Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pomalý výpočet trasy

Laca (154)|2.3.2006 01:19
Zdarvím a prosím o radu. Pokud dam vyhledat trasu (jakoukoli) je moje MDAC nekolika nasobne pomalejsi nez zarizeni znamych ci kolegu.

Jestlize zadam trasu napr z Prahy do Rakouska (konkretne Haus), ostatnim TT vyhleda trasu do cca 3 minut, me do cca 30 min.

S kolegy mame nekolik zarizeni, se stejnou verzi TT 5.21, stejnou kartu SanDisk Ultra II 512MB. Prijde mi jako kdyz cte pomalu z karty, ale nevim jak to otestovat. Pocket Mechanic mi cte kartu 0,18MB/s, kolegum priblizne stejne (0,19-0,20).

Budu vdecny za jakoukoli radu

Diky
macek69 (3)|2.3.2006 01:45
To MDAcko nestiha je to pomaly mala pamet a procesor
Laca (154)|2.3.2006 01:51
OK proc ne ... ale proc to jede ostatnim, maji stejna MDAC. Pameti mam volne snad nejvic cca 28MB, z toho cca 20 na beh aplikaci.
boban1108 (72)|2.3.2006 05:33
Mozna ti neco bezi na pozadi.
tortoise (546)|2.3.2006 09:40
Mozna to vyzni komicky, ale me se TT najednou zacal taky uplne priserne zpomalovat, tak jsem kartu prekopiroval na PC, preformatoval, data tam vratil a jede to jak z praku. Prijde mi to jako blbost, protoze pametova karta narozdil od harddisku nema zadne mechanicke casti a tudiz nejaka fragmentace apod. by nemela byt problem, ale mne to fakt pomohlo.
Mozna bys mohl zkusit dat do sveho PDA kartu od kamarada, kteremu to jede svizne.
neooo666 (243)|2.3.2006 13:40
nevím sice jak souvisí fragmentace s mechanickými částmi :D, nicméně to přeformátování může fakt pomoct :yes:
tortoise (546)|2.3.2006 14:05
[QUOTE="neooo"]nevím sice jak souvisí fragmentace s mechanickými částmi :D[/QUOTE]
Směješ se tomu, že to nevíš? :-D
Nicméně vysvětlím. Fragementace je rozdělení souboru na více nesouvislých bloků. U pamětí s mechanickými částmi (CD, HDD, FDD apod.) je jednou z hodně zpomalujících činností nastavení čtecí hlavy na nové místo. Z toho vyplývá, že při čtení hodně fragmentovaného souboru čtecí hlava nečte blok, ale skáče sem a tam a právě to je důvod, proč to trvá tak hrozně dlouho.

U paměti elektronické (např. RAM nebo Flash) žádná mechanika není, čili "přeskakování" mezi nesouvislými bloky nezdržuje žádné nastavení hlav apod., proto mi přišlo divný, že by tu pomalost mohla mít na triku fragmentace.