Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 83

Téma: Jak hrají Windows Mobile zařízení a pár věcí kolem

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Ještě k mému prvnímu příspěvku - vypadla mi jedna důležitá část, čehož jsem si díky prťavému okýnku nevšimnul:
    ---------------------
    Udělal jsem pro zajímavost test, kdy jsem enkódoval do MP3 250MB velký PCM WAV. V jednom případě jsem LAME nastavil prioritu nejnižší, a počítač jsem doslova mořil, co to šlo, testoval archivy, brouzdal po netu, spouštěl různé programy. V druhém případě jsem LAME přidělil nejvyšší prioritu, ukončil všechny programy, odpojil počítač od sítě, zatáhl žaluzie, tiše seděl a při enkódování sotva dýchal. A výsledek binárního porovnání obou souborů?
    Kód:
    FC: Nezjištěny žádné rozdíly
    Pokud by se rozdíly týkaly grabování, buď se jedná o špatnou mechaniku (co by však pohledávala v počítači toho "echt" audiofila, že ano :sarcastic, nevhodnou volbu grabovacího programu (EAC je dobrá volba), nebo mizerné a poškrábané zdrojové CD (což u audiofila opět nepřichází v úvahu). Prostě pokud EAC nahlásí na dobré mechanice kvalitu 100%, bude výsledný soubor přesně načten, a to bez ohledu na cokoliv, co se na počítači dělo v době grabování.
    ---------------------
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od ron.jeremy
    Pak máš asi bohužel mizernou mechaniku, nebo to Easy CD-DA Extractor dělá špatně, nevím, nepoužívám ho. EAC mi dává na kvalitním zdrojovém CD 100% výsledky za všech okolností. Nicméně uznávám, že u ripování může za nepříznivých vstupních podmínek (špatný hw) dojít k ovlivnění kvality. Ovšem spíše než snížení kvality ve smyslu omezení dynamiky či frekvenčního rozahu bude slyšet praskání či přeskakování. U enkodování do MP3 je pak vliv priority (kromě doby konverze) zcela irelevantní.
    Ano, s timto musim na 100% souhlasit.
    1) Pokud extraktor nehlasi chyby, vytvori na bit presnou kopii CD
    2) Pokud vlivem spatneho HW ci SW nejake chyby vzniknou, projevi se loupanim a praskanim. Extraktor by je ale mel nahlasit - nesedi mu pak preci kontrolni soucty!
    3) Zadne zkresleni, utlum, ci sum vzniknout nemuze - bavime se zde o digitalnich technologiich a ne o analogovych (osoupanych) gramodeskach a promagnetovanych a vysumelych magnetickych paskach.

Nováček
    Registrace
    Feb 2007

Zajímal by mě názor odborníků na zvuk Aceru n50. Dle mého soudu totiž hraje dost hnusně, a nevím jestli je to lacinou redukcí, špatným softwarovým přehrávačem, nebo PDA samotným. Kvalita nahrávky nebo sluchátka nepadají v úvahu, jelikož se jedná o tytéž soubory, které mám na CD do discmana a o tytéž sluchátka (Koss Porta Pro).

Moderátor Avatar uživatele Zdenek Malinsky
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od ron.jeremy
    Zbytek článku nemělo smysl číst, operovalo se tam nezřídka pojmy, kterým se obvykle lidé s technickým povědomím smějí při čtení zábavných článků "opravdových audiofilů".
    Prosím, pokud si chcete zachovat seriózní tvář pro technicky založené lidi (a těch je s PDA většina), tak alespoň pokud mohu mluvit za sebe, takovéto články už raději ne.
    Tak co navrhuješ za "objektivní metodu" porovnání přehrávačů (SW) i přehrávačů (HW=PDA, MP3 playery)? Se slogany typu "dokonalý zvuk navěky" jsme se setkávali už cca v roce 1984 při uvedení CD na trh. Rovněž tvrzení některých odborníků (např. Dr.Sýkora), že dostačující je CD přehrávač za cca 5-7 tisíc Kč. Oboje se nakonec ukázalo býti v praxi velice snadno vyvratitelné.
    Článek byl psán pro lidi, kteří poslouchají hudbu především, resp. pouze svými sluchovými orgány = ušima a hlavně pro radost, zábavu, relax... a nikoli pro ty, kteří poslouchají měřícimi přístroji

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2004

Fík za fajn článek. Osobně jsem si pořizoval PDA i jako náhradu za MP3/ogg player.
    Co se TCMP týče, taky mi přišel zdaleka nejhorší. Na druhou stranu mi přijde, že ještě lépe než WMP hraje Pocketmusic, který má navíc některé užitečné funkce, jako gapless playing, který často ocení právě posluchači elektroniky ;-) Ale je fakt, že tyhle "fíčry" nebyly předmětem recenze, přestože hodně rozhodují o celkové "použitelnosti" přehrávače.
    No nic. Každopádně ocenim případné pokr. příště :-)

Stepaan

.:edit:. Nějak nemůžu Maca donutit, aby psal hranaté závorky v diskuzi, ikdyž v editačním okně je vidím... ;-)

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2006

Citace Původně odesláno od Zdenek Malinsky
    Tak co navrhuješ za "objektivní metodu" porovnání přehrávačů (SW) i přehrávačů (HW=PDA, MP3 playery)?
    No mozna by slo udelat nejake synteticke testy - proste vygenerovat WAVy s frekvencemi od ultra po infrazvuk. A pak poslouchat. Pak zkusit pridat treba harmonicke frekvence a zase poslouchat. Nakonec vzdyt staci vzit nejake kvalitni CD urcene pro testovani aparatur.

Abychom vyloucili nekvalitu samotneho CD (ktera je pomerne zasadni), chtelo by to nejaky kvalitnejsi zdroj. SACD do WAVu grabovat neumim, ale muzika v DVD-Audio, ci kvalitni DTS, nebo nejradeji nejake stereo PCM s hodne kiloherzy (treba 96kHz) a hodne bity na sampl (treba 24bit), toho je vsude plno.

Pak jeste najit SW prehravac pro PDA, ktery umi takhle kvalitni WAV prehrat (v pripadne nutnosti downsamplovat na maximalni jeste prehratelnou kvalitu).

Idealne pouzit takovy SW prehravac, ktery ma equalizer, abychom eliminovali "vyhodu" iPAQu (ze dodatecne posiluje basy).

Registrace
    Mar 2004

To by možná šlo, ale zkuste přesvědčit Pavarottiho, aby to zazpíval. Pokud se vám to povede, já to klidně zaplatím

Opravdu, hudba nejsou sinusoidy a vyšší (sudé a liché) harmonické.

PS:
    Schválně si vyzkoušejte zajít na koncert akustické hudby. Ještě před tím si sežeňte CD nahrávku toho interpreta a zgrabujte-zkomprimujte-či jinak upravte do co nejlepší kvality a pak si poslechněte ze svého PDA před a po koncertě. Uvidíte, že rozdíl je setsakramentsky znát. Prostě mongolskému cyklistovi se peleton poněkud vzdálil. :sarcastic:

Nováček
    Registrace
    Jan 2007

Díky za velice čtivý článek, je to jeden z těch, který mě na ce4you snad nejvíc zaujal. Od Vánoc mám iPaq rx1950 a s jeho zvukovou kvalitou jsem spokojen, dokonce jsem se divil se sluchátky Koss Sporta Pro, jaké až dokázal vykouzlit basy. Teď používám pecková sluchátka Sony Walkman a na přehrávání program GSPlayer v2.22

Občasný diskutér
    Registrace
    Jul 2005

Dobrý článok, díky. Privítal by som porovnanie jednotlivých modelov PDA, prípadne zahrnúť medzi štandartné testy, ktoré p. Koza pácha s PDA pri recenziách. Predkladám ako námet pre uvažovanie.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Tak co navrhuješ za "objektivní metodu" porovnání přehrávačů (SW) i přehrávačů (HW=PDA, MP3 playery)?
    Představoval bych si prvně syntetické testy - test frekvenčního rozsahu a jeho vyrovnanosti, odstupu S/N, zkreslení atd. To je takové první síto, které odhalí přístroje, kterými snad ani nemá smysl se zabývat. Pak nějaké poslechové testy, u nichž se v hodnocení nebudou vyskytovat pojmy z oboru černé magie, ale stručné a technicky pojaté zhodnocení.
    Se slogany typu "dokonalý zvuk navěky" jsme se setkávali už cca v roce 1984 při uvedení CD na trh. Rovněž tvrzení některých odborníků (např. Dr.Sýkora), že dostačující je CD přehrávač za cca 5-7 tisíc Kč. Oboje se nakonec ukázalo býti v praxi velice snadno vyvratitelné.
    Otázkou je, zda se hodnotí přehrávač, nebo zesilovač s SPDIF vstupem, který má převodníky vlastní. S SPDIF na přehrávači záleží pramálo - stačí, pokud data dokáže v pořádku přečíst, což většina přehrávačů zvládá. Pokud se bere výstup analogový, pak samozřejmě na CD přehrávači záleží, ale pro připojení digitálního zdroje je takový způsob málo vhodný.
    Článek byl psán pro lidi, kteří poslouchají hudbu především, resp. pouze svými sluchovými orgány = ušima a hlavně pro radost, zábavu, relax... a nikoli pro ty, kteří poslouchají měřícimi přístroji
    Jenže on měřící přístroj něco napoví, a dělá ono první "síto". Navíc lze takovéto údaje snáze srovnat. Pak bych čekal, že budou následovat poslechové testy, které bez zbytečných rádoby-esoterických termínů sdělí dojmy v lidštější formě, a odhalí případné nedostatky číselnými parmetry obtížněji definovatelné.
    Je moje představa nereálná?

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Každý test pokud není výsledek v absolutních hodnotách je pouze "test".
    Vaše snaha je výborná, ale ... Myslím že pro hrubou orientaci to co jste provedli je dobré.
    Osobně ale patřím k lidem kteří neuznávají teorije o zázračnosti kabelů jak jste psali o jedněch sluchátkách. To je jako když v 80´ letech soudruh Jakeš někde říkal to, že nepotřebujem polovodiče, když v SSSR je kvalitní měď a tak na rozdíl od západu můžem mít kvalitní vodiče.

P.S. Dík za možnost si stáhnout tu skladbu. Možná jste mohli k skupině Talk Talk ještě připsat že tato skladba vznikla v polovině 80´ let.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2005

Citace Původně odesláno od MLB
    P.S. Dík za možnost si stáhnout tu skladbu. Možná jste mohli k skupině Talk Talk ještě připsat že tato skladba vznikla v polovině 80´ let.
    BTW ta skladba je docela hrozná ne?

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Talk Talk mám rád. Škoda jen že sem nedali celé CD. Mohl jsem si ho stáhnout a nekupovat ho v suterénu koruny.

Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od MLB
    Každý test pokud není výsledek v absolutních hodnotách je pouze "test"....
    ..Osobně ale patřím k lidem kteří neuznávají teorije o zázračnosti kabelů jak jste psali o jedněch sluchátkách...
    ...Možná jste mohli k skupině Talk Talk ještě připsat že tato skladba vznikla v polovině 80´ let.
    1.Výsledek měření testu v číslech - zařízení, které je na měřácích nejlépší neznamená, že také bude hrát nejlépe.
    2. Kabely - nejde o zázračnost, ale o schopnost co nejméně degenerovat přenášený signál. To není o tom věřím-nevěřím, to chce vyzkoušet. Nebo ty nevěříš vlastním uším?
    3. Skladba - pokud se podíváš trošku pozorněji, tak je tam uveden rok 1986.

MLB MLB je offline
    Občasný diskutér
    Registrace
    Jun 2005

Abych to uvedl na pravou míru, tak musím napsat že článek se mi líbí. Ad 1-3 To je věc osobního názoru. V tomhle se přou i jiné audiofilské osobnosti.
    A co u vás doma? Ještě funguje pekárna naproti autobusové zastávce?

Strana 2 z 6 PrvníPrvní 1234 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. Windows Mobile 7 na zařízení HTC HD2
    Od Pavel Koza v sekci Windows Phone 7
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-06-2010, 11:25
  2. Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 15-12-2009, 16:11
  3. Windows Mobile 6.5 pro zařízení mivvy one
    Od Pavel Koza v sekci mivvy
    Reakcí: 0