Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Počet příspěvků jednotlivců - zásadní chyba?

Dominique (151)|6.3.2006 19:57
Možná je to moje soukromá a bláhová představa, ale nemyslí si Pavel, a vůbec všichni na ce4you, že by zrušení té nesympatické kolonky s počtem příspěvků hned pod avatarem vedlo k zlepšení diskuze?

Nechci jmenovat, ale jen po přečtení několika nových diskuzí pod články jsem narazil na spoustu čtenářů, kteří vysloveně píšou jenom z důvodu, aby byl jejich názor a dotaz na každé stránce a co nejdřív se stali diamatovým a bůhvíjakým přispivatelem.

Mě osobně ta úroveň mrzí, na ce4you chodím už nějakej ten pátek a z pochopitelných důvodů bych rád chodil dál, ale číst diskuze mě už prostě nebaví.

Neříkám, že zrušení té statistiky vyřeší tenhle problém, ale domnívám se, a myslím, že oprávněně, že situaci dost pomůžě...

Díky za přečtení a názor
jerzy_ce4you (230)|6.3.2006 21:00
Verze pro PDA toto neobsahuje.
CommanderZ (1798)|6.3.2006 21:51
Neni to tak dlouho co se tu neco takoveho resilo. A mam dojem ze se to nevyresilo :sarcastic:
Standa_ce4you (380)|6.3.2006 21:52
[QUOTE="Dominique"]Možná je to moje soukromá a bláhová představa, ale nemyslí si Pavel, a vůbec všichni na ce4you, že by zrušení té nesympatické kolonky s počtem příspěvků hned pod avatarem vedlo k zlepšení diskuze?[/QUOTE]
Já třeba s kolonkou s počtem příspěvků souhlasím, podle mně by měla poukazovat (v ideálním případě) na odbornou erudovanost diskutéra, to by ovšem musel psát každý příspěvky pouze faktické. Možná bych do nich nezapočítával příspěvky v Nezařazených diskuzích.
Já bych spíš přehodnotil hodnocení uživatelů - např. já sám jsem myslím v současnosti "platinový přispěvatel", ale má odborná úroveň tomu jaksi neodpovídá, že ;)... Ale to už se tu někde myslím řešilo...

EDIT: No, a bylo to tu řečenu už před minutou.
Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2006 22:02
To Dominique
Klidně buď konkrétní (nebo diskrétně mi je nabonzuj po SZ).

Problém není v měření počtu příspěvků, ale v nedisciplinovanosti a pohodlnosti uživatelů a také v malém počtu moderátorů, kteří tuto nevděčnou činnost dělají ve volném čase za plat 60 minut za hodinu.
aaischa (660)|6.3.2006 23:09
někteři tu jsou díky tomu že jsou spokojeni se svými miláčky a hledají vylepčení nebo radu nebo tak, ale kdo tu přichází jen diskutovat, tak je..... myslím že kdo tu nebyl jen jednou i bez toho aby se podíval na počet přízpěvků celkem pozná jestli ten či ta má nějaké zkušenosti nebo je to jen baba na trhu která kecá kecá a ....:sarcastic: ale jinak fajn :) tohle je osud každýho fóra nedá se to 100% ovlivnit :(
Dominique (151)|7.3.2006 07:32
ale jo, vsimnu si, kdyz pise nekdo, kdo je registrovan pred mesicem a ma pres 200 prispevku. spis jde o to, ze jeho "ano, s timto souhlasim" nebo "to se mi stava taky" nezridka posouva odpoved ci reseni problemu na druhou, treti, desatou stranku. a kolikrat odradi nekoho kompetentniho vubec reagovat.

uvedomme (to je krasny slovo .)) si, ze letosni vanoce nadelily pda ci mda nemale skupince teenageru, kteri byli doted zvykli spamovat mobilmanii a forum sve oblibene online hry - za ucelem ziskani co nejvetsiho poctu prispevku a vice hvezdicek ci buhvi ceho. taky jsem tim prosel. UO jsem hral neuveritelne dlouho..

vim, ze se to tu resilo, ale bylo to otazce zmeny "novacek, zlaty prispevatel...diamantovy atd..." a uplne zruseni bylo jen navrzeno mezi radky... pokud se nemylim, coz je dost pravdepodobne .)
ipf (2136)|7.3.2006 07:59
Už to zaznělo jinde:
Spousta věcí se připravuje do nové verze portálu, včetně změn v zařazování přispěvatelů do kategorií, takže pochopte, že dělat nvou verzi a současně předělávat starou, by nebylo účelné. Vydržme.
Pavel Koza (4761)|7.3.2006 08:43
Uz jsem to tu opakoval nekolikrat....:( Mam z toho depresi, verte mi...

1. stavajici system diskuzi neni na podobny objem dat pripraven. Nejde ani tak o vykon, ten je az na obcasne vypadky OK. Jde o nastroje administrace, ktere proste nezvladaji, diky tomu jsou moderatori frustrovani atd...

2. novy system ce4you je prusvih. Bohuzel neni vina zas tak na me strane - na projekt podobneho rozsahu proste programatorsky nemam. Kdyz jsem si svoji vizi nechal nacenit, castky za realizaci se pohybovaly ve statisicich korun (jsem maximalista, ja vim). Dva pokusy cestou "za malo penez hodne muziky" nevysly. Ted se potreti a doufam naposled, snazim jit jakousi kompromisni cestou, ale tohle proste neovlivnim (drzte palce, at vyhraju ve Sportce a mame web za 2-3 mesice;)

3. Bez zasadnich zmen ve strukture diskuzi nejsou zmeny mozne. Sice muzu psat pouceni o tom, jak se chovat, ale bez bodu 1 a 2 to nema valny smysl. Dopsat neco do stavajici verze je otrocina, navic se v tom uz nevyznam.

4. to s tim odstranenim poctu prispevku je dobry napad, uz je to hotovo. Uvidime, zda to pomuze. Kdyby vas napadlo neco podobneho, sem s tim.

Zaverem - trva to uz nechutne dlouho a ja se za to omlouvam... Snazim se sice dilcimi kroky toto zapleveleni omezovat, ale je to jako bych se s jednou motyckou snazil udrzovat celou botanickou zahradu. Moderatori delaji velky kus prace a s temi nastroji je to ocistec, ti za nic nemuzou...
organiq (165)|7.3.2006 10:27
Myslim, ze se Pavel Koza nema za co omlouvat - to, ze je zde spousta balastu, je nase chyba a to, ze poradny system neco stoji, je realita. Osobne jsem pro vice upozornovani na duplicitni ci zcela zbytecne diskuze na SZ moderatorum - odborne se tomu rika bonzovani. Napiste, prosim, jestli by se Vam tim usnadnila prace.
Nebo "najmout" za 60 minut na hodinu (velmi vtipne, dost jsem se zasmal) dalsi moderatory...
CommanderZ (1798)|7.3.2006 14:39
mam pocit, ze tenhle problem by resilo tlaciko "Report this post to mederator" jako je to na nekterych forech.

EDIT:

To Pavel: Abych se priznal, tak me zmizeni poctu prispevku skoro i mrzi. Uz proto ze clovek takhle nema sanci zjistit, jak na tom ten dany clovek alespon priblizne je. Mho by se to melo zobrazovat alespon na strance profilu uzivatele.

A spamovani to stejne nezabrani. Clovek spamuje, protoze je proste spammer je, ne pro pocet prispevku. Howgh :disgusted:
Dominique (151)|7.3.2006 15:33
[QUOTE="CommanderZ"]mam pocit, ze tenhle problem by resilo tlaciko "Report this post to mederator" jako je to na nekterych forech.
[/QUOTE]
to je nekompromisne nejlepsi reseni
[QUOTE="CommanderZ"]
Abych se priznal, tak me zmizeni poctu prispevku skoro i mrzi. Uz proto ze clovek takhle nema sanci zjistit, jak na tom ten dany clovek alespon priblizne je. Mho by se to melo zobrazovat alespon na strance profilu uzivatele.
[/QUOTE]
myslis, ze pocet prispevku urcuje kvalitu? chapu, ze nekdo, kdo jich napsal jako ty, by alespon rad vedel, kolik jich poslal .) ale ja osobne, kdyz uz bych chtel vedet, kolik jsem toho napsal, zobrazovalo by se to treba jen me. osobni statistika.
rozhodne na prvni pohled clovek pozna, ze mu radi administrator, moderator, mozna by stalo za to do budoucna vymezit jeste (jak to nekterych forech funguje) skupinu lidi, o kterych se vi, ze jsou aktivni, zainteresovani a zkuseni a nasadit jim nejakou solidne znejici nalepku pod jmeno. kazdopadne je pocet prispevku pro verejnost podle me maximalne na skodu
[QUOTE="CommanderZ"]
A spamovani to stejne nezabrani. Clovek spamuje, protoze je proste spammer je, ne pro pocet prispevku. Howgh :disgusted: [/QUOTE]
netvrdim, ze to pomuze, uvidime. kdykoliv se da vratit zpet.

2pavel: vsad ... na zitra na dvanactku .)
Whippy (206)|7.3.2006 17:01
[QUOTE="Pavel Koza"]...(drzte palce, at vyhraju ve Sportce a mame web za 2-3 mesice;)...[/QUOTE]

A mas alespon vsazeno? Jak ne, tak ti muzem drzet palce jak chces. ;)
atomion (1159)|7.3.2006 17:05
Zdravím.. S tím skrytím (smazáním) počtu příspěvků naprosto souhlasím a ještě by to chtělo udělat třeba tam jak je "Přispěvatel" udělat skupinku "Spammer".. Vím, že se mi plno lidí teď vysměje a oni i vědí proč ale proběhla změna.. ;)
Kavy (374)|7.3.2006 17:08
Nejsem machr na PC atd. tak nerozumím,o kolik naroste objem dat několika řádky spamu.Když přidáním nějakého souboru do diskuze v řádu MB jistě zaberu více místa než několik stran textu.
Spam jistě narušuje kvalitu odborných diskuzí.Ovšem někde jako třeba zde si mylím že v dosavadní míře je snesitelný a udržitelný pod kontrolou.Vždyť sem nechodíme jen pro holá a osekaná fakta,ale taky držíme trochu kolektiv.O tom svědčí i srazy atd.Sem tam vtipná poznámka svědčí jen o tom,že nejsme jen pitomci co čučí pořád do PC a PPC.Ale že jsme lidi a žijem.
A co příjmy z reklamy? Nejsou přávě ony vyčíslovány podle počtu zobrazení reklamy ?Takový "neškodný" spamista si jistě reklamu zobrazí častěji.

Kolegové Beecher atd se svými 60000 musí být tedy nas....
Proboha,neprozradil jsem nějaké tajemství?:)

CommanderZ (1798)|7.3.2006 19:52
Sry, ale beecher jich porad ma jenom 6'000, ne 60'000. Nejvetsi pocet, ktery jse kdy na diskuznim foru videl, byl 33'000 na jednom americkem serveru o programovani a pocitacich :O

Kdyz uz ma byt pryc ten pocet prispevku, tak co to rozdelit alespon na dve skupiny. Treba mene nez 50 (novacek) vice nez (prispevovatel)

Kavy: Neboj se, ja si nad nimi drzim prehled tak jako tak. Ostatne, za posledni rok se mi prumer poslanych prispevku zmenil o pouhe dve desetiny, takze to neni tak tezke.

btw...1 MB soubor je uz dost tlusta bichle. To snad nema ani tak kritizovana diskuze aceru. Ale takova tadikuze, kde lidi vystavuji svoji today uz peknych par mega urcite ma. :?
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2006 20:10
[QUOTE="atomion"]S tím skrytím (smazáním) počtu příspěvků naprosto souhlasím a ještě by to chtělo udělat třeba tam jak je "Přispěvatel" udělat skupinku "Spammer".. Vím, že se mi plno lidí teď vysměje a oni i vědí proč ale proběhla změna..[/QUOTE]Ty musis byt proste VSUDE!!! Zaspamujes si rad i v diskuzi jez byla vytvorena z duvodu jez tve osobe na tomto foru nejsou vubec cizi, ze? ;) Ty mas ale naturu..
Kavy (374)|7.3.2006 20:43
Opatrně! Právě začátečník bude chtít co nejdříve dosáhnout lepšího hodnocení bez ohledu na kvalitu jen aby "zapadl".Prostě bych se na ohodnocení vykašlal a nechal vše"tajné".
S těma MB jsem vlastně komentoval našeho guru.Chtěl ušetřit forum o data ze spamu.A tak jsem to myslel tak,že spam je jen několik kb textu.Ale přiložené soubory ve foru mají i několik MB.

Miloš Strouhal:Atomica jsme popíchli v Plzni ,ale ten člověk stejně nemá soudnost.A jen za dnešek se jeho prejt [čti spam zjevil snad ve všech fórech.Podobnej bordel zde dělal i Pinochio a už z toho asi vyrostl.
CommanderZ (1798)|7.3.2006 20:51
[QUOTE="Kavy"]Opatrně! Právě začátečník bude chtít co nejdříve dosáhnout lepšího hodnocení bez ohledu na kvalitu jen aby "zapadl".Prostě bych se na ohodnocení vykašlal a nechal vše"tajné".
[/QUOTE]

Takze ty hodlas uplne zavrhnout cleneni prisevovatelu vyjma odliseni recenzentu, adminu a moderatoru?

Tak mam jinej napad. Ten jsem taky videl na jednom foru: Uzivatel je nejakou dobu (radove par desitek prispevku) tzv. "Validating Member"a kdyz moderator uzna za vhodne, tak je povysen na normalniho "Member"a. Samozrejme, ze notoricky spammer se povyseni nedocka, nez se uklidni a zacne pusobit normalne (coz muze trvat i stovky prispevku :D ).Co vy na to? :sarcastic:
Kavy (374)|7.3.2006 20:58
Třeba.Ale není pro tebe jako moderátora stejně jednodušší nevhodné příspěvky prostě jen smazat,popř. umazávat ?
Právě rozumný uživatel přispěje ze začátku třeba jen několikrát týdně a ty asi nebudeš schopen si ho zapamatovat jako slušného uživatele.
Miloš Strouhal (3997)|7.3.2006 20:59
Ja myslim, ze to zruseni zobrazovani poctu prispevku je "very good idea"! Juuuuu, citim se najednou tak nejak "znovuzrozeny"... :D :yes:
Navic verim, ze velkou cast spameru to od dalsi "cinnosti" opravdu odradi. :yes:
CommanderZ (1798)|7.3.2006 21:09
Kdyz uz uzivatel dosahne tech par desitek prispevku, tak by prece jenom mel byt trchu videt. A navic, to ze clovek ma vedomosti a rozum se da poznat i z par prispevku ;)
Saman_ce4you (1451)|7.3.2006 21:25
... a chudaci moderatori krome procitani diskuzi si jeste budou delat statistiky kvality prispevku uzivatelu :D
Kavy (374)|7.3.2006 21:29
Mě se podstata počtu příspěvků líbí.Navíc mě to jaksi motivuje k tomu,abych někomu poradil,pomohl...
Moderátor by měl nekompromisně mazat pitomosti a "nehodnotné"příspěvky.
Bohužel moderátor není Bůh,takže mu něco málo sem tam třeba i unikne,takže dočasně asi "tajné".
Přestat počítat příspěvky v Nezařazené diskuzi.Tam diskutujeme jak u pivka,tak co to počítat.Téměř na vše se dá reagovat a spameři jako teď já ,toho využívají k získání příspěvků.

A končim s debatou.Ať to Pavel udělá jak jemu to vyhovuje nejlépe.Stejně už spamuju,stává se ze mě Atomio 2 a za chvíli bych měl 600000 příspěvků jako Beecher.
To DAWW pode mnou:) Pokud si nejseš jistý jestli to je ještě vhodný příspěvek,tak ho raději smaž a hotovo.
daww (687)|7.3.2006 21:36
Nový systém se mi velice zamlouvá. Co se týká promazávání příspěvků: je velice těžké určit hranici kdy je příspěvek ještě relevantní a kdy už je to jen bohapustý blábol.

P.S. tímto příspěvkem rozhodně nezahajuji další diskuzi. Je to jen názor na který není třeba reagovat :-)

P.S.S. "bonzraporty" na SZ ve foru XDA a spol .... rozhodně uvítám :-)
ipf (2136)|7.3.2006 22:04
On ten počet příspěvků vypovídal spíš o tom, kdo jak je ukecanej, čili kolik příspěvků napíše. Kvalita se mění, a to i u profíků. Kdysi jsem měl zmáklé MDA2 (zejména oblast HáeR byla moje hobby), pak jsem koupil hx4700 a najednou jsem stál na začátku a chvíli tápal a tápal, než jsem se opět propracoval do fáze, kdy jsem byl schopen poradit. Před měsícem jsem pořídil Qtek a najednou jsem opět na začátku, tj. informace a zkušenosti hledám a postupně vstřebávám a radit budu zase až za chvíli.
I kolega Becheer pomalu zapomíná, jam vypadalo MDA a jak se vlastně zapínalo Takže, to čísílko vyjadřovalo spíš ochotu poradit anebo potřebu se vykecat. Vyberte si.
aaischa (660)|7.3.2006 22:28
je mi toho počtu líto, apoň to slovnáí hodnocení mohlo zůstat,ne neni to tak důležitý ale jiná fóra viz žive a mobilmania je ok, tam to řešej vykopáváním čili banema na dané forum, kdyz nekdo pise kravinky a jentak a porad porusuje pravidla... :sarcastic:
CommanderZ (1798)|7.3.2006 23:04
Lol, v prehledu uzivatelu se da pocet prispevku stale zjistit :)) Ale nekoho tam hledat je docela porod :(

PS jako Daww: Se taky nebranim reportovani :)

Aaischa: Rusit cislo a nechat slovni hodnoceni je blbost, vzdyt pokud uz neco muze byt motivace ke spamovani, tak to je zrovna vyssi level slovniho hodnoceni :?
beecher (9270)|7.3.2006 23:14
[QUOTE="ipf"]I kolega Becheer pomalu zapomíná, jam vypadalo MDA a jak se vlastně zapínalo...[/QUOTE]Ipfe, Beecher... ;)
A neboj nezapomnel, se slzou v oku vzpominam na problemy, ktere melo. Ale za to radostneji kazdy den trimam sveho Della v rukach, jak je vsechno v klidu, v poho...
organiq (165)|7.3.2006 23:26
Souhlasim se skrytim poctu prispevku a nevidim duvod k jinemu slovnimu hodnoceni (snad s jedinou vyjimkou -- pocet do cca 3. me jasne informoval o autorove "mladi" )
Nevim, nakolik by ale bylo pracne pridat do systemu (at uz stareho ci noveho(doufam)) subjektivni hodnoceni uzivatelu -- tj. sam pro sebe si orazitkuji urcite lidi -- napr. 'spammer' a 'odbornik' (blbejsi nazvy me ted nenapadaji :)
kazdy by si tak mohl "otagovat" koho by chtel podle sveho gusta.... co vy na to? mne by se to celkem hodilo.

btw: ted jsem presel z pc na ppc (resp z www. na mobile.) a u jmen nevidim ani "moderator" nebo "admin"...
Kato_ce4you (970)|8.3.2006 11:07
Mno - tak kdyz uz tady ta diskuze je, tak mi to neda a taky neco napisu (pokud pominu to, ze bych si teto diskuze bez upozorneni nevsiml :oops: , takze diky Elsoftovi za upozorneni).
Skryti poctu prispevku - ehm - ja si myslim, ze to je jen jedna z casti. Vim, ze zrovna ja jsem asi z tech ukecanejsich :oops: , ale o pocet prispevku ci nejake hodnoceni mi opravdu nikdy neslo. Kazdopadne jak zde uz zaznelo - je to i jedna z metod, jak si udelat "predstavu" o uzivateli - kdyz uvidim, ze ma teprve dva prispevky, tak je jasne, ze se na neho budu divat jinak, nez na XPa :D Ale na druhou stranu je samozrejme taky jasne, ze VELMI dulezitym faktorem je to v kombinaci s datem registrace - protoze na cloveka, ktery je registrovan pred dvema roky a vyplodil za tu dobu 30 prispevku, tak se budu divat ABSOLUTNE jinak, nez na cloveka, ktery je zde registrovan tyden a na konte ma 200 prispevku :mad: Proto si myslim, ze pocet prispevku by mohli videt aspon moderatori, kdyz uz ne normalni smrtelnici ;)

Ono i ipf mel "castecne" pravdu o tom, ze kdyz si clovek koupi nove zarizeni, tak chvilku tape, ale jak rikam - je to jen castecne. Protoze kdyz ma clovek svoje prvni PocketPC, tak vubec nevi, ktera bije - nezna programy, nevi, co znamenaji jake chyby, na co si dat bacha ap. Ovsem tyhle chybky uz "ostrileneho" uzivatele neprekvapi. Jinymi slovy vyvoj uzivatele za predpokladu 1.PPC-->pouzivani-->2.PPC-->pouzivani je asi nasledujici: novacek/lama-->pokrocilejsi uzivatel-->expert-->pokrocilejsi uzivatel-->expert (je to hodne schematicky, ale snad z toho pochopite, co tim myslim - proste clovek uz nejde na ten uplne prvni vyvojovy stupen ala novacek/lama, ale snizi se jen o jednu uroven na pokrocilejsiho uzivatele :cool: )

No a konecne mnou navrhovane reseni, ktere jsem tu uz kdysi psal, ale nevim, jak moc je technicky realizovatelne - ja vidim reseni jen v hlasovani. U kazdeho nicku by byla cisla 1-10 a uzivatele by hlasovali, jak moc se jim dany uzivatel zamlouva. Samozrejme cim vic bodu, tim lip. Popr. 2 hlasovani - oblibenost/k veci - takze trebas takovej kid_rock by mel asi hodnoceni 1/2 :D O:o) (kdo neznate kid_rocka, tak si tam predstavte atomiona nebo me nebo sebe nebo proste kohokoliv ;)) Bohuzel lepsi reseni me nenapada. Mozna nekdo vymyslite neco lepsiho, ale bohuzel zatim jsem se tady s zadnym lepsim napadem nesetkal (teda aspon z meho pohledu).
Ono pak kdyby tady byli uzivatele registrovani 14 dni, na konte meli 200 prispevku a hodnoceni uzivatele bylo 3/2, tak by to bylo velmi vypovidajici... No a pak uz by byl jenom krucek k filtrovani - nezobrazuj prispevky od uzivatelu, kteri maji mensi hodnoceni, jak 4/4, popr. kompletne topicy zalozene temito uzivateli.. Samozrejme volitelna funkce a clovek by si mohl zadat vlastni "uroven" toho filtru ;) Plus na prvni mesic od zalozeni nicku bych dal "hajici obdobi" - cili zobrazovat vsem... mno - mozna - nevim...
Jak rikam - tohle je jenom muj napad, jak vyresit aktualni stav, tak tebas se z toho bude neco hodit.

4Pavel Koza: Tak napis MS, at trosku zasponzorujou, kdyz uz jses tim MVP :-P Ne - delam si samozrejme srandu, ale nejake to tlacitko Donate si sem klidne soupni, rad prispeju... ;) Bohuzel castkou v tehle cenove relaci asi velmi smesnou :oops:

Striker_ce4you (224)|8.3.2006 11:44
Ad hlasovani - jak asi budou hlasovat spammeri? Kdyby tenhle system tak za predpokladu, ze hlasovat muzou jen vybrani (moderatori atd.)
Brco_ce4you (447)|8.3.2006 11:47
Nesuhlasim s tym aby sa skryval pocet odoslanych prispevkov jednotlivych uzivatelov.
organiq (165)|8.3.2006 12:07
[QUOTE="Brco"]Nesuhlasim s tym aby sa skryval pocet odoslanych prispevkov jednotlivych uzivatelov.[/QUOTE]

To je hezke, ale nechapu proc. Pokud to tak nutne potrebujete, tak neni problem zjistit, ze mate prave prave 289 prispevku. jen nevim, co to vlastne znamena ;-) Ve svem osobnim hodnoceni bych si ale dopsal, ze posilate prispevky bez zjevne informacni hodnoty (nic osobniho, je to jen ilustrace) - proto bych se primlouval za to, co zminuji v prispevku vyse, tedy nikoli "sdilene" hodnoceni, ale pro kazdeho zvlast...
Kato_ce4you (970)|8.3.2006 12:24
[QUOTE="Striker"]Ad hlasovani - jak asi budou hlasovat spammeri? Kdyby tenhle system tak za predpokladu, ze hlasovat muzou jen vybrani (moderatori atd.)[/QUOTE]
Jelikoz hlasovat by mohli pouze prihlaseni uzivatele a pouze jednou a jeste navic nemohli by hlasovat sami pro sebe, tak by je mela "rozumna vetsina" uzemnit..
Jinak to, aby mohli hlasovat jen admini/moderatori - proc ne.. akorat to by se teda asi zapotili... To imho neni v soucasnych lidskych kapacitach moderatoru mozne. Jedine popr. pak dat dalsi funkci - hlasovac, volic, ci co je vystizne jmeno - funkce naprosto nezjistitelna, nikde by to nebylo napsano a vedeli by o nich pouze admini/mederatori/ostatni "volici".. a meli by pravo pouze hlasovat o ostatnich - tot vse :cool:
CommanderZ (1798)|8.3.2006 14:19
Ale to by vypovidalo o tom, jak je dany clovek danemu volicovi sympaticky. Me osobne se uz nekolikrat stalo, ze mi do krku vlezl nejaky zavedeny clen c4u. I beecherovi jsem mel jednou chut omlatit hlavu o zed :D Ale bohuzel si nepamatuju, v jake to bylo prilezitosti :oops:

A navic - jak bys chtel hlidat, aby se uzivatel neregistroval vickrat, jen aby si zlepsil rating? Registrace dalsi emailove schranky a na c4u zabere dohromady tak 5 minut...a kdyz se na serveru registruji desitky lidi denne, tak by tech hlasovacu muselo byt opravdu hodne :disgusted:

Co takhle udelat velkou anketu o tom, jak se bude situace resit?
Striker_ce4you (224)|8.3.2006 14:26
Kolika lidi se to vubec tyka (orientacne)? Napr. kolik lidi muze mit 30+ prispevku? (to jen jestli by se moderatori opravdu zapotili :D ) Jinak ta anketa je zajimavej napad

EDIT: tak se to tyka odhadem 600 prispevatelu

EDIT 2: jeste me napadlo - na jednom rybarskem serveru kam chodim to funguje tak, ze zalozenou otazku/tema nejaky admin "zkontroluje" a pridavaji se az po nejake dobe (myslim 1 den) a ne okamzite. Je tam podstatne mene temat, na druhou stranu kdyz me neco pali tak me to pali ted hned ...
Pavel Koza (4761)|8.3.2006 14:44
Dekuji za komentare, mam tuto diskuzi zaznamenanou pro budouci vyvoj for a. Jen dve poznamky:

1. Zruseni zobrazovani poctu prispevku neni ani systemove, ani optimalni reseni. Je to jen snaha zpomalit upadek diskuzi do chvile, kdy bude diky novemu webu mozno znovu kvalitu diskuzi vyrazne zvednout.
2. To hodnoceni je dobry napad, ale kdyz uz, tak bych hodnotil lidi podle prispevku. U kazdyho bude palec nahoru / dolu. Kdyz me prispevek pomuze; dam palec nahoru a autor bude mit bod. Kdyz to bude pruda bez uzitku, dam palec dolu a autor ma o bod min... Ale to je jen aktualni napad, pro web je nutne to dukladne pro,yslet I z dlouhodobeho hlediska...
persan (20)|8.3.2006 15:49
2 Pavel Koza: Souhlasím s těma palcema, něco podobného funguje např. na http://www.ewrc.cz/2006/show.asp?clanek=2752, je to perfektní, lidi můžou hlasovat co se líbí a co ne. Jen bych uvítal možnost vidět, kde se na +- stupnici celkově přispěvatel pohybuje, jestli má -150 bodů a je tudíž nutné brát ho s rezervou, nebo +150 a je jasné, že ten člověk ví co píše.

Jinak za "utajení" počtu příspěvků jsem rád, protože sám do diskuzí přispívám minimálně (spíš vůbec). ale to neznamená, že jsem mimo... A jak sami říkáte, koukali byste na mě divně, protože mám minimum příspěvků. Takhle sem víc zapadám, člověk přece může problematice rozumět , ale z např. z nedostatku času prostě radit nestíhá.

Děkuju, Persan
Kato_ce4you (970)|8.3.2006 16:04
[QUOTE="CommanderZ"]Ale to by vypovidalo o tom, jak je dany clovek danemu volicovi sympaticky. Me osobne se uz nekolikrat stalo, ze mi do krku vlezl nejaky zavedeny clen c4u. I beecherovi jsem mel jednou chut omlatit hlavu o zed :D Ale bohuzel si nepamatuju, v jake to bylo prilezitosti :oops: [/QUOTE]No - proto jsem napsal to dvojhodnoceni.. ale hlavne volicu by bylo daleko vice - je jasne, ze kazdemu se nezavdecis. Jinymi slovy, i kdyz bude pro tebe hlasovat 10 lidi, ze jses jim sympatickej, tak se najde jeden, kteremu sympaticky nebudes - ale procentualne na tom budes jeste furt dost dobre ;)
Btw. zrovna na beechera jsem mel obdobne choutky v pripade USB hostu...O:o) - ne v pohode - byla to jen vymena nazoru a kazdemu vyhovuje neco jineho :cool: [QUOTE="CommanderZ"]A navic - jak bys chtel hlidat, aby se uzivatel neregistroval vickrat, jen aby si zlepsil rating? Registrace dalsi emailove schranky a na c4u zabere dohromady tak 5 minut...a kdyz se na serveru registruji desitky lidi denne, tak by tech hlasovacu muselo byt opravdu hodne :disgusted: [/QUOTE]
Tak to snad zase nikdo neni takova ku.va, aby si takhle umele zvysoval rating - to snad az tak moc kriticky byt nemuze - tomu snad vazne ani sam neveris. Ostatne jestli chces tohle nejak resit, tak si zkusit procist archiv diskuzi hry Duna Online - tam se tohle resilo na dennim poradku a byla tam i spousta veci ohledne tohoto :cool: Ale stale si myslim, ze neco jineho je internetova hra a internetovy diskuzni server. Ve hre clovek chtel vyhrat a tak se pomerne casto nachazeli jedinci, kteri se snazili podvadet. Ovsem aby si nekdo zvysil rating sve oblibenosti na tak zamerenem serveru, jako je ce4you? To snad ne. Btw. to by pak byly napadnutelna vsechna hlasovani - ale to uz nejsme u problematiky ce4you, ale samotneho problemu hlasovani/anket - tak daleko se snad dostat nemusime ;) [QUOTE="CommanderZ"]Co takhle udelat velkou anketu o tom, jak se bude situace resit?[/QUOTE]Tak aktualne je tim v podstate tato diskuze O:o) Ale uznavam - mozna je to lehce OT..[QUOTE="Striker"]na jednom rybarskem serveru kam chodim to funguje tak, ze zalozenou otazku/tema nejaky admin "zkontroluje" a pridavaji se az po nejake dobe (myslim 1 den) a ne okamzite. Je tam podstatne mene temat, na druhou stranu kdyz me neco pali tak me to pali ted hned ...[/QUOTE]To bych videl az jako posledni a nejdrastictejsi moznost - sice by asi bylo pekne cisto, ale bylo by to narocne na moderatory a navic (nechci shazovat rybare) kdyz se rybari bavi o tom, jestli je lepsi takovej nebo makovej prut a jakou nastrahu.. Tak tam to zpozdeni zas tak nevadi. Ale vem si (jak pises), ze ti trebas ted na zarizeni prestanou fungovat zniceho nic kontakty a HR nepomaha - jeden den napises topic, v lepsim pripade ti ho jeste moderator stihne schvalit, ale odpoved budes mit zarucene az den na to, ne-li jeste o jeden den pozdeji, protoze to musi "nekdo" schvalit. A cekat 2 dny nervni na to, jestli nekdo bude vedet, co s tim bych v takovemhle pripade asi nevydrzel (jasne - je to jen priklad a pritazenej za vlasy ;))
[QUOTE="Pavel Koza"]To hodnoceni je dobry napad, ale kdyz uz, tak bych hodnotil lidi podle prispevku. U kazdyho bude palec nahoru / dolu. Kdyz me prispevek pomuze; dam palec nahoru a autor bude mit bod. Kdyz to bude pruda bez uzitku, dam palec dolu a autor ma o bod min... Ale to je jen aktualni napad, pro web je nutne to dukladne promyslet i z dlouhodobeho hlediska...[/QUOTE]Proc palec? Kdyz uz, tak neco styloveho - stylus nahoru/stylus dolu :-D A ted vazne - to jako ze by se hodnotil kazdy prispevek? Hmm... To by bylo celkem zajimave, protoze napr. na https://www.ce4you.cz/forums/view_topic.asp?t=13361&fi=0#9 by me tedy zajimalo moje hodnoceni (ciste z technickeho hlediska) - protoze na poprve jsem byl presvedcen o tom, co jsem napsal - jelikoz to nakonec neni pravda, tak nejen, ze jsem se ztrapnil, ale jeste navic jsem tam napsal vlastne ctyrikrat OT, aneb spam - parada... Kdyby to byla puvodem pravda, to co jsem napsal, tak jsem dostal palec nahoru - teoreticky, protoze tezko nekdo da palec nahoru za to, ze je mu receno, ze to nejde. No a pak by se zjistilo jak to je a mel bych dostat naraz 4x palec dolu - ehm.. A trebas takovyhle prispevek se absolutne neda srovnavat s prispevkem, kdy clovek napise neco opravdu uzitecneho a nadre se u toho - pak dostane jeden + palec, ktery by ale mel mit daleko vetsi hodnotu.. Ovsem jak tohle vyresit..

4persan: Samozrejme, ze existuji svetle vyjimky - ovsem tech je velmi malo. A vetsinou cloveka, co je v obraze po par prvnich postech poznas..


P.S. Omlouvam se, ze jsem se takhle moc rozepsal - uz sem doopravdy nebudu psat, at to tady nezaplacam jenom svymi nazory :cool:
Striker_ce4you (224)|8.3.2006 16:12
jj, mas pravdu - jen ten den prodleni te donuti sakra dobre a peclive hledat ;-)
sandrushevegan (20)|8.3.2006 17:41
tak taky trochu prispeju. tenhle thread jsem objevila jen diky odkazu nahodou, jinak bych asi na nej vubec neprisla a vysledek by byl ten, ze bych nejspis napsala nekomu z moderatoru, proc mam najednou prispevky "tajne", ne z duvodu, ze by me pocet prispevku nejak zvlast zajimal, vlastne je mi to celkem jedno, ale z duvodu, ze jsem po delsi dobe znovu prisla na ce4you protoze se mi objevil problem s telefonem, a ejhle, neco je tajne. proc? to mi to zarazili, ze jsem tu dlouho nebyla? nebo jsem nejak neco porusila? asi bych zacala tapat, ale uprimne, nechodim sem zas tak casto a az tak moc mi na tom nesejde, spis jako by me zajimalo a zajimalo me, proc to nevidim, kdyz jsem to videla, takze by se nad tim nechtelo travit tolik casu a asi bych nekomu napsala. tim chci rict, ze ono sluvko "tajne" se mi opravdu nezda nejstastnejsi. budi to dojem, ze sice vsichni jsou si rovni, ale nekteri jsou si rovnejsi a tajne to pro ne neni, a okate se tim musi prsit. prosim, me vubec nevadi, ze moderatori to vidi, je to celkem logicky, ale proste vyznam toho slova nechapu. proc to cele proste nevymazat?? mnohem lepe by to pusobilo. nebo si myslite, ze vsichni uzivatele, prinejmensim ti, kterym zalezi na kvalite diskusi pro nich uzitecnych brouzdaji po vsech threadech aby se dozvedeli vsechny novinky? ja ne.
jinak s tim souhlasim, a pokud to zlepsi kvalitu diskusi, bude to jen dobre, protoze ani me se casto nechce listovat na 12ti strankach abych se dopidila jestli tam vubec bude neco kloudneho uprostred zmeti nic nerikajicich prispevku. ono hodnoceni "pilny, zlaty" apod. bylo take podle me znacne nestastne ale nema smysl to tady rozebirat. je to tak trochu psychologicky hledisko, protoze pokud nekdo radeji stravi hodinu hledanim nez aby to hned napsal, a napise pouze pokud opravdu nemuze najit, pak je pravdepodobne ze bude mit malo prispevku (kdyz nebude az tak vehementne radit) a ono hodnoceni delalo neprirozenou hierarchii. takze diky, takhle je to fajn, az na to "tajne" :)
tot muj nazor, omlouvam se za delsi post
ElSoft (1244)|8.3.2006 17:58
[QUOTE="sandrushevegan"]... ze moderatori to vidi ....[/QUOTE]
ani moderátoři to nevidí;)
persan (20)|8.3.2006 18:20
2 sandrushevegan: Slovíčko "tajné" je použito spíše proto, že je to jen prozatimní řešení, které je zřejmě jednodušší, než mazání počtu příspěvků (můj názor).
Vše bude pravděpodobně vyřešeno v nové verzi ce4you.
Miloš Strouhal (3997)|8.3.2006 19:23
Stejne je to jen tak provizorne. Vzdyt staci kliknout na profil prispevatele, dale na "zobrazit vsechny jeho prispevky" a tajemstvi je razem pryc.. Pak uz je to jen otazka 20ti vterin v kombinaci s trochou male nasobilky a odhadu a muzete +/- vytusit jak na tom dany prispevatel zhruba asi je co do poctu prispevku.. Ale tahle drobna pakarna myslim tech par spameru jez prispivali prave jen kvuli tomu navysujicimu se poctu prispevku na jejich kontu nakonec i docela silne odradi. Lide z 99% mrknou maximalne tak na datum registrace na ce4you a tim to hasne. Zadna mala nasobilka se konat nebude a spamer tim razem ztratil inspiraci k dalsimu spamovani. Vid atomione! :) Kdo ale spamoval z nudy a touhy po konfrontaci s ostatnimi bude spamovat i nadale, je mu ukradene kolik ma ci nema prispevku, a zda je to zobrazovano u jeho nicku.. :? A obavam se, nebo alespon mam silny pocit ze "atomionu" je tu podstatne mene nez prispevatelu zapadajicich do te druhe kategorie.. :sarcastic:
daww (687)|8.3.2006 21:27
Já myslím že není ani potřeba klikat na profil uživatele. Ve většině případů stačí přečíst několik příspěvků a člověk hned ví na čem u daného uživatele je. :D
yasmeene2 (794)|9.3.2006 00:14
Jsem pro :yes: (utajeni) ale to konspiracni slovicko "tajne" mi prijde uplne blbe :D nemohla by tam byt proste jenom pomlcka?
sandrushevegan (20)|9.3.2006 08:40
nemyslela jsem mazat z databaze nebo kde to je pocty prispevku, ale smazat pouze ten radek "prispevku: tajne" pod obrazkem pri zobrazeni uzivatele v diskusi jako takovy. to by nemel byt takovy problem ne? ale natolik jeste v programovani nejsem pokrocila, abych to vedela...
Pavel Koza (4761)|9.3.2006 13:50
Mate pravdu, to "tajne" byla blbost... Je to pryc
Brco_ce4you (447)|10.3.2006 10:28
[QUOTE="organiq"]To je hezke, ale nechapu proc. Pokud to tak nutne potrebujete, tak neni problem zjistit, ze mate prave prave 289 prispevku. jen nevim, co to vlastne znamena ;-) Ve svem osobnim hodnoceni bych si ale dopsal, ze posilate prispevky bez zjevne informacni hodnoty (nic osobniho, je to jen ilustrace) - proto bych se primlouval za to, co zminuji v prispevku vyse, tedy nikoli "sdilene" hodnoceni, ale pro kazdeho zvlast...[/QUOTE]

Tak to som dopadol, musim to zvazit a asi uz prestanem prispievat.:?