Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Pametova karta + GPS

radka73 (10)|27.2.2006 20:13
Jsem cerstvou majitelkou PDA Acer n50premium. Prosim o radu s koupi pametove karty 2GB. Je tam slot na CF a SD karty.
Muzete mi poradit jaky je mezi nima rozdil. Mam za to, ze jedna z nich - nevim, ktera, se zasune do PDA a muze se pouzivat neustale a v ni je slot na dalsi pridavne pametove karty, nebo GPS navigator atd...Je to tak? Nebo, kdyz tam vlozim jednu pamet.kartu, tak druhy slot na pripadne GPS zustane volny?
Kdyz nainstaluji do PDA nejdulezitejsi programy uz mi tam nezbyde misto na automapu, ktera potrebuje kolem 50MB mista a kde jsou pridavne mapy....By to chtelo to hodit na pamet.kartu. Ale kam pak zasunout GPS? Diky za rady.

superkojot (111)|27.2.2006 21:20
Je hodně druhů GPS.... Nejlepší jsou přes bluetooth, ty nezaberou žádný slot. No a samozdřejmě když se jeden zabere GPS tak v tom druhém zbude místo na pam. kartu. Mejdříve bych si vybral GPS (podle ceny, kvality) a pak bych si koupil pam. kartu do slotu, který zůstane prázdný... No ale jsou také GPS které se připojují konektorem přímo do PDA, nebo přes USB(to ale musí PDA mít USB host) , COM.....
radka73 (10)|27.2.2006 21:57
Aha.Takze treba CF slot zustane volny, kdyz tam dam SD kartu. No ja GPS chci koupit vyhledove, ale ted ne. Ted spis resim vhodnou kartu, ktera by mi vydrzela a nemusela se pak v budoucnu menit kvuli GPS. Co byste mi doporucili? SD nebo CF? A jak se pouzivaji mini pametovky.
atomion (1159)|27.2.2006 22:04
Doporučil Bych SD kartu protože většina GPS se dělá pro CF.. Budeš mí tudíž větší výběr ale radši ať poradí někdo s osobními zkušenostmi.. S miniSD je to tak že se k nim Přidávají (většinou) redukce aby šli do normálního SD slotu.. ALe jsou dražší takže myslí že se ti to nevyplatí kupovat miniSD.. ;)

Příklady GPS do CF slotu:
Tady je Navilock
..ten je asi nejznámější a nejzajímavější.. ;)
beecher (9270)|28.2.2006 07:04
Radko, kdyz si koupite tuto kartu (pripadne adekvatni od SanDisku ci Kingstonu) a casem tuto GPSku, nic tim nezkazite a budete mit po starostech a nebudete muset resit, jestli je nejaky slot volny ci nikoliv... ;)
sh0tek_ce4you (163)|28.2.2006 09:31
[QUOTE="beecher"]Radko, kdyz si koupite... casem tuto GPSku, nic tim nezkazite a budete mit po starostech a nebudete muset resit, jestli je nejaky slot volny ci nikoliv... ;)[/QUOTE]
Mno, já bych si nejdřív přečet diskusi o "této GPSce" tady na fóru - posledních pár stran je zajímavých, ale nevím jestli budou inspirovat někoho ke koupi
Surgical (2364)|28.2.2006 10:12
Mno, nevim jak ve foru, v mem okoli koluje 5 iTec BT-339 a zatim stale (uz pres pul roku) vzbuzuji nadseni....
Taky jsem ve svem blizkem okoli zahlidl 2 mrtvy Nemerixe...
Inspektor_ce4you (16)|28.2.2006 10:37
Doporucoval bych pametovou kartu rozhodne SD (a take davam prednost znackam SanDisk ci Kingston). Sam pak na sve n50 pouzivam tuto GPS do CF slotu: http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=26808

Je to mene skladne nez Blue Tooth zarizeni. Otazka je, jak je to u BT GPSek se spotrebou energie... Acer n50 zrovna nevynika vydrzi.

A abych nezapomnel - ja napr. pouzivam GPS predevsim v aute. V takovem pripade pak doporucuji zakoupit, krome drzaku, napajeci autoadapter. Napr.: http://www.cybex.cz/Produkt.aspx?Shortcut=ACE-612260&Type=K&CategoryId=0
beecher (9270)|28.2.2006 11:01
IMHO to, ze nekomu se nechytali ty i-Tecy byl spise problem GPS satelitu, nez ze by umrela GPSka. Ode dne pote, co to padalo, i-Tec chodi jako namydleny blesk...

Ad CF GPSky: No, jelikoz je posledni trend nedavat CF slot do novych zarizeni, jistejsi volba je BT GPSka, nemluve o tom, ze pak jde pripojit k cemukoliv, co ma BT, coz ma daleko vice zarizeni nez CF slot. Mne spolehlive chodi jak s PDA, tak s mobilem.
netron (129)|28.2.2006 11:32
Suhlasim sa nazorom beechera. A na vysecf gpsky dost vyrazne znizuju vyzdrz pdacka na kolko nemaju vlastny zdroj napajania. Pri bt gpskach sa znizenie vydrze prejavuje o mnho menej.
atomion (1159)|28.2.2006 11:38
..to jako zapnuté BT na PDA "žere" méně energie než připojená zapnutá GPSka?? :O
Kája_oldd (759)|28.2.2006 15:10
Samozřejmě. Bluetooth není takový žrout jak se zdá. GPS přes CF slot "žere" o dost více...ale to je vcelku známá výhoda bt gps;)
beecher (9270)|28.2.2006 15:30
Chlapi, nezlobte s temi citacemi... :evil:
paul2_ce4you (0)|28.5.2006 21:14
[QUOTE="Kája"]Samozřejmě. Bluetooth není takový žrout jak se zdá. GPS přes CF slot "žere" o dost více...ale to je vcelku známá výhoda bt gps;) [/QUOTE]
Prave riesim dilemu aky GPS modul kupit. BT sice setri bateriu v PDA, ale v aute ma jednu velku nevyhodu: je problem napajat BT GPS modul aj PDA zaroven z jednej zasuvky v aute. Kdezto pri CF GPS module staci zo zasuvky napajat iba PDA a je to vyriesene. Vyhoda BT GPS moduylulu je v tom, ze sa da pouzit aj pri MDA, notebooku atd, jednoducho univerzalnejsie riesenie.
Striker_ce4you (224)|28.5.2006 22:05
Uz se to tady probiralo mockrat - kratce to shrnu:

ad nabijeni v aute - BT GPS vydrzi cca 15-18 hodin, PDAcko cca 4-5 (pri spustene navigaci) takze soubeh potreby nabijeni u me behem roku pouzivani nenastal

i kdyby, tak existuji rozdvojky na 12V

mimo auto napr. pri turistice nebo pri hledani zaparkovaneho auta ocenis delsi vydrz pri kombinaci BT GPS a PDA navigace nez pri vestavene/pridavne GPSce

howgh
Homer261 (98)|29.5.2006 22:19
Nemohu si pomoci, ale GPS na jakékoli kartě zasunuté do slotu mně připadá jako dost choulostivé zařízení a musí být jen otázka času, než se ulomí, ne? :O
I z důvodů rozměrů je to snad to nejnevýhodnější řešení, jaké si lze představit.
K tomu napájení v autě - velká část aut má už dnes dvě zásuvky, dále jsou rozdvojky a není problém napojit zásuvku další, např. na vedení ke koncovému světlu, za předpokladu, že do ní nebude někdo cpát varnou konvici. Napájení GPS pojistka klidně ustojí.