Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario Viklající se stylus

tazz1 (680)|11.3.2006 21:21
Tak dřív kdž jsem vytahoval stylus, ta se mi hezky roztáhl do své celkové podoby. Teď už ho vytáhnu jen v "malé" podobě. A ani už to tak hezky necvakne, když ho zasouvám zpět.
Já vím, je to blbost.

Taky máte podobný problém? Nebo vám funguje uchyceni stylu jak na začátku?
glogloman (173)|12.3.2006 00:57
..uchycení se mi možná taky trochu ochodilo, ale co se děje hlavně mně je, že se stylus sám vrací do původní polohy.. ať už do zasunuté (když ho "roztahuju") nebo roztažené (když ho "zasouvám") :D.. je to nejspíše vzduchem uvnitř stylusu.. ale dřív mi to tolik nedělalo..:? :sarcastic: :?:
bat21 (18)|12.3.2006 02:51
Jednoznačně nutno vyreklamovat,neboť tyto skutečně závažné problémy je třeba co nejdříve vyřešit.:((
glogloman (173)|12.3.2006 08:06
..když už jsme u toho viklání a reklamací tak mně se viklá i displej.. ale za to si asi muzu sam..:oops: protože jsem si na Vario lehl když jsem boboval..:? hmno a s reklamací s tou si počkám, protože teď si nedovedu představit ty dlouhé zimní večery bez Varia..:D
tazz1 (680)|12.3.2006 10:06
Taky tak nejak. A navic si neumim predstavit,ze by mi uznali zaruku za opotrebovani beznym uzivanim (stylus vyndavam a zase schovavam snad stokrat denne)
Saman_ce4you (1451)|12.3.2006 10:38
V prvni fazi se jen vikla, pak zacne i vypadavat. Ale uz se to tu nekde resi..
zool_cz (64)|12.3.2006 13:16
Hm tak koukam ze ja sem na tom jeste hur!!!
Stylus uz v dirce vubec nedrzi!
Ten prvni uz sem ztratil!!!
Vario se mi zacina loupat!
Na levem boku mezi ovladacem hlasitosti a dirkami od repracku a na pravem boku mezi infraportem a tlacitkem fotaku!
Proste se tam nejdrive vytvori bubliny a pak se to odloupne!
Vario uz vyndam z pozdra jedine otevrene (vysunuta HW klavesnice) je to taky pekne ochozene!
Tak ted to mozna vypada ze se k nemu chovam dost drsne ale opak je pravdou!
Ma se u me jak v bavlnce.
Od zacatku ho nosim v originalnim pozdre a pouzivam ho parkrat za den na telefonovani a zapsani nekakych schuzek a udalosti do kalendare a ukolu.
Hlavne ten Stylus me mrzi nejvic!
Jirka_j (186)|12.3.2006 16:42
[QUOTE="glogloman"]...že se stylus sám vrací do původní polohy.. ať už do zasunuté (když ho "roztahuju") nebo roztažené (když ho "zasouvám") :D.. je to nejspíše vzduchem uvnitř stylusu.. ale dřív mi to tolik nedělalo..:? :sarcastic: :?: [/QUOTE]
Na přechodu černé špičky a stříbrné trubičky je malá dírka na únik vzduchu při vytahování a vtahování, nebude ucpaná? Jinak mě jde strašně těžko roztáhnout :(, když to porovnám s tím druhým náhradním, který jde krásně lehce...
TheMelin (1642)|12.3.2006 17:16
Stylus mi už také v díe nedrží. Jak už jsem tu jednou někde psal, vyřešil jsem to pruhlednou izolačkou, kterou jsem dvakrat obmotal kolem stylusu nad černou špyčkou a problém je vyřešen a navíc to není ani skoro vidět. To loupaní barvy na straně kde je ovladání hlasitosti se u mě už také projevuje. Podle mě je to způsobeno nekvalitním lakem na variu. Není to tím, že bych ho někde odíral, ale držením v pravé ruce a pocením dlaně. Pot bude asi pěkné svinstvo, když tohle dělá s lakem na přístroji.
vario (441)|12.3.2006 18:23
jaká je barva plastu pod tím olupem?
TheMelin (1642)|12.3.2006 18:55
Skoro stejná, akorát je matná, oproti původní lesklé. Není to tak vidět pokud to někdo nějak víc neštuduje ;-) proto to zatím neřeším :)
B@st@rRRd (297)|12.3.2006 22:37
tak k te reklamaci co se tyce loupani,stylusu a vysuvneho mechanismu moc nepochodite aspon ne v gsmobilu nekolikrat jsem tam byl s dtIII a rekli mi ze je to bezne opotrebeni. Tudiz mee poslali slusne do pr...a jestli to chci vymenit nebo opravit tak musim pekne pplatit
vario (441)|12.3.2006 22:45
no, někteří by jsme šli reklamovat k operátorovi a "běžné opotřebení" stran nefunkčního stylusu a slezlé barvy po 2 měsících ... dalo by se hádat
Mashe (622)|13.3.2006 08:37
mno nevim ale kvuli stylusu reklamovat MDAcko? navic i kdyby to vyslo tak nez to posoudi a kdesicosi byt kdovi jak dlouho bez cihly?

me se stylus nejdriv drzel vyborne, ale pak misto vyklani zacal rovnou vypadavat ... jako idealni reseni se ukazalo uziti hrube sily a proste ho trosku ohnout .. a tedka drzi vyborne :)) a ani ho nenapadne ze by mel vypadnout :))))
Faterson (78)|13.3.2006 10:44
Ja som mal ten istý problém už s Acerom n30 a riešenie som našiel "jednoduché", psychologické: potom, čo mi zopár ráz vypadol stylus (raz vo vlaku na cestách v Nemecku, v poslednej sekunde som si to všimol), navykol som si PDA držať v rukách aj nosiť vždy tak, že prst bol pri držaní prístroja vždy položený aj na mieste, kde je zasunutý stylus. :D

Je to riešenie jak u debilov, ale aspoň som si bol v každom okamihu istý, že stylus mi nevypadol.

Po čase človek začne prístroj takto držať podvedome, teda na mieste, kde je zasunutý stylus, a už to nevníma ako extra námahu. Tu je fotografia môjho navyknutého držania Varia, ľavý malíček už preventívne pridržiava stylus resp. kontroluje, že je na mieste, aj keď na rozdiel od Aceru n30 mi stylus z Varia zatiaľ nevypadáva.

Najväčšia sranda je, že (ako vidno na fotke) v mojej starej tlačiarni od HP sú na rohoch funkčne absolútne zbytočné diery, do ktorých ideálne pasuje stylus z Varia! Čiže hlavný stylus mám vo Variu, vyťahujem len v najnevyhnutnejších prípadoch, náhradný stylus je v diere na tlačiarni hneď poruke, ak sa práve nachádzam pri PC. :D
tazz1 (680)|13.3.2006 11:12
Je pravda, že se mi Vario v místě, kde obvykle mívám palec (u ovládání hlasitosti) taky trošku ošoupává. Stejně tak stylus v místě, kde ho nejčastěji svírám. No doufám, že než cihlu úplně ošoupu, tak to vyřeším nějakým pouzdrem, které by mi bez výhrad sedělo...
VarioT (35)|13.3.2006 12:14
Já bych řekl, že s tím stylusem a klávesnicí to není běžné opotřebení. To je, jako bych si koupil notebook a po nějaké době by se mi sám zavíral a vypadávaly by z něj samy od sebe USB.
Jinak, kdybych reklamoval stylus, tak pokud by byli rozumní tak si vemou jen stylus a ne celou cihlu. Reklamuji jen jeden komponent, ne?
Saman_ce4you (1451)|13.3.2006 12:57
Hypoteticky - ty prece nereklamujes stylus, ale opotrebene uchyceni v zarizeni, ne? Nehlede k tomu, ze kdyz tam jdes tak uz jsi oba stylusy ztratil :D
tazz1 (680)|13.3.2006 13:41
[QUOTE="Saman"]Hypoteticky - ty prece nereklamujes stylus, ale opotrebene uchyceni v zarizeni, ne? Nehlede k tomu, ze kdyz tam jdes tak uz jsi oba stylusy ztratil :D [/QUOTE]

jasne ze ztratil :D
Mem__ce4you (485)|13.3.2006 14:09
[QUOTE="Mashe"]me se stylus nejdriv drzel vyborne, ale pak misto vyklani zacal rovnou vypadavat ... jako idealni reseni se ukazalo uziti hrube sily a proste ho trosku ohnout .. a tedka drzi vyborne :)) a ani ho nenapadne ze by mel vypadnout :))))[/QUOTE]
Ano, tohle reseni take doporucuji, nedobrovolne mi fungovalo i u XDA I (flakl jsem s nim o zem, a od te doby tam stylus drzel skutecne fest ;-)). Prijde mi to taky bezpecnejsi nez to s tou izolepou, ta kdyz se nedopatrenim zachyti dovnitr, tak po case uz stylus zasunu tak do pulky ;-)
JecminekMaselnik (464)|13.3.2006 14:18
tak nevim, mam qteka 3 mesice a no problem. Zadne loupani, stylus drzi...Pouzivam ho hodne, stylus vytahuju taky casto....Jedine co mam, tak malinko osoupany lak na zdrsneni zadniho krytu baterky u stylusu, ale jinak nic.
kutulin (17)|13.3.2006 14:21
[QUOTE="glogloman"]..když už jsme u toho viklání a reklamací tak mně se viklá i displej.. ale za to si asi muzu sam..:oops: protože jsem si na Vario lehl když jsem boboval..:? hmno a s reklamací s tou si počkám, protože teď si nedovedu představit ty dlouhé zimní večery bez Varia..:D[/QUOTE]

Na bobování jsou boby a ne Vario.
vario (441)|13.3.2006 17:28
stejně je to hustý, věcička za 13-15.000 a my tady řešíme opadávající barvu a vypadávající stylus :mad:
JecminekMaselnik (464)|13.3.2006 17:49
ale to bude asi ono, u vecicky za 15k se taky mozna ceka, ze se k ni clovek adekvatne chova. Jinak si ale treba myslim, ze bublinky na laku jsou urcite reklamovatelna zavada, prave tak, jako vychozeny stylus - nejsou-li tedy u stylusu naprosto zretelne priznaky brutalniho pouzivani.
vario (441)|13.3.2006 18:10
tak u mě je jak v bavlnce a přesto jde lak dolů... jinak já jsem naprosto přesvědčen, že je to reklamovatelná závada
Jiřina_ce4you (12)|15.3.2006 15:17
Tak se přiznám, že se mi taky loupala barva a štvalo mě to. Tak jsem včera použil obráceně stylus a nehty a barva je dole. Je trochu jiná, šedivá metalíza a tetnto způsob taky není zcela košer, ale alespoň už mě to tak neštve.
vario (441)|15.3.2006 16:59
1. tos to vodrbal po celým obvodu ?
2. šlo to?
3. nejsou pak vidět škrábance?
...nemůžeš sem poslat foto?
hrtak_ce4you (314)|16.3.2006 09:35
ja nevim co se tak vzrusujete - lak mi uz taky slejza kolem infraportu, je to zpusobeno potem. Nekdo ma agresivnejsi, nekdo mene proto toho uz nekdo ma dole vic, nekdo vubec. Delala to MDA1 I MDA2. U dvojky sem po dvou letech mel sesvinenej lak skoro vsude. Osobne docela vazne pochybuju, ze s reklamaci na lak uspejete....
tazz1 (680)|16.3.2006 10:36
Tak uvidíme až to někdo zkusí a jak uspěje...
john_ce4you (112)|19.3.2006 13:52
qteka mam z prvni varky, oderky zatim zadne (krom vydrene tmave sede v ikone tlacitka e (spusteni iexploreru)).
tuzka mi take prestala drzet (asi pred ctrnacti dny), a to ji moc nepouzivam (mam jich nekolik na mistech, kde se pohybuju, pripadne v tabletu a pouzivam tedy spise tyto externi). schvalne jsem se ptal na toto v sunnysoftu - rikali, ze uz maji na toto tema servisem jednu neuznanou reklamaci. proste muzeme si za to sami, ze tuzku vytahujeme....
no, stejne bych nechtel ceklat mesic bez qteka ani na kladne vyrizeni takove reklamace.
Saman_ce4you (1451)|12.4.2007 17:09
V unoru jsem to mel v oprave, protoze stylus uz vubec nedrzel. Diky tomu jsem jeden predtim ztratil. Nyni uz ti je zase volny a ztratil jsem dalsi :evil:.
Takze zase pude do opravy. No, az to bude napotreti uz budu chtit zpatky money, na to bych mel mit narok..
ob3l1x (86)|12.4.2007 18:22
viem ze toto je tema o styluse vo variu ale ja mam taky problem ze mi stylus nedrzi v Blue Angel proste mi vypadava vraj je tam len nejaka umelohmotna zapadka ktoru treba opravit ale nemam ani potuchy ako neviete mi niekto poradit ako to opravit ?
vesi_ce4you (123)|12.4.2007 20:27
Já jsem to asi 1 cm od špičky dokola oblepil vteřnovým lepidlem, nechal zaschnout a od té doby s vypadáváním problémy nemám ;)
JoU81_ce4you (116)|12.4.2007 21:21
Vypadavajici stylus jsem vyreklamoval primo u TM, za tyden to bylo zpatky. Ani jsem nepredpokladal ze to bude 100% - za tyden stylus opet prestal drzet, takze az budu mit cestu, reklamuju podruhy. Ovsem plast se mi nikde neloupe, ale to bude asi tim ze ho mam teprve 6 mesicu :)
99rk_ce4you (164)|12.4.2007 21:52
Pro ty co uz mají po záruce - Oprava stylusu
MM_ce4you (4)|15.4.2007 07:49
Taky jsem řešil vypadavájicí stylus reklamací u TM. Za týden bylo Vario zpět. Stylus bohužel držel taky týden. V TM mi tvrdili (je to napsane v papíru od reklamace), že byl vyměněný celý zadní díl. Osobně si mysím, že oprava v servisu proběhla nastříkaním nějaké srajdy do doury. Při zasunování tyčky jsem cítil jiné chování materiálu (nevím jak to popsat). Teď jsem přesně tam, kde před "opravou".