Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pocket PC 2002 :: Vypněte napájení CF karty i když je vložena ve slotu

Pavel Koza (4761)|1.9.2003 15:46
VAROVÁNÍ: Pokud jste na této stránce poprvé, přečtěte si toto důležité upozornění!

Pokud vložíte CF kartu do slotu, systém ji automaticky začne ihned napájet, abyste ji mohli používat. Pokud chcete šetřit energii a kartu nenapájet, použijte tento tip. Pokaždé, když kartu znovu zasunete do slotu se vás systém zeptá, jestli ji chcete napájet či nikoliv.

[CODE]1. Vyhledejte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\Drivers\PCMCIA\.

2. Změňte hodnotu NoBatteryCheck na 0.
[/CODE]

Pokud se chcete této otázky při každém vložení karty do zařízení zbavit, vraťte na příslušné místo zase 1.

Tip poradil uživatel LOCHi :yes:
e.kocourek (43)|21.1.2004 16:05
Tohle jsem asi nepochopil. Jde o to kartu (pripadne) nenapajet, pokud je ve slotu? A k cemu je to dobre - ze ji mohu mit ve slotu misto v kapse? Stejne, pokud bych ji chtel pouzivat a napajet, tak ji stejne musim nejdriv VYNDAT (??) a pak zase zastrcit. Tim si leda nicim konektor.

Dobre by bylo mit kartu porad ve slotu a nejakym softwarovym trikem vypinat a zapinat to napajeni. Ale to tohle NENI, ze?
PavelR. (2184)|21.1.2004 16:21
[QUOTE="e.kocourek"]Dobre by bylo mit kartu porad ve slotu a nejakym softwarovym trikem vypinat a zapinat to napajeni. Ale to tohle NENI, ze?[/QUOTE]

... prave ze je :-) ... ale ten softwarovy trik, ktery zminujete je v tomto pripade reset s naslednym potvrzenim tlacitka v dialogu, jenz se dotazuje, zda chcete kartu napajet.

PavelR.
skromny (84)|21.1.2004 17:00
som to skuor pochopil nasledovne
1. zapis do registrov
2. reset

3. vlozenie karty
4a. vytiahnutie karty -> povrdenie napajania -> zapnute
4b. vytiahnutie karty -> povrdenie napajania -> vypnute

a pred kazdou dalsou zmenou moznosti napajania staci len vytiahnut a zasunut katru... takze netreba reset-ovat pokazde...

ale cisto sw trik by sa skutocne zisiel...
e.kocourek (43)|21.1.2004 17:18
Diky, PavelR, za vysvetleni.
S mirnym pobavenim zjistuji, ze zde kdosi umi psat popisy SW temer tak nesrozumitelne jako ja.
Takhle s vyuzitim resetu to vypada VELICE uzitecne!
e.kocourek (43)|21.1.2004 19:27
Jeste jednou ja. NEFUNGUJE TO. Alespon ne na moji HP Jornade 568 s Pocket PC 2002. Ten klic mam nastaveny na 0 a na nic se me to nepta, ani kdyz udelam soft reset, ani kdyz CF kartu vysunu a zasunu.
Nebylo - doufam - mineno delat HARD reset?
PavelR. (2184)|21.1.2004 20:06
[QUOTE="e.kocourek"]
Nebylo - doufam - mineno delat HARD reset?[/QUOTE]

... ne nebylo. Zrovna s Jornadou 568 mi to fungovalo; nicmene pokud si dobre vzpominam tak tento tweak plati jen pro I/O karty (napr. BT nebo Wifi)...

PavelR.
Sajbrt (113)|20.2.2004 15:47
Coz je celkem logicke, protoze pametove karty typu FLASH v klidu (pokud se do nich zrovna nazapisuje) nezerou nic. Zato takovy IO karty (GSM, GPS,..) papkaji solidne.
e.kocourek (43)|23.2.2004 07:25
[QUOTE="Sajbrt"]... pametove karty typu FLASH v klidu (pokud se do nich zrovna nazapisuje) nezerou nic[/QUOTE] Diky za vysvetleni, ale JSTE SI TIM JISTY? Nepochybuju o tom, ze I/O karty zerou, ale opravdu Flash pameti nic nezerou pokud se do nich nezapisuje?
Nechce se mi tomu verit, ze dvou duvodu:
(1) Opravdu jsou Flash-pameti takove "perpetuum mobile", ze pri cteni maji NULOVOU spotrebu? Co na to fyzika?
A pokud pri cteni neco spotrebovavaji, je system PPC2002 tak "chytry", aby poznal kdy je "adresovana" CFC a kdy ne? O tom pochybuju.
(2) Moje PDA (HP Jornada 540 a 568) mely vzdy vyrazne nizsi vydrz akumulatoru, nez jakou uvadel vyrobce. Domnival jsem se, ze je to zpusobeno tim, ze pouzivam velke CFC pameti.
Sajbrt (113)|23.2.2004 08:57
Pri cteni samozrejme zere (byt malo) a pri zapisu jeste vic. Mel jsem na mysli v klidu, tj. kdyz se nezapisuje a necte - coz je 99% casu (pokud nejedete v MP3 :-)). I v klidu samozrejme neco odebira, ale nepodarilo se mi zmerit rozdil v odberu handheldu s a bez CF. Meril jsem totiz tak, ze jsem podlozil kontakt baterky oboustrannym vyvodem a meril spotrebu celeho HPC. Musel jsem merit na vetsi rozsah kvuli vnitrnimu odporu meraku, takze to neslo zmerit na mikroampery.
e.kocourek (43)|23.2.2004 09:23
[QUOTE="Sajbrt"]Mel jsem na mysli v klidu, tj. kdyz se nezapisuje a necte - coz je 99% casu (pokud nejedete v MP3 :-)).[/QUOTE]
Minite "v klidu" pri vypnutem PDA?
Pokud ne, moc nechapu, o jakem "klidovem" stavu mluvite. Je-li PDA spusteny a CFC ve slotu, pochybuju, ze by PPC2002 byl tak "chytry", aby poznal, kdy je CF-pamet adresovana a kdy ne. Proto myslim, ze tu CF-pamet musi alespon pro cteni napajet porad. Rad se poucim, je-li tomu jinak.
Pokud byste mel pravdu vy, asi by to znamenalo, ze kazde kliknuti na ikonku CFC ve spravci souboru SPOUSTI NAPAJENI CFC a kazde "opusteni" CFC (tam uz to rozpoznani neni tak jednoduche!) to napajeni vypina. Nebo ne?

Pokud se opravdu napajeni CF-pameti vypina a zapina podle adresovani pameti, mozna ma jistou hysterezi, nejaky "presah", kdy CF-pamet uz neni adresovana, ale napajeni stale jede. To by mozna vysvetlovalo moji vyssi spotrebu. Pri beznem provozu CF-pamet nepouzivam "porad" ale "kazdou chvili" (Preklady jedou v RAM, vsechny zdrojaky jsou v RAM, ale knihovny jsou na CFC).

To s tim MP3 je take zajimave. Staricka HPJ540 vydrzela hrat MP3 z CFC nejake dve hodiny (pri vypnute obrazovce, do sluchatek). Kdezto "specializovany" Digimax ze stejnych CFC na dve tuzkovky hraje cca 4 hodiny. Ale tam ten rozdil asi dela hlavne spotreba procesoru.
Sajbrt (113)|23.2.2004 13:01
Samozrejme, ze vetsinu spotreby dela spotreba procesotu. S tim "v klidu" se to ma asi tak, ze tim minim stav ne-zápis a ne-cteni. Jestlize delate napr v cecku, 10 minut editujete (tj disk neboli CF je v klidu, necte a nezapisuje) , pak udelate save (zapis na disk) a preklad (cteni i zapis). Uvedomte se, ze CF i SD (pametove karty) nejsou nejake pameti (jak je to ve vsech navodech poketum) ale jsou mapovane jako disky. Vnitrni pamet (staticka RAM) se deli mezi "operacni pamet" a "disk" do ktereho jsou primapovany pametove karty jako adresare SD cars a CF card (u HPC "Storage Card"). Napajeni karet samozrejme bezi porad ale karty samy o sobe maji ruznou spotrebu pri zapisu, cteni a v klidu.
e.kocourek (43)|23.2.2004 13:27
[QUOTE="Sajbrt"]Napajeni karet samozrejme bezi porad ale karty samy o sobe maji ruznou spotrebu pri zapisu, cteni a v klidu.[/QUOTE]
No a jsme zpatky u "hlavniho tematu": klidove napajeni CFC bezi porad. A sam jste uznal, ze neni nulove. Ted je otazka, zda je "zanedbatelne male" nebo zda se projevi na vydrzi akumulatoru.

A take me napadlo, ze nektere aplikace (napr. Word) mozna (v ramci slavne Gatesovy "user friendliness") prohledavaji i CFC (ano, vsimnul jsem si, ze je mapovana jako "disk" - dekuji za pouceni), aniz by jim o to uzivatel stal. Kdyby byla moznost CFC softwarove "odpojit", usetrily by se tyto zbytecnosti.