Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak odpojit GPRS připojení u Pocket PC 2002 - iPAQ

Pajaa_oldd (11)|28.8.2003 09:47
Ahojky mám takovej záludnej problém, mám iPAQ 3630 a mobil Siemens ME45. Používám internet přes GPRS. Spojení probíhá OK ( Seting - Conect ), zobrazí se mi hláška o vytáčeném čísle *99***1# ( z hlavy teď nevím jestli neplácám, ale to není důležité ), pak se mi zobrazí Conected a okno zmizí. Od této doby mohu používat Internet, email, ICQ a podobně. Problém mám ale ten, že nikde nevidím žádnou ikonku, která by mi zobrazovala že jsem on-line ( tato ikonka se mi zobrazí jen tehdy když mám PDA v kolébce a je propojeno s PC ). Ani mi tak nevadí že tu ikonku nemám jako to že nevím, kde korektně ukončit připojení. Zatím to provozuji tak, že vypnu IrDa port na mobilu a tím se spojení přeruší - což není právě ideální. Můžete mi někdo pomoci ?
Paullus_ce4you (400)|28.8.2003 10:11
Na radu moderátora p. Kozy jsem si nainstaloval taskmanager Ice-bar(http://icbar.ictinus.com/), což je jedez z klonů Wisbaru. Ten umožňuje nastavit na horní lištu Today obrazovky ikonku, kterou lze vyvolávat okno s možností skrytí či ukončení komunikace.
Pajaa_oldd (11)|28.8.2003 10:14
Já právě používám Wis Bar, tuto funkci on nemá, musím tedy mít přímo Ice Bar ?
Pajaa_oldd (11)|28.8.2003 10:16
Jo a jakou verzi Ice-Baru používáte ?

Rozhodně díky za tip :yes:
zipiik (206)|28.8.2003 11:50
1.1beta1. ale pozor, ikonka network connection je jen orientacni, icbar nedokaze odpojit, je k tomu potreba napr. rdial.
pokud chcete zustat u wisbaru, je resenim vaseho problemu GPRS monitor (ale neni free), ktery umi umistit svoji ikonku i pres wisbar.
r.h (85)|28.8.2003 12:53
Někdy se stane to, že se některé ikonky překrývají a ta důležitá není vidět.
Paullus_ce4you (400)|28.8.2003 13:37
Používám IcBar v1.1 Beta 1 a ta funkce s odpojováním mi funguje naprosto spolehlivě.
Pajaa_oldd (11)|28.8.2003 13:45
Jelikož u sebe nemám PDA , tak nemohu hned reagovat, každopádně zkusím Ice Bar 1.1 Beta2 ( Beta1 už není na webu ) a zítra se podělím o zkušenosti. Každopádně děkuji všem za tip :yes:
zipiik (206)|28.8.2003 17:03
[QUOTE="Paullus"]Používám IcBar v1.1 Beta 1 a ta funkce s odpojováním mi funguje naprosto spolehlivě.[/QUOTE]

a jakpak se aktivuje? to by bylo dost zajimave.
Paullus_ce4you (400)|29.8.2003 01:08
1) Nainstalovat program, zaktivovat jej a jít na položku SETTINGS
2) Na záložce DISPLAY na horní výběrové liště zvolit položku NETWORK CONNECTION
3) Zaškrtnout volby: ENABLE, USE STANDARD GRAPHIC a EXECUTE; u posledně zmíněné volby nastavit na výběrové liště TAP
4) Na nejspodnější výběrové liště nastavit volbu NOTIFICATION (PPC 2002)
Pajaa_oldd (11)|29.8.2003 07:05
Je to přesně tak, jak popisuje Paullus , akorát já na to šel přes namapování libovolné ikonky volbou NOTIFICATION (PPC 2002), která mi při připojení zobrazí info o připojení a v tom infu je tlačítko Hide a End. A právě tlačítkem End ukončím připojení. Jelikož jsem rovnou odinstaloval Wis Bar a nainstaloval Ice Bar Beta2, tak nevím, jestli tato volba šla uskutečnit i u Wis Baru. Každobádně můj problémek je vyřešen :D díky této diskuzi a všem moc děkuji :)

Pajaa

P.S: Škoda že do příspěvku nelze rovnou vkládát obrázek nasnímané obrazovky z PDA, myslím že někdy je to lepší než 5 řádku o popisu nastavení...
zipiik (206)|29.8.2003 13:42
[QUOTE="Paullus"]1) Nainstalovat program, zaktivovat jej a jít na položku SETTINGS
2) Na záložce DISPLAY na horní výběrové liště zvolit položku NETWORK CONNECTION
3) Zaškrtnout volby: ENABLE, USE STANDARD GRAPHIC a EXECUTE; u posledně zmíněné volby nastavit na výběrové liště TAP
4) Na nejspodnější výběrové liště nastavit volbu NOTIFICATION (PPC 2002)
[/QUOTE]

diky moc.