Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Mapování tlačítek

GrassDevil (17)|28.2.2006 14:22
Chtěl bych změnit funkci postraních tlačítek a tlačítka pro kontakty(to nad zelenym sluchátkem) ale nevím jaký maj ty tlačítka čísla abych to moh v registrech přepsat. Ví to někdo??????
Milan Švec (938)|28.2.2006 22:18
Stáhni si přiložený KeyCode (by Xetra), zkopíruj někam do Qteka (na kartu) a po spuštění se dozvíš všechno, co hledáš.

Takže to, co ještě nebylo jinde k nalezení - kódy pro klávesy nad zeleným a červeným sluchátkem:

Vlevo (kontakty nad zeleným): 182
Vpravo (pošta nad červeným): 177

(už dávno známé)
Soft key 1 (vlevo nahoře): 112
Soft Key 2 (vpravo nahoře): 113

(pro zajímavost)
Power On (nahoře nad displejem): 196, držený 129
Comm Manager (levý bok nahoře): 234
Hlasitost + (levý bok uprostřed): 117
Hlasitost - (levý bok dole): 118
Fotospoušť (pravý bok): 233
atd.
Zajímavé je zjištění, že Home má také dva kódy: 91 a 193 pro držený.

Zjistit se takhle dají všechny klávesy. Ukončit se to dá přes Správce úloh (a v nouzi vypnutím Qteka). Jestli (a jak) se dají tyto kódy nějak využít, nechám už na dalších (kromě už známé navigace pro Internet Explorer a změn Soft Keys 1 a 2). Zejména mě zajímají výsledky úprav kláves pro Kontakty a Poštu. Zatím s tím nikdo nepřišel (jde-li to vůbec, nevím).

Edit: Přidán zapakovaný KeyCode.exe pro snadnější stáhnutí. Rozbalit na PC nebo Qteku a .exe spouštět až na Qteku.
Kyle (279)|1.3.2006 12:12
To jste teda moc nehledali, mel jsem Qteka 8310 jen 14 dni a jak zmenit tyhle klavesy jsem objevil hned :))

Shortcuty jsou v adresari windows, staci je zmenit ;)

Short_AP1.lnk - inbox
Short_AP2.lnk - kontakty
SHORT_CAMERA.lnk - fotak
Short_POC.lnk - tlacitko nad hlasitosti

sh0tek_ce4you (163)|1.3.2006 12:55
[QUOTE="Milan Švec"]Stáhni si přiložený KeyCode (by Xetra...[/QUOTE]
Prosim jestli by bylo mozne soubory (obecne nejlip jakekoli) ke stazeni sem davat ve formatu .zip nebo .rar - bohuzel je nekdy kvuli nastaveni firewall-u nemozne stahovat exace. Verim ze to neni problem jak pro ty co je ke stazeni nabizi, tak pro sosace :)
GrassDevil (17)|1.3.2006 18:56
Zatím se mi to nějak nedaří, ale já na to příjdu. Jestly na to už někdo přišel pošlete pls návod
Lobo_ce4you (514)|2.3.2006 07:15
After installing ToTal Commander

1) Start TC
2) Press >>File>>More>>Find Files
3) In “Search” type “Short*.*” and click OK
4) After a short time TC will find files called “Short_AP1.lnk” , “Short_AP2.lnk”,SHORT_CAMERA.lnk, Short_POC.lnk.
5) Select the file you want to modify.
6) Select >>File>>MORE >> Properties
7) Scroll to the bottom of the screen. Under the window " Target" you can modify, delete or add the file you want. For exemple, replace the “23#\Windows\iexplore.exe http://www.imate.com” with “23#\Windows\iexplore.exe”.
8) Select OK. It will save and then the key is already reassigned. No need to reset.
Milan Švec (938)|2.3.2006 07:38
[QUOTE="Kyle"]... Shortcuty jsou v adresari windows, staci je zmenit ...
[/QUOTE]Super. :yes: Kyle, díky za připomenutí.
Tlačítko pro CommManager (vlevo nad změnou hlasitosti) jsem tudy (v .lnk ve Windows) měnil, když jsme zkoušeli Skype (pro spouštění kurzorového kříže na displeji Qteka - viz ...). Přitom jsem taky prošel všechny linky (.lnk) ve Windows.
K uvedeným tlačítkům je tam těch linků občas i víc (někdy i tři).

Kyle, jak konkrétně máš změněné (máš-li) a které linky (vždycky jenom Short, nebo i další?) pro výše zmíněná tlačítka na tvém Qteku?
Zajímá mě to nejen technicky (pro úplnost), ale i z hlediska uživatele (co se může hodit u Qteka jiného na místě tlačítek Kontaktů a Pošty).
Kyle (279)|2.3.2006 10:23
Zmenil sem jen tlacitko kontaktu na The Core Pocket Media Player (BetaPlayer). Ja uz bych asi vic tech shortcutu ani nemenil. Jsem zvyklej pouzivat start menu v XBaru a ikony v homescreenu (na WM2003SE pres RJShortcut, na WM5.0 pres Facade).
crapper_ce4you (117)|4.8.2006 23:24
:?: Nahrál jsem si do složky Windows zástupce "Long_POC.lnk" s obsahem
60#"\Storage Card\Program Files\VITO\AudioNotes\AudioNotes.exe"

Pokud podržím tedy dlouho tlačítko pro Comm Manager, otevře se mi VITO Audio Notes :-) to je bomba, je mnohem citlivější jak win poznámky. Bohužel ale se společně s ním otevřou právě i ty poznámky :-(
omatuska (1)|25.8.2006 14:51
Poradíte mi, kde se to mapování tlačítek v registrech přepisuje? Hledal jsem tady i na Modaco a nemůžu nic najít. Možná špatně hledám.

Chtěl bych na home key long press dát Quicklist. Ví někdo, jak na to?
a_tommi_ce4you (0)|29.9.2006 21:02
neviete mi nekto povedat ako mam premapovat prave funkcne tlacitko(lebo nechce posluchat) namiesto neho by som najradsej pouzil to co je pod nim(obalka)

qtek 8310 thx
Warlock_ce4you (43)|30.9.2006 19:50
Neni to nahodou tohle?

http://www.sybol.eu/WWW_Qtek/Registry_files/Obsah/Zmena_praveho_tlacitka.html
a_tommi_ce4you (0)|30.9.2006 19:55
dik za namahu ale nie, lebo ja potrebujem tu istu funkciu co je ne tom pravom funkcnom tlacitku aby bola aj na tom pod nim(aby mali stale rovnaku funkciu)
fretak (265)|5.9.2009 18:10
Nevite nekdo, jak provest premapovani u TouchFlo 3D? (HTC)