Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA VARIO, QTEK 9100 a GPS

moucha_ce4you (0)|6.3.2006 22:10
Jak je to teda s GPS na tomto PDA, jde to nebo ne?? Napište prosím někdo kdo ho má s GPS. Jestli se to seká a tak.... Docela bych ho chtěl, ale visim jenom na tomhle. Please. Díky
Surgical (2364)|7.3.2006 04:48
MDA Vario + i-Tec BT-339 + TomTom Navigator stoprocentne a bez problemu funguje, tot ma osobni zkusenost.
Zbyňa_oldd (64)|7.3.2006 09:29
Ve stejné konfiguraci jsem měl trochu poblém spojit ve WM5 na Variu GPS BT modul BT339, ale po tomto jediném problémku, chodí TOMTOM naprosto bez problémů a to jak na 185MHz, tak i na mé nyní standartní frekvenci 252 MHz.
Surgical (2364)|7.3.2006 10:00
Pripojeni BT GPS je zcela bezproblemove, jen oproti jinym stackum se odchozi port nevytvori automaticky, ale je treba po vyhledani a sparovani GPSky kliknout rucne na dalsi strane manageru "vytvorit odchozi port"...v tom je cely drobny hacek instalace BT-GPS...
Pavel Koza (4761)|7.3.2006 10:15
S GPS problem neni. Problem je s vykonem procesoru. Na 624MHz procesoru nepoznate chyby programatoru, ty poznate na 195MHz. TomTom je spicka, ostatni programy, co jsem testoval, uz preci jen mensi nebo i vetsi problemy maji...
Michal Štrunc (4)|7.3.2006 14:18
Mám Vario s GPS BT iTech typ z hlavy nevím. Jak někdo říkal trochu komplikovanější spárování, nutno přidělit ručně port. JInak s Navigonem super jen někdy malinko zaváhání a zpoždění, PocketKim úplně na raka, ale to spíš tím SW nwž PDA, takže spokojenost.
markuson (8)|19.3.2006 23:56
zdravim, čtu tady o tom že kombinace Qtek 9100 + TomTom + BT-339 bez problemů funguje, ale uniklo mi v čem je teda ten fígl, protože mě to stále nefunguje. Odchozí port zapnut. TomTom hlásí že GPS zařízení schází a ještě ke všemu píše že jsem v "režimu letadlo" - s tim jsem se ještě nesetkal... Ale o tom že komunikace s GPS probíhá mě přesvědčila utilita TomTom GPS, kde oproti hlavní aplikaci je navíc v nastavení portu možnost "bluetooth GPS".
Můžete mi někdo poradit v čem je to řešení... díky
Jirka_j (186)|20.3.2006 06:16
Kombinace Qtek9100 a BT 339 není žádný problém. Stačí spárovat GPS a elefon v bluetooth settings, na záložce COM Ports přidat nový odchozí port (New Outgoing Port), dát ho třeba na COM6. v Tom Tom navigátoru volby: Změnit předvolby - Zobrazt stav GPS - konfigurovat - vybrat Ostatní GPS, tam zvolit COM6. :) a musí to fungovat :))
Michal Štrunc (4)|20.3.2006 11:49
[QUOTE="moucha"]Jak je to teda s GPS na tomto PDA, jde to nebo ne?? Napište prosím někdo kdo ho má s GPS. Jestli se to seká a tak.... Docela bych ho chtěl, ale visim jenom na tomhle. Please. Díky[/QUOTE]

Po tří měsíčním používání mohu říct, ano chodí a dá se říct i bez púroblémů, ale doporučuji mít ukončené všechny další aplikace a dát si dostatek času s naběhnutím a to jak u PocktKim tak i Navigonu. I když tam je to daleko lepší. TOMTOM 5 jsem zatím neměl možnost otestovat. Ale potřeboval bych ho jako sůl. Nemáte někdo??? Díky.
markuson (8)|20.3.2006 12:13
[QUOTE="Jirka_j"]Kombinace Qtek9100 a BT 339 není žádný problém. Stačí spárovat GPS a elefon v bluetooth settings, na záložce COM Ports přidat nový odchozí port (New Outgoing Port), dát ho třeba na COM6. v Tom Tom navigátoru volby: Změnit předvolby - Zobrazt stav GPS - konfigurovat - vybrat Ostatní GPS, tam zvolit COM6. :) a musí to fungovat :)) [/QUOTE]

No to je ten problem... nefunguje... uz jsem bezradnej, vsechno xkrat preinstalovany a nic. porad stejny, tomtom nezdetekuje GPS na zadnem portu a hlasí se jako že je v režimu letadlo..., prestoze jina GPS utilita se chytne bez problemu... Jediny co jsem jeste nezkusil je master reset... ale je tam hromada dat, tak se mi do toho nechce...

beecher (9270)|20.3.2006 12:24
Jak mate nastaveno Start->Settings->System->GPS?
Krevety_tvf (143)|20.3.2006 16:48
zkousel sem taky BT GPS s tomtomem a nepovedlo se mi to zprovoznit, nastavil sem porty odchozi i prichozi, ale v menu tomtomu nemam na vyber com 6 :(
Surgical (2364)|20.3.2006 17:08
A jaké porty tam máš na výběr?
Krevety_tvf (143)|20.3.2006 19:58
COM 0 2 3 9 , IR, serial
markuson (8)|20.3.2006 20:01
[QUOTE="beecher"]Jak mate nastaveno Start->Settings->System->GPS?[/QUOTE]

...no takovou volbu tam nemam, predpokladal jsem, že tahle volba je jen u PDA s integrovanou GPS, znam to z FSC Loox N520. Ja mam v tomto miste sice programek s nazvem GPS, ale to je uz posledne zminovana TomTom GPS utilita, na které lze overit funkcnost GPS... tam je nastaveno zarizeni Sirf BT a port BT GPS... s tim se to rozbehne, ale po spusteni TomToma je opet mrtvo...
markuson (8)|20.3.2006 20:11
[QUOTE="Krevety"]COM 0 2 3 9 , IR, serial[/QUOTE]

vypadá to že sme na tom stejně, když nastavuju v TT GPS na jiná NMEA tak dostanu stejný porty, a jedině v režimu ostatní BT se objeví COM6 a 7 ale stejně nefungují...
vario (441)|20.3.2006 20:22
[QUOTE="markuson"]...no takovou volbu tam nemam, predpokladal jsem, že tahle volba je jen u PDA s integrovanou GPS..[/QUOTE]
systém wm05 přeci GPS podporuje, je to jen třeba povolit v registrech, ne?
markuson (8)|20.3.2006 20:29
jj, na to sem nasel nejaky navod, ale po zmene v registrech a restartu se nic nestalo, zadna nova volba se neobjevila
vario (441)|20.3.2006 20:45
HKEY_LOCAL_MASCHINE\ControlPanel\GPS Settings
Add a DWORD called "Group" and give it the value of "2"
... je možné, že to funguje jen ve WWE ROM
Saman_ce4you (1451)|20.3.2006 21:03
V tom klici v registru je jeste potreba smazat hodnotu Redirect, pripadne Hide..
vario (441)|20.3.2006 21:16
[QUOTE="markuson"]jj, na to sem nasel nejaky navod, ale po zmene v registrech a restartu se nic nestalo, zadna nova volba se neobjevila[/QUOTE]
.. tak na TMO ROM 1.6.2.3 to funguje
markuson (8)|20.3.2006 21:43
tak sem mel jalovy ruce, v tom registru jsem mel spatnou hodnotu, uz tam mam tu volbu GPS, ted by se mi hodil ten postup na nastaveni portu, na prvni pokus se mi to nepovedlo... diky
Krevety_tvf (143)|20.3.2006 22:09
[QUOTE="vario"]HKEY_LOCAL_MASCHINE\ControlPanel\GPS Settings
Add a DWORD called "Group" and give it the value of "2"
... je možné, že to funguje jen ve WWE ROM[/QUOTE]

mam WWE a ta hodnota tam je

[QUOTE="Saman"]V tom klici v registru je jeste potreba smazat hodnotu Redirect, pripadne Hide..[/QUOTE]

redirect tam mam taky, takze smazat ?
Saman_ce4you (1451)|21.3.2006 08:23
Jo, smazat..
Krevety_tvf (143)|21.3.2006 20:08
hm tak se me tam po resetu vzdycky vytvori znova :evil:
vario (441)|21.3.2006 21:10
[QUOTE="Krevety"]hm tak se me tam po resetu vzdycky vytvori znova :evil: [/QUOTE]
..ač vlastně dodnes nevím proč, už vím, že některý úpravy registrů potřebují víc než jen OK a ukončit Regedit a SR
markuson (8)|21.3.2006 21:47
takže po velkém úsilí konstatuji úspěch... TT funguje a to překvapivě dobře, rychle a bez problémů. Příchozí hovory to nebrzdí, jsem zatím maximálně spokojený... jo a co vlastně pomohlo? Master reset a nová instalace všeho a potvrzuji, že po dokončení instalace stačí jen napárovat BT GPS, nastavit odchozi port na COM6, naistalovat TT, spustit a nastavit GPS v TT na "jiná BT GPS" na COM6... hned to frčelo... dík všem za odpovědi na mé zbytečné otázky... :D