Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal - nové ROM

Yankee.106 (231)|13.3.2006 11:24
Tak je nová ROMka: viz obrázek.
00131200_ROMka_BlF.jpg
zedino_ce4you (63)|13.3.2006 12:45
mas link odkial ju stiahnut? dik
Yankee.106 (231)|13.3.2006 14:07
No na ftp.clubimate.com
DaBa (78)|13.3.2006 17:48
No jo, ale chce to heslo a pokud bych se chtel u nich zaregistrovat, tak to zase chce IMEI a ten mi to nebere. Mam Qtek, takze asi proto.
beecher (9270)|13.3.2006 18:05
Pavlucha (1496)|14.3.2006 09:57
Pro všechny, kteří ještě tuto verzi neflashnuli - nedělejte to a použijte verzi 1.30.82, kterou najdete např. na BuzzDev (sloupec vpravo).
Má už odstraněné problémy s STK a nefunkční klávesovou zkratkou pro CommManager.
zedino_ce4you (63)|14.3.2006 11:58
vcera som flashol tehlu a nemam pocit ze by som mal problem s nefunkcnou klavesovou skratkou pre CommManager, bez problemov mi to funguje, ale aj tak asi pojdem do novej :))
Borek_ce4you (50)|14.3.2006 16:55
klavesova zkratka CommManagera nefungovala ve verzi 1.30.68... taktez nefungovalo spravne ukazovani systemoveho casu vpravo nahore, misto nej se po vetsinu casu zobrazovala baterie a jeji stav (plna, poloprazdna, prazdna )

me osobne v teto verzi jeste nefungoval ExtROMunlocker od Buzzze... podle XDA-dev jsem nebyl jediny, ale zda se ze to nebylo pravidlo... Vypada to ze co se ExtROM tyce jsou s touto verzi "stastni "a "mene stastni" uzivatele:))
DaBa (78)|14.3.2006 21:38
sakra,co delam blbe. Stahnul jsem si to, ale hlasi to country error. Nasel jsem, ze mam pouzit maupgradeut_noid. Jenomze ta romka je v exe souboru a ten se otevre v pameti a ja tim padem nemam jak nahradit soubor na spusteni. Nemate nejaky navod? Diky
Yankee.106 (231)|14.3.2006 22:40
[QUOTE="Pavlucha"]...použijte verzi 1.30.82...[/QUOTE]
Uff to mám jako naflešovat SA - Saude Arabic nebo snad ME - Middle East :O a pak vše instalovat znovu? Nyní mi vše chodí mnohem lépe než tested68 ... takže zatím měnit nebudu
Borek_ce4you (50)|14.3.2006 23:00
[QUOTE="DaBa"]sakr Jenomze ta romka je v exe souboru a ten se otevre v pameti a ja tim padem nemam jak nahradit soubor na spusteni. Nemate nejaky navod? Diky[/QUOTE]

nejednodusi co muzes udelat je spustit ten EXE soubor, kdyz se dostanes do jeho prvni obrazovky tak v jakemkoli souborovem manageru zadej hledani souboru s maskou *.nbf. Pokud ti vse probehne tak jako u me, tak bys mel na c:\Documents and Settings\JMENO UZIVATELE\Local Settings\Temp\pft1B9.tmp\ms_.nbf najit cely rozbaleny archiv (ten EXE soubor je ve skutecnosti archiv)

odtamtud staci zkopirovat ty tri soubory s koncovkou *.nbf (win, radio a extROM) do jineho adresare a pote ukoncit spusteny EXE soubor s upgradem... Tim se ti tyto prechodne soubory zase smazou...

nediv se pokud je budes mit v nejakem jinem adresari nez ja (jmeno posledniho adresare), mam dojem ze to jmeno generuje windows, jak se mu zrovna hodi...

A posledni vec, pokud provadis FLASH poprve, nevydes se, pokud pouzijes onen zminovany "maupgradeut_noid" stejne ti napoprve zahlasi ID country error... NEPROPADEJ PANICE a spust ho hned, BEZ restartu PDA jeste jednou...
Pavlucha (1496)|14.3.2006 23:13
[QUOTE="Yankee.106"]
Uff to mám jako naflešovat SA - Saude Arabic nebo snad ME - Middle East ...[/QUOTE]

Neni potreba panikarit, instalace arabiseru se da behem procesu zrusit. Nicmene pokud ti ta ROMka neblbne, neni treba flashovat. Tahle ExtROM po sobe ale necha spoustu mista v pameti (neinstalujou se blbosti), proto mi vyhovuje. ;)
Yankee.106 (231)|14.3.2006 23:33
[QUOTE="Pavlucha"]...Tahle ExtROM po sobe ale necha spoustu mista v pameti (neinstalujou se blbosti)...[/QUOTE]
Tak by asi stacilo nahrnout tam ExtROMku, nebo ne?
Miloš Strouhal (3997)|14.3.2006 23:37
No, ja napriklad Skype treba za "blbost" nepovazuji, a v te arabske chybi.. Navic, mit v cihle arabizer, to je docela divny, ne.. ;)

BTW, pokud chcete pořádnou Extended ROM, použijte tuhle ode mne co jsem vám udělal.

-má v sobě všechny důležité caby, zároveň však žádné nesmysly navíc
-má v sobě i nejnovější verzi Skypu, který vám zůstane trvale v Extended ROM a nebude vám zabírat drahocenné místo v paměti zařízení a přesto vám bude z Extended ROM 100% fungovat
-k tomu je tam obsaženo nastavení pro psaní všech českých znaků na hardwarové klávesnici zařízení
-je pridan i fix na "rev systemu" pri poklesu urovne baterie, mrknete do nastaveni zvuku a razem tam mate moznost toto "rvani" zrusit ci zmenit
-jsou pridany ceske fonty, budou se vam hodit nejen pri cteni e-knih
-a k tomu jsem přidal cab pro "urychlení běhu systému", rozdíl je výrazný!

Pokud nevíte jak ji dostat do své cihly, tady je rychlo-navod, stačí vám pak ve výsledku UNI_ext_rom_unlock a Total Commander a máte to tam. :) :yes: Obojí přikládám.

Nahrajte UNI_ext_rom_unlock a Total Commander do zarizeni, kliknete na UNI_ext_rom_unlock, odklikejte dve vyskocivsi hlasky, zrestartujte zarizeni, kliknete na Total Commander, do horni listy napiste extended_rom, vyskoci vam hned obsah vasi aktualni Extended ROMky, vse pomoci Total Commanderu smazte, nahrajte si do rootu zarizeni obsah me prilozene Extended ROMky, pomoci Total Commanderu to nasledne z rootu zarizeni nakopirujte vsechno do prazdne extended_rom. Pak udelejte hard reset, a je to tam. Nezapomente, vsechny caby museji byt ve vlastnostech "pouze pro cteni", jinak se z Extended ROM zarizeni po prvnim hard resetu smaznou.. Ale ja jsem je pri tvorbe dal pouze ke cteni, takze kdyz s tim nebudete moc blbnout, zustanou ve stavu v jakem jsou, tudiz ve spravnem stavu..;)
zedino_ce4you (63)|15.3.2006 09:05
[QUOTE="DaBa"]sakra,co delam blbe. Stahnul jsem si to, ale hlasi to country error. Nasel jsem, ze mam pouzit maupgradeut_noid. Jenomze ta romka je v exe souboru a ten se otevre v pameti a ja tim padem nemam jak nahradit soubor na spusteni. Nemate nejaky navod? Diky[/QUOTE]

pouzi MaUpgrade_NoID najdes to na buzzdev.net v sekcii download/ROM Upgrade Tools tusim

tak som po necelych 12 hodinach pouzivania x.x.76 presiel na x.x.82 ake su zmeny to neviem ale stve ma te bootsplash screen od I-mate nemate nahodo niekto ten origo od qteku ja som si to zabudol sejvnut kuwa
DaBa (78)|15.3.2006 10:03
Nejak se mi nedari:) Uz jsem to ta nahral, ale ted mi tam porad zustava takova ta uvodni obrazovka. nahore serial nebo usb. Nemuzu se toho zbavit. I kdyz udelam podle manualu HR, pro potvrzeni zmacknu 0 a nabehne zase stejna obrazovka. Netusite nekdo, jak z toho ven?
Miloš Strouhal (3997)|15.3.2006 10:11
Je potreba to preflashovat jeste jednou, ale tentokrat jen Radiovou cast. Jinymi slovy, smaz ms_.nbf, smaz i nk.nbf, a nech tam pouze radio.nbf. A flashni to tim znovu, melo by to pak jiz nabehnout. :yes:
DaBa (78)|15.3.2006 10:51
Ano, to pomohlo. Diky
zedino_ce4you (63)|15.3.2006 13:12
2 Milos Strouhal: skratil som si tvoj nick a budem ta oslovovat MiStro ak dovolis, je to dvojzmyselne a zaroven ti tym vyjadrim aj vdaku za ExtROM, je fakt peckova a Uni je fakt rychlejsi :))

okrem toho co si tam dal doporucujem aj PSShutXP, skutocne skvela apilkacia
zedino_ce4you (63)|15.3.2006 23:18
Universal nemá Backup Battery? Teda asi to tak je, len dufam ze nevyzeram ako blbec ;), zistil som to az po instalacii WisBar Adv. kde mi zahlasilo ze BackupBattery Status Unknown ???
Pavlucha (1496)|15.3.2006 23:59
[QUOTE="zedino"]Universal nemá Backup Battery? [/QUOTE]
Mysim, ze nic s WM5 nepotrebuje a nebude potrebovat zalozni baterii ;)
Borek_ce4you (50)|17.3.2006 11:22
mel bych dotaz na ty kteri provedli FLASH na 1.30.82

po flashnuti, nainstalovani extROM a dalsich "osobnich" programu mam po nabootovani 18.68MB volne pameti... poku ale VYSUNU pametovou kartu (SD 512MB) tak za cca 2vteriny se mi v systemu obevi 27.06MB volne pameti. Po zasunuti karty se opet obevi udaj 18.68MB. To cele porad dokola.

Z karty mi zadny sodt nebezi...

Muzete me prosim vas nekdo prozradit CO muze za vice naz 8MB cache na SD karte? Ne ze bych mel neco pri cache pameti, ale TRETINA cele dostupne RAM se mi zda trosku moc...

Neda se nekde v registru zmenit tech 8MB treba jenom na 2MB?

Popripade muzete se nekdo podivat o kolk vam system uvolni RAM kdyz vysunete SD kartu? (na zmenu je treba cca 2-3sec pockat - mereno v Settings/Memory)

Dekuju moc.
DaBa (78)|17.3.2006 11:39
Potvrzuji, po vysunuti SD karty se zvetsi pamet o cca 8MB. Zjistil jsem, ze po SR se mi nachvilu objevi, ze se spousti nejaky program "Cyberon SDDaemon" ale pak uz ho nikde nevidim a ani netusim co je zac, ale podle nazvu by to neco s SD mohlo mit spolecne.
Miloš Strouhal (3997)|17.3.2006 11:46
Koukni do slozky Windows/StartUp/, najdes tam sddaemon.lnk, ovsem i po smazani tohoto zastupce a naslednem soft resetu "zere" karta pres 8 mega pameti.. :? Je treba hledat jinde..
aaischa (660)|17.3.2006 12:54
s touto rom mi nechce chodit UMTS nesvítí mi U nahoře u anténky a ani když dám manuálně wcdma tak se nepřipojí :(
Miloš Strouhal (3997)|17.3.2006 13:09
To mas blby, jelikoz ja ji tam mam jiz par dni, a pouzivam momentalne vyhradne site UMTS - mam to zaskrtnuto v nastaveni, a slape to skvele, pismeno U se na mne usmiva od rana do vecera.. ;) Takze problem nehledej v teto ROM, ale jinde..
aaischa (660)|17.3.2006 13:12
mno já nemam WWE ale ITA tak jestli to s tim nesouhlasí uvidim cestou domu :) ale jinak zkusim asi english když to tady nepojede :mad:
davidkm_ce4you (248)|20.3.2006 12:08
Má tato ROMka už AD2P profil?

dík
Miloš Strouhal (3997)|20.3.2006 12:18
Bohuzel neni, odlozili to..
scenic (225)|20.3.2006 22:06
Zaujimave, ja pouzivam ORANGE UK ROM v1.30.90 WWE a ci s kartou alebo bez karty tam mam 25MB pamat...
Pavlucha (1496)|21.3.2006 11:14
[QUOTE="DaBa"]Potvrzuji, po vysunuti SD karty se zvetsi pamet o cca 8MB. Zjistil jsem, ze po SR se mi nachvilu objevi, ze se spousti nejaky program "Cyberon SDDaemon" ale pak uz ho nikde nevidim a ani netusim co je zac, ale podle nazvu by to neco s SD mohlo mit spolecne.[/QUOTE]

Mám takovej pocit, že SDDaemon je spojenej s Cyberon SmartDialing ... ne s SD kartou.
scenic (225)|21.3.2006 11:36
tak a OR UK rom je prec. Strasne to zralo baterku, nevydrzala mi ani den. A uz tam mam s5 imate jasjar.
Borek_ce4you (50)|21.3.2006 21:47
[QUOTE="Borek"]mel bych dotaz na ty kteri provedli FLASH na 1.30.82

Muzete me prosim vas nekdo prozradit CO muze za vice naz 8MB cache na SD karte? Ne ze bych mel neco pri cache pameti, ale TRETINA cele dostupne RAM se mi zda trosku moc...

[/QUOTE]

tak jsem mel dneska trochu casu a odpovedel jsem si sam...

po HR a NEnahrani ExtROM se zarizeni chova tak jak ma (tedy alespon myslim ze se tak ma chovat:-) to jest po zasunuti SD karty se systemova pamet zmensi o cca 0,9MB a po vysunuti se opet uvolni.
Pri postupne rucni instalaci programu z ExtROM jsem se dostal az k programu "Performance_Tweak_High_Resources.cab" - coz je VINIK 8MB cache pameti na SD karte...
Miloš Strouhal o nem pise ze je to cab pro "urychleni běhu systemu, rozdil je vyrazny!" - coz logiku ma, vetsi vyrovnavaci pamet rychlosti urcite nijak neublizi, spise naopak... (netvrdim ze je to spatny program, nevim co vsechno jeste dela a v zadnem pripade to neni kritika Milošovi ExtROM - kazde jidlo je treba po uvareni jeste dosolit a dopeprit podle chuti stravnika:-) ROM je super a Skype v ni jako kdyz najdes:-)

Jdu si ho vyhodit z ExtROM a nakopirovat jako CAB rovnou na kartu do adresare INSTAL, abych ho sice nemel, ale mohl ho kdykoli doinstalovat:-)
jsem zvedav na kolik mi prijde Universal pomalejsi (ciste subjektivne)

jeste se zkusim rozebehnout po netu, jestli k tomu CABu nenajdu nejakou dokumentaci...
CoOX (6)|22.3.2006 00:28
... k příspěvku M. Strouhala, který poskytl svoji verzi úpravy ExtRomky - ..... všechno jde podle návodu až do chvíle kopírování nové Romky do původní, nechce mne to pustit dále s tím, že se objeví upozornění o owerwrite soborů. Snad je problém v jednoduchém sdělení ..... nahrajte si do rootu zarizeni obsah me prilozene Extended ROMky, mám ji nahranou v pův. složce v kořen adr. ??? Možná debilní problém, ale po 5 hod. zápasu a 6 HR jdu spát :) Poradí někdo, než z cihly udělám písek ?
Miloš Strouhal (3997)|22.3.2006 02:19
Jde o to nahrat do rootu primo obsah te nove Extended ROM. Tzn., ze ty caby a vubec vsechno bude hned vedle slozky My Documents, Program Files, Windows atd. Takze ne nahrat slozku s novou Extended ROM do rootu, ale nahrat primo konkretni obsah nove Extended ROM do rootu. A od tamtud jej pomoci Toral Commanderu presunout do Extended ROM zarizeni. Rano sem hodim screenshot pro nazornost..
Miloš Strouhal (3997)|22.3.2006 02:28
[QUOTE="Borek"]..jsem se dostal az k programu "Performance_Tweak_High_Resources.cab" - coz je VINIK 8MB cache pameti na SD karte...[/QUOTE]Spravne, ten problem s pameti je vyvolan timto cabem. Zapomnel jsem vam to sem napsat, osobne jsem jej jiz prestal pouzivat. Problem je v tom, ze ten cab dle meho te rychlosti zarizeni opravdu pomaha, a bez nej je to takove nemastne-neslane, takze az budu mit chvilku tak ten cab rozeberu, najdu ktery z "klicu" v nem dela problem s tou SD kartou, odmaznu jej a cab opet slozim. Pak vam to sem aktualizovane hodim.
dmisek (10)|22.3.2006 13:57
Přeji pěkný den.
Zkoušeli jste někdo této verzi ROM odstranit indikátor stavu baterie z horní lišty? Zobrazení datumu a času v Today mi docela chybí ... a rozhodně se mi nechce obětovat plochu pro další plugin.

Sice velmi oceňuji nové chování telefonu s chytrými Bluetooth handsfree - tím myslím automatickou synchronizaci kontaktů,ale... nenalezl jsem nikde možnost nastavení synchronizace kontaktů do bluetooth sady (ničí to češtinu a synchronizuje to každé telefonní číslo zvlášť ....) a kromě toho se mi s mým Parrotem 3100 rozpadá párovaní - jakoby Universal začal po čase o sobě tvrdit, že je někdo jiný ... ještě jsem si s tím ale dost nepohrál.

Předem děkuji za nápady a porady.

Borek_ce4you (50)|22.3.2006 15:29
hmmm.. i ja bych se pripojil s dotazem ohledne ikony baterie na horni liste...

taktez bych mel jeden dotaz, funguje vam nekomu v 1.30.82 "UNI_splash" od Buzzze?
je to programek na zmenu BOOTimage... v 1.30.68 fungoval k plne spokojenosti a ted mi to nedela nic, presneji nevyhlasi zadnou chybu, tvari se ze je vse OK ale cele to probehne velice rychle a ve vysledku se nikde nic nezmeni...
CoOX (6)|25.3.2006 00:42
K příspěvku p. Strouhala ..... tak nevím kde je problém, ta extended_rom mi nejde přepsat. Soubory přesunu do rootu, ale jakmile je v TotalC kopíruji, nebo přetahuji z rootu do extended_rom, tak se objeví hláška v které mne upozorňuje systém, že chci stejná data přepsat (i přesto že jsem je smazal), nicméně i když potvrdím že ano, objeví se okno s informací, že to nejde. Evidentně tam pustí jen soubory, které v té pův romce nejsou a v nové jsou navíc. romka by dle návodu měla být odemknuta (některé soubory tam umístit lze) ....jsem spíše uživatel, který se v tom nemá moc čas šťárat, používám to jako nástroj, takže díky za každé info.
Miloš Strouhal (3997)|25.3.2006 01:00
Podivné.. Dle tohoto postupu jež jsem sem napsal jsem to dělal již snad stokrát, a vždy to bez problémů fungovalo.. Nevím kde můžete mít chybu..
MarekS_ce4you (25)|27.3.2006 01:00
[QUOTE="CoOX"]K příspěvku p. Strouhala ..... tak nevím kde je problém, ta extended_rom mi nejde přepsat. Soubory přesunu do rootu, ale jakmile je v TotalC kopíruji, nebo přetahuji z rootu do extended_rom, tak se objeví hláška v které mne upozorňuje systém, že chci stejná data přepsat (i přesto že jsem je smazal), nicméně i když potvrdím že ano, objeví se okno s informací, že to nejde. Evidentně tam pustí jen soubory, které v té pův romce nejsou a v nové jsou navíc. romka by dle návodu měla být odemknuta (některé soubory tam umístit lze) ....jsem spíše uživatel, který se v tom nemá moc čas šťárat, používám to jako nástroj, takže díky za každé info.[/QUOTE]

Po odemčení extended_rom není ani nutné dělat reset, ani není nutné kopírovat obsah nové ROM do root složky přístroje. Nové soubory pro extended_rom si připravte v libovolném adresáři na SD kartě, poté je v TotalCommanderu označte a zvolte kopírovat. Jako cílovou složku zadejte "\extended_rom\" - zejména první obrácené lomítko je nutné, uvozovky samozřejmě nezadávejte ;)
zedino_ce4you (63)|27.3.2006 09:47
skusal uz niekto 1.30.90 Orange UK ROM? ake mate s tym skusenosti ak ano? 76-tka uplne na prd, 82-ka mi fachala vcelku spolahlivo, inak verzia OS je rovnaka od 76 tky az po 90-tku, takze predpokladam ze rozdiel je len v to kto to ako oznaci a samozrejme rozdiel je v customisated Ext_ROM
zedino_ce4you (63)|30.3.2006 08:36
tak som dal Orange UK 1.30.90 ROM a robi mi to iste co 76-tka kua, ikonka baterky sa po odpojeni z USB kabla nezmeni zostane taka s tou el. snurou a ked softresnem tak sa zmeni na taku s vykricnikom, ja kua neviem co s tym, inak super funguje, az na spomenutu chybu, okrem toho konecne nemam bootsplash screen imate ale pekny oranzovohnedy Orange :))
vjj (42)|4.4.2006 20:42
[QUOTE="Borek"]klavesova zkratka CommManagera nefungovala ve verzi 1.30.68... taktez nefungovalo spravne ukazovani systemoveho casu vpravo nahore, misto nej se po vetsinu casu zobrazovala baterie a jeji stav (plna, poloprazdna, prazdna )

me osobne v teto verzi jeste nefungoval ExtROMunlocker od Buzzze... podle XDA-dev jsem nebyl jediny, ale zda se ze to nebylo pravidlo... Vypada to ze co se ExtROM tyce jsou s touto verzi "stastni "a "mene stastni" uzivatele:)) [/QUOTE]

Ano, bohužel mě postihly všechny tyhle zmiňované vady na krásem a přetrvávají dokonce i po dalším upgradu z 1.30.76 na 1.30.82 WWE. :mad:
co s tím :?:
Já jsem žádnou souvislost baterky místo času v horní liště a nefungujícího ExtRomUnlocker s fungujícím CommManagerem zatím neobjevil.
Navíc ty chyby přetrvávají i když se po HR utne instalace z ExtROMu !!!
zedino_ce4you (63)|5.4.2006 21:05
momentalne som dal 82-ku a stale to iste s tou ikonou baterky v TitleBar, proste plna je tam s vykricnikom, po odpojeni zo sync kabla ostane s tou snurou akoze sa nabija proste na zabitie, ale v zasade je to len kozmeticka vada, nezistil som ze by mi nieco nefachalo tak ako ma, akurat ta 3G siet je dost na rit, ale je mozne ze je to zaciatkami v Orange nie zariadenim (dost casto sa prepina do G modu :()
scenic (225)|5.4.2006 22:29
Zedino tiez pouzivam orange umts a je to slabim pokrytim. Tam kde je signal silny sa to neprepne iba na miestach kge gsm je o dost silnejsi ako umts... Takze to pristrojom nie je.
zedino_ce4you (63)|6.4.2006 09:49
[QUOTE="scenic"]Zedino tiez pouzivam orange umts a je to slabim pokrytim. Tam kde je signal silny sa to neprepne iba na miestach kge gsm je o dost silnejsi ako umts... Takze to pristrojom nie je.[/QUOTE]

no to mi je jasne, ale v KE by to hadam malo fungovat spolahlivo nie? verim ze sa ten signal bude len zlepsovat ale to je samozrejme vecou "pomaranca" nie zariadenia, teda aspon dufam :)
scenic (225)|6.4.2006 10:13
no ved ni v ba ten signal nie je 100% a najhorsie je ze je dost casto vytazena siet umts takze ako si spominal nezostava nam nic ine ako cakat ze pomaranc to bude zlepsovat :)
Jirkac_ (269)|7.4.2006 20:04
nova romka s AKU2.0

info na http://msmobiles.com/news.php/5102.html
diskuse (vesmes kladne hodnoceni) na http://forum.xda-developers.com/viewtopic.php?t=46401
zedino_ce4you (63)|8.4.2006 19:40
myslim ze presne na toto som cakal, testujem ju uz od rana je skvela, rychla, vsetko funkcne, pohodicak s tym pracovat, ziadne zamrzanie, skvele, skvele, skvele, konecne sa Qtek pochlapil