Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n310 / n311 - rady, tipy, triky, problémy, FAQ

Zdenek Malinsky (9781)|6.3.2006 14:42
Tato diskuze navazuje na předchozí diskuze Nové Acery - N310 a N311 - poprvé s VGA a Velká recenze zařízení Acer n300.

Problémy řešte zde, stejně jako se zde podělte o svoje zkušenosti nebo fígle, na které jste přišli vy sami nebo jste někde vygooglili na netu.
Karlík_oldd (15)|7.3.2006 09:57
Mám problém s budíkem. I když nemám přednastavené časy označené zatržítkem přesto dochází k aktivaci budíku. Má také někdo podobný problém?
aleph1 (45)|7.3.2006 10:35
Nahodou se mi podarilo objevit takovouto vec:

Kdyz podrzim stlaceny joystick a podrzim stylus v horni liste, tak po pusteni stylusu se objevi okno "Internal Use Spy" s nejakymi internimi informacemi o aktualnim okne.

Je to normalni vlastnost anebo tam jen zapomneli odstranit nejake debug pomucky?
beecher (9270)|7.3.2006 10:41
Standardni vlastnost... Nevim, jestli to bylo uz i ve starsich WM, ale na WM5 v mym Dellu to je taky. O tom se nekde psalo (jako spise takove easter eggs ve WM), ale kde? :oops:
Dalsi je, ze kdyz stisknete joystick a podrzite stylus na hodinach, tak se objevi nabidka a tam Run, coz je neco podobneho jako Start->Run v klasickych Windows...
speed-komi (278)|7.3.2006 12:18
Obě možnosti jdou i ve WM2003SE
Daw_ce4you (10)|7.3.2006 12:59
čau,
já mám potíž s MAPAma (Smartmaps - klasický a i navigátor) - ty klasický mi na n50 valili bez potíží, ale na n311 tam nemůžu dát nabídku na hledání, hned to sekne program.. a navigator mi mapu pro jistotu ani nenačte..

další potíž kterou řeším je zálohování - BACKUP.. zkoušel jsem stripe backup a ten se kouše, jinak ten klasickej co je součástí SW mi PIM udělá bez potíží, ale VŠE (velkej soubor) se zastaví na 11% s hláškou, že to přerušil uživatel, což není pravdou.. zkusil jsem restart a pak to valilo do 30% a zase..

Jinak co se týče třebas eBooků, tak doporučuji HaaliReader - jako jedinej mi šel s českou diakritikou.. na videa používám TCPMP (komprimuji přes smartmovie i s titulkama).. a na přepínání mezi aplikacema používám Magic Button.. a na MP3 od MBro TodayPlayer - zde ještě maličkost k tapetám.. ty pro QVGA nezvládají zobrazovat například TodayPlayer, usíte mít tapetku pro VGA..

Co se týče Bluetooth, tak se mi stává celkem pravidelně, že se mi nechce spustit, hlásí to chybu nedostatečné paměti a nemožnosti spustit rádia.. píší o HardResetu, ale pomáhá SoftReset.. pak vše běží jak má..

lišta dole.. jsem pořád v domění, že jde přenastavit.. ve WM2003SE (n50 p) tam bylo NOVÝ, tady je Kalendář a Kontakty, což mi je na nic.. ale nevím čím to přenastavit..

Doporučuji Total Commander.
beecher (9270)|7.3.2006 13:06
Smartmapy - musi byt aktualizovano na nejnovejsi verzi 2.6.x, u starsich je problem s kompatibilitou s WM5

Sprite Backup - nutna verze kompatibilni s WM5, oznacena jako Sprite Backup 5.0

Dolni lista - diskuze zde, jinak existuje programek, ktery je mozne namapovat jako jednu z techto soft-keys a ktery vyvolava podobne New menu jako u WM nizsich 5.0
Saico (41)|7.3.2006 13:08
Zajímavé, standardní backup z WM5 mi jde bez problému. Nemůže být problém v kartě? Také se tam myslím píše, že před backupem je potřeba ukončit všechny aplikace. Asi ne vše co chodilo na starších verzích chodí i na WM5. S tím BT se mi to stalo jen jednou a také pomohl SR. Total Commander :yes:
uzivatel_oldd (180)|7.3.2006 15:42
Stranka kde najdete softik ktery umi zobrazit kursor napr. mysi. (nekdo to tu shanel). Dale sem nekde cetl ze je mozne opatchovat gwes.exe aby zobrazoval kurzor take.

http://www.deje.gmxhome.de/software.html

Jelikoz nyni nemam zadne pda tak sem to nemohl odzkouset a je dost pravdepodobne ze nebude chodit na wm5.
Daw_ce4you (10)|7.3.2006 18:37
[QUOTE="Saico"]Zajímavé, standardní backup z WM5 mi jde bez problému. Nemůže být problém v kartě? Také se tam myslím píše, že před backupem je potřeba ukončit všechny aplikace. [/QUOTE]

mno ukončil jsem vše, potažmo po resetu nebylo co.. nebo žeby se musela i lokalizace CZ ukončit? Karta by měla být v pohodě, Pocket mechanics ji vyhodnotil bezproblémově.. a ještě dotaz, dělal jste celou zálohu a nebo jen PIM?
uzivatel_oldd (180)|7.3.2006 20:33
Nezna nekdo naopak metodu ja si zazalohovat aktualni obraz ROMky v PDA? Po kabelu a se spravnym softikem to asi nebude problem ale kdyby to slo jako update na SD to by byla frajerina.
Saico (41)|7.3.2006 20:50
[QUOTE="Daw"]
a ještě dotaz, dělal jste celou zálohu a nebo jen PIM?[/QUOTE]

Dělám vždy kompletní zálohu každý den a ani jednou se nevyskytl problém. PIM možná jednou, také bez problému. Aplikace nevypínám. :)
Daw_ce4you (10)|7.3.2006 21:47
hmmm.. tak já teda ne.. ale aspoň někdo je větší šťastlivec.. :-)
Saico (41)|7.3.2006 22:03
Zkus zálohu na jinou kartu, pokud máš možnost. Nebo přes USB na disk nebo flashku. Při záloze to vypisuje soubory, nezatuhne to vždy na jednom konkrétním souboru? Jak velká je ta záloha? Moje má asi 25MB...
aleph1 (45)|7.3.2006 22:48
Tak jsem zkusil dat na n311 ochrannou folii. Primo pro tento typ jsem nikde neobjevil, tak jsem zkusil folii urcenou pro MyPal A730. Rozmerove sedi, myslim, dosti dobre.
Daw_ce4you (10)|7.3.2006 23:20
[QUOTE="Saico"]Zkus zálohu na jinou kartu, pokud máš možnost. Nebo přes USB na disk nebo flashku. Při záloze to vypisuje soubory, nezatuhne to vždy na jednom konkrétním souboru? Jak velká je ta záloha? Moje má asi 25MB...[/QUOTE]

WOW! to byla rada! Vytáhl jsem všechny paměťovky (MMC 64MB, SD A-DATA 512MB, MMC Kingston 512MB) a hned ta první, co je z Nokie N70 (originál nokia prostě) a záloha projela úspěšně 11%, d8le 30%, dále minula 33% což jsem nikdy neviděl :-) a jela a jela a dojela do 100% úplně v pohodě! (19,31MB celkem) !!

Teď tedy mám otázky dvě, jednak jestli jak mi n311 zatuhla a vlastně pomohla jen "baterka ven" a nebo zda to je kartou.. když ta jela bez potíží na n50 premium.. víte co? napíšu co jsem dále zjistil, zkusím formáty a znovu zálohy..

EDIT: tak koukám, že ta záloha má jen 9,4MB namísto 19,31MB, čím to je?
Hynchenzo (81)|8.3.2006 07:21
Vysledna velikost muze byt olivnena kompresi. Moje zaloha ma take cca 7MB.
bobby_ce4you (145)|8.3.2006 11:47
u acer n311 mám problém s nahráváním zvuku. Zkoušel jsem Resco audio recorder a vito sound explorer 1.7 a v obou případech je na nahrávce slyšet kromě vlastního zvuku i kolísavý hukot. Je to pouze můj případ nebo se to objevuje i někomu jinému?:? Moýná to může být i vlivem zarušeného prostředí.
ddano (122)|8.3.2006 15:33
Pridám zopár dotazov:
1, dá sa niekde zohnať samotný ten systémový konektor na n311?
2, nemáte niekto popis pinov?
:-)
uzivatel_oldd (180)|8.3.2006 15:40
http://pinouts.ru/data/acer_n30_pinout.shtml

nevim ale jestli je n300 stejny jako n50 to budes muset risknout anebo nekde zjistit
ddano (122)|8.3.2006 15:49
super, díky, ešte tak zohnať ten konektor a bude sranda :-))
Karlík_oldd (15)|9.3.2006 14:53
Pozor, pokud máte zálohy udělané na SD kartě a děláte hard reset, vyndejte kartu ze slotu. Právě jsem přišel na kartě o všechna data a zálohy. Mrcha (n311) mně celou kartu po HR vymazala.
VoDo (87)|9.3.2006 18:08
mě se toto nestalo sandisk ultra II 1GB
Saico (41)|10.3.2006 13:31
Pokud někdo jako já očekával od n311 a WM5 podporu USB mass storage, tak na to zatím může zapomenout. Na USB se PDA hlasí jen jako:

bInterfaceClass:239
bInterfaceSubClass:1

což je "Active Sync device"

bInterfaceClass:10

což je "Communications Device Class", zřejmě pro připojení USB jako síťového zařízení

Mezi ovladači jsem také nenašel usbmsfn.dll, což by měla být knihovna pro Mass_Storage_Class. CardExport II už na WM5 chodí?
beecher (9270)|10.3.2006 13:34
Uz pekne dlouho...

EDIT: Nevim, kde jste vzal tu informaci, ze WM5 se budou moci tvarit OSu v PC jako USB Mass Storage zarizeni...
Saico (41)|10.3.2006 14:10
Nikde. :) Jak jsem napsal, tak jsem ji jen "očekával". Když se všude tak básnilo o tom, že WM5 bude mít ve svých vnitřnostech vše připraveno (což je pravda), stačí aby výrobce PDA přidal ovladač. Nejste Richarde náhodou povoláním právník? ;)
beecher (9270)|10.3.2006 14:45
Aha, ja jsem myslel, ze jste si nekde neco o WM5 precet, co vas svedlo na scesti, nez ze to budete predpokladat. Protoze to, ze WM5 nemaji USB Mass Storage, je jiz pekelne dlouho znama vec.

Pravnik opravdu nejsem (ac ted bych jednoho potreboval), pouze blaznivy programator.
Saico (41)|13.3.2006 11:39
Funguje někomu ten CardExport II? Nevím jestli něco dělám špatně, ale na Win ani Linuxu se při připojení nenatáhne ovladač. Na USB sběrnici se PDA jako mass storage hlásí, ale nic víc.
zabranda (8)|13.3.2006 22:40
Mam dotaz, jde z acer n311 při spárování s mobilem pres bluetooth posílat sms?Nemuzu na tu funkci nikde prijt.
Marixy (54)|16.3.2006 18:29
[QUOTE="zabranda"]Mam dotaz, jde z acer n311 při spárování s mobilem pres bluetooth posílat sms?Nemuzu na tu funkci nikde prijt.[/QUOTE]

Samo o sobě to SMS nepošle, je nutné si tam dohrát nějaký prográmek. Jako free hledejte EasySMS, jsou však i lepší. Na svých WM 2003 používám mPhone ale jestli to běží na WM5, to netuším... Ostatně vývoj tohoto programu stejně ustrnul před pár lety...
cool.beer_ce4you (5)|16.3.2006 22:20
Zajimalo by me jak je mozne ze N311ka podava takove vykony co se tyce grafiky kdyz ma na MB osazen cip firmy nVidia - GoForce 4000. V oficialnich specifikacich neni vubec uvaden nebo ano? Tady je odkaz na stranky vyrobce cipu: GoForce 4000
jt_ce4you (77)|22.3.2006 10:00
Hoj, jsem tu novej..ale delsi dobu sleduju tuhle diskuzi ohledne vsech problemu s n311...a mam z toho fakt smysene pocity.Pracuju ve firme kde prodavame MIO a QTEK..(u vas je to Jasjar..atd) celkem se zabyvam problematikou techto masinek,ale kratsi dobu nez vetsina lidi tady.

Kazdopadne nechapu chovani ACERu ktery misto toho aby preflashnul n311 co ma jeste se starou verzi, tak se chova uplne nelogicky a necha aby si to lidi koupili a pak to teprve zacina resit.Sice tim za na vlastni naklady n311 odveze a pak to nekde flashnou,jedine jejich stesti:o) Fakt nechapu ten management....asi maji moc penez.Pritom by stacilo vsechno flashnou jeste na sklade!Ja bych si to klidne flashnul sam doma, nemam s tim problemy, flashuji si statecne a bezproblemu cokoliv co flashnout jde, ale nevim jestli ma vubec smysl kupovat takovy produkt, ktery diky teto "reklame" asi odradi spoustu potencionalnich zakazniku, a nastve tu spoustu lidi co uz si ho koupila a nic nevedi o tomto problemu s zatuhavajicim pristrojem. Kazdopadne bohudik aspon za to ze vubec se s nima da mluvit:o)

Dlouhou dobu jsem planoval ze si pro sebe zakoupim n311 ale jak ctu tak i po flasi nejsou 311 moc kvalitni.Porad nejaky problemy, nekomu to jede uplne v pohode,nekomu to slape zase pomaleji, nekdo je zase uplne nestastnej. Takze to nevidim jako moc kvalitni vyrobek.

Porad resim nakup MIO A201 (300Mhz,64/64 Rom/Sdram,zalozni zdroj(interni), GPS + spousta prislusenstvi (pouzdro,Cl nabijec, cestovni nabijec(EU/USkonektor), prisavne rameno s drzakem, usb kabel) neni to sice zadny rychly stroj ale aspon je bezproblemovy a to prislusenstvi je fajn......mno a nebo jsem chtel ACER n311..ale cim vic to tu sleduju tak tim vic se priklanim k pomalejsimu a stabilnejsimu MIO A201.

Na konci pridam jeste soubor s video benchmarky (tcpmp) vsech produktu co prodavame, jen tak pro info (treba "velkemu recenzentovi" p. Kozovi...se bude hodit:o) Skoda jen ze nemam k dispozici 311 na otestovani, protoze se nejak rozchazeji benchmarky odsud a ty co jsem delal ja. Predpokladam ze to asi bude tim ze jde vzdy o konkretni video. jestli mate zajem tak muzu poslat odkaz na FTPko kde mam zapakovanej soubor s Tcpmp, 6MB videem na kterem to testuji(nizsi kvalita),a samotnym seznamem, ktery ale zverejnim u tohoto prispevku.neni toho moc, ale snad se bude hodit:o)
Snad jsem tu nebyl moc "off-topic":o)

bobby_ce4you (145)|22.3.2006 12:33
zkoušel jsem připojit přes usb host tiskarnu epson stylus c45, (program jetcet print) , ale bez úspěchu. Zařízení se hlásí jako neznámé a žádný z portů mi nefungoval. Nezná někdo jak postupovat?
staramama (24)|23.3.2006 15:24
[QUOTE="cool.beer"]Zajimalo by me jak je mozne ze N311ka podava takove vykony co se tyce grafiky kdyz ma na MB osazen cip firmy nVidia - GoForce 4000. V oficialnich specifikacich neni vubec uvaden nebo ano? Tady je odkaz na stranky vyrobce cipu: GoForce 4000[/QUOTE]

to by aj mna zaujimalo ci ten problem s pomalou grafikou nie je len FW
vysiel uz najaky update?
Surgical (2364)|23.3.2006 15:33
To, ze se hlasi jako nezname zarizeni je O.K., USB ji registruje. Ted uz ti jen zbyva sehnat u Epsonu ovladace pro WinCE na tvoji tiskarnu....
bobby_ce4you (145)|23.3.2006 15:44
[QUOTE="Surgical"]To, ze se hlasi jako nezname zarizeni je O.K., USB ji registruje. Ted uz ti jen zbyva sehnat u Epsonu ovladace pro WinCE na tvoji tiskarnu....[/QUOTE]

už jsem si o ně napsal, ale měl jsem dojem že program jetcet print už ovladače obsahuje. :?
_blackBone (271)|24.3.2006 08:58
[QUOTE="jt"]
jestli mate zajem tak muzu poslat odkaz na FTPko kde mam zapakovanej soubor s Tcpmp, 6MB videem na kterem to testuji(nizsi kvalita),a samotnym seznamem, ktery ale zverejnim u tohoto prispevku.neni toho moc, ale snad se bude hodit:o)
Snad jsem tu nebyl moc "off-topic":o)
[/QUOTE]

ahoj, kdyztak se mi ozvi na blackBone99@gmail.com , ja to rad otestuju, at vime, jak na tom jsme :)
Vilemx (4)|25.3.2006 14:36
Vcera jsem si poridil n310. Chci ho jen na navigaci, takze snad bude stacit :sarcastic:
Co me vsek nemile prekvapilo, ze ho vubec nepripojim k Win98SE :evil:
Zkousel jsem prolezt cele prilozene CD, koukal jsem po netu, u vyrobce a pro Win98SE nikde nic!!! Muzete mi nekdo poradit, kde sehnat ovladac pro Win98SE? Steci jen pro pripojeni PDA pres USB a nejaky soft pro instalaci programu do PDA - asi ActiveSync. Prejit na jiny system (2000, XP) je pro me problem :no:
duffioso (537)|25.3.2006 15:59
myslim,ze by melo stacit,stahnout si starsi verzi AS,myslim,ze AS 3.7 by mohlo stacit,ale nevim jak se snesou WM5 s 98SE!Myslim,ale ze to bude v pohode
_blackBone (271)|25.3.2006 16:03
zkusil jsem trosku zagooglit a dospel jsem k tomu, ze to nesesynchronizujes ... mozna me nekdo vyvede z omylu, ale podle me to nejde...

ja bych ti poradil nasledujici:
1) na to, ze muzes instalovat pres PC, kde AS funguje jsi asi prisel sam :)
nebo 2) pres bluetooth adapter (coz je ted otazka par stovek) bych pripojil PDA do PAN site a stahoval primo z pocitace nebo primo z webu ( pro instalace urcene CAB soubory )
nebo 3) pres bluetooth file exchange ( myslim se tomu rika OBEX protokol ) by se to jednoduse stahlo z pocitace, ke kteremu to pripojis do PDA a pak instalovalo ...
nebo 4) muzes treba na compu nastavit FTP server a pres bluetooth to stahnout pres nej do PDA ( tohle je spis alternativa k tomu OBEXu )

Ted si nejsem jisty, jestli ma 310 bluetooth, ale asi ano ... ;)

Jestli potrebujes instalovat neco, co ma jen klasicky setup.exe pro beh na PC, tak nainstaluj nizsi AS (treba ten 3.7), nech probehnout instalaci s tim, ze PDA neni pripojene ( to jde ) a pak se podivej do Program Files/ActiveSync, tam nekde najdes adresar s instalacemi cekajicimi na pripojeni PDA a ty jednim z vyse uvedenych zpusobu nainstalujes primo do Acera.

Nerikam, ze tyto postupy jsou jednoduche ... problem je v tom, ze sis trosku nabehl :)

EDIT:
to duffioso: WM5 pres AS < 4.0 nesesynchronizujes, to jsem ted zkousel
Surgical (2364)|25.3.2006 19:21
Fakt 1) Zarizeni s WM5.x lze synchronizovat s PC pouze ActiveSyncem verzi 4.x.
Fakt 2) ActiveSync 4.x nelze nainstalovat na W98, Win98SE, WinME (urcen pro XP doporucen SP2).

Dusledek => PDA s WM5.x nelze synchronizovat pres ActiveSync s pocitacem s OS W98SE. Pokud je to nekomu spanelska vesnice, tak primy citat:
"Windows Mobile sincroniza con el PC mediante ActiveSync 4.0 o 4.1, los cuales no pueden instalarse en Windows 98. No hay nada que pueda hacerse al respecto. Tendrás que actualizar el sistema operativo."


duffioso (537)|25.3.2006 19:55
Diky za opravu,W98SE uz par let nepouzivam,tak ani nectu dokumentace,ale je skoda,ze Microsoft nemysli i na uzivatele,pouzivajici starsi OS,ikdyz jde samozrejme o ekonomicky krok!
Surgical (2364)|25.3.2006 20:06
Mizerove, podporu pro DOS nemaji....
xmike_ce4you (183)|25.3.2006 20:53
Mohol by niekto na n311 skúsiť editovať
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE
a v položke limit nastaviť hodnotu 262144? Zaujímalo by ma ako sa zmení odozva displaya.

Pôvodná diskusia o urchlení odozvy:
klik
MAPLIN (4)|26.3.2006 12:46
[QUOTE="xmike"]Mohol by niekto na n311 skúsiť editovať
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\GDI\GLYPHCACHE
a v položke limit nastaviť hodnotu 262144? Zaujímalo by ma ako sa zmení odozva displaya.

Pôvodná diskusia o urchlení odozvy:
klik[/QUOTE]

Zkusil jsem to a nic, moc ... Tedy spíš nedokážu subjektivně posoudit.
xmike_ce4you (183)|26.3.2006 13:04
A dal si potom ako si to zmenil softreset? Lebo účinné to je ževraj až potom.
Vilemx (4)|26.3.2006 20:12
Diky za odpoved ohledne WM5 vs. Win98SE - absolutne nepotesila :no:
Asi to je posledni kapka, abych uz konecne opustil Win98SE a presel na XP. Bohuzel obcas pouzivam jeden program, ktery pod Win2000 ci XP nechodi, proto se prechodu na XP tak branim :evil:
Hynchenzo (81)|27.3.2006 06:16
OT: A nefungoval by ten program pri zapnuti v kompatibilniho modu?
ddano (122)|27.3.2006 13:27
Pridám aj nejaké moje postrehy:
a, chodí niekomu n311 s USB kľúčenkami s FAT32? ( lebo mne nie)
b, chodí niekomu s USB CD/DVD mechanikou? môj síce vidí, čo je na CD, ale nevie ani otvoriť ani skopírovať súbory z CD ...
Heretic_ce4you (158)|28.3.2006 00:13
Mě přes usb jede cd mechanika i hdd bez problémů...