Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Čtení článků a zpráviček z internetu offline

haaja (8)|28.2.2006 21:47
Dobrý den,
řeším následující problém, co používáte na čtení článků offline? Tak abych nemusel ten web procházet a ručně ukládat? Jde mi o to abych ráno zapnul pda a přes wifi se mi doma stáhli články z různých informačních webů, zprávičky a tak podobně a já si je pak během dne ve volných chvílích mohl přečíst a zároveň při dalším připojení se stahovali pouze nová data, napadlo mě nějak použít RSS kanály, ale nevím co by stahovalo celé články a ne jen ty kanály.

Ganja_ce4you (324)|28.2.2006 22:52
world off-line
beecher (9270)|1.3.2006 07:18
JoKa_ce4you (85)|1.3.2006 15:58
jak psal beecher - pRSSReader - a je pro něj i čeština :))
haaja (8)|1.3.2006 17:26
Dobře, děkuji, ten pRSSreader je fakt dostačující, přesně co jsem hledal.
Johny_G (384)|2.3.2006 21:06
Mám problém s pRSSreaderem verze 1.2.0 na Aceru n50. Vždycky po spuštění se kousne PDA. Platí to jak pro aplikaci, tak pro Today plugin. Kdybych neměl Pocket Plus se safe módem, tak už jsem musel dělat hardreset. Starší verze je na nic, jelikož nemá today plugin a především se mi z ní vymažou všechny zadané adresy jakmile aplikaci zavřu křížkem. Pohybuje se tu někde autor aplikace, nebo ho musím shánět na mailu?
beecher (9270)|2.3.2006 21:29
Myslim, ze David se tady moc nenachazi, ale muzes zkusit 1.2.1 Beta 3...
http://pda.jasnapaka.com/prssr/beta/
cubas_ce4you (419)|2.3.2006 21:56
pRSSreader je k nicemu, mrkni sem:

http://fajkus.cz/isilo/
haaja (8)|2.3.2006 22:57
Tak pRSSreader je dobrý, ale nesmí být na today displeji, jinak mi zatuhne pda a musel jsem použít hardreset (hx4700). Ale bez Today funguje spolehlivě zatím....
ZdenekP (224)|3.3.2006 07:12
Mám stejnou zkušenost. Today plugin asi ještě není úplně vychytaný.
beecher (9270)|3.3.2006 07:37
[QUOTE="cubas"]pRSSreader je k nicemu, mrkni sem: http://fajkus.cz/isilo/[/QUOTE]At na to koukam, jak na to koukam, tak je mi iSilo jeste vic k nicemu. Vse zalezi na jejich nabidce, na tom, v kolik mi to oni poslou (misto abych si to nechal pRSSReaderem stahnout sam). Co v pripade, ze tam dany sajt neni (z nabidky bych pouzil asi tak 3)? Co ten zbytek, ktery mam v RSS ctecce na PC, to si to jako na PDA nemuzu precist? Proc bych mel pouzivat iSilo, kdyz muzu si vse pohodlne off-line cist s pRSSReaderem? :sarcastic:
To radeji nez iSilo a Lomaxi sluzbu budu pouzivat stahovac RSSek od MobiPocket Readeru, ten taky vytvari .pdb a automaticky jej nahrava do PDA. Ale z toho co ja chci.

Cubasi, s tim iSilem (presneji s tim Lomaxem) jsi dost ulitnul...
mad2707 (70)|26.10.2006 22:38
[QUOTE]kdyz muzu si vse pohodlne off-line cist s pRSSReaderem? [/QUOTE]

Lze to chápat tak, že pRSSReader je schopen zkombinovat výhody World Off-line a RSS čtečky? Hledám totiž již nějakou dobu produkt, který to bude umět.
duhovej_vil (267)|26.10.2006 23:18
pRSSreader je opravdova RSS ctecka, ktera dokaze cachovat online obsah pro pozdejsi offline prohlizeni. Staci spravne nastavit cachovani a veskery HTML+obrazky se stahnou do PDA (dela se to v nastaveni kanalu) a lze je pak prohlizet/otvirat z pRSSreaderu. Komfort je temer maximalni.

Ve verzi 1.3.2 je tu i moznost definovat si prepisovaci pravidla, aby se cloveku stahovala verze stranek pro PDA, takze napr. misto www.ce4you.cz se bude cachovat verze pro PDA z mobile.ce4you.cz. Staci definovat prepis z www.ce4you.cz na mobile.ce4you.cz (dela se to v nastaveni kanalu).

Jo a pRSSreader je taky v cestine.
Zdenek Malinsky (9781)|26.10.2006 23:21
Jako off-line čtečka to funguje, pokud se nepletu, jen u webů, které mají RSS/Atom kanály.
JecminekMaselnik (464)|27.10.2006 08:22
jako offline čtečku bych doporučil výše zmíněné isilo. Jednak je jeho součástí i desktop aplikace, která umí provádět konverzi stránek do isilo formátu, druhak lze aplikace použít i jako velmi příjemná čtečka eknih (používám ji tak) a navíc je spousta webů již pro isilo připravených na www.fajkus.cz.
Režim mám tedy takový, že mi script naplánovaný v scheduleru stáhne to, co mne zajímá z fajkuse, zkonvertuje weby, které tam nejsou a po připojení tytn k active sync mi mobsync nasype stažené soubory do úložiště na kartu. Snadné a po nastavení bezobslužné.
Saman_ce4you (1451)|27.10.2006 10:26
Jeste plucker se da pouzit.. Podobny jak iSIlo. Stahne web a jeho spec. prohlizeckou se to prohlizi..
JecminekMaselnik (464)|27.10.2006 10:46
a plucker existuje pro windows mobile? Mám za to, že je jenom pro palmOS, ale možná se pletu. http://www.plkr.org/home
Saman_ce4you (1451)|27.10.2006 11:24
JecminekMaselnik (464)|27.10.2006 12:41
tak to je nedorozumnění. Plucker (tak se jmenuje) je palmová aplikace, jedna z těch must have pro palm. Vade-mecum je jiná aplikace, která umí číst plucker formát, nicméně je to (aspoň dle mé zkušenosti) velmi neuspokojivě fungující a padající záležitost. To už raději těch pár dolarů za iSilo.
Saman_ce4you (1451)|27.10.2006 13:22
Ja pluckera znam, na palmovi jsem ho mel. Bez desktopovy casti je stejne na nic..
Jo, nativni apliakci pro WM bohuzel nema...
JecminekMaselnik (464)|27.10.2006 15:01
sice je to OT, ale pro palmos existuje aplikace jpluck, která umí vytvářet pluckerovské soubory přímo na palmu.
Já jsem to vade-mecum zkoušel s plucker desktopem chvíli používat, ale když už jsem přetrpěl porod s kódováním, tak padavost vade-meca mě z dalších experimentů vyléčila a zakoupil jsem(již podruhé, licence z UIQ nelze použít) iSilo.
Aaaik (123)|28.10.2006 18:05
[QUOTE="haaja"]Dobrý den,
řeším následující problém, co používáte na čtení článků offline? Tak abych nemusel ten web procházet a ručně ukládat? Jde mi o to abych ráno zapnul pda a přes wifi se mi doma stáhli články z různých informačních webů, zprávičky a tak podobně a já si je pak během dne ve volných chvílích mohl přečíst a zároveň při dalším připojení se stahovali pouze nová data, napadlo mě nějak použít RSS kanály, ale nevím co by stahovalo celé články a ne jen ty kanály.[/QUOTE]
Je to hned v 2. prispevku, ale nejak bez zajmu:
[CODE]http://www.sunnysoft.cz/wol/index.php[/CODE]
Samo se to v kolibce postahuje a pak pres den ctes.
Latimerix_ce4you (0)|2.5.2007 16:08
Nechci zakládat nové vlákno a v tomhle jsem odpověď ještě nenašel: Existuje nějaký prohlížeč/čtečka, pokud možno freeware (ale není to podmínkou), se kterým by bylo možné při synchronizaci do PDA stáhnout libovolné vybrané stránky z webu a pak si je číst offline? Prostě něco jako Palmovský Plucker?

Tady uváděný World off-line je placený, pRSSReader pracuje jen s RSS, Vade-mecum je nestabilní (i když je asi nejblíž mému kdysi oblíbenému Pluckeru), Newsland vyzkouším, ale asi je to taky jen na RSS.
JoU81_ce4you (116)|2.5.2007 21:27
Zkusil bych Mobipocket.
Žulda_ce4you (244)|3.5.2007 09:31
Já používám již léta k plný spokojenosti iSilo. Používal jsem ho i kdysi na PalmOS.
Stránky si konvertuju na PC a MobSyncem je šoupu na kartu.
zdenpok (207)|17.5.2007 21:41
Chci se zeptat, šla by využít rss čtečka z desktopového microsoft outlook 2007. Tam se ty zprávy tváří jako mailové, ale do pda se nestáhnou. Jde to nebo je to blbost?
Davka_ce4you (7)|26.10.2007 15:29
Ahoj. Shanim offline ctecku webovych stranek, jako se tady resi. Jde mi o to, abych si natahl do pda stranky, ktere si pak budu treba v buse cist. Preferuji stranky optimalizovane pro pda (napr. http://www.lidovky.cz/export/pda.asp).

Zkousel jsem vyse zmineny pRSSreader. Nevyhodou je, ze pracuje pouze s rss kanaly, ktere pda/textove verze webu nemaji. Pokud pouziji rss treba z Lidovek, po otevreni plne verze clanku se objevi nacachovana plna verze stranky, na displeji pda blbe citelna. Je tam i moznost konvertovat skrz Skweezer.net. To uz na displeji vypada lip, ale neni to uplne ono (napr. zbytecne velky objem dat).
V jednom predchozim prispevku je zminena moznost definovat si prepisovaci pravidla a tim mu vnutit pda verzi stranky. Pro vyse zminene Lidovky mi to ale nefunguje, coz bude asi tim, ze pda verze a plna verze webu nejsou shodne.

Nevite, zda existuje nejake jine reseni? Nejlepe program, co neni vazany na rss a dokaze do cache ulozit primo pda verze webu treba do nejake urovne.
Nebo existuje reseni pomoci pRSSreaderu, ale neco delam spatne? Díky.
zdenpok (207)|26.10.2007 16:54
No, nevím, asi ti nepomůžu, ale já s RSS readerem nemám absolutně problém, zrovna Lidovky tam ale nemám. Co používáš za internetový prohlížeč? Je pravda, že si uvědomuju, že než jsem nainstaloval MultiIE, tak mi taky nějaký stránky taky nešly optimálně. Takže snad jen zkusit udělat něco s prohlížečem.
Davka_ce4you (7)|28.10.2007 15:32
Používám pocketIE, co je ve WM5. Pokud to projedu Skweezerem, tak se to zobrazení dá docela vydržet.

Nicméně teď testuji Sunnysoft World off-line a vypadá to, že to dělá přesně to, co jsem chtěl. Měl jsem původně strach, že to bude fungovat pouze na kanály ztažené z http://www.sunnysoft.cz/wol/index.php. Naštěstí si člověk může zadat libovolnej server a definovat úroveň, do jaké se to má stáhnout k offline prohlížení. Pro prohlížení PDA verzí stránek ideální, ani se nestahuje moc velký objem dat, protože nejsou tak rozsáhlé jako originální weby. Nastavil jsem si tam např. TV program a mám teď v PDA offline program na týden. Paráda.