Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Tvorba e-knih

XBC (52)|2.3.2006 21:59
Nikde jsem nenašel program, který by dokázal jednoduchým způsobem překonvertrovat text do podoby e-knihy. Nevíte někdo o něčem?
atomion (1159)|2.3.2006 22:07
A co tohle?? MobiPocket creator 4.0
...ale není bohužel free
Cake (68)|2.3.2006 22:17
DocReader - jednoduše z txt. do formátu pdb.
PeZ_ce4you (130)|2.3.2006 22:22
Nebo tento akpdb - převod do pdb. Jednoduše a hezky.
Mashe (622)|3.3.2006 08:36
todle taky vypada zajimave a je to freeware

mate s tim nekdo zkusenosti?
JecminekMaselnik (464)|3.3.2006 08:45
nebo si poridit ctecku, ktera umi textaky rovnou cist a nebabrat se s konversi.
Za casu palma jsem pouzival toto
je to jednoduchy plugin do wordu, ktery umozni pridat na nastrojovou listu tlacitka, a aktualni dokument konvertovat pomoci jednoho z nich. Asi nejjednodussi zalezitost na konversi.
Stanislav Koneš (19)|3.3.2006 08:50
Asi mě někteří ukamenují, ale pro konverzi e-books používám plugin do MS WORDu (ke stažení zde). Produkuje to formát pro MS reader, který je součástí PPC. Soubory jsou krapítko větší než pdb, ale zase MS reader existuje i pro PC.
XBC (52)|3.3.2006 08:56
Všem děkujiu za rady, zatím jsem vyzkoušel Akpdb a musím uznat, že je to opravdu jednoduché a elegantní řešení. Jenom nevím jestli jsem stáhl DEMO, nebo kompletní verzi. Angličtinou moc nevládnu, tak nevím . Ale funguje to pěkně.
Pez moc díky
jixjox (59)|3.3.2006 19:01
no já nevím, ale nejjednodušší mi připadá konverze v prohlížeči mobipocket reader na PC. převádí z formátů txt, html, pdf word.
atomion (1159)|3.3.2006 20:42
Jj.. MobiPocket reader 5.1 je ke stažení free tady... Je fakt NEJ!! Vřele doporučuji.. Od tý doby co tenhle soft mám tak není den kdy bych s ním nepracoval... R/W.. :yes:
djelinek (60)|6.3.2006 15:25
Ja pouzivam DocReader (jeden exe soubor bez instalace) a hlavne, a to asi malo kdo vi, ze jeden z nejlepsich free textovych programovych editoru PSPad, ktery je ceskeho puvodu, podporuje pdb format pro cteni i zapis. Staci otevrit txt soubor a pri ulozeni mu dat priponu PDB. http://www.pspad.com/cz/
chromos (116)|6.3.2006 22:58
A to mas v tom PSPadu nejakej plugin pro podporu *.pdb? Ja jenom, ze mne to takovyto soubor otevre v hexa.
aaischa (660)|6.3.2006 23:10
kdo nemá rád microsoftí formát tak dopiručuji pluin do wordu je to vlastně šablona s visualbasic scriptem, google poradí kde stáhnout... WORD2DOC je to fakt fajn :) otevírá i tvoří... .PDB
atomion (1159)|7.3.2006 16:45
Je něco co umí přidat i obrázky mezi text?? Mám takovou příručku s obrázky v MSWord a tam má asi 30 MB.. Je tam dost obrázků.. Ale potřeboval bych to převést do nějaké el. knihy i s těmi obrázky kvůli prohlížení v PDA.. Poradíte někdo něco?? Děkuji :yes:
djelinek (60)|8.3.2006 10:19

chromos: Je to prikladovy plugin, ktery je soucasti instalace. Asi mas starou verzi.

....
možnost pluginů pro načítání a ukládání souborů. Popis najdete v podadresáři \Plugins\FileType. Pokud plugin existuje, soubory s příponou shodnou se jménem pluginu se načítají a ukládají přes něj. Max. velikost souborů je zatím omezena na 5 000 000 bajtů. Jako příklady jsou pluginy pro PDB (Palm data) a ZText (text zkomprimovany ZLib)
organiq (165)|8.3.2006 11:19
[QUOTE="atomion"]Je něco co umí přidat i obrázky mezi text?? Mám takovou příručku s obrázky v MSWord a tam má asi 30 MB.. Je tam dost obrázků.. Ale potřeboval bych to převést do nějaké el. knihy i s těmi obrázky kvůli prohlížení v PDA.. Poradíte někdo něco?? Děkuji :yes: [/QUOTE]

Acrobat - na PC si to prevest do PDF s nizsim DPI obrazku (pouzivam pdfFactory, je i free verze)
chromos (116)|8.3.2006 19:06
[QUOTE="djelinek"] chromos: Je to prikladovy plugin, ktery je soucasti instalace. Asi mas starou verzi.[/QUOTE]
Díky.
Mashe (622)|10.3.2006 10:03
v soucasne dobe pouzivam iSiloX a na ctu to pak pomoci iSilo

staci vzit nejaky text, ulozit to jako HTML a pak to pomoci iSiloX(u) prevezt to potrebneho PDB souboru a je to .. a na iSil(u) se me libi ze to ma vse co potrebuju (fullscreen, autoscroll, zalozky a hlavne si tam muzu premapovat tlacitka tak ja me to vyhovuje)

iSilo sice neni freeware, ale po uplinuti zkusebni doby lze pouzivat dal s jistymi omezenimy (tusim ze to je pak bez obrazku, hyperlinky nefungujou, nejsou barvicky, jednotny font, nelze kopirovat text do schranky, bez zalozek, a to je tusim vse .. viz infa u toho produktu)

zatim se me nic lepsiho pod ruku nedostalo
Red Dwarf_ce4you (187)|24.8.2006 12:06
Čtu to tady už hodinu a pořád jsem nenašel žádný program, co by skutečně byl schopen zkonvertovat *.doc do něčeho čitelného v MobiPocketu nebo HaaliReaderu? Všechny ty DocReadery a další programy to prostě neumí! Mám hafo knih v *.doc nebo *.pdf a rád bych to ujednotil. Myslel jsem, že existuje nějaký plugin, taková ta falešná tiskárna (PDF Factory)...? Díky předem za pomoc.
aaischa (660)|24.8.2006 13:13
stahni si word2doc dela to .pdb soubory ktery pak prectes... a je to v pohode, je to plugin v šabloně do wordu...
Saman_ce4you (1451)|24.8.2006 13:25
Nebo staci to ulozit jako plain text a zkonvertovat (napr. command lajnovej makedoc). Ja to tak resim porad..
Trimeresurus (1)|3.9.2006 02:29
Cau mam problem nainstaloval jsem WORD2DOC bohuzel me zadnou listudo wordu nepridal mam podezreni jestli to nedela proto ze uz mam nainstalovany PDFmaker ktery podle se tvari obdobne jako WORD2DOc mate s timto problemem nekdo zkusenosti a lze to nejak udelat abych tam mel oba dva plugina ke konverzi na formaty jak pdf tak pdb? Diky moc za info
Vojtěch Barták (180)|13.10.2009 15:32
Dnes mě jeden ze čtenářů, kterému neprobíhala konverze do eKnihy korektně, inspiroval k napsání tohoto příspěvku.

Aby bylo zachované formátování, vložené obrázky a zároveň se neztratily přednosti eKnihy, jako je tomu například u PDF, jako nejjednodušší a nejpraktičtější se mi jeví konverze pomocí programu Mobipocket verze 5.1. Je škoda, že tak užitečnou funkci, jakou je právě konverze byla použita jen v této verzi a výrobce ji nepoužil i u dalších verzí jinak skvělého (dle mého názoru nejlepšího) programu pro čtení elektronických knih. Vzhledem k tomu, že verze 5.1 je freeware, stáhnout ji můžete například zde. Na stránkách výrobce již k dispozici není. Další možností je použití programu Mobipocket Creator (kde jsou možnosti koverze rozsáhlejší, navíc program je taky free, ale o něm až jindy). Přednosti eKnihy proti jiným formátům asi nemusím sáhodlouze rozebírat - konfort s tím spojený je jednoznačný, to samé se týká i samotného Mobipocket Readeru, ale to je také jiná kapitola.

Jak provést konverzi:
Je to velmi jednoduché. Pro převod jsou podporovány následující formáty:

  • Microsoft Word Document[/*]
  • HTML[/*]
  • Text (prostý text)[/*]
  • PDF[/*]
  • Excel[/*]
  • Powerpoint[/*]
  • Visio[/*]

Daný sobor vyberete pomocí příkazu [color=blue]Convert...[/color] a tím se dá říct je vše hotovo.
Pokud je připojeno vaše mobilní zařízení, kniha se odešle do složky eBooks v něm. Pokud ne, nebo je identifikován nějaký problém, dá se odeslat pomocí příkazu [color=blue]Sendo to handheld[/color].

Pokud se zde objeví návody na převod v jiných programech, či jejich přednosti oproti Mobipocketu, jistě to řada uživatelů (včetně mé maličkosti) uvítá.