Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Vario - po SR se smažou veškeré zprávy získané od posledního zavření

ElSoft (1244)|5.3.2006 15:18
Pro udržení přehlednosti přesouvám celý problém sem z T-Mobile MDA Vario (HTC Wizard) - tipy, triky, zkušenosti

Vše začal Zbyšek Záliš zde[QUOTE="Zbyšek Záliš"]Právě jsem narazil na problém. Pokud zprávy SMS pouze minimalizuji a nezavřu task managerem, tak se po Soft resetu smažou veškeré zprávy získané od posledního zavření. Mám nastavené pouze minimalizování Zpráv SMS kvůli rychlejšimu přístupu, avšak toto je velmi závažný problém a musel bych přejít na zdlohavé zavírání. Lze to nějak řešit?[/QUOTE][QUOTE="vario"]vždyť se píše, že při SR ztratíš všechna neuložená data z neuzavřených aplikací...na druhou stranu nechápu, proč je takovej problém, vždy před SR aplikaci zavřít, to děláš SR několikrát za den?[/QUOTE][QUOTE="Mem_"]Tohle je spis chyba navrhu MS, i u tech registru se zmeny promitnou automaticky do storage, jen to nejakou dobu trva - u tech zprav bych cekal neco podobneho, nejaky interval, kdy se to samo prubezne uklada, to prece neni rozpracovany dokument, u ktereho system nevi, zda si ho muze dovolit ulozit :-/[/QUOTE][QUOTE="Zbyšek Záliš"]S tím naprosto souhlasím. Akorát nechápu, když někdo nepoužívá task manager, tak přeci aplikace ani nezavírá a v případě soft resetu tedy ztrácí všechny SMS atd. To soudruzi z Microsoftu opravdu nezvládli.:no: [/QUOTE][QUOTE="Surgical"]Zdlouhave zavirani pred SR?
Hm, vzhledem k rychlosti nabehu Varia a WM5 obecne uz procedura uzavreni vsech bezicich aplikaci pred SR takova ztrata casu neni...
Jinak i s ohledem na bezici system je SR bez predchoziho ukonceni bezicich aplikaci stejna prasarna jako reset tlacitkem na stolnim pocitaci, ktery taky snad proboha nikdo soudny, krom pripadu krajni nouze (totalni vytuhnuti) nedela....[/QUOTE][QUOTE="Zbyšek Záliš"]Někdy je potřeba provést soft reset po zaseknutí zařízení a ne pouze preventivně a o to mi jde. Samozřejmě že není problém před cíleným soft resetem zavřít všechny běžící aplikace.[/QUOTE][QUOTE="Tazz1"]me sms po softresetu zustavaji. Naopak mi ty "novejsi" prijdou znovu ;) [/QUOTE][QUOTE="Zbyšek Záliš"]No tak z toho jsem jelen.[/QUOTE][QUOTE="JecminekMaselnik"]mam se sms stejnou zkusenost, zustavaji i po SR. A nedovedu si predstavit, proc by nemeli, vzdyt jsou rovnou ukladany do interni storage, ktera se SR nemaze, maze se jenom RAMka.[/QUOTE]
ElSoft (1244)|5.3.2006 15:43
mě napodlo jestli to nemůže dělat nějaký tweek na zrychlení chodu. Jestli místo uložení dat hned do ROM je necachuje v RAM
beecher (9270)|6.3.2006 11:12
Na Dellech funguje na zrychleni chodu toto, jestli i na Variu netusim:

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\CacheSize=0x1000(4096)
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\FATFS\EnableCache=0x1(1)
HKEY_LOCAL_MACHINE\System\StorageManager\Filters\fsreplxfilt\ReplStoreCacheSize=0x1000(4096)
JanHavlicek (635)|6.3.2006 14:29
Tohle jsou v zásadě obecné změny v registrech na zrychlení pro všechny zařízení, na MDAčkách taky fungují
JecminekMaselnik (464)|6.3.2006 21:22
ty upravy registru v kombinaci s pretaktovanim vario skutecne zatracene urychli, ale pomalost nejspis nebude pricinou, protoze mi to nedelalo ani na nepretaktovanem a poladenem variu. Nemuze byt na vine killovani aplikace text messages? Stava se mi, ze cas od casu crashne a pak se klidne objevi v inboxu sms duplicitne nebo tak neco.