Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jakou mapu pro střední a východní Evropu?

Al-Es (1)|6.3.2006 15:37
Jakou mapu si mám koupit pro požití s pda Acer n35 pro střední a východní Evropu? Děkuji
beecher (9270)|6.3.2006 15:40
To zalezi na tom, jake staty chcete v PDA mit. Stredni a vychodni evropa je dost siroky pojem...
neooo666 (243)|6.3.2006 16:31
Pro dvě v ČR nejrozšířenější navigace je to následovně:
TomTom například nabízí pro střední Evropu mapy
PL CZ SK HU Map
DE_AT_CH_PL_CZ_Plus-Map
a Eastern Europe Map pro východní Evropu

Dynavix zase mapu Evropy s tímto pokrytím

Záleží na tom, pro jaký navigační soft se rozhodnete, na trhu je jich samozřejmě víc.
iv@n (7)|5.4.2006 11:39
existuje výrobca, ktorý by mal pokryté tieto krajiny - SK, PL, Pobaltie, Škandinávia, Benelux, Nemecko, býv. Juhosláviu v jednom produkte použiteľnom na PDA HP ipaq 4700?
Surgical (2364)|5.4.2006 13:32
No, jake mapy pro jake pouziti? TomTom s ruznym stupnem pokryti Eastern Europe umi, PL, DE, Benelux, CZ atd. jsou takrka perfektni uz dnes.
Otazka, jestli shanis autonavigaci nebo turisticke mapy nebo jine geograficke zdroje. Otazka byvale Jugoslavie je dost zapeklita, myslim, ze v soucasnosti jedinou pouzitelnou navigaci vlastni Pentagon, ale ta asi nebude komercne dostupna....
iv@n (7)|5.4.2006 15:49
pardon, zabudol som to napísať, zháňam autonavigáciu. na webe TomToma som nenašiel Pobaltie a Slovensko, iba som sa blbo pozeral, alebo tam nie je naozaj? Dynavix pozerám, ze v ponuke má aspoň prejazdnú mapu týchto častí európy, aj ked to pokrytie aké tam uvádzajú vyzerá byť dosť malé.
MilanSu (823)|5.4.2006 17:18
Tom Tom Eastern Europe ma cca 200 MB, jel jsem podle ni asi pred mesicem do Chorvatska a zadny problem, samozrejme ulicky v mesteckach tam nejsou ale dalnice a I a II ano.
Jenom pro informaci nahled
00137068_pc_capture2_d9QH.jpg
Kocir (836)|6.4.2006 19:41
No nevim. Mapa ma sice krasne pokryti, ale kvalita je vice jak katastrofalni a mizerna. Zejmena ve mestech je to cele "domatlane" silnice jsou zakresleny v tvarech jake doopravdy nejsou. Jako silnice jsou brany i chodniky, tramvajova mimourovnova telesea, cyklisticke stezky a dalsi.
Mozna ze pro navigaci mezi mestama to ale staci.
MilanSu (823)|6.4.2006 21:10
No nic jineho jsem netvrdil, dalnice I. a II. a to je vzdy ne nejnovejsi. Ale zatim nevim o nicem lepsim
kopacek (466)|6.4.2006 22:02
Slovinsko, Chorvatsko a Černou Horu má celkem slušně pokrytá AdriaRoute ale je to bohužel pouze pro Garminy...
Mudrunka (547)|7.4.2006 07:51
Jediné, s čím se dá po Chorvatsku jezdit je ViaGPS, bohužel však s omezeným komfortem na který jsme zvyklí např. u Tomíka či Dynavixu. Pokrytí takřka 100 % (najde se tam i hodně zapadlá víska) a doopravdy aktuální stav. Nevím, ani nechci vědět, jak je na tom Tomík, ale Dynavix tam má ještě neúplnou dálnici do Splitu a pokrytí na úrovni průjezdu.
MilanSu (823)|7.4.2006 15:59
No ja zkousel ViaGps taky, ale vzdy asi po minute navigace v realu mi totalne zmrznul. Takze jsem se vratil k EE. Kdyby fungoval, tak podrobny je dost, to se musi uznat.
Kocir (836)|7.4.2006 19:01
[QUOTE="MilanSu"]No nic jineho jsem netvrdil, dalnice I. a II. a to je vzdy ne nejnovejsi. Ale zatim nevim o nicem lepsim[/QUOTE]

Co viaGPS? Ja osobne ho nezkousel.
iv@n (7)|8.4.2006 20:41
ak ste niekto jazdili v tých končinách čo som napísal a máte možnosť porovnať Dynavix a TomTom, čo má lepšie pokrytie? Dynavix podľa webu má pokryté veľké mestá /väčšinou iba hlavné/ v tomto regióne.
Kocir (836)|9.4.2006 20:02
[QUOTE="iv@n"]ak ste niekto jazdili v tých končinách čo som napísal a máte možnosť porovnať Dynavix a TomTom, čo má lepšie pokrytie? Dynavix podľa webu má pokryté veľké mestá /väčšinou iba hlavné/ v tomto regióne.[/QUOTE]

V kterych koncinach? Jih evropy? DNVX ma mapy od TeleAtlasu, respektive evropu by mel mit od Navtequ nebot jejich mapy jsou kvalitnejsi.
Pokud se bavime o te mape co je pro TT a je tam podrobne i Slovensko, tak to je mapa vyrobena nekym jinym a nelze ji pokladat, diky (ne)kvalite za profesionalni mapu.
Mudrunka (547)|10.4.2006 09:54
[QUOTE="MilanSu"]No ja zkousel ViaGps taky, ale vzdy asi po minute navigace v realu mi totalne zmrznul. Takze jsem se vratil k EE. Kdyby fungoval, tak podrobny je dost, to se musi uznat.[/QUOTE]
Nevím, s funkčností jsem nikdy neměl žádné problémy, s nulovým komfortem a zvrácenou logikou ano. A najel jsem s tím nemálo km a jen jednou se mi to zdařilo „zblbnout“ tak, že to málem skončilo u papírové mapy…. Ještě, že to temkrát zachránila nejspolehlivější a nejdražšší navigace - paní, u který bydlím. :D
Kvalita a aktuálnost mapových podkladů však tyto nedostatky převažují, a to značně.
iv@n (7)|10.4.2006 11:23
[QUOTE="Kocir"]V kterych koncinach? Jih evropy? DNVX ma mapy od TeleAtlasu, respektive evropu by mel mit od Navtequ nebot jejich mapy jsou kvalitnejsi.
Pokud se bavime o te mape co je pro TT a je tam podrobne i Slovensko, tak to je mapa vyrobena nekym jinym a nelze ji pokladat, diky (ne)kvalite za profesionalni mapu.[/QUOTE]
potrebujem primárne škandináviu a západnú eu., čo je zrejme štandard pre každého výrobcu. takže otázny zostáva zbytok - kto má lepšiu prejazdnú mapu + nejaké väčšie mestá v Pobaltí, Polsko, CZ+SK, Madarsko. bývalú juhosláviu by som zúžil na chorvátsko, to by bol len taký bonus, ide mi hlavne o tie predchádzajúce krajiny.
MilanSu (823)|10.4.2006 23:22
To Mudrunka : No tak to jsi mel stesti, mne se to nepodarilo rozbehnout. Kdyz jsem to zkousel doma, tak jde prohlizet jenom mapa a na miste v Chorvatsku s plnym autem zenskych apriori nevericich zadne navigaci jsem nemel tu silu to nejka moc zkouset a laborovat a testovat. Ale je to mozna moje chyba a navic na TT jsem zvykly a na to kde jsem jezdil mi Eastern Europe stacilo
Mefisto (231)|29.4.2006 10:47
Me to na ACERu taky blblo uz doma kdyz jsem prohlizel mapy :(
verze to byla 1.4, ted mam na ASUSu 1.5 a posledni map update tak uvidim