Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak přidat ikony do spodního řádku Today ?

golemson (24)|6.3.2006 12:45
Velice by mně zajímalo, jakým způsobem by šly přidat ikony do spodního řádku Today obrazovky. Stále je tam zobrazena ikona lokalizace od Sunnysoftu, ale jak přidat další aplikace, jsem nezjistil. Vím, že to řeší všelijaké Launchery. Ale myslím si, že by to mělo jít normálně, nějakou vnitřní funkcí WM5 nebo FSC N500.
Poradí někdo ? :?:
simir_ce4you (274)|6.3.2006 12:48
Stahni si i launcher a mas po problemu:yes:
atomion (1159)|6.3.2006 14:53
iLanuncher umí dávat ikony do spodní lišty??? :?:
beecher (9270)|6.3.2006 14:59
Ano, jedna zalozka lze nadefinovat, aby se zobrazovala i dole. Ale kdyz uz ma tedy nekdo iLauncher na Today, proc to davat jeste do systraye, stejnak je obe pristupne pouze z Today...

Presunuto do spravne kategorie.
golemson (24)|13.3.2006 11:05
Děkuji všem zúčastněným za odpovědi, ale měl jsem na mysli něco trochu jiného.
Je možné přidat ikony do spodního řádku systémově, tedy bez launcherů? Používám také některá rozšíření, ale tyto utility přeci jen poněkud zaplní volnou paměť, kteroé se mi pak nedostává pro některé aplikace. Proto bych rád věděl, jak tam ty ikony dostat ( Sunnysoft lokalizace tam je, takže to jde).
beecher (9270)|13.3.2006 11:11
No, po te to musi podporovat sama aplikace, jak to dela IW. Rucne to nikde nastavit nejde.
To je to stejne jako u desktopovych Windows, standardne pokud to aplikace nepodporuje, tak take nejde dat do systraye...
Surgical (2364)|18.3.2006 01:04
Golemsone, zkus kouknout TADY na Variu nam to funguje bezvadne, tak nevidim duvod, proc by to nemelo fungovat na ostatnich WM5 zarizenich...



P.S. i na velka Windows existuji programky, umoznujici minimalizovat/umistovat ikonku/zastupce temer libovolne aplikace do systraye ;)
golemson (24)|20.3.2006 07:07
4Surgical: Díky, funguje. Sice jsem musel přidat další aplikaci, ale účel splnila. Jen bych stále rád našel, jak na to systémově. :?:
beecher (9270)|20.3.2006 08:09
Chcete mi snad rict, ze nechapete, co jsem vam napsal polopatisticky ve svem prispevku pred Surgicalovym, a ja si tady zbytecne placam jatra? :? :sarcastic:

To surgical: Jiste, existuji PROGRAMKY, ktere to delaji, ale NEDOKAZOU to sami Windowsy (at uz stolni nebo mobilni).
golemson (24)|20.3.2006 14:31
4beecher: Ale ne, jen klid ! I u velkých Windows je řada možností, které jdou udělat, přestože nejsou podporovány (nebo jen dokumentovány). Třeba zásahem do registrů, nebo jinými způsoby.Takže by problém nemusel řešit launcher, ale třeba nastavení pomocí externí aplikace (nebo skriptu), která po změně registrů již nemusí běžet. :D
Už si rozumíme :?:
beecher (9270)|20.3.2006 15:20
OK. Kdyz je to podle vas tak jednoduche, udelame maly test... :)

Tady je takova mala WinForms .NET aplikacka (vypise Hello, world! do jednoho labelu po stisknuti tlacitka), ktera ke svemu behu potrebuje akorat Windowsy a .NET Framework 1.1. Donutte ji bezet bez pouziti nejakych aplikaci 3. stran v systrayi... ;) :D
Surgical (2364)|20.3.2006 16:56
Pokud jsi do ni nezakomponoval prislusna volani procedur Win_API, tak ji nedonutime :) ...a ani nutit nebudeme
beecher (9270)|20.3.2006 17:10
Ne, jediny radek kodu :D, ktery jsem v te aplikaci napsal, je:[CODE]label1.Text = "Hello, world!";[/CODE]To je proste ukazka pro golemsona toho, ze pozadovat po necem neco, co to doopravdy neumi a nepodporuje, tak to fakt nepujde ani kdyby se na hlavu stavel. Ze proste neco, co donuti pridat ty ikony do WM systraye, tam bude muset nainstalovat... ;)
miroslav_ce4you (219)|20.3.2006 20:25
golemson (24)|21.3.2006 05:34
Tak dík! :((
Netušil jsem, že je to tak vážné, aby si to někdo bral osobně. Aneb, jak to asi upravím, když nevím, jak na to - a na co se asi celou dobu ptám ? Ve velkých Windowsech jde například vytvořit zástupce na ploše, kterému se přidá nějaká ikona a nastaví se, co má dělat. Může se spustit třeba .bat, což také program v podstatě není, ale najednou se spouští z ikony. Tak jsem myslel, že by to ve WM mohlo jít podobným stylem, jen vědět, jak na to. :))
Surgical (2364)|21.3.2006 08:06
Ale ne, Beecher to myslel dobre, jen jde o to, ze ne vsechny casti "plochy" jsou uzivatelsky stejne snadno pristupne, a ve velkych Windows je System Tray nebo tez Notification Area kapitola sama pro sebe...
beecher (9270)|21.3.2006 08:07
Tak moment, ja jsem ted zmateny jako lesni vcelka. :oops:
Co presne chcete udelat?

- Vytvorit zastupce programu na Today obrazovce?
- Spoustet davkove soubory pres ikonu na Today obrazovce?
- Pridat do systraye WM aplikaci?

V prvnim prispevku pisete o pridavani aplikaci do systraye, ted spousteni batch souboru pres zastupce na plose... :? :sarcastic:

PS: Beru to osobne, protoze kdyz vam jasne napisu, ze na pridani aplikace do systraye neni univerzalni systemove reseni a ze to opravdu nejde udelat jinak, nez ze to musi podporovat samotna aplikace nebo musite pouzit aplikaci treti strany, ktera to dokaze, tak vy se stale snazite nas vsechny presvedcit, ze to lze. Tak jsem chtel vedet, jak to udelat, protoze byste usetril spouste lidem praci. :yes:

BTW Mam taky jedno doporuceni - u WM dost zapomente na to, co znate z velkych Windows, moc to krome nazvu, vyrobce spolecneho nemaji... ;)
golemson (24)|21.3.2006 12:30
Já se ale skutečně ptal, jak přidat ikony do spodního řádku. Možná jsem zavádějícím způsobem formuloval dotaz, ale za to se omlouvám. Takže to napravím : chtěl bych vědět, jak přidat zástupce (ikonu) do spodního řádku Today pomocí nějakého nastavení WM5 bez použití externí aplikace (launcheru).
Doufám, že tohle zadání je přesnější. :sarcastic:
P.S.: Ta ikona by mohla být i na ploše.
beecher (9270)|21.3.2006 12:56
Tak jeste jednou odpoved zni ne.
GeorgeCZ_ce4you (141)|21.3.2006 12:57
Pokud vim, tak bez podpory aplikace samotne a nebo bez nejake dalsi bezici aplikace nelze pridat zastupce aplikace na today screen ani do systraye.
Doufam, ze je to dostatecne srozumitelna odpoved :-)
golemson (24)|21.3.2006 13:06
Děkuji všem zúčastněným :yes:
Alespoň nemusím dál bádat nad sny :D , třeba nám to tam strejda Gates někdy dá .
A všem, kteří to vzali osobně, se ještě jednou omlouvám.
GeorgeCZ_ce4you (141)|21.3.2006 14:45
Se strejdou bych rozhodne nepocital. Spis bych se poohlednul po nejakem launcheru. Urcite se to hodi.
Osobne bych doporucoval iLauncher. Na Today dokaze zabirat jen minimum mista a dokaze i pridat zastupce do spodni listy.
beecher (9270)|21.3.2006 16:18
Aneb jsme na zacatku diskuze. ;)

Lock.