Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

HTC Universal jako modem a padani pripojeni

Garry_ce4you (35)|11.3.2006 17:07
Zdravim, mam puvodne nemecky mda pro, pouzivam imate rom (rom 1.30.76WWE, radio 1.09.00 a extrom tusim 1.30.164) a pokud ho pouzivam jako modem, tak mi do hodiny spadne, resp. nespadne ale prestane prijimat data. Predchozi zarizeni bylo vario a to vydrzelo treba 12 hodin. Nevite nekdo co s tim. Ted jsem to zkousel bez jakykoliv aplikaci a pada to stejne. Predem diky za napady. Jestli je to dulezity na notesu mi bezi aktualizovany profiky xp.
Miloš Strouhal (3997)|12.3.2006 00:08
A jedes pres BlueTooth ci pres USB? Me driv blblo pripojeni cez USB, a BlueTooth slapal spickove, ted s novou ROM mi jede oboji bezchybne.. ROM 1.30.76 + Radio 1.09
Taham klidne i 2 GB v kuse bez preruseni..
Garry_ce4you (35)|12.3.2006 09:23
pouzivam usb, vyhovuje mi, ze se pro rovnou nabiji. Ta posledni rom uz vypada mnohem slibneji, ale zase mi nejde treba nainstalovat total commander (napise pri spusteni cabu automaticky, ze instalace nabyla uspesna) a co jsem se docetl na xda-developers, ze se to uz taky nekomu stalo. Nejaky napad?
Garry_ce4you (35)|12.3.2006 10:32
ted me jeste napadlo. Mozna to s tim nesouvisi. Jakou mas plz extrom?
Miloš Strouhal (3997)|12.3.2006 11:09
svou vlastni,udelanou na miru.. a total commander mi funguje ok, ale ja jej neinstaluji, pouze vykopirovavam zastupce od exe souboru jez mam trvale v extrom zarizeni, setrim tak drahocenne misto.. rovnez treba i skype, neni treba jej instalovat, staci mit v extrom jeho exe soubor plus prislusna dllka, a pri instalaci extrom je pouze potreba vykopirovani dllek do slozky windows,a zastupce do slozky start menu/programs, a hned ma clovek usetreno 5,5 mega mista.. :yes:
Garry_ce4you (35)|12.3.2006 12:12
Tak k vytvoreni vlastni extrom jsem se jeste nedostal. Ale vypozoroval jsem, ze to hlavne pada, pokud konektivitu vyuziva nekolik aplikaci (sosam z http, torrentu, do toho mail klient checkuje smtp a treba jeste web). Pokud provadim pouze jeden ukon, je velice pravdepodobne, ze spojeni vydrzi. Nemuze to byt zakladnovou stanici? Dnes budu mit moznost zkusit datove sluzby jeste na jinej miste, tak se uvidim. Muzu zkusit nakonec i ten BT. Zaciname uz ale z toho bejt nestastnej.
stj (51)|12.3.2006 14:22
a nestretli ste sa niekto z tym ze vam z nicoho nic prestalo Vario fungovat ako modem ? ja som to podla navodu na ce4you rozchodil, dva tyzdne to islo krasne a zrazu z nicoho nic pise chybu 692 (GSM cast funguje...). nepomahaju SR, nepomaha nic... :(
Miloš Strouhal (3997)|12.3.2006 15:00
[QUOTE="Garry"]..ale vypozoroval jsem, ze to hlavne pada, pokud konektivitu vyuziva nekolik aplikaci..[/QUOTE]Momentálně tahám druhý film z ftp, předtím jsem tahal nějaké ROMky z ftp xda-devu, mam puštěný Skype (před dvěma hodinama jsem volal 10 minut s kámošem ze Slovenska..), běží mi Miranda, píšu si přes ní s lidma, Outlook mi checkuje a tahá novou poštu , browzdám na internetu, a do toho koukám na DVD. Už je to 12 hodin co jsem bez potíží a jakéhokoliv odpojování připojen. :yes:
[QUOTE="stj"]..a nestretli ste sa..[/QUOTE]V mém případě ne, tohle se mi nikdy nestalo.
Garry_ce4you (35)|13.3.2006 17:49
Pouzivas realVGA? Ja jsem vypozoroval, ze pokud mam zaply realvga (konkretne ozvga), tak spadne pripojeni relativne rychle. Vypnul jsem jsem realvga a spojeni vydrzelo pres noc a udelal jsem traffic 600MB v DL a 300 MB v UL.
Garry_ce4you (35)|13.3.2006 18:13
Tak ozVGA to neni. Ted mi to spadlo uz 2x v seVGA modu...uz fakt nevim :( upgradoval jsem na fw ....82 a porad to stejne...
Miloš Strouhal (3997)|13.3.2006 19:34
Nevim, nedokážu ti nijak poradit, máme stejná zařízení, a jednomu z nás to chodí bezchybně a druhému ne. Možná je čas začít hledat chybu u operátora nebo u notebooku, či co používáš.. Já jedu na UMTS od Eurotelu, mam doma plný signál, upload i download skoro na teoretickém maximu, ovladač pro bluetooth v notebooku mam Billiontonu, USB mam klasiku "dvojku".. Ovladač pro USB modem používám ten od HTC z CD jež bylo přiloženok MDA v krabici..
Garry_ce4you (35)|14.3.2006 19:03
Tak problem je asi rozlusten. s nejvetsi pravdepodobnosti se jedna o zavadu na radiove casti. Log z modemu mi pise signal CD (Carrier Detect) je slaby nebo neco v tom smyslu. Myslis, ze bych te mohl pozadat o opastovani tveho logu (ve vlastnostech modemu) kdyz se pripojujes? Predem moc diky. Nemas nejaky napad co s tim? Krome reklamace.
Miloš Strouhal (3997)|14.3.2006 19:40
Zkusit přehrát rádiovou část ROM na novější. Ale to jen v případě že máš někde zálohu té původní originální pro případ následné reklamace. Kde přesně bych ten log měl najít?
Garry_ce4you (35)|14.3.2006 20:19
[QUOTE="Miloš Strouhal"]Zkusit přehrát rádiovou část ROM na novější. Ale to jen v případě že máš někde zálohu té původní originální pro případ následné reklamace. Kde přesně bych ten log měl najít?[/QUOTE]

Pripoj mda jako modem. Pravym mysakem na tento pocitac, vlastnosti, pak zalozka hardware, tlacitko Spravce zarizeni. Rozvinout modemy, kliknout na HTC USB Modem (double click), zalozka diagnostika, tlacitko dole zobrazit protokol. Mel by se ti otevrit klasickej textak. Jestli mohu poprosit cely.
Garry_ce4you (35)|14.3.2006 20:20
A radio romky jsem uz zkousel snad vsechny :(
Garry_ce4you (35)|14.3.2006 20:35
Tak ted jsem ze zvedavosti pripojil vario a nic takovyho tam neni, naopak mi pise, ze signal CD je prilis silny :/ tak nevim co s tim. Jsem z toho smutnej
Miloš Strouhal (3997)|15.3.2006 00:00
Tady je muj, sice mi píše že signál je slabý, ale to je zjevně zcela irelevantní, viz. muj aktualni test rychlosti připojení..
Garry_ce4you (35)|15.3.2006 07:29
Diky moc. Tohle mi zvedlo naladu. Ja nemam problem s rychlosti, vetsinu casu mi to jede 350 kbit (pouzivam to doma a u pritelkyne a na obou mistech mam plny signal), ale cas od casu to spadne, nicmene muj log vypada uplne stejne. (po podrobnejsim prohlednuti u tebe nevidim ten at prikaz na gprs)

Miloš Strouhal (3997)|15.3.2006 08:25
Jj, taky mi to beha v prumeru tak okolo 350 download / 250 upload. Ten meric rychlosti zobrazi pokazde jina cislicka.. ;) A uz mi to proste nepada, tak jak to padalo kdysi. Mozna tomu pomohl restart zakladove stanice v miste meho bydliste jez jsem si pred casem vymohl na Eurotelu.. Kazdopadne "at prikaz" nevidis spravne, nepouzivam jej, beha mi to i bez nej, neni potreba jej vubec zadavet. :yes: