Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 81

Téma: Nová aplikace :: Spb Finance

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Zdroj :: Spb Finance

Jedna z nejaktivnějších firem vyvíjejících aplikace pro Pocket PC zařízení se jmenuje Spb Software house. Zatím poslední aplikace, kterou pro vás připravili, se jmenuje Spb Finance. Jak již z názvu sami tušíte, jejím hlavním smyslem je pomoci vám dostat vaše finance pod kontrolu. Jak se jí to daří se dozvíte v této minirecenzi.

Aplikace je v zásadě rozdělena na 4 vzájemně propojené celky.

První celek zobrazuje souhrnný přehled vašich účtů. Pod tímto pojmem si samozřejmě každý hned představí bankovní účet, ale v tomto případě se tím míní spíš místo, kde máte uložené nějaké finance. A je úplně jedno, jestli to je hotovost, stavební spoření, nebo ten zmiňovaný bankovní účet. Pokud máte finance v různých měnách, není problém. Nastavíte si název a kód, a nakonec i kurz vůči jedné hlavní měně.

Když máte účty vytvořené, můžete začít zadávat jednotlivé transakce. Ke každé transakci vyplníte jméno účtu, ze kterého / na který byla transakce provedena, datum, jméno plátce / obchodu a částku. Co ale aplikaci posouvá minimálně o třídu výš jsou další dvě pole. První z nich se jmenuje kategorie a umožnuje snadno sdružovat podobné transakce do jedné skupiny. A co víc, Spb Finance nabízí velice intuitivní práci s podkategoriemi. Jak to funguje? Například si vytvoříte kategorii "Jídlo". Časem zjistíte, že byste chtěli mít o výdajích za jídlo přeci jen větší přehled. Vytvoříte si tedy podkategorie "Maso", "Zelenina", "Ovoce", "Sladkosti". V reportech (o kterých si povíme později) pak jasně vidíte nejen výdaje "Jídlo" celkem, ale i za jednotlivé podkategorie. A komu by to nestačilo, může si například podkategorii "Maso" rozdělit na "hovězí", "vepřové" a "drůbež". Mně osobně tato funkce nadchla, protože jsem ji před časem marně hledal u ostatních programů. A nakonec zbývá pole Třída, které vám pomůže seskupit transakce podle jiného klíče. Příkladem může být dovolená, během které si klasicky třídíte výdaje za jídlo, suvenýry, zábavu, ale všechny tyto výdaje budou ve třídě "Dovolená", a tak doma snadno zjistíte, kolik vás vlastně dovolená stála. A abych nezapomněl, ke každé transakci si můžete napsat libovolně dlouhou poznámku.

Ani to však není všechno - dejme tomu jedete na týdenní nákup do Globusu, kde necháte půl výplaty, a účet vám zabalí do krabice od bot. Je samozřejmě možné vytvořit více záznamů, pro každou kategorii jeden, ale pohodlnější je zadat jen jeden záznam "Nákup v Glóbusu" a pak vše rozdělit "uvnitř".

Třetí celek potěší ty, kteří chtějí mít vše nejen pod kontrolou, ale i dopředu naplánované. Systém jednotlivých rozpočtů je velice propracovaný, a vy tak snadno zjistíte, kolik peněz můžete tento měsíc utratit za alkohol či kosmetiku

Čísla jsou sice pěkná vec, ale teprve grafické znázornění dodá výsledkům patřičnou váhu. Za podobné reporty by se nemusel stydět nejeden profesionální účetní program, k dispozici je několik typů grafů a celkem 6 různých způsobů, jak na data koukat.

Ani to ale není všechno, aplikace obsahuje rychý export & import dat, která jsou navíc umístěna v jednom jediném souboru, k dispozici je i Today screen plug-in, automatické doplňování již jednou zadaných dat... Je toho skutečně moc... Pokud by měl někdo zájem o plnou verzi výměnou za recenzi, nechť mě kontaktuje SZ.

Nakonec zbývá cena. $19.95 je za takto kvalitní kousek skutečně za hubičku, navíc při důsledném zapisování všech transakcí se můžete naučit lépe hospodařit. Já osobně mít slabé srdce, tak ce4you už nemá majitele - když jsem si prohlédl, kolik peněz a za jaké blbosti jsem byl schopen utratit za jediný týden, šly na mě mdloby...

Kdybyste se rozhodli si tuto aplikaci zakoupit, učiňte tak prosím přes tento odkaz, něco málo z ceny programu dostanu i já:$:
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Martin Hanzal
    Každopádně to nevypadá špatně, ale pro našince, kteří se dožadují i českého MSActiveSync :sarcastic: , by se hodila česká verze.
    To by nemel byt vubec zadny problem, protoze jak jsem koukal, tak vsechny texty jsou v jednom textovem souboru... Pro sikovneho clovicka prace na odpoledne

Pokud se do toho chcete pustit, doporucuji tuto stranku - ak lokalizovat?

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2002

Už se vidím jak si zapisuji v supermarketu položky do iPaqu , ale musím uznat, že Spb Software house jsou opravdu dobří a jejich produkty mám rád:yes:

Registrace
    Aug 2000

Ale to zalezi jen na tobe, jak moc do detailu si to budes rozepisovat. Nekdo si bude rozdelovat i druhy zeleniny, jinymu staci tri zakladni kategorie Jidlo, drogerie a obleceni... Ve druhem pripade ti na to doma staci 30 vterin

Starousedlík SMob
    Registrace
    Feb 2002

Tak jsem se vrhnul na tu lokalizaci, mam toho tak 80%, zbytek si asi necham na zitra Mno snad se to nekomu bude hodit a nezdrbete me za preklad...

Nováček
    Registrace
    Jul 2003

Celkem dobrý SW, ale k dokonalosti mu něco chybí. Nikde jsem nenašel možnost nadefinovat opakující se platby (jak má vynikající FREE Ma Tirelire (bohužel pouze pro PALM)). Takže musím mít i nadále dvě zařízení.

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od Dell
    Celkem dobrý SW, ale k dokonalosti mu něco chybí. Nikde jsem nenašel možnost nadefinovat opakující se platby (jak má vynikající FREE Ma Tirelire (bohužel pouze pro PALM)). Takže musím mít i nadále dvě zařízení.
    Ne nadlouho, zaslal jsem dotaz na Spb a bylo mi receno, ze tato funkce je ve vyvoji a bude pridana co nevidet.:yes:

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2002

Citace Původně odesláno od Martin Hanzal
    Každopádně to nevypadá špatně, ale pro našince, kteří se dožadují i českého MSActiveSync :sarcastic: , by se hodila česká verze.
    nemel jsem dneska co delat, takze jsem to pri obede prelozil, jeste me ceka help a kontrola nevhodnych vyrazu (prece jen nektere veci z financi se do cestiny prekladaji obtizne ), ale ve sve podstate cesky txt file prvni verze ktery pozaduji pro lokalizaci mam hotovy.Help ceka...

Tady je soubor, kdyby chtel nekdo pokracovat. SpbFinance.

Klidne se do toho pustte, ja na to nebudu mit dalsi dva tydny cas. pokud se nikdo nenajde, dodelam to pak.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Zdravím,

včera jsem na základě této linky diskuze trochu projel zmiňovaný program. Musím konstatovat, že je velmi nadstandartní. Do této doby jsem používal Money manager od Developers www.owlseeker.demon.co.uk a byl jsem spokojenej. Zkoušel jsem i Mastersoft money ale tam je šílená podpora a je to podle mého názoru přeplácaný nehledě na rychlost. Spb Finance je svižnej jednoduchej a přehlednej. Téměř geniální se mi jeví práce s různejma měnama. Tohle velmi řasto využívám a vždy jsem musel krkolomě zapsat výběr a přepočítat vklad do peněženky. Tadyx se prostě zadá kurz a pokud si člověk vede peněženku v různejch měnách pak není problém. Super oceňuju překlad. Jsou tam sice drobné nepřesnosti, ale jinak móóóóóóóóóc díky. Má opravdu jen jednu zásadní chybu nemá opakované platby (tzv. tvalé příkazy), ale jak už bylo řečeno tak se snad finalizuje nová verze kde uř toto bude implementováno.
    Dál bych doporučil volitelné resumé finančních prostředků. Může se stát, že mám třeba termínovaný vklad, který slouží jako životní záloha a přesto v sumarizaci prostředků figuruje. Prostě zaškrtávací pole kde lze říci co sumarizovat. Dále vidím jeden technický nedostatek ve volbě zobrazovaných kategorií ve výkazech navrhuju doplnit tlačítka "Označit vše" Odznačit vše".
    Jsou to deili a po implementaci trvalých plateb to bude rozumnej průměr mezi kvalitou a rychlostí. Pro poloprofesionální využití dokonalý.

No to jsem ale nechtěl řešit kdo mi osvětlí funkci políček Clr. Ref. a Třída?

Dík za odpovědi.
    Zdenda

Registrace
    Aug 2000

Citace Původně odesláno od zsadek
    No to jsem ale nechtěl řešit kdo mi osvětlí funkci políček Clr. Ref. a Třída?
    Clr. mi vysvetlovali, ale uz si to zase nepamatuju, je to spis pro amiky. Ref. je reference, napriklad si prepisujete vypis z uctu, a tak si tam muzete dat cislo uctu, transakce, proste neco, co vam pomuze platbu pripadne dohledat. A Class slouzi jako druhotny parametr pro sumarizaci vydaju. Dobry priklad je dovolena - na te utracite v "beznych" kategoriich jako je jidlo, benzin, zabava a pod. Policko Class Vam umozni si pro vsechny vydaje behem dovolene priradit Class Dovolena, a pak snadno zjistite, kolik jste za dovolenou vlastne utratil.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Dobrý nápad díky, takže další plus co vidím. To není marné to je na super cestě.

Díky za odpověď

Zdenda

Občasný diskutér
    Registrace
    Oct 2003

Nesmělý dotaz. Jak do pocketPC tu češtinu - byť není zcela hotova - dostanu?
    ok2shi

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Přejmenuj si češtinu na SPBFinance_eng.txt a přepiš původní soubor: Program Files/SPB Finance/SPBFinance_eng.txt.

No a už to jede......

Zdar Z.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2002

Používám Spb Finance asi tři týdny a je to perfektní. Díky za češtinu, MaPo

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jan 2002

Jen Ty trvalé platby a nějaká Ta vychytávka viz výše. Nevíte někdo nějakou novinku? Jak dlouho kdy nebo jestli vůbec?

Strana 1 z 6 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. GCz - Nová aplikace pro GeoCachery
    Od staubein v sekci Ostatní využití GPS
    Reakcí: 69
    Poslední příspěvek: 22-08-2010, 09:40
  2. Nová aplikace od Sunnysoftu - Sunnysoft vCard
    Od Pavel Koza v sekci Programy pro Pocket PC
    Reakcí: 31
    Poslední příspěvek: 10-08-2006, 08:22
  3. Nová aplikace :: Spb Time