Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Velká recenze zařízení Qtek 9100 (kódové označení HTC Wizard)

Pavel Koza (4761)|7.3.2006 17:14
Zařízení Qtek 9100 sice není přímým nástupcem oblíbeného Compactu (HTC Magician), ale jen těžko se lze ubránit srovnání. Papírově je změn velká spousta - nový systém Windows Mobile 5, EDGE a WiFi pro rychlá data, 128MB FlashROM paměti v základu a praktická vysouvací klávesnice pro zadávání delších textů. To vše spolu s velmi příznovou cenou udělalo z tohoto zařízení jedno z nejvíce očekávaných Pocket PC za poslední rok. Jaký pocit mám ze zařízení po několika týdnech se dozvíte v této recenzi.



Přečtěte si celou recenzi.

Poznámka :: V této diskuzi prosím diskutujte pouze recenzi. Problémy a technické rady prosím řešte v oddělených diskuzích, ať z toho zase není 100 stránkový moloch.
CommanderZ (1798)|7.3.2006 17:36
Dalsi moc pekna recenze :))

Jen me trochu prekvapilo dost nizke hodnoceni...rozhodne na to hype, co jsi utvoril na zacatku :?
stary_pes_ce4you (252)|7.3.2006 17:59
Pekne zariadenie, pekna recenzia. Mna by len zaujimalo, ako to funguje, ked pouzivate navigaciu napriklad v aute a pride vam hovor. Lebo z toho moze vzniknut pruser - na obrazovke je priebeh hovoru a po ceste zabludite. A telefonicka cast sa neda vypnut, lebo to by sa vypol aj BT.

No a este som chcel poznamenat, to "oblozenie" snurky HF o ktorom sa tak nevalne vyjadrujete je vec na nezaplatenie - kabel sa tazko roztrhne a hlavne sa LAHKO ROZMOTAVA.

A k tej anketovej otazke - mam rad taku klavesnicu, aka je na N9300i.. Snad ma nezozerete, ale ta je skutocne najlepsia...
Standa_ce4you (380)|7.3.2006 18:02
Díky za recenzi :yes:
Já bych jen doplnil, že displej opravdu využívá svého prostoru bez rezerv, ale občas mi při práci se stylem vadil těsný okraj, a musel jsem víc "zkolmit" stylus, abych se dostal i na kraj displeje a "nedřel lak".
A ke sluchátkům - mě naopak opletení na kabelu nepříjemné nepřipadalo, ale zato je kabel víc nepoddajný a v mých atypických uších drží o poznání hůř (cítím, jak se mi tvrdý kabel snaží sluchátka vysmeknout).
manigk (34)|7.3.2006 19:42
jen takova drobnost:
sluchatka zdarma k jakemukoli zarizeni jsou zpravidla k nicemu. Myslim, ze zbytecne je zminovat jako ohromne zklamani nema ani cenu.

- naprosto souhlasim s faktem, ze zarizeni se musi opravdu "upravit" (sw), aby bylo pouzitelne - registry tweaky, jinou ROM ...
Steven_ce4you (15)|7.3.2006 20:03
Vario jsem měl na otestování už někdy v prosinci (ten čas ale letí) a tehdy jsem ho proklel, tak pomalé a nespolehlivé zařízení se mi už dlouho nedostalo do ruky.
Ovšem rád slyším, že už to nová verze ROM řeší...

Nicméně pro mně bude hodně zajímavý až nástupce Varia - HTC Hermes (Qtek 9600?) s výkonnějším cpu, push emailem a hlavně 3G HSDPA.
Krevety_tvf (143)|7.3.2006 20:11
jasne a pak se zas budes tesit na nastupce hermese atd. atd. tohle nema v IT smysl "na neco cekat" ... a vsichni to vi, nejdulezitejsi je si uvedomit jestli to ted potrebuju (koupim to) anebo je to jen frajerina,drobnost na hrani... (nepotrebuju to), kdo tedy chce GSM PDA cena/vykon tak nemuze vahat...
neofelis (7)|7.3.2006 21:06
Díky za pěknou recenzi. Byla to pro mě taková poslední kapka na miskách vah. Jsem rád, že je zařízení už celkem doladěno (na rozdíl od Aceru n311, který mě také lákal) a nesesype se během týdne a taky, že mechnismus klávesničky se hned nevychodí. Jen USB Host tu chybí :-(. Příští týden objednávám a už teď se těším.
PS: V diskuzích se řeší zrychlení přetaktováním, které prý opravdu pomáhá. Jaký má na to autor názor? Zkoušel jste to?
manigk (34)|7.3.2006 22:10
S tim cekanim to je pravda. Normalni CPU - cekam az budou levnejsi dvoujadrove, pak prijdou nove se 4 jadry ... a takhle to bude porad. (mimochodem pokud se nepletu tak tenhle omap by mel byt 2 jadra. tj. 2x CPU = 2x 195 MHz ???), kdyz uz porovnavame s procesory jinych pdacek
USB host se da resit softem (card stick exporter II nebo tak nejak), ta rom to resi, ale stejne s tim je otrava (CID unlocker, stahnuti a preflashnuti romky ...). S navigaci a prijimani hovoru souhlasim. Pokud je nekdo opravdu telefonicky vytizen a chce navigaci tak at si poridi samotnou cihlu jen pro tu navigaci, dohromady to jde spatne se spoustou hovoru.
Pretaktovani jsem ja osobne jeste nezkousel, protoze potom uz zaruka opravdu pada).
Kato_ce4you (970)|7.3.2006 22:29
[QUOTE="manigk"]
USB host se da resit softem (card stick exporter II nebo tak nejak)[/QUOTE]
:!: POZOR:!: To co jste popsal neni USB host, ale USB Mass Storage. Jinymi slovy Softick Card Export II zpusobi to, ze kdyz pripojite Wizarda k PC, tak se bude chovat jako prenosny disk (aneb to je prave ta USB Mass Storage). Ovsem USB host by znamenalo, ze jdou pripojit jina zarizeni k Wizardovi (klavesnice, tiskarna, disky...). Coz bohuzel zadny SW neresi :no:

Jinak me naopak tenhle clanek teda od nakupu odradil. Hehe - jsem na to za posledni 4 dny 4x zmenil nazor. Si ho asi budu muset pujcit na 14 dni na podrobne otestovani O:o)
phaeton_esc (261)|7.3.2006 23:32
Opravdu velmi pěkná, povedená recenze. Nad tímto zařízením už "slintám" delší dobu, ještě mi zbývá našetřit a bude mi říkat pane.
Co mě ale trochu vyděsilo je výdrž telefonní části.
Chápu to správně že zapnuté GSM/GPRS vydrží 8 hodin a pak konec, nebo že vydrží volat v kuse 8 hodin a pak konec? Vím že je tam psáno "bez zátěže", ale právě ta "nízká" hodnota (alespoň pro mě jako PPC zelenáče je nízká, mám teď Symbian) mě trochu odrazuje od tohoto jinak skvělého zařízení
Pavel Koza (4761)|7.3.2006 23:45
Diky za reakce. Pokusim se odpovedet na dotazy / pripominky.

[QUOTE="CommanderZ"]Jen me trochu prekvapilo dost nizke hodnoceni...rozhodne na to hype, co jsi utvoril na zacatku :? [/QUOTE]
Prosiiiiiim... Kolikrat to tu budu jeste opakovat... Prvnich 60 minut neni recenze, ale (jestli to tak chcete nazvat, tak klidne) PR clanek. Tedy jen to kladne, pekne, uzasne. Zadna kritika, zadne srovnani, zadne kriticke posuzovani. Je to tam v modrym ramecku napsany a je to tam cesky. Nevim, co pro to vic udelat. Pokud mas ovsem na mysli nejake jine misto, kde tvorim "hype" o tomto zarizeni, prosim odkaz me...:)

[QUOTE="manigk"]sluchatka zdarma k jakemukoli zarizeni jsou zpravidla k nicemu. Myslim, ze zbytecne je zminovat jako ohromne zklamani nema ani cenu.[/QUOTE]
Nesouhlasim. Jednak i ty smejdsky veci platim a pak z duvodu 2,5mm konektoru jsem ve vyberu sluchatek velmi omezen. Navic pokud chci pri poslechu i normalne telefonovat, tak mi vetsinou nic nez pouziti tech dodavanych sluchatek nezbyva.

[QUOTE="neofelis"]V diskuzích se řeší zrychlení přetaktováním, které prý opravdu pomáhá. Jaký má na to autor názor? Zkoušel jste to?[/QUOTE]
Nezkousel, nepretaktovaval.

[QUOTE="Kato"]Jinak me naopak tenhle clanek teda od nakupu odradil. Hehe - jsem na to za posledni 4 dny 4x zmenil nazor. Si ho asi budu muset pujcit na 14 dni na podrobne otestovani O:o)[/QUOTE]
Tak to nevim, jestli je dobre nebo spatne:) Nicmene pokud budes testovat, rozhodne bacha na verzi ROM, ta nova z Qteka dela jiny zarizeni.

[QUOTE="phaeton_esc"]Chápu to správně že zapnuté GSM/GPRS vydrží 8 hodin a pak konec, nebo že vydrží volat v kuse 8 hodin a pak konec? Vím že je tam psáno "bez zátěže", ale právě ta "nízká" hodnota (alespoň pro mě jako PPC zelenáče je nízká, mám teď Symbian) mě trochu odrazuje od tohoto jinak skvělého zařízení[/QUOTE]
Upresnim - po celou dobu byl pusten telefonni modul, zarizeni bylo na prijmu. Nevolalo se, nedatovalo. Co ovsem PREDEVSIM nejvic zralo baterii byl naplno pusteny displej. Pokud jde o realnou vydrz, pisu tam, ze pri beznem (mem) pouzivani to vydrzi pres vikend (po celou dobu pusteny GSM modul + klasicka prace jako posta, web atp.) Ale je to o prsa:) V kazdem pripade jsem to upravil i v recenzi, dik za upozorneni.
bengas (1)|7.3.2006 23:58
Vážení, nezlobte se na mne, ale tenhle přístroj je pěkný designově, ale jinak je pomalu horší ne MDA II. Až tolik bych se ním nechlubil. To už MDA II. a III. jsou větší frajeři. Sice tahle novinka má nějaké nové věcičky ale jinak tedy nic moc. Spíš bych u raději viděl MDA IV. nevím jak vy ale do tohohle bych šel pouze z důvodů designu jinak vůbec ne..
manigk (34)|8.3.2006 07:25
to kato: samozrejme, dekuji za opravu me chyby
zipiik (206)|8.3.2006 13:00
[QUOTE="manigk"](mimochodem pokud se nepletu tak tenhle omap by mel byt 2 jadra. tj. 2x CPU = 2x 195 MHz ???), kdyz uz porovnavame s procesory jinych pdacek[/QUOTE]

TI ma sice 2 jadra, ale myslim, ze jedno je ARM5 a druhe je ARM9. nejsou to 2 jadra jako u desktovopeho intelu nebo amd, kde se rozklada zatez rovnomerne na obe jadra. jedno jadro je urcene napr. na rizeni gsm casti a druhe na beh pda funkci.
beecher (9270)|8.3.2006 14:18
Presneji jsou to 2 oddelene procesory na jednom cipu... Jeden je ARM9 a ARM7. ARM9 je pro vlastni OS a ARM7 pro ovladani Radio casti. Nad timto procesorem (ARM7) bezi velmi malinkaty specialni real-time Unix, ktery poskytuje RIL rozhrani pro komunikaci s OS.

Aneb OMAP 850 stranka od Texas Instruments.
Mem__ce4you (485)|8.3.2006 18:49
[QUOTE="stary_pes"]A telefonicka cast sa neda vypnut, lebo to by sa vypol aj BT.[/QUOTE]
Neda vypnout je trochu odvazne tvrzeni, prinejmensim pujde nastavit na SIM zadani PIN kodu, a po zapnuti telefonni castu jej nezadat (Cancel), ne?

Jinak pretaktovani muzu osobne doporucit, ja jedu na 240 MHz stabilne a bez problemu (zatim asi 3 tydny), a je to konecne rozumny vykon pro aplikace, stiha full video, internetove radio pres WiFi na pozadi, hry, ...
Krevety_tvf (143)|8.3.2006 19:16
kdyz si das letadlo tak se ti sice radija vypnou ale BT de zapnout i v tomto modu ;)
Saman_ce4you (1451)|8.3.2006 20:07
Samozrejme ze jde zvlast vypnout tel. cast, jen ne standartnimi dodavanymi prostredky. Daji se na to sehnat utility, nekde je tu na to diskuze..
dehtak (56)|8.3.2006 20:37
Na vypnutí tlf. části stačí kliknout na anténu v liště a pak v bublině na "zapnout režim v letadle"
To není standartní dodávaný prostředek ?
ameron (124)|9.3.2006 10:09
[QUOTE="neofelis"]PS: V diskuzích se řeší zrychlení přetaktováním, které prý opravdu pomáhá. Jaký má na to autor názor? Zkoušel jste to?[/QUOTE]
Bola tu o tom diskusia
https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=12725

Osobne sa mi Vario velmi paci. Mal som ho dva tyzdne a velmi som s nim bol spokojny. Vario riesi kazdu moju poziadavku na PDA phone takze nemam
preco cakat na vykonnejsie zariadenie. Ak sa za dva roky bude u nas predavat
Hermes alebo vykonejsi klon Varia s nejakymi rozhodujucimi vylepseniami
tak si ho potom jednoducho kupim, ale co by som robil dovtedy ked nic lepsie
proste podla mna nieje okrem MDA Pro (HTC universal)?
Pre mna je vykon CPU dostacujuci nie je vynikajuci, nie je limitujuci ale je dostacujuci. Zial momentalne som uz dva tyzdne bez neho lebo som ho reklamoval a neviem sa dockat kedy sa reklamacia vybavi.

Mem__ce4you (485)|9.3.2006 13:09
[QUOTE="dehtak"]Na vypnutí tlf. části stačí kliknout na anténu v liště a pak v bublině na "zapnout režim v letadle"
To není standartní dodávaný prostředek ?[/QUOTE]
Ale poněkud jsi nepostřehl, o čem byla ta zmíňka původně. Totiž že při zapnutí flight mode se standardně vypne i bluetooth, které ovšem ten člověk s navigací potřebuje. Nicméně jak psali i ostatní, zapnout se dá pak samostatně, možností je víc, případně vůbec není potřeba flight mode.
JecminekMaselnik (464)|9.3.2006 13:44
jedine, co me na variu (krome drobnych blesek) fakt stve moc, je prilis velka provazanost OS a radiove casti. Pred Variem jsem mel sonyericsson p910 a i kdyz se mi ho obcas nejakou aplikaci podarilo zabit tak, ze jsem mel jenom bily displej, totalne bez reakce na cokoli, tak pri prichozim hovoru telefon zazvonil defaultem (ne nastavenou mp3), okno s prijetim hovoru normal vyskocilo (bez zobrazeni jmena, protoze aplikace kontakty toho mela taky plne zuby:o), a hovor se dal normalne realisovat. Tohle variu chybi.
beecher (9270)|9.3.2006 14:34
To mas totiz tak... Symbian byl programovan primarne pro smartphony, kdezto WM Phone Edition/SmartPhone Edition vznikly genezi z jiz existujiciho OS.
creek (1)|9.3.2006 16:24
Moje postřehy s Qtekem 9100 – telefon jen pro tolerantní, klidné technofyly… souhlasím s prakticky celou recenzí, jen bych přidal přetrvávající problémy s upadávající gumičkou na zadní straně telefonu, dále bych se přidal k problémům s kalibrací displeje (máme v rodině dva a jeden se kalibruje opravdu tak 5x denně), zoufalý je budík, který občas začne řvát až když se poprvé po probuzení dotknu telefonu. Zajímalo by mne, jak mohu dohrát ty updaty a kde je sehnat. Zlepšení stability windowsů bych uvítal. Jinak světová je klávesnice, to ano a kdyby Qtek fungoval jak má, tak by to byl naprosto fantastický telefon! Škoda…:?
beecher (9270)|9.3.2006 16:31
Pokud se stale rozkalibrovava, divim se, ze jeste neni na reklamaci... Tohle bych teda nevydrzel ani minutu...
Boda Nepa (1)|9.3.2006 22:12
1. Co říkáte na tuto nabídku,je dobrá? http://www.hshop.cz/detail.php?id=mda_qtek_vario&number=0
2. tajky by mě zajímalo, kde se dá stáhnout nejnovější verze ROM?
Boda
Saman_ce4you (1451)|9.3.2006 22:32
:D Maj tam super nazev zarizeni :D
Fotku Qteka, ale vzhledem k cene bych rek ze prodavaj Vario..

Jinak, venuj par chvil k precteni existujicich diskuzi, kde se uz mnoho veci (jako teba nove ROM) davno resi...
TheMelin (1642)|10.3.2006 09:11
Jenom dodatek jak psal Pavel, ze nelze pomoci IR ovladat nejakz domaci spotrebic. Neni to neschopnosti IR, ale pouzitzch programu, ktere IR Qteku zatim nepodporuji. Uz nejaky cas sleduji diskuzi na www.novii.tv, jelikoz tento program se mi jevi jako nejlepsi a zde uz plno uzivatelu ceka az tento program dosahne upgradu, ktery bude podporovat i Qteka.


viz.
Thank you for your inquiry.

First of all, I'd like to say that we carefully read each post on this forum.

Answering your question - we are planning to support this device in near future.

The Novii Team
mmambo (118)|10.3.2006 17:30
[QUOTE="ameron"]Osobne sa mi Vario velmi paci. Mal som ho dva tyzdne a velmi som s nim bol spokojny. Vario riesi kazdu moju poziadavku na PDA phone takze nemam
preco cakat na vykonnejsie zariadenie....

[/QUOTE]

No, vykonnejsi zarizeni ala Vario by melo byt snad jiz v pozdnim jaru. Ja to beru tak, ze me XDA II neni horsi nez toto zarizeni a i kdyz se mi rozbil slot na SD kartu vydrzim do Hermesu - holt nebudu pouzivat MS Route .-), ale vykon, vytunena ROM a celkove odladeni a stabilita XDA II mi vyhovuje natolik, ze chci opravdu! lepsi zarizeni nez XDA II. Apropose, fakt dobra recenze.
Steven_ce4you (15)|11.3.2006 09:31
[QUOTE="Krevety"]jasne a pak se zas budes tesit na nastupce hermese atd. atd. tohle nema v IT smysl "na neco cekat" ... a vsichni to vi, nejdulezitejsi je si uvedomit jestli to ted potrebuju (koupim to) anebo je to jen frajerina,drobnost na hrani... (nepotrebuju to), kdo tedy chce GSM PDA cena/vykon tak nemuze vahat...[/QUOTE]

A to já si na HTC Hermes rád počkám, on už je stejně prakticky připravený pro uvedení na trh.
Je se skutečně na co těšit, viz předváděčka zařízení tady:
http://msmobiles.com/news.php/5011.html
Marixy (54)|12.3.2006 16:31
Nemohu se zbavit dojmu, že na té předváděčce, na předposlední fotce, jsou dvě tlačítka navíc - Win a OK. To je jiná vývojová verze nbo úprava T-Mobilu?
glogloman (173)|12.3.2006 18:48
..tlačítka navíc se už řeší zde..;) ale podle mně to vypadá jako maketa.. a finální verze bude bez těch tlačítek OK a Win..
Tomas VXR (9)|12.3.2006 20:22
Dobrý den, opravdu klobouk dolů za Vaše recenze. Tento server je i pro ty kteří, sice sní o každém novém zařízení, ale nekoupí si ho z důvodů různých. V každém případě je toto snění příjemné! Jako uživatel PPC bych rád vyzkoušel komunikátor, ale myslím že na tuto zkoušku pro mě ještě nenastal čas, ale těším se na dobu kdy nové zařízení budou opravdové komunikátory bez kompromisů...
Ještě jednou díky!
PatrikL (383)|13.3.2006 19:11
Nikomu sa ešte nepodarilo "rozbehnúť" nejaké tie benchmarky?
Saman_ce4you (1451)|13.3.2006 20:28
Kupr SPB Benchmark bezi v pohode. Jen to musis porovnavat s jinymi WM5 zarizenimi..
john_ce4you (112)|14.3.2006 22:45
jelikoz jsem jeden z tech, kteri musi mit vsechno, nemohl jsem jinak a mam i qtek 9100 (zakoupen v sunnysoftu). pavle, pises, ze se rychlost zvysila po provedeni upgrade romky - na strankach sunnysoftu o nem neni ani slovo; nez jim tam budu volat, chci se zeptat tebe, kde jsi k nemu prisel? predpokladam, ze je upgrade oficialni a volne ke stazeni...
dik, john
mraky_ce4you (19)|16.3.2006 08:17
[QUOTE="john"]jelikoz jsem jeden z tech, kteri musi mit vsechno, nemohl jsem jinak a mam i qtek 9100 (zakoupen v sunnysoftu). pavle, pises, ze se rychlost zvysila po provedeni upgrade romky - na strankach sunnysoftu o nem neni ani slovo; nez jim tam budu volat, chci se zeptat tebe, kde jsi k nemu prisel? predpokladam, ze je upgrade oficialni a volne ke stazeni...
dik, john[/QUOTE]
zdravim, mozna muzu poradit co se tyka te rychlosti - ja jsem pouzival 9100 ted dva tydny a rychlost me docela zlobila. Tak jsem zacal pouzivat pretaktovani a slape to vyborne - baterka se taky neza silenym probleme. Ja standby mod moc nevyuziju. Docela hodne telefonuju. pro predstavu - stahl jsem si ten gxmark - po pretaktovani na 265Mhz mam hodnotu testu 1676.

-doplneni -
ohledne baterky : Utilita ktera zarizuje pretaktovani se vypina umyslne pri prechodu do standby modu. Da se to startovat pomoci trebas memmaidu a tak je pda pretaktova automaticky jen po dobu, kdy zarizeni neni ve standby modu -- na baterky by teda pretaktovani nemelo mit velky vliv

-doplneni 2 -
tak mam za sebou den, kdy jsem si hral s pretaktovanym qtekem na 265 a vysledek -napr nova instance skype nabehne za 3 sec. Mel jsem pri tom spustene radio prez internet, ale hudba se nesekla ani na chvili. Vetsina aplikaci nabiha hned . Hovor prez skype na skypeout normalni kvalita jako prez pc - rozdil jsem nepoznal(na pozadi jsem nemel dalsi aplikaci - proste jsem to nezkousel). Nejsou zadne vytuhy v prubehu aplikace, kdy skype reaguje v prubehu hovoru.
Dalsi testik - media player + wifi conn = nove spusteny word nabiha do 1/2 - 1 vteriny.
nemel jsem moznost otestovat praci pri prichozim hovoru.



Ad baterky - mel jsem cirka hodinovy tel. hovor + testovani a instalovani k-jamu a nejak jsem nezaregistroval nejake rychle vybijeni. Mno vypada to zajimave. Asi doplnim info o baterkach pozdeji.

jinak jsem upgradoval rom apod na posledni verzi. Skype jsem si stahnul.

john_ce4you (112)|17.3.2006 13:57
[QUOTE="mraky"]
jinak jsem upgradoval rom apod na posledni verzi.
[/QUOTE]
takze jelikoz mi nikdo neporadil, kde romku sehnat, nasel jsem si ji sam. ze stranek qteku stahnout nesla, nelibilo se jim me imei (coz nechapu, jak jsem rikal, kupoval jsem v sunnysoftu).
nakonec jsem nasel novejsi romku na xda developers, bohuzel az prilis novou - verze 2.17. nektere veci ale nefunguji - nastaveni podsviceni, nastaveni fotaku... nakonec jsem sehnal i tu zminovanou verzi 1.6.7, na ni ale bohuzel downgrade nelze uskutecnit. alespon ne beznym zpusobem. nevite nekdo, co s tim?
mraky_ce4you (19)|17.3.2006 14:07
[QUOTE="john"] nakonec jsem sehnal i tu zminovanou verzi 1.6.7, na ni ale bohuzel downgrade nelze uskutecnit. alespon ne beznym zpusobem. nevite nekdo, co s tim?[/QUOTE]
Ahoj,
nechci sirit famy, ale me behem upgradu vyzkocila hlaska, ze downgrade mozny neni. Jinak Myslim, ze Pavel i ja jsme jednoduse sahli na support + registrace + pouziti imei. Pokud by me nefungovalo imei, tak je to duvod, proc durazne urgovat product line - nemel by byt problem si to stahnout. Jinak bych ti ten soft i poslal, ale pouzivam arabskou verzi. rom 2.16.9.1WWE radio ver : 02.07.10 ...

Saman_ce4you (1451)|17.3.2006 14:16
Ke kazde ze zminovanych ROM je tu diskuze, takze tam smeruj dotazy...
john_ce4you (112)|17.3.2006 14:57
ano, to jsem jiz take ucinil. snad to bude mit nejaky efekt...

edit:
slava, diky samanovi to efekt melo!
flashman (1366)|4.6.2006 22:09
[QUOTE]Přes WiFi je možné připojit tak akorát vhodný datakrojektor[/QUOTE]
to je fakt možný připojit daťák přez wi-fi? jaká je kvalita a cena? jinak je ROM 1.6.7 pořád nejnovější? a jak je to u T-mobile s tim dotovánim? to ho tam maj proste jen tak o 4k levnější a nic za to nechtěj ?
Pehof (21)|5.6.2006 10:09
Chci se zeptat, jestli nevíte, jak k zařízení MDA Vario připojit BT klávesnici Freedom Keyboard, aby mi psala české znaky a prohodila tedy i Z a Y. Přes lokalizaci Sunnysoft je to nepoužitelné. Jde to vůbec? Díky za každou radu.
alien5_ce4you (0)|8.6.2006 13:22
Zdravim mam dotaz ve clanku sepise ze mp3 se standartnimi spunty nejsou nic moc skousel to nekdo se sluchatky Koss Porta PRO to jsou celkem kvalitni sluchatka jaka je kvalita prehravanych pisnicek? Nebo s jinymy sluchatky.. Dekuji
hlp3 (18)|20.2.2008 13:20
Dobrý den.

Měl bych technický dotaz ohledně displeje.

U MDA Compact 1 (MDA1, MDA2) byl použit displej, u kterého se dalo podsvícení při práci trvale vypnout a displej byl stále čitelný a čím více světla (slunce) na nej dopadalo, tím byla čitelnost lepší.

U MDA Compact 3 (HTC P3300) byl použit displej, který tuto v létě skvělou funkci již nemá a podsvícení u něj nelze zcela vypnout, jelikož pak by nebylo vydět zcela nic. Čím více světla na displej dopadá, tím je jeho čitelnost horší.

Zajímalo by mě, který z těchto dvou displejů má Vario.

Předem děkuji za odpověď.
Francimour2 (3)|1.4.2008 12:27
chci se zeptat jaka sluchatka ktomu mate?redukce mi znicila (vyviklala) jack a nektera ostatni sluchatka vubec nefachaj:( a nevite nekdo kde se da stahnout novejsi firmaware a neco na lepsi chod ??? diky
SWE88@seznam.cz