Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

VARIO flash "Chyba #294: Neplatné ID výrobce" a legálnost

podlesnik (17)|25.2.2006 11:58
Vario bolo zakúpene v slovenskom T-Mobile a bol tam anglický firmware.

Pokúšal som sa prepáliť firmware na posledný oficiálny český (myslím, že 1.6.2.3), ale vždy som dostal nasledovnú chybu: "Chyba #294: Neplatné ID výrobce".

Českú verziu tam chcem kvôli kompatibilite s českým desktop outlookom. Nepotrebujem mať vždy poslednú verziu ROM, ale skôr bezproblémovú prácu v práci (synchronizácia s exchange, aplikácia nášho IS, atď...).

Ďakujem za rady.
TheMelin (1642)|25.2.2006 12:14
Je potreba pouzit tlacitko hledat zde ve foru.Uz se to tu resilo milionkrat.
Surgical (2364)|25.2.2006 12:39
Btw. anglicky Pocket Outlook je 100% kompatibilni s ceskym Desktop Outlookem...
TheMelin (1642)|25.2.2006 12:44
Presne. Mam anglickou romku a cesky Outlook 2003. Vse jede bez problemu.
podlesnik (17)|25.2.2006 13:32
[QUOTE="TheMelin"]Je potreba pouzit tlacitko hledat zde ve foru.Uz se to tu resilo milionkrat.[/QUOTE]

asi neviem dobre hľadať, ale ja som to nenašiel, môžete mi dať link pls?
Surgical (2364)|25.2.2006 13:36
Hledej vyraz CID unlock...
A nediv se, uvedene procedury se pohybuji na hranici legality z hlediska pravniho a jednoznacne vedou ke ztrate zaruky z hlediska obchodniho...Rizika si nese kazdy svoje.
podlesnik (17)|25.2.2006 13:41
legalneho? co je na tom nelegalne, ked si napalim cesky firmware?
sorry som lammer a v pdackach sa moc nevyznam, tak ak trepem somariny, tak ma prosim ospravedlnte.
no rozhodne nechcem stratit zaruku, to si radsej potom necham anglicky firmware...
Surgical (2364)|25.2.2006 13:44
Na hranici legality jsou pouzivane utility....Pro CID unlock, zmenu IMEI atd.
Ale o zaruku konkretniho zarizeni od konkretniho vyrobce/dodavatele, pokud pouzijes jiny firmware, nez jim dodavany/doporuceny proste prijdes, to je holt neoddiskutovatelne.
podlesnik (17)|25.2.2006 14:34
[QUOTE="Surgical"]Na hranici legality jsou pouzivane utility....Pro CID unlock, zmenu IMEI atd.
Ale o zaruku konkretniho zarizeni od konkretniho vyrobce/dodavatele, pokud pouzijes jiny firmware, nez jim dodavany/doporuceny proste prijdes, to je holt neoddiskutovatelne.[/QUOTE]

1. No a pridem o zaruku aj ked to zariadenie som kupil od T-Mobile SK a firmware pouzijem zo stranky T-Mobile CZ?

2. Naco presne sluzi CID unlick, resp. co je CID? A preco slovensky t-mobile blokuje instalaciu ceskeho firmwaru a tlaci tam anglicky firmware???

3. A teraz k samotnej zaruke. Ked sa na to pozrieme realne, co by prichadzalo do uvahy ako reklamacia. Ked mi padne telefon a bude nefunkcny, je jedno, aky mam firmware. Ked bude vypadavat signal s novym firmwarom, nahram naspat stary firmware a ked bude vypadavat stale, tak je jasne, ze to nie je firmwarom a mal by som mat narok na reklamaciu. Mne neide o ziadnu spekulaciu, len ten ten telefon davam zamestnancom, ktori nevedia po anglicky a snazim sa dostat z tejto situacie nejako rozumne.
Surgical (2364)|25.2.2006 16:39
CID lock neboli Country Identifier Device lock neboli uzamceni stroje k pouziti v urcene zemi slouzi mj. k tomu, ze strojky mohou byt do ruznych zemi dovazeny za ruznych celnich a jinych omezujicich podminek (vcetne vojensko-strategicko-bezpecnostnich), ktere se prodejce zavazuje pri jejich prodeji dodrzovat.

Z obchodne-pravniho i mezinarodne-pravniho hlediska T-Mobile CZ a T-Mobile SK nejsou zajiste jeden pravni subjekt, stejne tak T-Mobile DE, UK, NL hraji kazdy na svem pisecku. Maji odlisnou cenovou politiku, navzajem si plati roaming, maji mnohdy odlisne nabidky stroju a sluzeb atd. atd. atd.

Proda-li vam vas operator dotovany strojek, muzete po nem zadat, pokud vam bude schopen a ochoten vyhovet, aby vam dodal strojek ve vami preferovane jazykove verzi. Pokud tak ale neni schopen ucinit (mnohdy z duvodu na nem zcela nezavisejicich), nedava vam to z hlediska zaruky jakekoli pravo pomoci si svepomoci. Tot vse. Muzete s tim nesouhlasit, ale to je tak jedine, co s tim muzete delat.
TheMelin (1642)|25.2.2006 16:48
Tak tak. A pokud trvate na cestine, oficialni cesta je koupit ceskou lokalizaci pro vase zarizeni na www.sunnysoft.cz . Je to legalni a o zaruku neprijdete. ;)
ElSoft (1244)|25.2.2006 20:31
[QUOTE="podlesnik"]2. Naco presne sluzi CID unlick...[/QUOTE]
Jde take o to ze ne kazda zeme ma shodne telekomunikacni normy a vyrobce zarizeni kalibruje pro ruzne kouty sveta na ruzne mezni hodnoty(max vyzarovani, BERy, atd)

jinak doporuciji za domaci ukol procist diskuze venovane Variu a to zacit zde a pokracovat zde;)