Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 55

Téma: Počet příspěvků jednotlivců - zásadní chyba?

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Mno - tak kdyz uz tady ta diskuze je, tak mi to neda a taky neco napisu (pokud pominu to, ze bych si teto diskuze bez upozorneni nevsiml ops: , takze diky Elsoftovi za upozorneni).
    Skryti poctu prispevku - ehm - ja si myslim, ze to je jen jedna z casti. Vim, ze zrovna ja jsem asi z tech ukecanejsich ops: , ale o pocet prispevku ci nejake hodnoceni mi opravdu nikdy neslo. Kazdopadne jak zde uz zaznelo - je to i jedna z metod, jak si udelat "predstavu" o uzivateli - kdyz uvidim, ze ma teprve dva prispevky, tak je jasne, ze se na neho budu divat jinak, nez na XPa Ale na druhou stranu je samozrejme taky jasne, ze VELMI dulezitym faktorem je to v kombinaci s datem registrace - protoze na cloveka, ktery je registrovan pred dvema roky a vyplodil za tu dobu 30 prispevku, tak se budu divat ABSOLUTNE jinak, nez na cloveka, ktery je zde registrovan tyden a na konte ma 200 prispevku Proto si myslim, ze pocet prispevku by mohli videt aspon moderatori, kdyz uz ne normalni smrtelnici

Ono i ipf mel "castecne" pravdu o tom, ze kdyz si clovek koupi nove zarizeni, tak chvilku tape, ale jak rikam - je to jen castecne. Protoze kdyz ma clovek svoje prvni PocketPC, tak vubec nevi, ktera bije - nezna programy, nevi, co znamenaji jake chyby, na co si dat bacha ap. Ovsem tyhle chybky uz "ostrileneho" uzivatele neprekvapi. Jinymi slovy vyvoj uzivatele za predpokladu 1.PPC-->pouzivani-->2.PPC-->pouzivani je asi nasledujici: novacek/lama-->pokrocilejsi uzivatel-->expert-->pokrocilejsi uzivatel-->expert (je to hodne schematicky, ale snad z toho pochopite, co tim myslim - proste clovek uz nejde na ten uplne prvni vyvojovy stupen ala novacek/lama, ale snizi se jen o jednu uroven na pokrocilejsiho uzivatele )

No a konecne mnou navrhovane reseni, ktere jsem tu uz kdysi psal, ale nevim, jak moc je technicky realizovatelne - ja vidim reseni jen v hlasovani. U kazdeho nicku by byla cisla 1-10 a uzivatele by hlasovali, jak moc se jim dany uzivatel zamlouva. Samozrejme cim vic bodu, tim lip. Popr. 2 hlasovani - oblibenost/k veci - takze trebas takovej kid_rock by mel asi hodnoceni 1/2 O) (kdo neznate kid_rocka, tak si tam predstavte atomiona nebo me nebo sebe nebo proste kohokoliv ) Bohuzel lepsi reseni me nenapada. Mozna nekdo vymyslite neco lepsiho, ale bohuzel zatim jsem se tady s zadnym lepsim napadem nesetkal (teda aspon z meho pohledu).
    Ono pak kdyby tady byli uzivatele registrovani 14 dni, na konte meli 200 prispevku a hodnoceni uzivatele bylo 3/2, tak by to bylo velmi vypovidajici... No a pak uz by byl jenom krucek k filtrovani - nezobrazuj prispevky od uzivatelu, kteri maji mensi hodnoceni, jak 4/4, popr. kompletne topicy zalozene temito uzivateli.. Samozrejme volitelna funkce a clovek by si mohl zadat vlastni "uroven" toho filtru Plus na prvni mesic od zalozeni nicku bych dal "hajici obdobi" - cili zobrazovat vsem... mno - mozna - nevim...
    Jak rikam - tohle je jenom muj napad, jak vyresit aktualni stav, tak tebas se z toho bude neco hodit.

4Pavel Koza: Tak napis MS, at trosku zasponzorujou, kdyz uz jses tim MVP :-P Ne - delam si samozrejme srandu, ale nejake to tlacitko Donate si sem klidne soupni, rad prispeju... Bohuzel castkou v tehle cenove relaci asi velmi smesnou ops:

Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Ad hlasovani - jak asi budou hlasovat spammeri? Kdyby tenhle system tak za predpokladu, ze hlasovat muzou jen vybrani (moderatori atd.)

Obyvatel SMob
    Registrace
    Jan 2005

Nesuhlasim s tym aby sa skryval pocet odoslanych prispevkov jednotlivych uzivatelov.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Citace Původně odesláno od Brco
    Nesuhlasim s tym aby sa skryval pocet odoslanych prispevkov jednotlivych uzivatelov.
    To je hezke, ale nechapu proc. Pokud to tak nutne potrebujete, tak neni problem zjistit, ze mate prave prave 289 prispevku. jen nevim, co to vlastne znamena ;-) Ve svem osobnim hodnoceni bych si ale dopsal, ze posilate prispevky bez zjevne informacni hodnoty (nic osobniho, je to jen ilustrace) - proto bych se primlouval za to, co zminuji v prispevku vyse, tedy nikoli "sdilene" hodnoceni, ale pro kazdeho zvlast...

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od Striker
    Ad hlasovani - jak asi budou hlasovat spammeri? Kdyby tenhle system tak za predpokladu, ze hlasovat muzou jen vybrani (moderatori atd.)
    Jelikoz hlasovat by mohli pouze prihlaseni uzivatele a pouze jednou a jeste navic nemohli by hlasovat sami pro sebe, tak by je mela "rozumna vetsina" uzemnit..
    Jinak to, aby mohli hlasovat jen admini/moderatori - proc ne.. akorat to by se teda asi zapotili... To imho neni v soucasnych lidskych kapacitach moderatoru mozne. Jedine popr. pak dat dalsi funkci - hlasovac, volic, ci co je vystizne jmeno - funkce naprosto nezjistitelna, nikde by to nebylo napsano a vedeli by o nich pouze admini/mederatori/ostatni "volici".. a meli by pravo pouze hlasovat o ostatnich - tot vse

Registrace
    Nov 2007

Ale to by vypovidalo o tom, jak je dany clovek danemu volicovi sympaticky. Me osobne se uz nekolikrat stalo, ze mi do krku vlezl nejaky zavedeny clen c4u. I beecherovi jsem mel jednou chut omlatit hlavu o zed Ale bohuzel si nepamatuju, v jake to bylo prilezitosti ops:

A navic - jak bys chtel hlidat, aby se uzivatel neregistroval vickrat, jen aby si zlepsil rating? Registrace dalsi emailove schranky a na c4u zabere dohromady tak 5 minut...a kdyz se na serveru registruji desitky lidi denne, tak by tech hlasovacu muselo byt opravdu hodne :disgusted:

Co takhle udelat velkou anketu o tom, jak se bude situace resit?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Kolika lidi se to vubec tyka (orientacne)? Napr. kolik lidi muze mit 30+ prispevku? (to jen jestli by se moderatori opravdu zapotili ) Jinak ta anketa je zajimavej napad

EDIT: tak se to tyka odhadem 600 prispevatelu

EDIT 2: jeste me napadlo - na jednom rybarskem serveru kam chodim to funguje tak, ze zalozenou otazku/tema nejaky admin "zkontroluje" a pridavaji se az po nejake dobe (myslim 1 den) a ne okamzite. Je tam podstatne mene temat, na druhou stranu kdyz me neco pali tak me to pali ted hned ...

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Dekuji za komentare, mam tuto diskuzi zaznamenanou pro budouci vyvoj for a. Jen dve poznamky:

1. Zruseni zobrazovani poctu prispevku neni ani systemove, ani optimalni reseni. Je to jen snaha zpomalit upadek diskuzi do chvile, kdy bude diky novemu webu mozno znovu kvalitu diskuzi vyrazne zvednout.
    2. To hodnoceni je dobry napad, ale kdyz uz, tak bych hodnotil lidi podle prispevku. U kazdyho bude palec nahoru / dolu. Kdyz me prispevek pomuze; dam palec nahoru a autor bude mit bod. Kdyz to bude pruda bez uzitku, dam palec dolu a autor ma o bod min... Ale to je jen aktualni napad, pro web je nutne to dukladne pro,yslet I z dlouhodobeho hlediska...

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

2 Pavel Koza: Souhlasím s těma palcema, něco podobného funguje např. na http://www.ewrc.cz/2006/show.asp?clanek=2752, je to perfektní, lidi můžou hlasovat co se líbí a co ne. Jen bych uvítal možnost vidět, kde se na +- stupnici celkově přispěvatel pohybuje, jestli má -150 bodů a je tudíž nutné brát ho s rezervou, nebo +150 a je jasné, že ten člověk ví co píše.

Jinak za "utajení" počtu příspěvků jsem rád, protože sám do diskuzí přispívám minimálně (spíš vůbec). ale to neznamená, že jsem mimo... A jak sami říkáte, koukali byste na mě divně, protože mám minimum příspěvků. Takhle sem víc zapadám, člověk přece může problematice rozumět , ale z např. z nedostatku času prostě radit nestíhá.

Děkuju, Persan

Starousedlík SMob
    Registrace
    Jan 2004

Citace Původně odesláno od CommanderZ
    Ale to by vypovidalo o tom, jak je dany clovek danemu volicovi sympaticky. Me osobne se uz nekolikrat stalo, ze mi do krku vlezl nejaky zavedeny clen c4u. I beecherovi jsem mel jednou chut omlatit hlavu o zed Ale bohuzel si nepamatuju, v jake to bylo prilezitosti ops:
    No - proto jsem napsal to dvojhodnoceni.. ale hlavne volicu by bylo daleko vice - je jasne, ze kazdemu se nezavdecis. Jinymi slovy, i kdyz bude pro tebe hlasovat 10 lidi, ze jses jim sympatickej, tak se najde jeden, kteremu sympaticky nebudes - ale procentualne na tom budes jeste furt dost dobre
    Btw. zrovna na beechera jsem mel obdobne choutky v pripade USB hostu...O) - ne v pohode - byla to jen vymena nazoru a kazdemu vyhovuje neco jineho
    A navic - jak bys chtel hlidat, aby se uzivatel neregistroval vickrat, jen aby si zlepsil rating? Registrace dalsi emailove schranky a na c4u zabere dohromady tak 5 minut...a kdyz se na serveru registruji desitky lidi denne, tak by tech hlasovacu muselo byt opravdu hodne :disgusted:
    Tak to snad zase nikdo neni takova ku.va, aby si takhle umele zvysoval rating - to snad az tak moc kriticky byt nemuze - tomu snad vazne ani sam neveris. Ostatne jestli chces tohle nejak resit, tak si zkusit procist archiv diskuzi hry Duna Online - tam se tohle resilo na dennim poradku a byla tam i spousta veci ohledne tohoto Ale stale si myslim, ze neco jineho je internetova hra a internetovy diskuzni server. Ve hre clovek chtel vyhrat a tak se pomerne casto nachazeli jedinci, kteri se snazili podvadet. Ovsem aby si nekdo zvysil rating sve oblibenosti na tak zamerenem serveru, jako je ce4you? To snad ne. Btw. to by pak byly napadnutelna vsechna hlasovani - ale to uz nejsme u problematiky ce4you, ale samotneho problemu hlasovani/anket - tak daleko se snad dostat nemusime
    Co takhle udelat velkou anketu o tom, jak se bude situace resit?
    Tak aktualne je tim v podstate tato diskuze O) Ale uznavam - mozna je to lehce OT..
    Citace Původně odesláno od Striker
    na jednom rybarskem serveru kam chodim to funguje tak, ze zalozenou otazku/tema nejaky admin "zkontroluje" a pridavaji se az po nejake dobe (myslim 1 den) a ne okamzite. Je tam podstatne mene temat, na druhou stranu kdyz me neco pali tak me to pali ted hned ...
    To bych videl az jako posledni a nejdrastictejsi moznost - sice by asi bylo pekne cisto, ale bylo by to narocne na moderatory a navic (nechci shazovat rybare) kdyz se rybari bavi o tom, jestli je lepsi takovej nebo makovej prut a jakou nastrahu.. Tak tam to zpozdeni zas tak nevadi. Ale vem si (jak pises), ze ti trebas ted na zarizeni prestanou fungovat zniceho nic kontakty a HR nepomaha - jeden den napises topic, v lepsim pripade ti ho jeste moderator stihne schvalit, ale odpoved budes mit zarucene az den na to, ne-li jeste o jeden den pozdeji, protoze to musi "nekdo" schvalit. A cekat 2 dny nervni na to, jestli nekdo bude vedet, co s tim bych v takovemhle pripade asi nevydrzel (jasne - je to jen priklad a pritazenej za vlasy )
    Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    To hodnoceni je dobry napad, ale kdyz uz, tak bych hodnotil lidi podle prispevku. U kazdyho bude palec nahoru / dolu. Kdyz me prispevek pomuze; dam palec nahoru a autor bude mit bod. Kdyz to bude pruda bez uzitku, dam palec dolu a autor ma o bod min... Ale to je jen aktualni napad, pro web je nutne to dukladne promyslet i z dlouhodobeho hlediska...
    Proc palec? Kdyz uz, tak neco styloveho - stylus nahoru/stylus dolu :-D A ted vazne - to jako ze by se hodnotil kazdy prispevek? Hmm... To by bylo celkem zajimave, protoze napr. na http://www.ce4you.cz/forums/view_top...t=13361&fi=0#9 by me tedy zajimalo moje hodnoceni (ciste z technickeho hlediska) - protoze na poprve jsem byl presvedcen o tom, co jsem napsal - jelikoz to nakonec neni pravda, tak nejen, ze jsem se ztrapnil, ale jeste navic jsem tam napsal vlastne ctyrikrat OT, aneb spam - parada... Kdyby to byla puvodem pravda, to co jsem napsal, tak jsem dostal palec nahoru - teoreticky, protoze tezko nekdo da palec nahoru za to, ze je mu receno, ze to nejde. No a pak by se zjistilo jak to je a mel bych dostat naraz 4x palec dolu - ehm.. A trebas takovyhle prispevek se absolutne neda srovnavat s prispevkem, kdy clovek napise neco opravdu uzitecneho a nadre se u toho - pak dostane jeden + palec, ktery by ale mel mit daleko vetsi hodnotu.. Ovsem jak tohle vyresit..

4persan: Samozrejme, ze existuji svetle vyjimky - ovsem tech je velmi malo. A vetsinou cloveka, co je v obraze po par prvnich postech poznas..

P.S. Omlouvam se, ze jsem se takhle moc rozepsal - uz sem doopravdy nebudu psat, at to tady nezaplacam jenom svymi nazory

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

jj, mas pravdu - jen ten den prodleni te donuti sakra dobre a peclive hledat ;-)

Nováček
    Registrace
    Dec 2005

tak taky trochu prispeju. tenhle thread jsem objevila jen diky odkazu nahodou, jinak bych asi na nej vubec neprisla a vysledek by byl ten, ze bych nejspis napsala nekomu z moderatoru, proc mam najednou prispevky "tajne", ne z duvodu, ze by me pocet prispevku nejak zvlast zajimal, vlastne je mi to celkem jedno, ale z duvodu, ze jsem po delsi dobe znovu prisla na ce4you protoze se mi objevil problem s telefonem, a ejhle, neco je tajne. proc? to mi to zarazili, ze jsem tu dlouho nebyla? nebo jsem nejak neco porusila? asi bych zacala tapat, ale uprimne, nechodim sem zas tak casto a az tak moc mi na tom nesejde, spis jako by me zajimalo a zajimalo me, proc to nevidim, kdyz jsem to videla, takze by se nad tim nechtelo travit tolik casu a asi bych nekomu napsala. tim chci rict, ze ono sluvko "tajne" se mi opravdu nezda nejstastnejsi. budi to dojem, ze sice vsichni jsou si rovni, ale nekteri jsou si rovnejsi a tajne to pro ne neni, a okate se tim musi prsit. prosim, me vubec nevadi, ze moderatori to vidi, je to celkem logicky, ale proste vyznam toho slova nechapu. proc to cele proste nevymazat?? mnohem lepe by to pusobilo. nebo si myslite, ze vsichni uzivatele, prinejmensim ti, kterym zalezi na kvalite diskusi pro nich uzitecnych brouzdaji po vsech threadech aby se dozvedeli vsechny novinky? ja ne.
    jinak s tim souhlasim, a pokud to zlepsi kvalitu diskusi, bude to jen dobre, protoze ani me se casto nechce listovat na 12ti strankach abych se dopidila jestli tam vubec bude neco kloudneho uprostred zmeti nic nerikajicich prispevku. ono hodnoceni "pilny, zlaty" apod. bylo take podle me znacne nestastne ale nema smysl to tady rozebirat. je to tak trochu psychologicky hledisko, protoze pokud nekdo radeji stravi hodinu hledanim nez aby to hned napsal, a napise pouze pokud opravdu nemuze najit, pak je pravdepodobne ze bude mit malo prispevku (kdyz nebude az tak vehementne radit) a ono hodnoceni delalo neprirozenou hierarchii. takze diky, takhle je to fajn, az na to "tajne"
    tot muj nazor, omlouvam se za delsi post

Starousedlík SMob
    Registrace
    Dec 2004

Citace Původně odesláno od sandrushevegan
    ... ze moderatori to vidi ....
    ani moderátoři to nevidí

Nováček
    Registrace
    Oct 2005

2 sandrushevegan: Slovíčko "tajné" je použito spíše proto, že je to jen prozatimní řešení, které je zřejmě jednodušší, než mazání počtu příspěvků (můj názor).
    Vše bude pravděpodobně vyřešeno v nové verzi ce4you.

Starousedlík SMob
    Registrace
    Mar 2004

Stejne je to jen tak provizorne. Vzdyt staci kliknout na profil prispevatele, dale na "zobrazit vsechny jeho prispevky" a tajemstvi je razem pryc.. Pak uz je to jen otazka 20ti vterin v kombinaci s trochou male nasobilky a odhadu a muzete +/- vytusit jak na tom dany prispevatel zhruba asi je co do poctu prispevku.. Ale tahle drobna pakarna myslim tech par spameru jez prispivali prave jen kvuli tomu navysujicimu se poctu prispevku na jejich kontu nakonec i docela silne odradi. Lide z 99% mrknou maximalne tak na datum registrace na ce4you a tim to hasne. Zadna mala nasobilka se konat nebude a spamer tim razem ztratil inspiraci k dalsimu spamovani. Vid atomione! Kdo ale spamoval z nudy a touhy po konfrontaci s ostatnimi bude spamovat i nadale, je mu ukradene kolik ma ci nema prispevku, a zda je to zobrazovano u jeho nicku.. :? A obavam se, nebo alespon mam silny pocit ze "atomionu" je tu podstatne mene nez prispevatelu zapadajicich do te druhe kategorie.. :sarcastic:

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. vymazání příspěvků
    Od Latexman_ce4you v sekci Mio
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 03-08-2006, 23:20
  2. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 04-07-2006, 18:26
  3. Reakcí: 26
    Poslední příspěvek: 07-02-2005, 15:15