Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

AS 4.1 CZ a ordinální číslo 23

xkovi_ce4you (568)|27.2.2006 21:57
Zdravim, mam takovy problem, z niceho nic mi prestal chodit AS, byl sem pripojen pres BT, pak sem synchronizaci na chvili vypl a zkusil se pripojit znova a od te doby mi to hlasi chybovou chlasku:
WCESMgr.exe - Ordinalni cislo nebylo nalezeno v zahlavi okna s chybovym hlasenim, vedle hnusneho cerveneho krizku uvnitr okna je pak dale:
Ordinalni cislo 23 se nepodarilo v dynamicky propojovane knihovne MAPI32.dll nalezt..
Bohuzel AS nyni nejde ani odinstalovat (hlasi,ze behem instalace doslo k zavazne chybe) a pri pokusu reinstalovat zase preskoci instalaci a hodi uz jen hlasku,ze sem preskocil v pruvodci instalaci a program proto nebyl nainstalovan..bla bla bla
Tak a ted radte panove:) Nerad bych kvuli nefunkcnimu AS reinstaloval XPecka, uz jednou sem tak musel nedavno ucinit a pekne me to stvalo..
Snad jen povim, ze ty problemy teda nastaly v zapeti, co mi necekane (5 minut predtim ale bezchybne fungujici) selhala synchronizace kontaktu v Outlooku s mobilem SE T68i pres XTND Connect PC pres bluetooth..v domneni,ze tomu muze vadit soucasne pripojene PDA k pocitaci sem ukoncil spojeni s AS a od te doby zacal hlasit tyhle nesmysly..
Vysledek je takovy,ze nyni nejde synchronizace ani s PDA, ani s mobilem..sem uplne nahranej :mad:
macula_ce4you (691)|27.2.2006 22:20
Zkus odinstalovat i ovladač od bluetooth.
xkovi_ce4you (568)|27.2.2006 23:19
Bohuzel nijak toto nepomohlo..sem zkousel..ani pres usb,ani BT nesesynchronizuju ani h***. PDA se sice pripoji, ukazuje i ze je pripojeno,ale zaroven okamzite vyskoci ta chybova hlaska a k zadne synchronizaci nedojde :((
beecher (9270)|28.2.2006 06:25
To PC je zrale na reinstall...

Burton (2)|28.2.2006 12:20
Vyzkousej program Advanced Uninstaller Pro (nevim jaka je nejnovejsi verze) , jiz nekolikrat me zbavil programu co nesly odinstalovat, jde tam opravit i registry atp.
pripadne nemusis delat cely reinstal WIN, ale pustit instalaci WIN a dat opravu... vsechno nastaveni ti zustane zachovano.
JecminekMaselnik (464)|28.2.2006 18:30
xpcka se dokonce umi vratit k restore pointu bez jakekoli instalaci, uvedomis-li si, od ktereho data trvaji Tvoje problemy.
beecher (9270)|28.2.2006 18:40
Pokud ten Restore Point je vytvoren, ze?

Jak ja rikam, neni obcas nad kvalitni reinstalaci... ;)
xkovi_ce4you (568)|1.3.2006 01:03
No jako ja sem schopen kdyz se mi nelibi stabilita systemu reinstalovat i 3krat za den, ale reinstaloval sem zhruba pred 2 tydny a uz sem si dal takovy predsevzeti, ze aspon 3 tydny musi vydrzet, pac uz sem s tim byl fakt vadnej, reinstalovat 1-2krat do tydne, sam na sobe sem pozoroval, ze to neni uplne normalni:D
Z toho duvodu samozrejme, ostatne tak, jak upozornil Beecher, Restore Point sem nevytvoril, tudiz je mi tato fce na nic, navic pri mem periodickem reinstalovani by ztracel smysl..
Total uninstall sem videl na nekolika pocitacich, ale kdyz slo do tuheho, nikdy neudelal tu spravnou praci..navic se obavam, ze AS je natolik spjat a prorostlej do systemu, ze uz mi nepomuze ani duch svatej..
A reinstalovat formou opravy, tak to sem udelal snad jedinkrat v zivote a uz bych to neudelal..aby mi tam zustaly kdejaky kopance a zbytky nevim ceho..kdepak, ja instaluju vzdy hezky na cistej zformatovanej disk...
Beecher pise "...zrale na reinstall", asi mi nic jineho nezbyde, jenze ja mam ted strach, ze se mi to bude opakovat..vse to zacalo, kdyz mi selhala full synchronization moji T68i s outlookem..poprve prosla, ale udelaly se mi duplicitni polozky v kalendari na mobilu, tak sem je odmazal a spustil synchro znova a uz se mi to na mobil nenapichlo..a v zapeti pri pripojeni pda prislo to ordinalni cislo (mimochodem vi aspon nekdo, co to vlastne jako je?:) )..
Takze mam proste strach, aby mi sonyericssonacka aplikace pravidelne nepo*urvila pripojeni pres AS a ja kvuli tomu opet musel reinstalit..delsi cas sem tu synchro s mobilem neuzival, ale ted se mi zas hodi a nerad bych ji kvuli tomu opustil:sarcastic:
Fakt ze musim jeste dodat,ze cele XTND Connect PC delalo problemy od nainstalovani, kdy mu hrozne vadilo, ze outlook neni primarni email klient (pouzivam the bat), teprv po teto zmene zacal synchronizovat..ale delalo mu to problemy..a ani reinstalace tohoto programu nejde ok..behem dokoncovani hodi chybu, neco jako problem s registraci do ndo.dll ci tak neco..no cely je to nejaky pojebany...tak holt reinstall no..sem proste tajne doufal, ze ordinalni cislo tu zna kazdej druhej:) , ale asi je to zalezitost jen meho kompu..sakra:D
ElSoft (1244)|1.3.2006 01:13
trochu mimo, ale myslim ze by se ti hodil image cerstveho systemu, pak je to otazka jednotek minut:yes:
xkovi_ce4you (568)|1.3.2006 01:16
[QUOTE="ElSoft"]trochu mimo, ale myslim ze by se ti hodil image cerstveho systemu, pak je to otazka jednotek minut:yes: [/QUOTE]
Jo sveho casu sem neco takovyho zkousel, ale ten program, ktery uz si nepamatuji, me moc nesel..tak mi kdyztak porad nejaky slusny..
Jinak samotna instalace XP me neukousne, trva mi tak 17-20 minut, horsi je to ovsem s dalsimi programy, to je tak na 2 hodky no..
beecher (9270)|1.3.2006 07:16
[QUOTE="xkovi"]...cele XTND Connect PC delalo problemy...[/QUOTE]Neni lepsi pouzivat ten originalni PC Sync od SE?
xkovi_ce4you (568)|1.3.2006 14:41
To je originalni synchronizacni soft od SE..ale t68i je relativne stary model a pro nej funguji jen verze, ktere jsou kompatibilni s T630 a nizsi..a jmenuji se neco jako sync suite, pricemz behem instalace se nainstaluje jiz zmineny XTND Connect PC..
Ten neni az u vyssich verzi synchronizacniho softu, tedy pro vyssi modely nad T630 a to se uz jmenuje sync station a skutecne tam XTND neni..
beecher (9270)|1.3.2006 15:43
Aha. Ja mel za to, ze to funguje se vsim... :)
xkovi_ce4you (568)|2.3.2006 01:09
[QUOTE="beecher"]Aha. Ja mel za to, ze to funguje se vsim... :)[/QUOTE]
To ja taky, pritelkyne ma k700i a tudiz musime provozovat 2 synchronizacni softy..je to na palici..ale na druhou stranu, T630 je snad o 4 roky mladsi, takze je s obdivem, ze tak dlouho SE na starou dobrou téšedesátosmičku myslel..po prazdninach asi pujdu do neceho novejsiho, tak tyhle problemy snad odpadnou..
Docent (1234)|1.4.2007 10:50
Mno, tak mně to tuhle chybu vyhazuje taky a po 5 přeinstalcích XP jsem konečně přišel na to, v čerm je problém: AVG 7.5 s firewallem... Dokud není nainstalované, ActiveSync funguje normálně, po instalaci konec, hláška "ordinální číslo 23..." atd, prostě stejné příznaky jako v úvodním příspěvku.

Přitom spojení PC s PDAčkem funguje, z TotalCommanderu ho vidím, můžu i instalovat programy, akorát ta synchronizace nejde :evil: .

Pokud pro změnu nainstaluju AVG dřív než ActiveSync, nejde už AS ani nainstalovat, instalace skončí po pár sekundách hláškou, že jsem ji neočekávaně ukončil...

Bohužel pak už nepomůže ani odinstalace AVG, ani vymazání všech položek "ActiveSync" z registrů...
DoctorMK (3)|15.4.2007 21:56
Co PC, to originál, takže to u Tebe může být tím AVG, ale já je mám taky a není to tím.
Jednak v prokolu firewall nepíše žádné blokované operace, když připojím PDA do kolíbky. To by znamenalo, že FW to nezablokoval.
Navíc jsem chladnokrevně FW vypnul a chyba zůstala zcela v klidu - čučela na mne zase.

Takže moje řešení (mně pomohlo za 10 vteřin, ale já je nevymyslel):
1. zkntroluj, aby MAPI32.DLL v SYSTEM32 nebyl "read only"
2. spusť FIXMAPI.EXE

.... a je to !! Nevím, kde to ten FIXMAPI vyhrabal, ale v mžiku se z MAPI32.DLL o velikosti nějakých 60kB stalo totéž s velikostí cca 110kB.

A synchronizuju
:D
Docent (1234)|15.4.2007 23:13
Jestli je to řešení takhle jednoduchý, tak jsem na mrtvici :D . Ta přeinstalace přece jenom nějakou chvíli zabere, a to mám alespoň disk rozdělený na 2 partition, takže nemusím zálohovat data :evil: .
DoctorMK (3)|15.4.2007 23:31
No nevím. Ve všech zúčastněných kusech softu je u tohohle problému
namočen M$, takže je možný, že na každým PC bude závada originál,
ale třeba to zabere i u tebe.
Držím palec.;)
Docent (1234)|25.4.2007 21:45
Doctore, skládám ti hlubokou poklonu a stojím uctivě v pozoru...
Od poslední reinstalace to vydrželo asi 3 neděle, a zase obligátní hláška "Ordinální číslo...". A AVG v tom tentokrát nejede, anžto ho na PC nemám.
Takže jsem zkusil to tvoje "fixmapi.exe" a ActiveSync funguje normálně dál.
Ještě jednou dík, další reinstalaci bych asi nepřežil bez následků pro své duševní zdraví :D .
DoctorMK (3)|25.4.2007 23:15
Tak to jsem rád :)

Jen mi vrtá hlavou (nejspíš zbytečně), která mrcha to sama od sebe takhle přebastlí. Já totiž v té době nic neinstaloval ani neodstraňoval. Prostě si to najednou usyslelo, že už synchronizovat asi nemusím.
No nic, hlavně že víme, jak z toho ven...
Docent (1234)|25.4.2007 23:37
Já si taky nejsem vědom, že bych něco instaloval... Prostě jeden den to fungovalo, druhý den zapnu PC, a při pokusu o spuštění AS na mne vyskočí hláška "Ordinální číslo....".
Něco podobného mně dělá Axim - podsvícení displeje se vypíná po 15 sekundách, nastavím jednu minutu a funguje to do prvního vypnutí...Pak zase 15 sekund... Takže HR, obnova z prastaré zálohy, doinstalování nových věcí, a zas funguju pár týdnů, když se zcela bez zjevné příčiny podsvícení přepne na vypínání po 15 sekundách...
Jsou holt věci mezi nebem a zemí... A jen Bůh a Bill Gates vědí
;) .