Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario - pár dotazů začátečníka

SSPPYY (18)|10.3.2006 23:00
Potreboval by som poradit s paru vecami ohladom Varia (Qtek 9100)

1. Neda sa zvecsit vykon WIFI? Prijimaci modul je v pohode ale vysielaci je slaby cize sa dokaze spojit s APckom len na kratku vzdialenost

2. Neviete niekde ako a kde zmenim melodiu na prichadzajuce SMS?

3. Mam velke podozrenie ze ked taham daco z netu tak sa to naprv uklada dakde do Tempu a az potom na kartu a ked mam malo miesta v telefone tak skoro nic nestiahnet. Teda to je len moja domienka lebo vzdy ked daco taham vecsie tak mi po urcitej chvili zahlasi ze ma malo miesto aj ked som to dal ulozit na kartu kde je 200MB volneho miesta.

4. Neviete niekto o fungujucom IR Remote na Vario?

5. Vzdy ked zapnem bluetooth tak musim ist do nstaveni a zaskrtnut volbu aby moje zariadenie vydeli aj ostatne lebo sa to vzdy zrusi ked bluetooth vypnem. Neda sa to dajake riesit? A tak isto nijak neviem cez bluetooth posielat subory. Dokonca taku moznost mi neponuka ani Total Commander. Ties neviete niekto ako to riesit popripade dajaky soft nato?

Vopred moc DIK.
Styxer_ce4you (39)|10.3.2006 23:26
ad 2)Start-Nastaveni-Zvuky a upozorneni-Upozorneni-Udalost:Nova zprava SMS.
ad 5)Hledal jsem nakou zmenu v registru,aby bluetooth bylo po spsusteni vyditelne vsem,ale nenasel...tak jsem si dal ikonu bluetooth do spodni Tray listy.
T ysoubory myslis jako obrazky,videa etc. nebo cely slozky ?
lenivyventil (103)|10.3.2006 23:35
K tomu wifi - skus settings>zalozka connections>wireless lan>zalozka power mode a nastavit best performance(samozrejme bude vecsia spotreba)
A ir remote sa tu uz riesilo, sucasne nevedia vyuzit ir vo variu ale navii remote sa bude upravovat...
Styxer_ce4you (39)|10.3.2006 23:59
Tady pridavam cab pro ikonu BT v tray liste...
SSPPYY (18)|11.3.2006 00:10
Dik dik moc.
Som vazne prekvapeny aky tu je pristup k ludom a ochotnost. To nie ako na inych forach. Vazne super.

A este to s ou pametou ma velmi sve. Neviete niekto co sa s tym este da robit? A k tomu posielanie suborou cez BT tak vseobecne, poslat cokolvek.
Styxer_ce4you (39)|11.3.2006 00:19
Bohuzel s tou pameti nevim,zatim jsem pres Vario stahoval jen Skype(cca 9mb) a zadnej problem.
ad Posilani-(obrazku,videi,instalacek free programu...)-zapnes BT,najedes na "vec" co chces poslat,das Prenest soubor,BT ti najde lidi v okoli a oznacis komu a je to.
SSPPYY (18)|11.3.2006 00:40
No ved prave tu polozku ze poslat cez bluetooth nemam nikde a ani daco take ako preniest
beecher (9270)|11.3.2006 09:02
Puste si standardniho Pruzkumnika a pomoci nej muzete posilat soubory pres BT... Nevim, jak je to prelozeno do CZ, ale v EN je to Beam. Prvni polozka bude prenest pres IR a pak se zacnou vyhledavat BT zarizeni v okoli...
Nebo jeste muzete taky pouzit Resco Explorer.

Total Commander neumi posilat pres BT.
stehan (114)|11.3.2006 09:45
mme to pise na variu ze ten softik bticon neni pre tento operacny system a neda sa spustit.je to mozne?
SSPPYY (18)|14.3.2006 21:38
Mam dalsiu otazocku. Vario ma pocitadlo hovorov, teda casu hovorou az dvakrat. Jedno je pramo socastou aplikacie Phone ale tam je counter pre vsetky hovory dokopy. Ale ked chcem vediet napr len cas odchadzajucich tak musim ist do nastavenie, systemu a tam Device Information co je dost nepohodlne.
Cize neviete niekto ako sa nuluje toto pocitadlo alebo popripade nepoznate dajaku slusnu aplikaciu na pocitanie hovorou s vhodnymi funkciami pre pausal ako je napriklad rozslisovanie casu kedy je hovor uskutocneny.
beecher (9270)|15.3.2006 00:25
PhoneDashboard
Mac_ce4you (128)|15.3.2006 23:57
Zdravim vsechny,

poridil jsem Vario a mam dotaz ohledne budiku. Budik je to co se jmenuje pripomenuti, nebo je tam jeste neco jineho? Spis nemam problem se zadanim casu, jako spis zvuku. V nastaveni/osobni/zvuky a upozorneni zmenim zvuk pro pripomenuti a vypnu vybrace a stejne mi to porad vybruje a zvuk je ten puvodni.

Popr. pouziva nekdo neco jineho? Mobil byl doted jednoznacne nejfunkcnejsi budik

dik
Faterson (78)|16.3.2006 00:31
[QUOTE="Mac"]poridil jsem Vario a mam dotaz ohledne budiku. Budik je to co se jmenuje pripomenuti, nebo je tam jeste neco jineho? Spis nemam problem se zadanim casu, jako spis zvuku.[/QUOTE]
Už si na úvodnej obrazovke skúsil klepnúť na riadok s dátumom? Otvorí sa konfigurácia troch budíkov. Zvuk si tu môžeš nastaviť ľubovoľný.

(Inak, to je ďalšie nepochopiteľné obmedzenie v novom Windows Mobile 5: ešte vo Windows PocketPC 2003 sa tam dali konfigurovať až 4 budíky. Ďalšie obmedzenia v porovnaní so staršími Windows sú veci ako nemožnosť uspať pripomenutie na 2 hodiny alebo 8 hodín -- teraz len 5 minút - ... - hodinu - deň; alebo chýbajúci Backup&Restore.)
[QUOTE="Mac"]Popr. pouziva nekdo neco jineho?[/QUOTE]
SPB Time. Tam si môžeš nakonfigurovať toľko budíkov, že ti budú uši brnieť.
[QUOTE="Mac"]Mobil byl doted jednoznacne nejfunkcnejsi budik[/QUOTE]
Tak môžeš byť pre zmenu rád, že si nemal Windows PocketPC 2003... tam bol úplne bežný bug, že budík sa vinou chybnej komunikácie o stave nabitia batérie vôbec nerozzvonil... a potom keď si aktivoval PDA zo stand-by módu, rozozvučili sa všetky zmeškané budíky aj pripomienky naraz... Vo Variu sa mi toto nestalo ešte ani raz, vyzerá byť spoľahlivý aj ako budík.
hrtak_ce4you (314)|16.3.2006 10:34
[QUOTE="Faterson"]
(Inak, to je ďalšie nepochopiteľné obmedzenie v novom Windows Mobile 5 [/QUOTE]
Pro me je degradace WM5 proti 2k3 SE v tom, ze ve Wordu neni funkce Draw, tkze v nom nejde malovat...
Krevety_tvf (143)|16.3.2006 16:40
neumel by nekdo udelat cab tak jako je na ten bluetooth tak treba na pamet - spustene soubory ? :)
Saman_ce4you (1451)|16.3.2006 17:01
Dej si nekam shortcut na ctlpnl cplmain.cpl,4,2 a mas to
vario (441)|16.3.2006 17:11
dej ho nejlépe do PHM Tray Launcheru a budeš to mít, kde potřebuješ
SSPPYY (18)|16.3.2006 19:15
Ja este k tomu PhoneDashboard.
Je to fakt pecka program len ma mali hacik a to ze mi nefunguje.
Nechce mi pocitat minuty. Absolutne nereaguje. Chova sa akoby nebol komatibilny s telefonom. Neviem mozno to treba dajak nastavit ale neviem ako. Neviete mi pomoct?
Mac_ce4you (128)|16.3.2006 19:58
[QUOTE="Faterson"]Už si na úvodnej obrazovke skúsil klepnúť na riadok s dátumom? Otvorí sa konfigurácia troch budíkov. Zvuk si tu môžeš nastaviť ľubovoľný.[/QUOTE]
Hmm sem lama, ja to tam nastavoval, ale nejak me nenapadlo kliknout na ten zvonecek :( a nastavoval to u nastaveni zvuku.

[QUOTE="Faterson"]Tak môžeš byť pre zmenu rád, že si nemal Windows PocketPC 2003... tam bol úplne bežný bug, že budík sa vinou chybnej komunikácie o stave nabitia batérie vôbec nerozzvonil... a potom keď si aktivoval PDA zo stand-by módu, rozozvučili sa všetky zmeškané budíky aj pripomienky naraz... Vo Variu sa mi toto nestalo ešte ani raz, vyzerá byť spoľahlivý aj ako budík.[/QUOTE]
Ja pouzival iPaqa a mobil, ale nosit oboje je celkem takove nestastne.

Ted jeste nejakej SW pro telefonovani, kdyz pouziju kontakty tak z nich nemuzu poradne vyvolat cislo, musim podrzet na jmene stylus a pak zvolit volat, ale to je desne nestasne. (mozna ze to jen delam blbe)
glogloman (173)|16.3.2006 20:24
..a co zmáčknout zelený sluchátko..;) nebo akční a tam si zvoliš jaký číslo chceš volat.. nebo v přehledu kontaktů přepnout na požadovanou položku tlačítkama doleva nebo doprava a zas zelený sluchátko nebo dlouze podržet akční a vybrat z kontextový nabídky požadovanou akci..

možností jak vyvolat určitou akci v kontaktech je hodně (a nejen v nich)..:) některé i komplikovanější.. např. ta tvoje s tim stylusem..:D a nepotřebuješ na to žádnej další soft..:yes:
Mac_ce4you (128)|16.3.2006 22:33
Zeleny tlacitko nefunguje, naskoci normalne zadani cisla pro telefonovani, podrzeni stylusu je blby ze ho musim vyndat, prsty se obcas uklepnu o radek niz.

Budu studovat dale.
hrtak_ce4you (314)|17.3.2006 09:12
tak najet na kontakt, stisknout prostredni tlacitko na krizi a pak levou soft klavesu.
Pripadne pouzit smartdialer (zelene tlacitko -> mod telefon a pak cislama telefonu vyhledavas jakoby s T9
Mac_ce4you (128)|17.3.2006 10:00
Ano toto byla trefa do cerneho, prostredni tlacitko, jeste ze jich tam neni vic :D.

No prave ta T9 na cisla je pro me nepouzitelna, spatne si pamatuju svoje tlf. cislo natoz toho komu chci volat (nehlede na to ze mam po promazani asi 500 kontaktu)

Dik za radu
hrtak_ce4you (314)|17.3.2006 10:45
[QUOTE="Mac"]No prave ta T9 na cisla je pro me nepouzitelna, spatne si pamatuju svoje tlf. cislo natoz toho komu chci volat (nehlede na to ze mam po promazani asi 500 kontaktu)
[/QUOTE]
nene, spatne si to pochopil - vyhladava to v kontaktech i v cislech. Priklad - klasicky kontakt "mama", ktery snad ma skoro kazdy :o)
zmacknes 6 (m), 2 (a), 6 (m), 2 (a) a zelene tlacitko a volas (pokud mas min lidi na mam a pod., staci treba i jen 626 ;o). Vyzkousej si to, urco na to prijdes a bude to pro tebe treba jeste pohodlnejsi
Mac_ce4you (128)|17.3.2006 20:15
Jo, mas pravdu jde to, ale musis zadat vic cislic/pismen protoze to kombinuje ze vsem slov u kontaktu. Ale chce to jen cas.

dik
overgrounder (176)|19.3.2006 13:15
Zdravim. mam jednu takovou hnidopisskou pripominku, tak doufam, ze mne hned nezabijete. Mam Vario od ctvrtka a velice mne znepokojila jedna vec. Vydrz baterie. Presel jsem ze symbianu (N6670) a i kdyz nerikam, ze tam to bylo nejak slavne (dobijel jsem cca kazdy druhy den), ted u Varia se nestacim divit. Nabiju na plnou kapacitu, stahnu podsvetleni dipsleje na posledni nejnizsi (posledni, co jeste sviti), zapnu automaticke vypinani pristroje pri pouzivani akumulatoru na nejmin (to kdybych nahodou zapomnel uspat Vari rucne), a se zapnutym GSM moduelm kracim mestem ve strachu, kolik mi to zase sezralo. Rano v 10 jsem to vytahl z nabijecky a ted, v jednu, jsem na 80%, coz je 20 % za tri hodiny a to se mi zda docela dost. Nehlede k tomu, ze kdyz se dostanu na 30% kapacity, Vario zacne rvat, abych ho dobil, jinak ze prijdu o data. Od tech jedenacti jsem to mel v ruce dohromady tak pul hodiny, nejakej mail jsem poslal, trochu nastavoval a tak. co se stane, az budu poslouchat mp3??? To samy v praci, jsem tam vetsinou v terenu a tak si nemuzu dovolit nechavat Vario pripojene ke kompu.
Pokud mi muzete nekdo zodpovedne rict, ze je to tak v poradku, ze proste MDA ma takovou spotrebu (i kdyz ho setrim jak muzu), budu v klidu. V opacnemm pripade jinak velke, velke zklamani. Ale verim, ze je to opet jen a jen "mezi rukama a klavesnici":?
diky vsem...
duffioso (537)|19.3.2006 13:41
na hnidopisskou otazku,hnidopisska odpoved otazkou:Nemel jste zapnuty BT nebo WiFi?Jeste pokud mozno,tak jdete do start,nastaveni,pripojeni,a tem by mela byt polozka prenest!tak v ni deaktivujte zatrzitko!Jeste se podivejte,jestli nechodite s variem pripojenym na netu!

Edit:neberte to jako urazku,ale vyloucit se musi vsechno!Podle me je dvacet procent za tri hodiny dost!
00132860_iw20060319_01_V9Fb.jpg
Faterson (78)|19.3.2006 13:58
[QUOTE="overgrounder"]Mam Vario od ctvrtka a velice mne znepokojila jedna vec. Vydrz baterie.[/QUOTE]

To je to posledné, čo by ma znepokojovalo. Vario má fenomenálnu výdrž batérie, je to jedna z jeho najväčších predností. Ale treba, ako pri každom PDA, dbať na to, aby obrazovka nebola zbytočne podsvietená vtedy, keď nemusí byť. Veď telefón na MDA funguje aj pri zhasnutej obrazovke, to je hlavný rozdiel oproti klasickému mobilnému telefónu, že na MDA má byť obrazovka zhasnutá, ak sa práve nepracuje.

Pri dodržiavaní tejto zásady má Vario super výdrž baterky. (U mňa bez problémov vydržala bez nabitia od piatku do pondelka, keď som si raz v robote v piatok zabudol nabíjacie káble... Samozrejme, WiFi som cez ten víkend nepoužíval.)
kenneth (1)|19.3.2006 20:17
Mám MDA Vario a mám takový menší problém. Jednou za čas se sám vypne a pak zase zapne - mám nastaven PIN kód, ale ten při samovolném vypnutí a rovnou i zapnutí nevyžaduje. Jednou se mi dokonce stalo, že mi zmizela všechna data z SD karty - ona tam teda byla, ale MDA je nedokázalo zobrazit. Nevíte náhodou, čím to může být????????
Hard reset jsem dělal již několikrát, ale nepomáhá to.
Díky
vario (441)|19.3.2006 20:34
zkus přeflashovat na jinou ROM...
Faterson (78)|19.3.2006 21:33
[QUOTE="hrtak"]Muj pocit ze vsech MDAcek je, ze prvnich 20% [100-80] se vybije dost rychle, a pak zhruba do 15-20% se vybiju pomaleji a paq to zas mizi rychle.[/QUOTE]

Takto presne by som to nepopísal, ale rozhodne by sa overgrounder nemal znepokojovať baterkou vo Variu... Všimol som si, že sa vybíja nerovnomerne, to je všetko. Čiže 15% môže zmiznúť za pár hodín, ale potom trebárs čítam tri hodiny e-book a zmizne iba 5%...

Vybitie baterky na Variu len tak ľahko nehrozí, to už by človek fakt musel seriózne porušiť denný režim... ;) Však minimálne raz-dvakrát za deň hádam každý človek synchronizuje MDA s PC, Vario sa pritom nabíja veľmi rýchlo, za chvíľku je naspäť na 100%, tak nevidím problém...
overgrounder (176)|19.3.2006 21:59
Tak tu mam dalsi otazecku. kdyz pripojim Vario k pc pres Active Sync, v pc panelu "sitova pripojeni" mi vyskoci nove pripojeni "windows mobile based device" a naskoci pripojeni GPRS ktere nejde vypnout ani podrzenim cerveneho tlacitka. kdyz ve vlastnostech tohoto pripojeni odsktnu TCP protokol, Active sync odpoji Vario. z toho mi vyplyva, ze active sync pouziva gprs jako modemu pro pripojeni pc do netu, coz nechci! lze nejak zabranit, aby Vario nebylo vyuzivano jako modem, proste jen synchronizovalo a instalovalo, ale nepripojovalo se do site? Sakris, mam v tom zmatek, snad nekdo pochopite, o co se jedna :-(
john_ce4you (112)|20.3.2006 08:24
[QUOTE="overgrounder"][QUOTE="phaeton_esc"]...být tebou hodím sem verzi tvojí rom, flashnu na poslední dostupnou a pokud ani to nepomůže tak reklamace - buď celé zařízení, nebo jenom baterii
:-( stejne je to blbé, vario si chci koupit a když slyším tohle...[/QUOTE]

Kdyz se podivas na pocatecni diskuze jak kazdej nadaval na procesor a nefungujici Skype, tak to by sis tuplem koupi rozmyslel. A vidis, dnes na to nikdo nevzpomene, protoze jde o to s Variem tak trochu spravne "zachazet". [/QUOTE]

par poznamek:
- chovani tve baterky je vazne divne. ja dobijel vcera. ukazatel vybijeni tedy rozhodne neukazuje rovnomerny pokles. ve 14:00 jsem odpojil kabel. ted je 8:00. udelal jsem asi deset fotek, a nekolikrat sem se podival do kalendare. telefon zapnut, wifi a bt vypnuto, beam zapnut. netelefonoval jsem, nebyl jsem na netu, nic jsem nepoustel (no proc ja ho vlastne mam?!). baterka ukazuje stale 100% (coz ale uznavem, ze je divne - jestli nemam naopak nejaky problem ja:) )... EDIT - 10:45 - 98%; EDIT2 - 14:45 - asi 13minut telefonovani, nahrana hodinova porada - 80%; EDIT3 - 19:45 - 78%; EDIT4 - celkem cca 5 hodin nahravani, pres 20 minut telefonovani a bezne pouzivani kalendare a po 49ti honinach stale 51%
romka je verze 2.17.7.2, tedy asi ta nejnovejsi. qtek je rozhodne co se tyce vydrze to nejlepsi, co jsem mel, v pohode vydrzi pracovat tri dny bez nabijeni (a to i s telefonovanim), za noc na prijmu mi nikdy neubylo (s romkou 1.1) ani 5%. pokud nedelas neco blbe, rekl bych, ze mas nejakou divnou baterku, nebo vario.
- co se tyce rychlosti, byl jsem jednim z tech, kteri byli velmi nespokojeni. po vice nez dvaceti pda, z toho snad polovinou s wince, jsem schopen porovnavat a musim rici, ze oproti napr. compactu je to sesup dolu. a to znovu upozornuji, ze jsem si na wizarda nedal zadnou aplikaci navic, ba naopak. ocekaval jsem, jak se rychlost zmeni s novym softem, optimalizovanym pro wm5 a odladenejsi romkou - no a dockal jsem se (a to uz jsem ho skoro prodal, znechucen jeho pomalosti). udelal jsem flash z 1.1 na 2.17 (tedy vynechal jsem 1.3, chvalenou 1.6, 2.8, 2.16) a musim rici, ze chovani wizarda je subjektivne daleko prijatelnejsi. zda se mi daleko sviznejsi, odezvy odpovidaji akcim, zatim jsem nemusel resetovat z duvodu zpomaleni.
Faterson (78)|21.3.2006 13:39
Niečo pre overgroundera a iných, čo sa obávajú o výdrž batérie vo Variu: večer som ho odpájal nabitý na 100%. Keď ráno zvonil budík, bolo 87%, v noci samozrejme žiadne použitie. Pri rannom čítaní správ sa stihol nabiť na 93%. Potom som šiel do roboty, s Variom som telefonoval, čmáral som doň poznámky, čítal Word dokumenty a po ceste aj ebook.

Teraz idem na obed a výsledok: pokles z ranných 93% nabitia na obedných 91%. Čiže ubudli 2% pri dosť intenzívnom používaní. A kým som si na PC prečítal obedné emaily, už sa stihlo Vario nabiť zas na 98%.

Čiže batéria na Variu sa vybíja dosť nerovnomerne, je to bežný úkaz. Ale ešte nikdy (za 2 týždne) sa pri bežnom používaní nestalo, že by úroveň batérie klesla na kritickú hranicu, mám problém dostať sa kedykoľvek pod 50%. (Okrem víkendu, keď som zabudol káble v robote, vtedy Vario vydržalo bez nabitia od piatku do pondelka.)
Mac_ce4you (128)|21.3.2006 15:43
Mam dotaz ohledne bocniho tlacitka na ovladani hlasitosti, nejde mu nejak defaulte pridelit aby ovladal hlasitost telefonu a ne pristroje?

Za tyden pouzivani jsem hlasitost pristroje nepotreboval menit, ale telefonu dost casto, nebo jak resite neco jako profily u 'normalniho' mobilu?

dik
zool_cz (64)|21.3.2006 16:30
No tak nevim jak si to predstavujes ty ale me to chodi takto:
Nevolam a delam na Variu cokoliv jineho a sahnu na tlacitko hlasitost - ovladam hlasitost pristroje!

Volam a sahnu na tlacitko hlasitost - ovladam hlasitost prave probihajiciho hovoru!

A jeste jedna funkce tohoto tlacitka:
Pokud Vam nekdo vola a vy chcete ztlumit vyzvaneni tak ho taktez pouzij!

Ale to uz se tady urcite nekde resilo...... :o)
overgrounder (176)|21.3.2006 17:16
Tak zdravim vsechny. dneska jsem odnesl Vario kvuli vydrzi baterie do servisu, kde se mooooc divili, ze ma HTC nejaky nedostatek na HW. Pry jsou to NEJMENE REKLAMOVANA ZARIZENI, co se HW tyka (o SW moc nemluvili :-)
Takze dobra zprava pro vsechny vahave zajemce.
ps: jen budu cekat tyden na opravu :-(((
ps2: ale co bych pro vas vahavce neudelal :D
burticek (211)|21.3.2006 18:31
Pak dej vedet, jak jsi dopadl. Sice nejsem na tom s baterii tak bidne, jako ty, ale ze by mi vydrzela od patku do pondelka? O tom si muzu nechat jen zdat. Jednou mi Vario vydrzelo 3 dny, ale to se jen valelo na stole a obcas prisla sms nebo email. Jinak max. 2 dny (ale docela dost ho pouzivam - emaly, sms, volani, mp3...)

//JanHavlicek - drtivě promazáno od OT
tazz1 (680)|22.3.2006 12:31
No já ho honě používám (a když říkám, že hodně, tak hodně), jsem pořád připojenej do internetu, mp3, filmy a tak. No a vydrží mi tak den, den a půl. A nemyslím si, že by to bylo nějak málo. Nebo ano??

Ještě jsem nezkusil třeba na cihlu celý víkend nesáhnout a jak dlouho by tak tedy vydržela...

To bych nezvládl :oops:

Takže mi nezbývá než doufat, že ta výdrž je v normě
Mac_ce4you (128)|22.3.2006 14:35
[QUOTE="Zool"]Nevolam a delam na Variu cokoliv jineho a sahnu na tlacitko hlasitost - ovladam hlasitost pristroje!

Volam a sahnu na tlacitko hlasitost - ovladam hlasitost prave probihajiciho hovoru![/QUOTE] Tohle je OK, ale kdyz proste nekam prijdu a chci telefon ztisit tak musim vybrat na display hlasitost telefonu, kdyby se to tomu tlacitku dalo nejak vsugerovat tak by to bylo lepsi. Hlasitost woken v podstate nemenim.
JecminekMaselnik (464)|22.3.2006 14:55
[QUOTE="Mac"]Mam dotaz ohledne bocniho tlacitka na ovladani hlasitosti, nejde mu nejak defaulte pridelit aby ovladal hlasitost telefonu a ne pristroje?

Za tyden pouzivani jsem hlasitost pristroje nepotreboval menit, ale telefonu dost casto, nebo jak resite neco jako profily u 'normalniho' mobilu?

dik[/QUOTE]
treba neco jako toto nebo toto by Ti nestacilo? Jinak pocket zenphone jsou i v komercni versi za 4EUR, pouzivam a jsem spokojen. Koupit se da tady
Mac_ce4you (128)|22.3.2006 15:41
Dekuji to je asi presne to co potrebuji, casto menim prostredi (jednani/venku ..) a chci neco co jde nejak jednoduse, ted se prstama (jsem linej porad tahat stylus) trefuju na obrazovce.
Faterson (78)|22.3.2006 17:27
[QUOTE="Tazz1"]No já ho hodně používám (a když říkám, že hodně, tak hodně), jsem pořád připojenej do internetu, mp3, filmy a tak. No a vydrží mi tak den, den a půl. A nemyslím si, že by to bylo nějak málo. Nebo ano??[/QUOTE]

Je to super. Ešte jedna krátka skúsenosť s výdržou batérie Varia z dneška: po obede som so 100% nabitou batériou vyrazil porobiť fotografie. Celkovo som urobil 47 fotografií v rozlíšení 1280x1024, spolu rozsah okolo 12 MB, dlho som zameriaval so zapnutým displejom, experimentoval s nastaveniami...

Výsledok po návrate k pracovnému stolu: pokles batérie Varia zo 100% na 98%. Viac než uspokojivé, nie? (Pritom pravidelne cez noc batéria klesá zo 100% na 85% ráno.)
Krevety_tvf (143)|22.3.2006 17:33
on ze startu nemeri dobre , nejlip vi kdy ma nizkou kapacitu ...
JecminekMaselnik (464)|23.3.2006 07:42
[QUOTE="Mac"]Dekuji to je asi presne to co potrebuji, casto menim prostredi (jednani/venku ..) a chci neco co jde nejak jednoduse, ted se prstama (jsem linej porad tahat stylus) trefuju na obrazovce.[/QUOTE]
zenphone se da ovladat i pres navikeys, kdyz ho nainstalujes v tray versi. Normalne scrolujes az do dolni listy smerem dolu, pak doleva na jeho ikonku, home a otevre se menu, kde vybiras profil. Zkousil jsem se babrat prstama po today screenu, ale kdyz mas vic profilu nez tri, tak to moc nejde. S navikey je to pohoda, navic po prvnim switchnuti se ikonka zenphone posune uplne doleva, takze pak uz staci jenom sjet dolu:o)
Nargon (3)|23.3.2006 17:24
Pánové,
mohu vás poprosit, koupil jsem si před dvěma dny u T-Mobila MDAVario. Návod jsem pročetl, hrál jsem si s Variem, jak to jen šlo, ale těm vašim názvům a návodům skoro vůbec nerozumím.

1) Můj problém je, že jsem zákazníkem Vodafone a strašně mě štve nastavení T-mobile (jako při spuštění jejich loga tak loga T-zones na plose po spuštění a vše týkající se T-mobilu) všeho se chci zbavit proto bych vás chtěl požádat o radu jak se všeho zbavit (opravdu potřebuji návod, jak pro blbce…. klikni tam udělej tohle)

2) Další věc, na kterou jsem nepřišel jak si změnit tón ohlášení zprávy (vím,kde se to nastavuje, ale jsou tam jen základní tóny a když si do varia nakopíruji svůj vlastní tak se mezi zakladšími tóny neukáže. Zvonění si umím změnit na to, které si nakopíruji do Varia ale SMS ne.



Velice vám moc děkuji za vaší odpověď
overgrounder (176)|23.3.2006 18:35
Urcite te mohu odkazat na thread "Vario - co udelat po vybaleni z krabice" Staci ho jen najit a tam je odpoved na tvoji 1. otazku (nehlede k tomu, ze je urcite i jinde :-) Kdybys to opravdu nemohl najit, tady je primy odkaz, ale davam ho sem jen pro to, ze jsem byl ve stejne situaci jako ty, i kdyz jsem se vice namahal s hledanim;)
na dalsi tvoji otazku ti odpovi nekdo jiny, tohle ja jeste nezkousel, mne ty zvuky pro sms vyhovuji (stejne to mam vetsinou na vibracich). nicmene se domnivam, ze v pruzkumniku Total commander (ktery je pro PPC zdarma) si najdi ve slozce WINDOWS odpovidajici adresar se zvuky a tam si ten svuj proste pridej. mozna, ze to jde i jednoduseji, ale nevidim jediny duvod, proc by to nemelo jit takhle.
tazz1 (680)|23.3.2006 18:52
Jakykoliv zvuk ci melodii ve .wav nakopiruj normalne do windows a mas to. A muzes je pouzit na cokoliv
stary_pes_ce4you (252)|23.3.2006 21:12
[QUOTE="overgrounder"]Tak zdravim vsechny. dneska jsem odnesl Vario kvuli vydrzi baterie do servisu, kde se mooooc divili, ze ma HTC nejaky nedostatek na HW. Pry jsou to NEJMENE REKLAMOVANA ZARIZENI, co se HW tyka (o SW moc nemluvili :-)
Takze dobra zprava pro vsechny vahave zajemce.
ps: jen budu cekat tyden na opravu :-(((
ps2: ale co bych pro vas vahavce neudelal :D [/QUOTE]

Tak to o tom HTC je dobry vtip, ti poviem :-D Ja som z mojej Sonaty v priebehu roka urobil kulnicku na drivi a to iba beznym pouzivanim. Teraz je na nej pokazene snad vsetko co pokazene byt moze.

Ale aj tak som ostal verny znacke, kupil vario... To s tou bateriou co sa tu riesilo je zaujimave, mne ide zatial (klop, klop na drevo) vsetko v pohode...
overgrounder (176)|24.3.2006 06:11
Tak ja nevim, jestli je to vtip, jen tlumocim to, co jsem slysel. A hlavne! Nenapsal jsem, ze HTC jsou nereklamovana zarizeni, ale NEJMENE REKLAMOVANA ZARIZENI.:D Vzdycky se najde nekdo, kdo ma smulu (jako ja :? ), nebo nekdo, kdo se chova ke svemu zarizeni jak prase :) Tim samozrejme nerikam, ze tohle je tvuj pripad. Treba jsi mel taky "jen" smulu :D :D :D