Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Autodestrukce Dynavixu na HP6515 - je to asi blbost, ale nemám jiné vysvětlení

Erdkin (55)|28.2.2006 20:41
Při první instalaci HP hw6515 jsem před Vánocemi nainstaloval ze zvědavosti trial verzi navigačního programu Dynavix, přiloženou k PDA. Zatím nemám zájem tento (ani jiný) navigační program používat, ale nechal jsem ho tam dožít, abych mohl ukázat možnosti navigace známým. Licence je na 3 měsíce, měl jsem tedy ještě čas ho tam nechat.
Dnes odpoledne jsem ale zažil prapodivnou věc. Pouštěl jsem nějaké MP3 a když jsem chtěl načíst další, zjistil jsem, že miniSD karta, na které mám data je úplně prázdná (tedy zbyly na ní jen Temporary Internet Files, což není mnoho). Jelikož občas zálohuji, nebyla to zas taková tragédie. Zvláštní ale je, že když jsem ohledával napáchané škody, samozřejmě jsem našel zbytky po programech nainstalovaných na kartě (zástupce, záznamy v Nainstalovaných programech atd.) Jediný Dynavix byl beze stopy pryč (z Nabídky Start, z NainstPrg, samozejmě data z karty, registry jsem nezkoumal).
Tak nevím, jediné co mě napadá, že nastala předčasná odinstalace (o měsíc dříve), která s sebou vzala i zbylá data na kartě. Zajímal by mě názor zkušenějších, jestli je to možné nebo jestli je to jen shoda náhod?
Bamban007 (71)|28.2.2006 21:38
Nedávno se mi stalo něco podobnéo.Nepoužíval jsem dinavix ani cokoliv jiného.Proste jsem si na kartu nainstalil programy,nahrál mp3. Sednu do vlaku a na kartě není vůbec nic!Byl jsem velmi rozladěn. Dokonce mi to hlásilo,že je tam všechno místo nepoužito. Další den se kouknu na kartu a vše tam zase je a funguje naprosto jak má. Zdůraznuji,že poté,co jsem na kartě nic nenašel jsem provedl několik resetů a nestalo se nic až další den samovolně tam bylo vše. Mám Kingstona 512 SD. Bude to nejspíš kartou,poněvadž brácha má v PDA tu samou a dělá mu to taky,nicméně on už rezignoval,poněvadž mu se to děje pořád,předchází tomu jen když kartu zaplní asi ze 40%,víc ani ťuk,pak to zmizí. Takže pokud někoho napadne,co s tím tak sem s tím (teda kromě reklamace). Díkes
Erdkin (55)|28.2.2006 22:26
Kartu mám taky Kingstona (1G miniSD). Nezmizelo z ní všechno, zůstaly ty TempIntFiles. Plná byla asi 920 MB, tedy skoro na doraz. Pak jsem ji pro sichr přeformátoval a znova nainstaloval, takže se znovuobjevením nemůžu sloužit. Zaráží mě to, že většina programů po sobě v paměti PDA zanechala stopy, jen ten Dynavix zmizel komplet. Třeba je v tom nevinně, ale vědomě jsem ho neodinstaloval a teoreticky by měl ještě měsíc makat. Ale možná poznal, že si ho nekoupím a tak spáchal sebevraždu;)
Telematix Software (289)|2.3.2006 14:26
Program se sam od sebe neodinstaluje, takze proste odesel do vecnych lovist diky ztrate dat na SD karte - nejsou bohuzel uplne spolehlive. Co se tyce odstraneni zastupcu, tak to dynavix po vyndani karty dela - takze jestli karta pri sve self destrukci hlasila, ze se vyndava, pak mohly zastupci zmizet... V nainstalovanych programech nikdy neni - sidli cely na karte, odinstalovava se z dynavix mobile manageru. Kazdopadne dynavix z karty nemazeme, proste vam jen po spusteni napise, ze uz vyprsel cas!
Erdkin (55)|2.3.2006 23:10
Děkuji za vysvětlení. Proti programu nic nemám, ale nevyužiju ho. Vyhovují mi spíš turistické mapy s určením polohy.