Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

přehrání windows v Yakumu delta x

michalv (77)|24.2.2006 16:00
Ahoj, potřeboval bych přehrát windowsy do pda yakumo delta x.Mohl by mě někdo poradit ja se to dělá? Chtěl bych tam nahrát win.2003.Popřípadě jak je to s firmwarem jestli bude pasovat ten co mají na yakumo stránkách.
Díky za odpověď
beecher (9270)|24.2.2006 16:29
Pokud se nepletu, tak v Yakumu Delta X jsou prece Windows Mobile 2003 SE, tak proc tam nahravat starsi operacni system? :sarcastic:
Jestli chcete provest vycisteni systemu, tak staci provest operaci zvanou hard-reset (jak na to, by melo byt v manualu)...
Surgical (2364)|24.2.2006 16:30
Ten, co maji na Yakumo strankach ke konkretnimu Yakumu pasuje. Bacha, maji tam samozrejme i firmwary pro jina Yakuma.
Postup je snadny, je treba mit v kompu nainstaleny ActiveSync a PDA konektly ke kompu, neni treba vytvaret partnerstvi, uplne staci rezim guest.
Pak z kompa pustite stahnuty *.exe soubor z Yakuma a postupujete podle kroku, ktere se vam zobrazuji na pocitaci. A trpelivost. Flash romky neni za minutu, nekdy za 10-15 minut a zdanliva necinnost je opravdu jen zdanliva.
PC, ze ktereho flashujete musi byt stabilni, totez se tyka dodavky elektrickeho proudu do nej, nabite by melo byt i PDA. A na kompu po dobu flashe radsi nic jineho nedelat, cert nikdy nespi :)
michalv (77)|24.2.2006 21:02
[QUOTE="beecher"]Pokud se nepletu, tak v Yakumu Delta X jsou prece Windows Mobile 2003 SE, tak proc tam nahravat starsi operacni system? :sarcastic:
Jestli chcete provest vycisteni systemu, tak staci provest operaci zvanou hard-reset (jak na to, by melo byt v manualu)...[/QUOTE]
Jasně Yakumo delta x má win. SE , ale s win SE. mi padá aplikace Tom tom se zapnutýmy POI.A mám zjištěný, že to dělají právě win SE od kamaráda, který upgradoval z win 2003 na 2003 SE a dělalo mu to přesně to samé jako mě.
michalv (77)|24.2.2006 21:04
[QUOTE="Surgical"]Ten, co maji na Yakumo strankach ke konkretnimu Yakumu pasuje. Bacha, maji tam samozrejme i firmwary pro jina Yakuma.
Postup je snadny, je treba mit v kompu nainstaleny ActiveSync a PDA konektly ke kompu, neni treba vytvaret partnerstvi, uplne staci rezim guest.
Pak z kompa pustite stahnuty *.exe soubor z Yakuma a postupujete podle kroku, ktere se vam zobrazuji na pocitaci. A trpelivost. Flash romky neni za minutu, nekdy za 10-15 minut a zdanliva necinnost je opravdu jen zdanliva.
PC, ze ktereho flashujete musi byt stabilni, totez se tyka dodavky elektrickeho proudu do nej, nabite by melo byt i PDA. A na kompu po dobu flashe radsi nic jineho nedelat, cert nikdy nespi :)[/QUOTE]
Na yakumo stránkách mají jenom firmware
Surgical (2364)|24.2.2006 21:37
Ne, maji tam ROMku. A v PDA je operacni system...v ROMce. Nikde jinde :)
beecher (9270)|24.2.2006 21:39
[QUOTE="Vrzák Michal"] mi padá aplikace Tom tom se zapnutýmy POI.[/QUOTE]Jakou verzi TomToma mate? Pokud 5.0, tak ano, je potreba updatenout minimalne na 5.1 (uz je verze 5.21). Tj. to neni chyba OS, ale TT.
Surgical (2364)|24.2.2006 21:44
Neee muzou za to Vindoze a Gejc :)
michalv (77)|24.2.2006 21:46
[QUOTE="beecher"][QUOTE="Vrzák Michal"] mi padá aplikace Tom tom se zapnutýmy POI.[/QUOTE]Jakou verzi TomToma mate? Pokud 5.0, tak ano, je potreba updatenout minimalne na 5.1 (uz je verze 5.21). Tj. to neni chyba OS, ale TT.[/QUOTE]
To jsem zkoušel updatoval jsem na 5,10 a zkoušel jsem na 5,21 a okamžitě, když jsem kliknul jakou chci mapu tak to vypadlo.Hned když se tam zvolí, že souhlasím s licencí a pak jsou na výběr ty mapy.
michalv (77)|24.2.2006 21:49
[QUOTE="Surgical"]Ne, maji tam ROMku. A v PDA je operacni system...v ROMce. Nikde jinde :)[/QUOTE]
To jsem updatoval ten firmware jak měli problém chytání satelitů a nějakou chybovou hlášku.Windowsy se nedají nějak přehodit?
Surgical (2364)|24.2.2006 21:51
TomTom na Yakumu DeltaX ve verzi 5.21 beha stoprocentne korektne. Zakoupeny 2x v Sunnysoftu pro nejmenovanou firmu v timto navigacnim softem...osobni zkusenost.
beecher (9270)|24.2.2006 21:51
[QUOTE="Vrzák Michal"]...a okamžitě, když jsem kliknul jakou chci mapu tak to vypadlo...[/QUOTE]Hm, to vypada, ze se ten TomTom na vasem PDA pripadne dane mapy nenachazi zrovna moc legalne, ze?
michalv (77)|24.2.2006 22:08
Koupil jsem pda i se softwarem asi to není legálně nahraný, ale mluvil jsem s více lidma který to mají nelegálně a funguje to.Přeinstaloval win 2003 na win 2003SE a už mu to dělalo přesně co mě
beecher (9270)|24.2.2006 22:11
No jo, kdyz to podle vseho mate nelegalne, pak se neni cemu divit...
michalv (77)|24.2.2006 22:14
[QUOTE="beecher"]No jo, kdyz to podle vseho mate nelegalne, pak se neni cemu divit... [/QUOTE]
A co ty ostatní, kterým to chodí normálně?
Kocir (836)|25.2.2006 08:25
Mam DELTA X, jednu z tech prvnich.
Mam TT 5.00
TT5 beha na PDA zcela korektne a to po te co jsem provedl update firmware.

Na strankach YAKUMO maji image file ROM, ktery se nahraje na SD ten pak po aktivaci servisniho menu se nahraje do PDA.

TT5 me korektne behal i na Delta 300 s OS WM2003 (bez SE).

Takze TT5 ve verzi 5.00 funguje zcela v pohode jak na WM2003 tak na WM2003SE a to na vsech DELTACH od YAKUMO.

Pokud mate problemy pak je to bud narusenim instalace v PDA nebo pouzitim warez, ktery je navic spatne udelan.

U QVGA zarizeni bez BT neni v podstate duvod prechazet na v5.21.