Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Navibe GPS Bluetooth modul (Sony)

Lada_K (1)|28.2.2006 12:01
Mám takový problém v jakémkoliv softu pro GPS (TomTom OziEplorer)
jak na MDA II tak Nokii N70 je při jízdě pozice zpožděna asi o 30-50 m.(když už míjím odbočku nebo už dávno zatáčím) tak se ozývá “ odbočte do prava apod.“. Při zastavení se údaj o pozici na mapě ještě chviličku posunuje takže pak je jakžtakž správně. Nedá se Navibe GPS Bluetooth modul (Sony) nějak zkalibrovat…
Kenny Killer (13)|18.3.2006 11:35
dělá mi to taky,mam acer n50 premium a tato navigace asi je pekny smecko,protoze opravdu ukazuje s pul minutovým spozdenim a to jsem vyzkousel uplne vsechno,3 mapove softwary,nahrat na kartu do pameti nic.Na pujcenem FS 420 to dela taky.asi to pujdu vratit.ma nekdo s touto gps stejne problemy ?
Surgical (2364)|18.3.2006 11:41
Zakladem kazde navigace od nepameti je znalost lokalniho casu. Zkontrolujte si, ze mate v PDAckach skutecne aktualni nejlepe pres GPS synchronizovany cas.
Jinak ad Navibe...:no:
blackdot_ce4you (139)|30.3.2006 23:02
Tak se setkavam s tim stejnym problemem :-( Takze to vypada ze pujde pekne na reklamaci. Skoda. Byla to zajimava cena.
lukas77 (3)|23.4.2006 20:05
Mě to dělá taky. Myslím si, že je to dáno jednovetřinovým intervalem aktualizace pozice. Za tu vteřinu jsem už o kousek dál...
MP-Cyber (57)|8.6.2006 21:25
Ahojky!Mam MDA compact II,tak prave o tomto modulu premyslim ze bych ho koupil,je celkem levny.Da se tedy nejak vychytat to opozdeni nebo je to na nic a je lepsi se poohlednout po jine?Ja k tomu potreba externi antena nebo ne.Diky
beecher (9270)|8.6.2006 21:58
Myslim, ze za 2300 Kc s DPH u ET ta Nokia LD-3W udela vetsi sluzbu... ;)
MP-Cyber (57)|8.6.2006 22:07
[QUOTE="beecher"]Myslim, ze za 2300 Kc s DPH u ET ta Nokia LD-3W udela vetsi sluzbu... ;)[/QUOTE]
Diky za radu je se v tom moc nevyznam a nechci udelat nejakou chybu v nakupu.:)
MP-Cyber (57)|9.6.2006 20:40
Tak jsem si nakonec koupil navigaci Navibe.Pouzivam Pocket kim a mam problem,GPS se tvari ze funguje,ale na mape se mi zobrazuje pocet satelitu 0 a na modulu stale problikava zluta LED ,ze se snazi urcit polohu,ale uz to trva pul hodiny a nic.Poradi mi nekdo jak to rozchodit?Bluetooth je nastaveno jako odchozi port (com 6).Diky za radu
Surgical (2364)|9.6.2006 21:06
Cekej hooodne dlouho po opravdu otevrenym nebem na fixaci polohy. Tady se te vsichni snazili varovat, nedal sis rict. Usetril jsi doslova par stovek, na tve problemy ovsem nebude leku, krom poradne citlive GPS s modernim chipsetem. Pokud muzes, vrat ji a doplat na doporucovane zde.
MP-Cyber (57)|9.6.2006 21:14
[QUOTE="Surgical"]Cekej hooodne dlouho po opravdu otevrenym nebem na fixaci polohy. Tady se te vsichni snazili varovat, nedal sis rict. Usetril jsi doslova par stovek, na tve problemy ovsem nebude leku, krom poradne citlive GPS s modernim chipsetem. Pokud muzes, vrat ji a doplat na doporucovane zde.[/QUOTE]
Ja jsem byl v Eurotelu pro tu navigaci,ale tam mi rekly ze ten modul nepujde rozchodit kdyz nemam Eurotel,ze ten soft je primo pro ne,tak nevim ,tak jsem sel pro tuhle.
Jinak po 40 min to funguje a naslo to 4 satelity:? na Vinohradech (Praha)
Surgical (2364)|9.6.2006 21:45
Tahle drza lez prodejce je na stiznost COI ne-li primo na zalobu...
briketa (12)|11.6.2006 18:16
Me se v Eurotelu snazili tvrdit to same. Oni totiz predpokladaji, ze chces tu Nokii pouzit s mobilnim telefonem a SIM kartou od eurotelu a pouzivat tu jejich navigaci. Vubec neprodpokladaji (nebo nevedi), ze tu Nokii muzes pouzivat s PDA. Me se typek v Eurotelu ptal, jaky mam telefon, a pak mi tvrdil, ze je mi ta Nokie LD-3W k nicemu. Pry ji s mou Nokii 6310 nerozchodim :-)

Taky jsem pred casem o tom modulu Sony uvazoval, nastesti jsem si tady precetl jeji recenze a nakonec jsem zvolil Nokii. Tobe doporucuji to same. Vrati Sony a koupit Nokii nebo neco jeste lepsiho.
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 08:55
Dej si ale pozor na ty Nokie .. a zkus se s ní spárovat hned v prodejně ... mě na MDAc nešla spárovat ani za nic .. (zkoušeno na dnou kusech MDAc a třech kusech GPS Nokia) :-( ... když ji nespáruješ na poprvé ... tak ji ani nekupuj a jdi pro jinou :-) ...
blackdot_ce4you (139)|12.6.2006 10:20
[QUOTE="William Edgar Coyotte"]Dej si ale pozor na ty Nokie .. a zkus se s ní spárovat hned v prodejně ... mě na MDAc nešla spárovat ani za nic .. (zkoušeno na dnou kusech MDAc a třech kusech GPS Nokia) :-( ... když ji nespáruješ na poprvé ... tak ji ani nekupuj a jdi pro jinou :-) ... [/QUOTE]
S tim jsem se take setkla, ale myslel jsem ze chyba bude v rukach. Podarilo se ti to nakonec s MDAc nejak rozjet?
Me se to poradilo nakonec sparovat. Po prvnim zadani kodu to stalo tak 2 minuty a napsalo to chybu v parovani, zadal jsem kod podruhe a uz se to tvarilo jako ok, jenze me to nenabidlo prirazeni COM portu... coz me dela prave u te od SONY. Prehlidl jsem neco?
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 10:30
Ne ... nic jsi nepřehlédl, prostě to nejede .. a nejsme sami .. tyhle problémy s Nokii jsou všude :-)
Já to vyřešil jinou GPSkou :-) (i-Tec BT 399) .. a na výsost jsem spokojen.
blackdot_ce4you (139)|12.6.2006 10:34
Verim, na BT339 slysim jen samou chvalu, ale taky je finance nekde jinde nez ta nokia. Da se sehnat i za 2200,- a to je hodne fajn. Skoda skoda
William Edgar Coyotte (71)|12.6.2006 10:50
Já koupil BT-339 za 3001 Kč s DPH a RP ... což je o nějakých 750 Kč víc ... za to mi to rozhodně stojí :-) .. a cenu ti může vyvážit nabíječka jak na zapalovač tak na 220V :-)
blackdot_ce4you (139)|12.6.2006 10:55
Hm :D
posli me pls PM kde jsi ju sehnal. Dik
beecher (9270)|12.6.2006 11:46
[QUOTE="MP-Cyber"]...Pouzivam Pocket kim...[/QUOTE]No, tak hlavne podle nej nazabloudi... ;)