Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

IDOS - aplikace pro jízdní řády

PavelR. (2184)|27.8.2003 15:24
IDOS - informační systém o jízdních řádech v ČR

Autor: ODP-software spol. s r.o., CHAPS spol. s r.o.
Překlad: vše
Zařízení: PocketPC
Ke stahnutí zde.
VILIAM_ce4you (156)|18.9.2003 19:41
Stáhnul jsem si to na svého Asuse a jenom jsem zíral. Jede to úplně super a docela svižně. Vyhledávání je skoro okamžité a možnosti vzhledem k tomu že to jede na PDA úplně dostačující. Je to jeden z těch vynikajících programů ,který jsem si zamiloval a prostě ho na svém stroji chci mít. Všem kdo cestují doporučuji. Na kartě to zas tolik místa nezabere a jeden nikdy neví kdy se mu může takto obsáhlá databáze hodit.
Nukem (41)|19.9.2003 08:04
Jojo... IDOS byla jedna z prvnich aplikaci, kterou jsem si na PDA dal. Jen mi tam jeste chybi jizdni rady jednotlivych linek MHD jako to je v PC verzi. btw. na jakou adresu bych jim asi mel napsat o jedne chybicce;

EDIT adresy:

idos zavináč chaps tečka cz?
Bohouš_ce4you (44)|19.9.2003 09:11
IDOS je fakt super - používám ho dost často.
windmaster (307)|1.10.2003 15:29
[QUOTE="Nukem"]Jojo... IDOS byla jedna z prvnich aplikaci, kterou jsem si na PDA dal. Jen mi tam jeste chybi jizdni rady jednotlivych linek MHD jako to je v PC verzi. btw. na jakou adresu bych jim asi mel napsat o jedne chybicce; admin@chaps.cz?[/QUOTE]

Jízdní řád je snad zbytečný, když se ti jednak zobrazí souvislá řada odjezdů ze zadané stanice a potom je v detailu přehled dojezdů do následujících stanic. A to dokonce i v Metru!
Program je opravdu super, pomalu mě odnaučí jezdit po Praze autem.:D
hav0c_ce4you (12)|5.1.2004 23:37
[QUOTE="Nukem"]btw. na jakou adresu bych jim asi mel napsat o jedne chybicce; admin@chaps.cz?[/QUOTE]

"Chcete-li přispět k vývoji dalších verzí programu, posílejte nám Vaše postřehy a připomínky na eMailovou adresu "odp@odp.cz". Jako předmět zprávy prosím uveďte "IdosPPC"."
Ivana Švejdová (5)|23.1.2004 12:51
Asi hloupá otázka, ale návod k instalaci říká "zadejte heslo k rozbalení" - kde mám to heslo vzít?
hav0c_ce4you (12)|23.1.2004 14:16
hehe, zaplat a dostanes heslo :sarcastic:
a tech 350kc se fakt vyplati
Ivana Švejdová (5)|24.1.2004 16:50
No, to bych docela předpokládala, ale kam?
Na stránku ke stahování software jsem se dostala linkem z této konference - tam o žádné objednávce nic není; z centrální stránky www.idos.cz jsem se na nějakou takovou volbu taky jaksi nedostala. Předpokládám, že problém je v tom, že jsem slepá a nevidím, ale můžete mě nakopnout KUDY se dostat někam, kde k tomu zaplacení dostanu nějaké instrukce?
Paullus_ce4you (400)|24.1.2004 17:37
[QUOTE="Ivana Švejdová"] KUDY se dostat někam, kde k tomu zaplacení dostanu nějaké instrukce?[/QUOTE]

Na www.chaps.cz si najdete červeně označené "Novinky", pod tím kliknete na "Zaveden nový systém objednávek", na následující stránce se zaregistrujete a pak vyplníte "Objednávku produktů".

Včera jsem tak učinil a přišlo mi na mail potvrzení jak registrace tak i objednávky, i když bez sdělení termínu, do kdy objednávku hodlají vyřídit.

P.
Bud_Bundy (116)|3.2.2004 08:39
Zajílo by mne kolikrát těch 350,- budu platit. Jestli jen jednou a potom už si zdarma budu stahovat aktualizace nebo jestli je to poplatek např. na rok a pak to budu muset zaplatit znova?
Nukem (41)|3.2.2004 08:48
[QUOTE="Bud"]Zajílo by mne kolikrát těch 350,- budu platit. Jestli jen jednou a potom už si zdarma budu stahovat aktualizace nebo jestli je to poplatek např. na rok a pak to budu muset zaplatit znova?[/QUOTE]

Je to poplatek za cely rok. Bohuzel kalendarni rok, nebot kolem 13. 12. vychazi aktualizace radu na pristi rok, ktere stara verze odmita akceptovat. Na druhou stranu tri stovky vyhodim mnohdy tydne za vetsi kraviny, takze neni co resit ;-) Tedy ne ze by IDOS byla kravina. Naopak jde o program, jehoz pomer cena/vykon se v limite blizi k nule, resp. uzitna hodnota roste k nekonecnu ;-)
Zdenek Malinsky (9781)|4.12.2004 12:45
Blíží se změna grafikonu, takže ho asi pořídím. Jen otázečku: běhá to i z (SD) karty? Někdo mi říkal, že to musí být v cihle, jinak to nechodí. Tak nevím a ptám se. :?
mad2707 (70)|4.12.2004 13:17
IDOS chodí z karty naprosto bez problémů (tedy alespoň na mé cihle :D )
Zdenek Malinsky (9781)|4.12.2004 13:58
Dík. Jen se objevilo Tvé jméno, vzpomněl jsem si, že's mi to říkal v Úpě. Holt máš pořádnej stroj-ne gameboye :D (já taky).
Nebyl jsem si jistý, protože mi Jirka Kuruc z Mobilmánie psal, že jemu to z karty neběhalo.
13. se mění grafikon, tak jdu do toho.

Auta stojí, vlaky taky :D :D :D
yasmeene2 (794)|11.12.2004 16:19
Už někdo máte ten nový idos? Umí to konečně vývěsky?
vurmik (145)|4.1.2005 07:47
novy idos jiz mam, ale nejak jsem na nej nastvany, vcera jsem kuprikladu hledal rano(6:45) autobusovy spoj PRAHA-LITOMERICE a naslo mi to autobus az vecerv kolem 18h a dnes kdyz jsem to zkousel po restartu, tak mi to naslo spojeni "uz" ve 12:00 a to jeste krkolomny se 3 prestupy, pritom vim, ze trebas jede bus rano v 8:00 a to jen s jednim prestupem nebo dokonce v 9:00 bez prestupu.

ma tento problem jeste nekdo jiny??

dale mi nejak ne vzdy funguje vlozit spoj do kalendare. asi tak 50 : 50

vzhledem k tomu, ze jsem za tento produkt zaplatil, tak mne opravdu mrzi, ze nefunguje korektne. mozna ze je jen spatny ttz soubor, ktery jsem stahoval 29.12. ale vzhledem k tomu, ze na servru byl soubor z 12.12. tak si myslim, ze chyba bude nekde jinde.


ma tento problem jeste nekdo jiny??
vyhledavani bus v ttz (cechy + dalkove) i kazdy zvlast = spatny vysledek

Vurmik
Zdenek Malinsky (9781)|4.1.2005 09:03
[QUOTE="yasmeene2"]Už někdo máte ten nový idos? Umí to konečně vývěsky? [/QUOTE]
Vyvesky????? Co tim myslis?
beecher (9270)|4.1.2005 10:59
[QUOTE="Zdenek Malinsky"][QUOTE="yasmeene2"]Už někdo máte ten nový idos? Umí to konečně vývěsky? [/QUOTE]
Vyvesky????? Co tim myslis?[/QUOTE] Asi tím myslel jizdní neřád nějaké zastávky...
Ne, neumí, umí pouze vyhledávat...
BoboCop (27)|24.4.2008 08:06
Prosím autora příspěvku, který uvedl e-mailovou adresu admin zavináč chaps tečka cz, aby tuto adresu ze svého příspěvku odstranil. Případně prosím moderátory této diskuze o odstranení daného příspěvku či o jeho editaci v databázi. Uvedená adresa není již několik let používána. Pokud se chce někdo obracet na firmu CHAPS s dotazy ohledně produktu IDOS, slouží k tomuto účelu adresa idos zavináč chaps tečka cz
ambra_ce4you (1)|27.7.2008 21:02
http://www.smartrady.cz/ vynikající, rychlý, se záložkama, 100 x lepší než IDOS, vyhledává vlaky, autobusy, metro, atd. mohu jen doporučit.
Zdenek Malinsky (9781)|27.7.2008 21:10
Docent (1234)|27.7.2008 22:44
... to je tma :D .
Docent (1234)|19.11.2008 09:47
CHAPS ukončil podporu pro IDOS, nově budou jen Smartřády. Pokud někomu stačí jízdní řády jen pro rodnou vísku, může použít Java aplikaci MHD v mobilu, která je zdarma.