Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 47

Téma: Velká recenze zařízení Qtek 9100 (kódové označení HTC Wizard)

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Zařízení Qtek 9100 sice není přímým nástupcem oblíbeného Compactu (HTC Magician), ale jen těžko se lze ubránit srovnání. Papírově je změn velká spousta - nový systém Windows Mobile 5, EDGE a WiFi pro rychlá data, 128MB FlashROM paměti v základu a praktická vysouvací klávesnice pro zadávání delších textů. To vše spolu s velmi příznovou cenou udělalo z tohoto zařízení jedno z nejvíce očekávaných Pocket PC za poslední rok. Jaký pocit mám ze zařízení po několika týdnech se dozvíte v této recenzi.

[IMG]/img/articles/cz/large/0000000241_pkYv29001200637171055.jpg[/IMG]

Přečtěte si celou recenzi.

Poznámka :: V této diskuzi prosím diskutujte pouze recenzi. Problémy a technické rady prosím řešte v oddělených diskuzích, ať z toho zase není 100 stránkový moloch.
    Odpovídat lze po přihlášení

Registrace
    Nov 2007

Dalsi moc pekna recenze )

Jen me trochu prekvapilo dost nizke hodnoceni...rozhodne na to hype, co jsi utvoril na zacatku :?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Aug 2005

Pekne zariadenie, pekna recenzia. Mna by len zaujimalo, ako to funguje, ked pouzivate navigaciu napriklad v aute a pride vam hovor. Lebo z toho moze vzniknut pruser - na obrazovke je priebeh hovoru a po ceste zabludite. A telefonicka cast sa neda vypnut, lebo to by sa vypol aj BT.

No a este som chcel poznamenat, to "oblozenie" snurky HF o ktorom sa tak nevalne vyjadrujete je vec na nezaplatenie - kabel sa tazko roztrhne a hlavne sa LAHKO ROZMOTAVA.

A k tej anketovej otazke - mam rad taku klavesnicu, aka je na N9300i.. Snad ma nezozerete, ale ta je skutocne najlepsia...

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2004

Díky za recenzi :yes:
    Já bych jen doplnil, že displej opravdu využívá svého prostoru bez rezerv, ale občas mi při práci se stylem vadil těsný okraj, a musel jsem víc "zkolmit" stylus, abych se dostal i na kraj displeje a "nedřel lak".
    A ke sluchátkům - mě naopak opletení na kabelu nepříjemné nepřipadalo, ale zato je kabel víc nepoddajný a v mých atypických uších drží o poznání hůř (cítím, jak se mi tvrdý kabel snaží sluchátka vysmeknout).

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

jen takova drobnost:
    sluchatka zdarma k jakemukoli zarizeni jsou zpravidla k nicemu. Myslim, ze zbytecne je zminovat jako ohromne zklamani nema ani cenu.

- naprosto souhlasim s faktem, ze zarizeni se musi opravdu "upravit" (sw), aby bylo pouzitelne - registry tweaky, jinou ROM ...

Nováček
    Registrace
    Feb 2006

Vario jsem měl na otestování už někdy v prosinci (ten čas ale letí) a tehdy jsem ho proklel, tak pomalé a nespolehlivé zařízení se mi už dlouho nedostalo do ruky.
    Ovšem rád slyším, že už to nová verze ROM řeší...

Nicméně pro mně bude hodně zajímavý až nástupce Varia - HTC Hermes (Qtek 9600?) s výkonnějším cpu, push emailem a hlavně 3G HSDPA.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

jasne a pak se zas budes tesit na nastupce hermese atd. atd. tohle nema v IT smysl "na neco cekat" ... a vsichni to vi, nejdulezitejsi je si uvedomit jestli to ted potrebuju (koupim to) anebo je to jen frajerina,drobnost na hrani... (nepotrebuju to), kdo tedy chce GSM PDA cena/vykon tak nemuze vahat...

Nováček
    Registrace
    Mar 2006

Díky za pěknou recenzi. Byla to pro mě taková poslední kapka na miskách vah. Jsem rád, že je zařízení už celkem doladěno (na rozdíl od Aceru n311, který mě také lákal) a nesesype se během týdne a taky, že mechnismus klávesničky se hned nevychodí. Jen USB Host tu chybí :-(. Příští týden objednávám a už teď se těším.
    PS: V diskuzích se řeší zrychlení přetaktováním, které prý opravdu pomáhá. Jaký má na to autor názor? Zkoušel jste to?

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

S tim cekanim to je pravda. Normalni CPU - cekam az budou levnejsi dvoujadrove, pak prijdou nove se 4 jadry ... a takhle to bude porad. (mimochodem pokud se nepletu tak tenhle omap by mel byt 2 jadra. tj. 2x CPU = 2x 195 MHz ???), kdyz uz porovnavame s procesory jinych pdacek
    USB host se da resit softem (card stick exporter II nebo tak nejak), ta rom to resi, ale stejne s tim je otrava (CID unlocker, stahnuti a preflashnuti romky ...). S navigaci a prijimani hovoru souhlasim. Pokud je nekdo opravdu telefonicky vytizen a chce navigaci tak at si poridi samotnou cihlu jen pro tu navigaci, dohromady to jde spatne se spoustou hovoru.
    Pretaktovani jsem ja osobne jeste nezkousel, protoze potom uz zaruka opravdu pada).

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od manigk
    USB host se da resit softem (card stick exporter II nebo tak nejak)
    :!: POZOR:!: To co jste popsal neni USB host, ale USB Mass Storage. Jinymi slovy Softick Card Export II zpusobi to, ze kdyz pripojite Wizarda k PC, tak se bude chovat jako prenosny disk (aneb to je prave ta USB Mass Storage). Ovsem USB host by znamenalo, ze jdou pripojit jina zarizeni k Wizardovi (klavesnice, tiskarna, disky...). Coz bohuzel zadny SW neresi :no:

Jinak me naopak tenhle clanek teda od nakupu odradil. Hehe - jsem na to za posledni 4 dny 4x zmenil nazor. Si ho asi budu muset pujcit na 14 dni na podrobne otestovani O)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2005

Opravdu velmi pěkná, povedená recenze. Nad tímto zařízením už "slintám" delší dobu, ještě mi zbývá našetřit a bude mi říkat pane.
    Co mě ale trochu vyděsilo je výdrž telefonní části.
    Chápu to správně že zapnuté GSM/GPRS vydrží 8 hodin a pak konec, nebo že vydrží volat v kuse 8 hodin a pak konec? Vím že je tam psáno "bez zátěže", ale právě ta "nízká" hodnota (alespoň pro mě jako PPC zelenáče je nízká, mám teď Symbian) mě trochu odrazuje od tohoto jinak skvělého zařízení

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Diky za reakce. Pokusim se odpovedet na dotazy / pripominky.

Citace Původně odesláno od CommanderZ
    Jen me trochu prekvapilo dost nizke hodnoceni...rozhodne na to hype, co jsi utvoril na zacatku :?
    Prosiiiiiim... Kolikrat to tu budu jeste opakovat... Prvnich 60 minut neni recenze, ale (jestli to tak chcete nazvat, tak klidne) PR clanek. Tedy jen to kladne, pekne, uzasne. Zadna kritika, zadne srovnani, zadne kriticke posuzovani. Je to tam v modrym ramecku napsany a je to tam cesky. Nevim, co pro to vic udelat. Pokud mas ovsem na mysli nejake jine misto, kde tvorim "hype" o tomto zarizeni, prosim odkaz me...

sluchatka zdarma k jakemukoli zarizeni jsou zpravidla k nicemu. Myslim, ze zbytecne je zminovat jako ohromne zklamani nema ani cenu.
    Nesouhlasim. Jednak i ty smejdsky veci platim a pak z duvodu 2,5mm konektoru jsem ve vyberu sluchatek velmi omezen. Navic pokud chci pri poslechu i normalne telefonovat, tak mi vetsinou nic nez pouziti tech dodavanych sluchatek nezbyva.

Citace Původně odesláno od neofelis
    V diskuzích se řeší zrychlení přetaktováním, které prý opravdu pomáhá. Jaký má na to autor názor? Zkoušel jste to?
    Nezkousel, nepretaktovaval.

Citace Původně odesláno od Kato
    Jinak me naopak tenhle clanek teda od nakupu odradil. Hehe - jsem na to za posledni 4 dny 4x zmenil nazor. Si ho asi budu muset pujcit na 14 dni na podrobne otestovani O)
    Tak to nevim, jestli je dobre nebo spatne Nicmene pokud budes testovat, rozhodne bacha na verzi ROM, ta nova z Qteka dela jiny zarizeni.

Citace Původně odesláno od phaeton_esc
    Chápu to správně že zapnuté GSM/GPRS vydrží 8 hodin a pak konec, nebo že vydrží volat v kuse 8 hodin a pak konec? Vím že je tam psáno "bez zátěže", ale právě ta "nízká" hodnota (alespoň pro mě jako PPC zelenáče je nízká, mám teď Symbian) mě trochu odrazuje od tohoto jinak skvělého zařízení
    Upresnim - po celou dobu byl pusten telefonni modul, zarizeni bylo na prijmu. Nevolalo se, nedatovalo. Co ovsem PREDEVSIM nejvic zralo baterii byl naplno pusteny displej. Pokud jde o realnou vydrz, pisu tam, ze pri beznem (mem) pouzivani to vydrzi pres vikend (po celou dobu pusteny GSM modul + klasicka prace jako posta, web atp.) Ale je to o prsa V kazdem pripade jsem to upravil i v recenzi, dik za upozorneni.

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

Vážení, nezlobte se na mne, ale tenhle přístroj je pěkný designově, ale jinak je pomalu horší ne MDA II. Až tolik bych se ním nechlubil. To už MDA II. a III. jsou větší frajeři. Sice tahle novinka má nějaké nové věcičky ale jinak tedy nic moc. Spíš bych u raději viděl MDA IV. nevím jak vy ale do tohohle bych šel pouze z důvodů designu jinak vůbec ne..

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

to kato: samozrejme, dekuji za opravu me chyby

Nováček
    Registrace
    Apr 2008

(mimochodem pokud se nepletu tak tenhle omap by mel byt 2 jadra. tj. 2x CPU = 2x 195 MHz ???), kdyz uz porovnavame s procesory jinych pdacek
    TI ma sice 2 jadra, ale myslim, ze jedno je ARM5 a druhe je ARM9. nejsou to 2 jadra jako u desktovopeho intelu nebo amd, kde se rozklada zatez rovnomerne na obe jadra. jedno jadro je urcene napr. na rizeni gsm casti a druhe na beh pda funkci.

Strana 1 z 4 123 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Reakcí: 10
    Poslední příspěvek: 25-09-2008, 11:19
  2. Velká recenze zařízení E-TEN G500
    Od Pavel Koza v sekci Zbývající zařízení E-TEN
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-09-2006, 23:42
  3. Velká recenze zařízení Acer n35
    Od Pavel Koza v sekci Acer
    Reakcí: 22