Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Acer n300 (n310, n311) - zatuhnutie, nenabehne ani po hard resete

TheKnight (53)|6.3.2006 13:21
Zakladam novu diskusiu nech nie sme OT v komentaroch k recenzii ku n300.

Mozme tu riesit sposoby akym ludia skusali n300 "ozivit", podmienky pri ktorych zatuhlo, skusenosti s reklamaciou / vyjadrenia technikov aceru...

Problem:
- n300 (n311) ostane pri starte zamrznute na obrazku s PDA, nepomaha ani hard reset / mrtve po hard resete, nereaguje, white screen of death

Dovod:
- Problem reportuju ludia s verziou ROMu 1.00.08, bootloader v0.98
- Presny dovod a podmienky pri ktorych mrzne su nezname

Riesenie:
- problem riesi upgradnutie verzie ROM (na 1.00.15)
- Updatnutie nie je trivialna zalezitost, ale pan Koza napisal skvely podrobny navod ako na to: Navod pre update ROMu
- UPDATE SA UZ DA STIAHNUT na oficialnom FTP aceru pre europu - tahajte Acer_n300_SD_ROM_WWE_1_00_15.zip (WWE = World Wide English) - Pri update postupujte podla navodu pana Kozu !!!

Tuto spravu skusim priebezne editovat, keby sa nasli nove info. (Zda sa ze problem je uspesne vyrieseny, dakujeme vsetkym angazovanym ;) )

TheKnight (53)|6.3.2006 13:32
Mne sa to zatial nastastie nestalo, ale pocitam ze to moze byt otazka casu...

skusal niekto s tymto problemom postup ktory pise meiker10 / 12 of February of 2006, 17:30 na
todoPocketPC fore ?

z toho ako to chapem by to malo byt priblizne takto:

- po vytuhnuti a nenabiehani zapnut HOLD
- vybrat memory kartu
- vybrat baterku (dvierka zavriet naspat)
- odpojit vsetky dalsie veci
- nechat chvilu v klude
- zapojit na zdroj (bez baterky - koliska/kabel)
- odblokovat hold
- stlacit (a drzat?) ON button, kym sa nezacne startovat
- mal by nastartovat (? !)
- start > settings > system > memory > running programs > zrusit vsetko co bezi
- znova HOLD
- vybrat z kolisky / napajania
- vlozit baterku
- spustit

Celkom procedura, za pokus to podla mna stoji. Mne zatuhol prvy den, nenabiehal ani po viacerych HR alebo vybratiach baterky. Nepamatam si presne co som robil, skusal som vselico, aj ho zapinat v koliske (bez baterky nie), a nakoniec sa rozbehol. Neviem ale ci som mal rovnaky problem, alebo to bolo nieco ine.

Daw_ce4you (10)|6.3.2006 13:42
Ahojte,

tak jsem zakoupil n311 a tím pádem se připravil o předchozího mazlíka n50 premium..

Moje dojmy hned ze začátku nebudu komentovat, nic moc jednoduše.. postupně se to lepšilo.. co jsem chtěl nastavit, jsem musel nastavovat pracně narozdíl od n50.. nyní zápasím s BackUpem.. což byla věc, kterou jsem na n50 neřešil (tam nastavení netrvalo tak dlouho).. taky zápasím s mapama.. buďto nefungují vůbec, nebo se dají jen prohlížet, kdepak na nich hledat.. další co mne točí je neustálá potřeba malého resetu.. například se chci připojit přes Bluetooth na klávesnici a nahlásí to, že to nemá dostatečnou paměť na rádia a pomůže jen hard reset?!?! naštěstí stačí ten soft, ale i tak je to vopruz.. jediná výhoda, kterou zatím vítám, je možnost více otevřených souborů excellu.. to mi na n50 nešlo ani omylem.. tady to kupodivu 9 z 10ti pokusů příjme a můžu tak kopírovat mezi soubory co chci.. myslím si, že spousta prográmků je na QVGA displej a díky tomu, že tento mazlík má VGA, tak spousta SW nechodí jak má.. bohužel.. jinak ty filmy na tom nejsou zas taková hrůza.. grafiku to sice moc nestíhá, ale na ebooky a wordovský dokumenty je radost se dívat.. rozlišení jedna báseň.. a ještě maličkost ke kolíbce - konektor na napájení chtěl lepší upevnění, pokud s kolíbkou hejbu, tak napájení vypadává (ale to už bohužel znám z n50 premium)..

mno jestli někdo hodíte radu jak na mapy a co s tím zálohováním, tak budu rád.. stejně jako za toto fórum.. dík
_blackBone (271)|6.3.2006 13:49
viz ten postup: me to nejede, jen pokud vytahnu baterii a dam do stojanku, zarizeni okamzite nabootuje bez ohledu na to, zda je HOLD v zapnutem nebo vypnutem stavu ...

Treba bude nekdo uspesnejsi...
TheKnight (53)|6.3.2006 13:52
A jednoduchsi postup?

- HR
- stojanek
- podrzat ON (zapnut v stojanku)

Stale ostava na obrazku s PDA? Alebo je iba biely screen?
timmynovak (100)|6.3.2006 13:53
[QUOTE="_blackBone"]viz ten postup: me to nejede, jen pokud vytahnu baterii a dam do stojanku, zarizeni okamzite nabootuje bez ohledu na to, zda
Treba bude nekdo uspesnejsi...
[/QUOTE]

zkus odpojit usb kabel k pocitaci.
_blackBone (271)|6.3.2006 13:57
2timmy: ten vubec nebyl zapojeny

takova perlicka - 2x se mi stalo, ze kdyz jsem zkousel HR + stisknuta klavesa joysticku, tak po vytuhnuti se po zmacknuti ON rozblikala modra dioda a po nekolika sekundach se zarizeni opet resetovalo :D ale nasimulovat se mi to znovu nepodarilo...

EDIT: uz se to dari, proste HR s tim rozdilem, ze jeste drzite zamacknuty joystick, potom pri bile obrazovce stlacit ON, rozblika se modra dioda a zarizeni se tak po cca 30 sekundach samo znovu restartuje ... k cemu je to dobre, to nevim, ale k necemu asi ano :))
mostar (40)|6.3.2006 14:05
a taky vam to dela, ze kdyz vyndavate nebo zandavate baterku a stridave se to dotyka obou konektoru k baterce (proste, kdyz to tam nedas hned presne na plisky), tak problikava modra dioda a displej?
_blackBone (271)|6.3.2006 14:07
jo, uz od zacatku ... nejdriv jsem z toho mel strach, ale jina cesta neni

EDIT: tady mi "mozna budouci majitel N311" poslal pres icq tento clanek . Je trosku pesimisticky, ale jinak dobre vystihuje dojmy cloveka, ktery si koupil tohle PDA :no:
xmike_ce4you (183)|6.3.2006 14:08
Tak toto je vyjadrenie Acer tech supportu na to, že po HR nejde nabootovať a či mi nevedia poskytnúť image romky.

Dobrý den,
v tomto případě se prosím obraťte na servisní středisko společnosti Acer,telefon +420531027777.

S pozdravem
Jiří Oršulík

Tým technické podpory Acer Czech Republic s.r.o.



Veľmi mi nepomohli.
TheKnight (53)|6.3.2006 15:21
skusal si volat na ten telefon co ti dali? ze ci nahodou technici nie su mudrejsi...
xmike_ce4you (183)|6.3.2006 16:02
Ja som volal aj predtým ako mi dali to číslo. S ich servisom mám už skúsenosti. Hneď som si pýtal, či ma nemôžu prepojiť na technika. Odpoveď bola, že nie. Povedal som operátorovi aký mám problém a on, že jediné čo vedia spraviť, je zobrať to k nim do servisu.
timmynovak (100)|6.3.2006 16:45
[QUOTE="_blackBone"]2timmy: ten vubec nebyl zapojeny


[/QUOTE]

tak to je taky divny, protoze to by se IMHO vubec nemel zapnout a jen dobijet.
_blackBone (271)|6.3.2006 16:56
bavime se o situaci, kdy v zarizeni neni baterie, viz predchozi navod
timmynovak (100)|6.3.2006 17:04
ajo, jsem to ale hlupak:(
Pavel Koza (4761)|6.3.2006 21:38
Tak se hlasim do klubu... Zkousel jsem vsechno zde i jinde popisovane a nic, porad na me sviti ta trapna bilo-modra obrazovka...

Trochu me prekvapuje, ze kdyz se pri startu podrzi to tlacitko pro zapnuti / vypnuti, tak ze se objevi verze bootloaderu 0.98. Nechci byt paranoidni, ale cokoliv mensiho nez 1 na finalni verzi zarizeni me ponekud znervoznuje...
timmynovak (100)|6.3.2006 21:59
ty jo, teda ja ted jen s hruzou cekam, kdy se pridam do klubu ja:( jenze co si koupit misto toho?:-( jeste mne napadlo, nedal by se zavcas nejak vyextrahovat image romky a tu ulozit na kartu a z toho image to pak obnovit?
Pavel Koza (4761)|6.3.2006 22:28
Kdo ma problemy s Acerem (myslim konkretne tento, bilou obrazovku smrti) a chce se mu, necht mi prosim do SZ napise seriove cislo sveho zarizeni. Zitra sepisu na Acer stiznost a budu chtit vyjadreni, co se deje a hlavne jak to chteji resit. To nebude nahoda...
timmynovak (100)|6.3.2006 22:31
to je bezva napad. je-li to sw chyba, udelaji upgrade. je-li to hw chyba, tak potes koste - mozna nejaka sw oprava, ale nevim, nevim:( porad mne desi to, ze nezafunguje HR, ktery by mel byt stejny, jako v pripade tovarnih nastaveni (zapis do flash ROM s image snad zadna z beznych aplikaci nezvlada - mysleno bez upozorneni)
VoDo (87)|6.3.2006 22:59
No ja po prvotnich problemech, vyzadujicich restart jak sw tak hw, a po nefungujici wifi, jsem na tom s acerem n311 zatim v pohode, jen doufam, ze me taky ta smrt nepotka, kupoval jsem ho v cybexu cca pred tydnem. Taky jsem musel parkrat vyndat aku, ale vzdy se chytil a ted slape.
Saico (41)|6.3.2006 23:23
No jo, tak je všichni uháněli, kdy už konečně bude n3xx v prodeji, až to chudáci pustili i s bootloaderem v0.98. Chtělo to ještě chvíli počkat. ;) Jinak náhoda to opravdu není, na francouzských serverech je to také oblíbené téma...
xmike_ce4you (183)|7.3.2006 00:09
Hlavne ma štve, že ak si na acer.com naklikáte support a dáte Taiwan, tak tam je k dispozícii novšia verzia ROMky.
TheKnight (53)|7.3.2006 00:23
Ano, ja som este v predoslej diskusii linkoval odkaz na mobile01 forum, kde si davali screenshoty z updatnutej verzie... +odkaz na download... tusim to bola 1.00.15 - aj bootloader uz bol >1 (tiez som celkom sokovany ze vsetci vcetne mna mame 0.98)

Predpokladam ze to ale nezbehne na anglickych WM5, resp. neviem ako je to s jazykmi pri takychto veciach, ale ja som nemal odvahu to skusat.
xmike_ce4you (183)|7.3.2006 00:27
No toto mi hodilo priamo z tej taiwanskej acer stránky, ak som klikol na downloady pre n300.

Klik


Asi by sme to mali vytlačiť a spýtať sa niekoho na trhovisku, že či by nám to nepreložil. Možno je tam písané, že ENG jazyk. :)
beecher (9270)|7.3.2006 06:07
Prelozeno automatem - bohuzel to je cinska verze WM.
timmynovak (100)|7.3.2006 06:16
já mám také 0.98:) mne docela stve, ze pokud o tom Acer uz nejakou dobu vi, ze drzi pusu. To se snad uz da chapat jako klamava reklama, pokud prodavaji vyrobek, u ktereho vi, ze neni v poradku:( No snad na nej zapusobi dotaz s radou seriovych cisel, i kdyz tomu moc neverim:(
mostar (40)|7.3.2006 08:32
Ja vam bohuzel to seriove cislo dat nemuzu, uz jsem to poslal, ale pochybuju, ze si to k tomu nepridaj sami. Spis bych si tipnul, ze jim to je jasny, ze do toho nahrajou jinou verzi a zase mi to poslou spatky. Proste n300 pustili ven syrove. :-)
_blackBone (271)|7.3.2006 08:33
ja to jdu dneska reklamovat, jsem zvedavej, jestli to dostanu driv nez za 4 tydny...

co myslite ostatni? taky to jdete reklamovat nebo cekate, ze se nekde na netu objevi nejake reseni? Me celkem stve, ze budu mozna dalsi mesic bez pda, ale tohle se mi jevi jako v tuhle chvili nejlepsi reseni...

Pavel Koza (4761)|7.3.2006 09:01
Tak jsem poslal oficialni dotaz do Aceru, jsem zvedavy, co odpovi. Vzhledem k pruvodnim jevum nejde o nejakej nahodne chovani.
timmynovak (100)|7.3.2006 09:25
[QUOTE="_blackBone"]ja to jdu dneska reklamovat, jsem zvedavej, jestli to dostanu driv nez za 4 tydny...

co myslite ostatni? taky to jdete reklamovat nebo cekate, ze se nekde na netu objevi nejake reseni? Me celkem stve, ze budu mozna dalsi mesic bez pda, ale tohle se mi jevi jako v tuhle chvili nejlepsi reseni...

[/QUOTE]

Tezko rict, pokud jsi to kupoval v ramci obcanskeho zak., tak bych pozadoval vraceni penez (mas na to narok, objevi-li se vada do 6 mesicu, ma se za to, ze byla hne dpri koupi).

Ja osobne to kupoval podle obchodniho zak., takze jedina sance je reklamace. Ale pokud se mi to stane (ja zatim funguju - hura) a nebude k dispozici opravny patch, tak pujdu asi do konkurence a budu se snazit tento kus bud prodat nebo vratit. Cekal jsem na nove PDA nekolik mesicu a vcelku nehodlam cekat treba dalsi mesic.

Jak sjem uz nekde napsal, mne docela stve, ze je videt, ze ten problem existuje a acer mlci. Ja bych problem prekousl, kdyby novy image OS byl a resil to. Ale toto se mi opravdu ze strany Aceru nelibi:(
timmynovak (100)|7.3.2006 09:26
[QUOTE="Pavel Koza"]Tak jsem poslal oficialni dotaz do Aceru, jsem zvedavy, co odpovi. Vzhledem k pruvodnim jevum nejde o nejakej nahodne chovani.[/QUOTE]
jsem zvedavej jak hrom - ale bojim se, ze se nic nedozvime. Mozna to, ze o problemu vi a ze an naprave se pracuje:( kez bych se pletl (ve smyslu, ze reknou vic:-) )
_blackBone (271)|7.3.2006 10:09
[QUOTE="timmynovak"]
Tezko rict, pokud jsi to kupoval v ramci obcanskeho zak., tak bych pozadoval vraceni penez (mas na to narok, objevi-li se vada do 6 mesicu, ma se za to, ze byla hne dpri koupi).
[/QUOTE]

vim, ze je to OT, ale muzes mi poradit, na zaklade jakeho paragrafu se nevztahuje normalni reklamace, ale vraceni penez kvuli nefunkcnosti? Kupoval jsem ho jako fyzicka osoba, podle obc. zakoniku.

Vyplazl jsem 11 tisic za zarizeni, ktere po 5 dnech uplne prestalo fungovat a rozhodne se mi nechce cekat 4 tydny na to, nez nejaky jouda z Aceru rozhodne, ze mi daji novou jednotku, na ktere to muze byt uplne to stejne...
timmynovak (100)|7.3.2006 10:19
paragraf 616, zejmena odstavce 3 a 4. FO kupuje podle obcana, takze tam by to melo byt splneno.

je to zalozene na tom, ze kdyz se vada objevi do sesti mesicu, ma se za to, ze byla hned v okamziku koupe a muzes zadat mj. odstoupeni od smlouvy (musi to byt ale vada, ktera nejde opravit na miste nebo vyrobek, kde ti nemohou dat novy - bez vady, coz tady by melo byt splneno ci to nekolikrat zopakovat:)). Ale nejsem pravnik, vychazim jen z toho, co jsem kdy slysel a cetl.
Pavel Koza (4761)|7.3.2006 11:08
Tak jsem volal i support (z Aceru stale nic) a diky nemu ma Acer maly bodik. Profesinalni slecna na telefonu, prijemny hlas. Sice me na technika neprepojila, ale kdyz jsem ji popsal problem, pretlumocila ho. A ze pry mam reklamovat. Tak jsem ji popsal situaci podrobne, nacez prohlasila, ze oni to sice nedoporucuji, ale dle technika ma pomoci preflashovat BIOS. Podekoval jsem s tim, ze BIOS neni k dispozici. Zkontrolovala a potvrdila to, procez prohlasila, ze obratem zavola na centralu, at ho daji ke stazeni...

Takze - zkusime pockat:) Pry vetsinou reaguji behem jednoho dne, takze mame sledovat ftp://ftp.support.acer-euro.com/handheld/n300/...
_blackBone (271)|7.3.2006 11:12
tak ja uz ho mel sbaleny v krabicce a chtel jsem vyrazit ... jeste chvili tedy pockam :)

EDIT: pockam do zitrka. jestli muzu odhadovat, jsem mirne skepticky k tvrzeni te slecny. ten problem neni jen u nas, FTP je spolecny pro celou Evropu a zatim tam nic neni. Ani pro nas, ani pro nikoho jineho, proto bych se divil, kdyby se situace zmenila po urgenci jedne operatorky, jakkoliv prijemna mohla byt.
TheKnight (53)|7.3.2006 12:10
To bol cesky Acer support, alebo nejaky celoeuropsky?

Ze by to bolo az tak "jednoduche", ze staci telefonat do aceru a na celoeuropskom FTP sa zrazu objavi nova (alebo aspon stara) ROMka? Staznosti na tento problem uz museli mat viac.
timmynovak (100)|7.3.2006 12:46
Ona ta situace může být ještě horší - ještě totaky může být vada na ROM:(
uzivatel_oldd (180)|7.3.2006 14:45
no na mobile01 se uz vali min. 4 verze biosu ale samozrejme budou mireny na asijskou verzi PDA, takze to chce vydrzet.
Dussan (66)|7.3.2006 14:48
[QUOTE="timmynovak"]Ona ta situace může být ještě horší - ještě totaky může být vada na ROM:( [/QUOTE]

Proč je to tedy jen u n311??? Nemaji nahodou uplne stejnou romku s n310? A ty behaji v pohode....tomu nerozumim. :?
xmike_ce4you (183)|7.3.2006 14:51
Možno je problém v čipoch ROM, možno robí nejaké kolízie wifi driver. bohvie.
jugo (18)|7.3.2006 16:33
Po 5 dnech zkušebního provozu mi v sobotu Acer n311 zatuhlo a nepomohli mu už resety, ani vyndavání baterky a pod. V diskusi jsem dnes zjistil, že to není náhoda ! Jde to teda do opravy a za týden by se mělo ze servisu vědět co to dělá ...
Ze zkušenosti vím, že mám k novinkám přistupovat pomalu - teď jsem to nevydržel a porušil, tak se taky budu nuceně podílet na vývoji !? -))
Daw_ce4you (10)|7.3.2006 18:09
tak a je to tady.. vypnul jsem to, ani ne minutu na to sem se snažil o zapnutí marně.. nepomáhal, ani dlouhý stisk, ani krátký u tlačítka na zapnutí/vypnutí.. nepomáhal dokonce ani SR, obrazovka stále bez reakce - černočerná tma.. a to už jsem začínal mít strach.. nakonec teda pomohlo vyndat baterku a dát tomu šok.. nevím, proč to tak je, ale pokaždé když dávám baerku, tak bliká obrazovka bíle, wifi modře a aji ta zelená dioda problikne.. naštěstí mi vše zůstalo jak před vypnutím, ale normální mi to nepříjde..

Jaxe pak nahraje novej bios do Acer n311? Je to složitý? je někde postup pro "lajka" :-)
_blackBone (271)|7.3.2006 18:15
vitej v klubu ...
postup je jednoduchej, nahrajes bios na SD kartu do urceneho adresare, das ji do Acera a podrzis tlacitko power, az to z ni nabootuje.

Jedinej problem je, ze ten bios zatim nikde neni :disgusted: a podle meho nazoru jeste nejakou dobu nebude ... Takze mas dve moznosti, bud cekat nebo reklamovat :dead:
timmynovak (100)|7.3.2006 18:53
Chtelo by to poscitat pocty kusu, ktere se uz podelaly:( Nezazalujeme acer za hromadnou ujmu an nasem dusevnim zdravi?:-)

Zkousel nekdo HR pri zapnutem napajeni? Samo to nejde v kolibce, ale pres usb kabel mozna ano. Co kdyz to ma jen malo stavy (baterka to neutahne?).
xmike_ce4you (183)|7.3.2006 20:18
To určite nie. Potom by sa mi nepodarilo zopár HR pred tým fatálnym.
uzivatel_oldd (180)|7.3.2006 20:29
Myslim si, ze update vyleci vase milacky viz. zde:

http://translate.google.com/translate?u=http%3A%2F%2Fww+...+Flanguage_tools
jugo (18)|7.3.2006 20:52
Tak poslední zpráva je z diskuse ve Francii. Já tomu nerozumím, ale že by byli před námi !? -))
uzivatel_oldd (180)|7.3.2006 21:04
no proste mu to v servisu upgradnuli drive, to je vse. Ale az tu romku pustej do sveta udela si to kazdej doma.
jugo (18)|7.3.2006 21:05
Snehuláku, převeď mi to Upgrade z té Francouštiny do našeho ... -))
Saico (41)|7.3.2006 22:48
Pokud jsem to dobře přelouskal z té francouzštiny, tak jsou na světě první šťastlivci, kterým v servisu updatovali ROMku z 1.00.08 na 1.00.15 ... problém s "bílou obrazovkou smrti" se zdá být vyřešen. Navíc se to údajně projevilo i ve větší stabilitě a rychlosti systému... To jsem sám zvědav. ;)