Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Jak pripojit Acer n50 premium k internetu pres bluetooh k pc?

radka73 (10)|1.3.2006 19:47
Vsude se pise o sparovani mobilu pres bluetooh s PDA, ale nikde jsem nedocetla, jak se pripojit k internetu pres bluetooh k pc. Muzete mi poradit, jak to vsechno nastavit. Hrala jsem si s tim asi den a povedlo se mi dostat do PDA internet,ale bohuzel jen pres Active sync. ICQ a MSN mi nebezi. Diky
Zdenek Malinsky (9781)|2.3.2006 00:38
K na net přes PC se dostaneš jen pomocí ActiveSync a je jedno, jak jsi připojená, zda pomocí kabelu-kolébky, IR, BT...

Návod najdeš zde.
MiroK_ce4you (11)|2.3.2006 07:39
A co tak udelat sdilene pripojeni pres WIFI, nebylo by to reseni?
freeman_ce4you (428)|2.3.2006 08:41
ja to mám tak že pda je pripojené k pc cez async a na pc je wifi.Internet mi ide cez active sync.
radka73 (10)|2.3.2006 15:02
Takze tomu mam rozumet,ze na internet se muzu pripojovat pouze pres active sync?To znamena mit PDA v kolebce? Nezda se mi to.
Ja myslela,ze kdyz zapojim bluetooh do stolniho PC, kde mi jede internet nonstop pres LAN a v PDA take zapnu bluetooh a nejak ho nastavim,coz nevim jak....tak mi tam pojede internet bezdratove.
superkojot (111)|2.3.2006 17:27
no jasně, bezdrátové actyve sync...
radka73 (10)|2.3.2006 20:14
Takze bluetooh se zapojuje pres USB do PC, nebo do kolebky? A jak nastavit PC a PDA?
MiroK_ce4you (11)|3.3.2006 08:51
Mozna by bylo nejjednodussi pripojeni internetu PDA -> AcesPoint pres WIFI 802.11

Kdyz uz je PC pripojen na internet pres WIFI, pravdepodobne pujde nastavit spojeni acera na internet taky pres wifi

(v pripade verze n50 je WIFI integrovano, jina WIFI CF karta)

pripojenim site pres BT bych se vubec nezabyval, jeste se mi nepodarilo rozjet komunikaci na standartu BT mezi dvema koncovymi zarizenimi pres InternetProtocol. Jedine reseni co me ve verzi Bluetoth napada je koupit bluetooth AcesPoint a poak nastavit bezdratovou sit pres BT
freeman_ce4you (428)|3.3.2006 08:53
strč usb do pc nainštaluj.
vytvor si vyrtualny serial port.
v pda nastav active sync pomocou bluetooth. Potom v bt managery na pda vyhladaj PC ked ho najde daj si vyhladať služby a tam bude active sync cez bluetooh

asi nejak tak to mám ja :)
MiroK_ce4you (11)|3.3.2006 09:34
To je reseni, ale prosim te, kde provedu toto "v pda nastav active sync pomocou bluetooth" Nejak se toho nemuzu dohledat v nastaveni :?
freeman_ce4you (428)|3.3.2006 12:53
start-active sync-nástroje-možnosti-možnosti
MiroK_ce4you (11)|3.3.2006 13:14
Toto uz jsem zvladl a nastavil, ale kddyz v PC async zadam port, ktery je mapovany na pda jako seriovy, nechce se mu pres nej komunikovat (spojeni navaze je videt v BT manager na pda, ale data neposila)

Pres hyperterminal se taky na ten port spojim, ale neznam komunikacni prikazy, tam koncim.
freeman_ce4you (428)|3.3.2006 16:41
skus ešte článek o activesync tu na ce4you je tam aj ako na bt.

mne stači v pda v bt managery spustit async.
Ale v softe k bt (bluesoleil) mám nastavená automatické spustenie serial portu pre pda

pišem z pda cez bt async;)
CommanderZ (1798)|3.3.2006 18:06
tady je ten navod ;)

Je to tam krasne popsane.
MiroK_ce4you (11)|5.3.2006 14:04
Podarilo se nastavit spojeni, ale jeden mensi zadrhel nikde nepopsany (nedocetl jsem se).



1. je potreba vytvorit seriovy port v BT manageru na PC (vlastnosti PDA, Sluzby,pridat seriovy port)
2. V BT manageru Pridat prichozi seriovy port, ktery neni vazan na konkretni zarizeni
3. v Activesync na PC vazat spojeni na ten port prichozi, ktery neni vazan na zadne zarizeni
4. a Async na PPC jenom donastavit spojeni pres BT

Dokud jsem toto neprovedl, nepodarilo se zarizeni spojit

V teto chvili jsem pripojen z PC pres BT na internet (GPRS N6230i), PDA spojuji s PC pres BT ve stejne chvili pres ActiveSync.

Diky za rady co me k cili dovedly