Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 83

Téma: Jak hrají Windows Mobile zařízení a pár věcí kolem

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Nechtěl jsem už reagovat, ale musím! Pánové pokud věříte tomu, že někdo má tak citlivý sluch že rozezná rozdíl mezi obyčejným měděným kabelem a nějakým za ca 500,- za metr tak je doopravdy napováženou zvažovat jeho soudnost.
    Uznávám že tam rozdíl bude, ale tak nepatrný že bude problém ho dokázat změřit měřáky. A lidské vjemové orgány jsou hodně nedokonalé.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    ...Psal jsem, že obě CD měly do posledního bitu identická data a v následném slepém testu uznačili všichni posluchači jedno z nich jako hůře znějící. Co je na tom nejasného??? ...

... Netvrdím, že všechny zlepšovače fungují .....

Pokud dve CD maji identicka data a jsou prehravana na stejnem HW pri stejnem nastaveni, pak se proste posluchaci MUSELI mylit.

Nic proti "ZLEPSOVACUM" zvuku. Zcela urcite nektere funguji - napriklad DVD2ONE Audio Remasterer funguje zcela urcite. A ma i hardwarove ekvivalenty (krabicka/mezikus na konektory). Ale to jiz neni splnena podminka stejneho nastaveni - obalka zvuku je proste inteligentne dopocitana na vyssi rozliseni (96kHz, 24bitu na sampl - cili oproti 44kHz a 16bit u CD docela zasadni rozdil).

Odmagnetovani CD ale opravdu pripomina ony zazracne magneticke krouzky, ktere maji snizit spotrebu auta, nebo samolepky na mobily proti zareni (oboji zcela jiste podepreno nezavislymi uzivatelskymi testy).

Svym usim verim, ale neprecenuji je - vzdy pujde jen o subjektivni dojem, ktery nemusi mit s objektivni (vedecky zkoumatelnou) realitou nic spolecneho.
    A trvat na nejakem nadprirozenu v jasne vedecky zdokumentovanych oblastech jako je digitalni technika, elektornika, akustika, atd... mi prijde jako dost drsne. Je to jako tvrdit, ze matematika nemusi platit vzdy, zejmena u cisel vetsich jak bilion, protoze si je nikdo neumi predstavit.

Na druhou stranu si troufam podotknout, ze ja jsem nikdy nenapsal nic proti vyznamu kvalitnich kabelu. NAOPAK. Nicmene trvam na tom, ze to opet neni zadna magie. Prechodove odpory, impedance, odolnost proti vnejsimu ruseni, indukce, kapacita, atd... jsou opet jasne dane a vedecky zdokumentovane veci a prave kvuli nim maji nektere kabely lepsi vlastnosti, nez jine. Pozlaceny konektor je lepsi nez nepozlaceny kvuli (ne)oxidaci (a tudiz mensimu prechodovemu odporu) a ne kvuli magicke sile zluteho kovu! A stejna vedecka logika (a ne magicke nevysvetlitelno) se tyka i problemu dokonalych binarnich kopii CD, atd... Vedeckou diskusi s logickymi argumenty je mozne vest pouze s temi, kteri veri na determinismus a ne na vodniky a hejkaly. Nic mezi neni. Bud se ridme logikou a determinismem a nebo okultismem.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Pavel Koza
    Myslim, ze uz jste nam dostatecne vysvetlil, ze Vasim usim staci audio z Tesca a vsechno ostatni pokladate za vyhozene penize.
    Pozor, nic takového jsem neřekl. Rozhodně se nespokojím s nízkou kvalitou, a audio z Tesca doma rozhodně nemám. Uši mám v rámci vyšetření u ušního taktéž prověřené, slyším velmi dobře - změřeno kupodivu na přístrojích.
    Jsem ovšem technicky založen, a nejsem ochoten věřit báchorkám, které jsou v přímém rozporu s fyzikálními zákony a logikou.
    Pozvání na (nejlépe dvojitý slepý) poslechový test klidně přijmu, rád si poslechnu rozdíl mezi odmagnetovaným a neodmagnetovaným CD.
    Podporujete to logickymi argumenty, takze nema smysl se prit.
    To je škoda, rád bych slyšel logické protiargumenty. Pokud ovšem nehodláte žádné hledat, velmi mě to mrzí. Mohla by to být zajímavá diskuse.
    Snazit se Vam vysvetlit, ze nekteri lide maji ponekud lepsi sluch nez Vy a ze to neni zadna magie, ale mnohokrat v praktickych (slepych) testech provereny fakt, je ocividne predem prohrany boj.
    Jednalo se o dvojité slepé - ABX testy? Bylo by možné zde uvést odkazy na zdroj?
    Uznavam, ze nektere veci typu "padani" elektronu zezhora dolu jsou az usmevne, ale lehce ironizujici pausalni odmitani vseho, co si Vy osobne nemuzete overit, je usmevne zhruba stejne...
    Ověřit padání elektronů shora dolů si hmatatelně ověřit také nemůžete, a přesto zde tvrdíte, že je to úsměvné. A na základě čeho? Nejspíše na základě znalosti fyziky. Zajímavé je, že v tomto případě vlivu nevěříte, a v případech jiných (obdobně vyvratitelných fyzikou a logikou) jste ochoten věřit, že "by na tom něco mohlo být". Nepřipadá vám to nekonzistentní?

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od JanAltman
    Vedeckou diskusi s logickymi argumenty je mozne vest pouze s temi, kteri veri na determinismus a ne na vodniky a hejkaly. Nic mezi neni. Bud se ridme logikou a determinismem a nebo okultismem.
    Pod celý tvůj příspěvek bych se s radostí sám podepsal. 100% souhlas.

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Pozvání na poslechový test také rád přijmu. Dělal jsem ve firmě která měla poslechovou místnost a mnohokrát jse zde prováděli slepé testy. Vždy to bylo zajímavé.

Čestný člen Avatar uživatele Pavel Koza
    Registrace
    Aug 2000

Koncim (uz doopravdy). Protiargument nemam - v technickych otazkach se shodnem, vse ostatni odmitate s poukazem na logiku (viz Zdenkuv prispevek). Osobne nemam usi na to dokazat Vam, ze to mozne je, takze nema smysl, abych v teto diskuzi pokracoval.

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2004

Se slogany typu "dokonalý zvuk navěky" jsme se setkávali už cca v roce 1984 při uvedení CD na trh. Rovněž tvrzení některých odborníků (např. Dr.Sýkora), že dostačující je CD přehrávač za cca 5-7 tisíc Kč. Oboje se nakonec ukázalo býti v praxi velice snadno vyvratitelné.
    Jedním z průvodních jevů inteligence je změna názorů v závislosti na nově nabitých zkušenostech a znalostech. Nevím jak stará je hláška Dr.Sýkory, ale určitě se takto nenechal slyšet v poslední době. Takže je trošku zavádějící "vytahovat na světlo" jeho rčení v současnosti. Navíc Sýkora je rozhodně větší audio/akustický odborník, než nějaký recenzent českých audio časopisů, jejichž kvalita je diskutabilní.
    Článek byl psán pro lidi, kteří poslouchají hudbu především, resp. pouze svými sluchovými orgány = ušima a hlavně pro radost, zábavu, relax... a nikoli pro ty, kteří poslouchají měřícimi přístroji
    Tady bych si dovolil vypíchnout ...hlavně pro radost, zábavu, relax... Já osobně jsem schopen poslouchat hudbu pro radost, zábavu a relax, takže mně nepolévá "hifistický pot" při poslechu mp3. A to právě proto, že poslouchám hudbu pro radost. Jak kdysi řekl jakýsi dirigent (nebo taky někdo úplně jiný): někdo poslouchá hudbu, a někdo šum na pásku.

Toliko OT a teď k článku:
    Díky za test, co mně nejvíc zaujalo (nebudu hodnotit srovnávací metodiku, která je u recenzí vždy předmětem plamenných diskuzí ), jsou zpozorované zvukové rozdíly mezi jednotlivými SW přehrávači, vždycky jsem myslel, že jde v podstatě jen o design a funkce přehrávače, který pro přehrávání hudby využívá vždy stejný základ někde z OS. Teď abych při výběru přehrávače do pda hodnotil ještě i zvukovou kvalitu ...

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Článek je hodně good, mohla by se někdy uspořádat další část s dalšíma pdačkama, dost mě (koukám že nejenom mě) ale zarazilo že jsou rozdíly mezi sw přehrávačema (v souvislosti s tím jsem zjistil, že asi moc dobře neslyšim, a to jsem si myslel, že docela jo.. viz kauza tcpmp vs wmp, když mám tcpmp defaultně nastavenej na "vysokou" kvalitu zvuku tak jen hodně těžko poznám, co zrovna poslouchám, možná že wmp "míň šumí", ale nevim jestli to neni jen autosugesce v souvislosti s poznámkou v článku, navíc čím víc to zkoušim poslouchat, tím jsem skeptičtější k možnosti, že to vyloženě poznám naslepo.. MyPal A716@Sporta Pro).. každopádně jen víc, jen houšť, tohle téma mě taky zajímalo. Možná by šlo měřit zvuk PDAček pomocí třeba RightMark Audio Analyzeru, vytvořit v pc wave soubor a ten přehrát z pda do vstupu na zvukovce (samozřejmě co nejlepší)..

-p- -p- je offline
    Nováček
    Registrace
    Dec 2007

2 kopie CD stejne na urovni binarniho kodu hraji jinak?

To se klidne muze stat. Pri cteni CD vznika mnoho chyb. Nektere jdou odstranit a nektere ne (viz Rippery vypisou chyby kdyz nesedi opravne kody apod.). Nektere mechaniky si dovoli takove chyby pri realtime prehravani opravovat..treba interpolaci/extrapolaci. Vysledek pak muze byt takovy, ze hure citelna hudebni data na CD se vice dopocitavaji a muze tak vzniknout "jiny" zvuk.

Ale takove radikalni nazory jako "odmagnetuju si CD a bude to hrat lepe", "ja to proste citim" tak to je uz trochu moc a nevim co si mam o tom myslet :O

Obyvatel SMob
    Registrace
    Apr 2004

Citace Původně odesláno od Paia
    Ale takove radikalni nazory jako "odmagnetuju si CD a bude to hrat lepe", "ja to proste citim" tak to je uz trochu moc a nevim co si mam o tom myslet :O
    Ale ono to opravdu funguje, ovšem tento proces musí vykonat panna, při půlnočním úplňku, za vlčího vytí .

Nováček
    Registrace
    May 2006

A hlavne to musi delat nalacno

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

A neco se pri tom nesrozumitelne musi mrmlat pod plnovous...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Paia
    2 kopie CD stejne na urovni binarniho kodu hraji jinak?

To se klidne muze stat. Pri cteni CD vznika mnoho chyb. Nektere jdou odstranit a nektere ne (viz Rippery vypisou chyby kdyz nesedi opravne kody apod.). Nektere mechaniky si dovoli takove chyby pri realtime prehravani opravovat..treba interpolaci/extrapolaci. Vysledek pak muze byt takovy, ze hure citelna hudebni data na CD se vice dopocitavaji a muze tak vzniknout "jiny" zvuk.
    Ano, to se samozrejme stat muze. Ale CD museji byt poskozena, mechanika podivna a ripovaci soft musi byt dost nekorektni, neinformovat o chybach a snazit se je zaretusovat.

-p- -p- je offline
    Nováček
    Registrace
    Dec 2007

No jo no takove ty hodne drazsi CD mechaniky maji dopocitavani dat jako vlastnost. Prece byste nechteli aby zvuk poskozeneho CD v CD mechanice za 100 litru preskakoval
    Pri ripovani to nema samozrejme smysl a radsi pri chybe opakovane kopirujeme.

Nováček
    Registrace
    Jan 2006

Opravné kódy na Audio CD? Moment, při čtení dat z cd (který neni audio) používá mechanika samoopravovací kódy (ty jsou víc či míň úspěšný v závislosti na množství PI a PIF), ale u audio cd se přece samoopravovací kódy nepoužívají a všechno letí rovnou do převodníku.. jen takovej detail (někdo psal o opravovacích kódech)

Strana 4 z 6 PrvníPrvní ... 23456 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows Mobile 7 na zařízení HTC HD2
    Od Pavel Koza v sekci Windows Phone 7
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-06-2010, 11:25
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-12-2009, 16:11
  3. Windows Mobile 6.5 pro zařízení mivvy one
    Od Pavel Koza v sekci mivvy
    Reakcí: 0