenka na vytvoreni jakesi "pujcovny PDA". Hlavnim smyslem pujcovny by bylo umozneni uzivatelum "osahat" si zarizeni, ktere si napriklad chteji koupit, v klidu sveho domova. Nebudu ted zabihat do podrobnosti, spis by me zajimalo, jak by se vam podobna sluzba libila akolik byste za jeden den pujceni byli ochotni zaplatit. Zadarmo to samozrejme nebude, moje ramcova predstava je 250-500Kc/den podle porizovaci ceny zarizeni, ale vsechno vcetne ceny by bylo predmetem podrobne rozvahy. Prosim pouze hodnotne nazory, myslim to skutecne vazne

Takze kdyz to shrnu, mam na vas, ctenare, nekolik zasadnich otazek:

1. Meli byste o podobnou sluzbu skutecne zajem? Uvitali byste pred zakoupenim zarizeni moznost si zarizeni v klidu sveho domova otestovat a trochu si s nim "pohrat" i za cenu nekolika stovek navic (pripadnou slevu pri nakupu neslibuji, ale mozna by sla zaridit)?
    2. Kolik penez byste byli ochotni za zarizeni za JEDEN DEN zaplatit? Konkretne napriklad za Acer n310 (porizovaci cena cca. 9000Kc), Dell Axim X51v (cca. 15000Kc) a HTC Universal (cena priblizne 25000Kc)?
    3. Jak dlouha zapujcka je pro vas optimalni? Pocitam,z e dele nez 3 dny by nesly, ale zase je to jen napad...
    4. Byl by pripadne zajem i o prislusenstvi (GPSky, BT a WiFi karty a podobne)?

To je asi tak vse. Vzhledem k tomu, ze by zrizeni "pujcovny" vyzadovalo nezanedbatelne investice, to neni mozne provest ze dne na den, ale z vasich emailu ci prispevku se domnivam, ze zas tak zbytecna sluzba by to byt nemusela. Cekam na vase komentare. Diky
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2004

strucne:

1) drive mozna, dnes, kdy ma pda uz skutecne kazdy by to byla otazka. u vetsi investice bych zajem urcite mel
    2) +- 2% z ceny
    3) 1 den
    4) urcite, za +- 2% z ceny jako u pristroju

Nováček
    Registrace
    Dec 2004

Pujcovna prislusenstvi by se mi libila, kolikrat to stoji i polovinu ceny pda a clovek nevi, jestli mu to bude vyhovovat

Nováček
    Registrace
    Nov 2008

Tak tento nápad mě vcelku zaujal... Bylo by to fajn!! S těm +-2% souhlasím a myslím že je to tak adekvátní.. U MDA bych viděl zkoušecí dobu spíš tak na 2-3 dny.. A to příslušenství by se taky hodilo.. Každopádně dobrý nápad!! :yes:

Nováček
    Registrace
    Nov 2005

presne tak, ja se nemuzu rozhodnout jakou GPS a jaky navigacni soft ....
    na jeden den by mi to stacilo ...
    dobry napad ... ale riskantni ... starosti s podvodniky, opozdenemu vraceni, poskozene zarizeni a pak dohadovani ...

S.

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2004

fakt dobrej nápad....taky mě to kdysi napadlo, ale neměl jsem prostředky.

add 1: Někdy bych měl proste zájem o vyzkoušení zařízení někde v klidu domova, nebo proste jen na napsání recenze, ale většinou to vyřeším půjčou přímo od prodejce nebo pak třeba ET, Nebo TM,ale tam se plati jako záloha cena zařízení a 150/den.

add 2: jsem pro cenu viz nahoře, +-2% ceny zařízení

add 3: jak se to vezme, na PDA asi tak 1-3 dny, mno a na MDA pak asi tak týden, jestli vyhovuje a jestli nemá mouchy :-)

add 4: to by bylo asi nejvíce super, to tady nikdo nemá.A myslím si že ani nikde jinde :O

Občasný diskutér
    Registrace
    Mar 2005

Naprosto skvělý nápad. Myslím že podobná služba na trhu chybí. Někdo zde namítl, že v dnešní době si není jistý úspěchem to nemá cenu, ale já si osobně myslím, že i v dnešní době je velké množství uživatelů, kteří si raději za službu, která jim umožní před koupí zařízení osahat, připlatí než pak být ze zařízení otrávený. Já nyní dal na recenzi jednoho zařízení a pak jsem se ho jen težko zbavoval neboť mi nevyhovovalo. Na druhou stranu je také dost uživatelů kterým jde o každou korunu, ale ti se mohou spolehnout například na vynikající recenze zde na fóru :-) U příslušenství také není o čem hovořit. Myslím si, že cena do 500 korun za den je přiměřená už u přístroje za 8000 tis. A za 1 - 2 dny se dá velmi dobře zařízení otestovat a zijstit co komu vyhovuje nebo nevyhovuje. Také to bude dobré na to, že bude vidět po předchozích uživatelích jak dané zařízení mechanicky složí třeba po 3 měsících provozu.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

ten den by stacil, cena do 500,- a prislusenstvi urcite, jen sem nepochopil to s tema uzivatelama? jakoze by to bylo jen pro registrovany na serveru? pak se teda hlasim jako sklad pro brno )

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2004

1, Osobne by mi asi stacilo osahani na nekolik hodin nekde v kavarne, zbytak si clovek muze precist v diskuzich, neco jineho by bylo u naprastych novinek

2, 1-5% z ceny zarizeni a podle orientace na zakazniky

3, dobu bych pevne neurcoval, nekomu by mohl vyhovovatat den, jinymu tyden, kdyz si za to zaplati, tak proc ne

4, prislusenstvi je uz zajimavejsi a je zde vetsi prost, neco uz pujcuje firma Sunnysoft

Starousedlík SMob
    Registrace
    Sep 2004

Zajímavý nápad, ovláště to příslušenství, ale měl bych dotaz, i když je to zatím jen ve fázi průzkumu "trhu" , jak by se řešilo, mno zabezpečení.
    Teoreticky by nebyla od věci záloha, tak by mne zajímala jestli by se plánovala a jak by teoreticky byla vysoká, popř. by stálo za to zažízení pojistit (pokud to tedy pojišťovna nějak rozumně umožňuje), což by se mohlo také prodražit.
    Omlouvám se za zbytečné otázky, jsem jen zvědav, odpovědi nejsou nutné, budu za ně rád

Starousedlík SMob
    Registrace
    Nov 2003

ta zaloha by pocitam byla nutna v kazdem pripade a asi ve vysi ceny zarizeni... (pokud by pojistovna neprohlasila jinak...)

Nováček
    Registrace
    Oct 2004

Takovou sluzbu bych uvital a investovane cca 500-ky nelitoval. Uz se mi povedlo koupit PDA, ktere by mi papirove vyhovovalo, ale realita byla jina a slo pryc.Ted k bodum:
    ad1) urcite
    ad2) dle ceny zarizeni, souhlas 2% +
    ad3) 3 dny PDA, 5 dni Smartphone, komunikatory
    ad4) proc ne

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Super napad, ta pujcovna by mohla mit vice oblasti dle zamereni jednotlivych PDAcek (jako napr. Sunnysofti pujcovna PDA s navigaci nebo pujceni MDA, Smartphounu atd.)

1) Zajem ano, pokud by byla sleva pri koupi pres pujcovatele tak urcite ano - na druhou stranu me osobne daji vice zkusenosti konkretniho "duveryhodneho" uzivatele (napr. pri srazu) vice a navic si chci zarizeni osahat sam a az pote se dostat k manualu, ale to je o pristupu a jesitnosti ...

2) PC 10.000,- - 300,- / 15.000,- - 450,-/ 20.000,- - 550,-/ 25.000,- - 700,- - zaloha ve vysi cca 20-30% PC zarizeni (pokud to vyhovuje pojistce)

3) pouzivam PDAcko cca rok a neco - myslim, ze by mi na vyzkouseni stacil 1 den (a asi bych nebyl ochoten investovat do zapujcky bez vazneho umyslu vice) - jestli by to stacilo i uplnemu zacatecnikovi nejsem uz schopen odhadnout, ale myslim, ze ne - pak by cena zapujcky byla neumerne vysoka

4) zcela jiste ano - napr. o GPSce jsem vazne/nevazne uvazoval 3-4 mesice, kdyz mi ji pak kamarad pujcil na vyzkouseni tak jsem s koupi otalel asi 2 dny

EDIT: porizovaci cena PDAcka pravdepodobne hraje u casti potencialnich kupcu velkou roli - pak by "dalsi" vydaje (byt opodstatnene) mohly byt opravdu velkou prekazkou tohoto napadu.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2005

Umysl dobrej
    Navratnost v nedohlednu
    Zaloha v hodnote pristroje (jakakoliv mensi a je po zarizeni - vlastni zkusenost z pujcovny)
    % z ceny nebo tech 500,-
    Organizacne a financne dosti narocne
    Smysluplne pro velky obchod, ale takovy u nas neznam

Ale jako tema na pokec dobry

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2002

Hmm, myslim ze v dobe Inet shopu a zakona umoznujici zbozi bez udani duvodu vratit zbozi do 14 dnu, pricemz mraky supermarketu nabizi to stejny az na mesic, je tahle nabidka temer zbytecna. Pokud nabidnes nejakou uplne super novinku, ktera na trhu jeste moc neni, par nadsencu se mozna najde, ale ja si pockam na prvni recenze od techto nadsencu a pak si to koupim pres inet s tim ze pokud mi to nesedne,tak to zbozi holt vratim :-)
    Adam

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 31-05-2007, 15:37
  2. HP 2490 co si myslite?
    Od miko3891 v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 12-09-2006, 10:08
  3. co si myslíte o N50?
    Od Chrasty_ce4you v sekci Acer
    Reakcí: 32
    Poslední příspěvek: 13-12-2005, 16:35
  4. Co myslíte, jakou folii koupit na MDA III ?
    Od merlin_cz_ce4you v sekci Jaké si vybrat / koupit příslušenství?
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 16-03-2005, 13:56
  5. Co si myslite o HP jornada 525 za 149,- euro.
    Od v sekci Zbývající zařízení HP a Compaq
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 03-09-2002, 09:30