Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

MDA Vario a mrtve pixely na displeji = reklamacia?

ameron (124)|24.2.2006 07:57
Tak som si vcera vecer vsimol na displeji mojho ani nie dva tyzdne stareho MDA Varia jeden mrtvy pixel. To znamena ze nevie svietit ciernou, modrou, zelenou farbou - co mi celkom vadi. Neviem ci to uz bolo ked som ho kupil alebo je to novy stav - pravdupovediac doteraz som si to nevsimol.

Tak sa chcem opytat

1) mate niekto kto vlastnite MDA Vario taketo pixely na displeji?
2) uz ste to niekto uspesne/neuspesne reklamovali?
3) reklamovali by ste to vobec?

Ja ho asi pojdem v pondelok vratit (ach jaj to budem asi mesiac bez tej mudrej skatulky)...
Dik za info
Miloš Strouhal (3997)|24.2.2006 08:59
Pravdepodobne s reklamaci neuspejete. Musely by ty pixely byt mrtve alespon tri, pokud tusim spravne.. Ale jeden je stale v norme.
ameron (124)|24.2.2006 09:09
Hej prave mi jeden znamy povedal ze Sony PlayStation tiez potrebuje na reklamaciu 3 pixely.

No uvidim mozno sa s tym cez vikend naucim zit :(( (ked som si to za tyzden nevsimol tak to zase az tak vadit nebude) a mozno to skusim aj tak reklamovat :mad:

Dik za odpoved.
Surgical (2364)|24.2.2006 09:28
Zvyknes si, jeden mrtvej pixel pri opravdovem pouzivani nezaznamenas, pres spinu a prach na displayi jich casto neuvidis daleko vic....
beecher (9270)|24.2.2006 09:29
Reklamovat to zkusit muzete, ale pocitejte take s tim, ze mozna budou po vas chtit zaplatit neopravnenou reklamaci (vydaje na zjisteni, ze je vse v poradku)...
Miloš Strouhal (3997)|24.2.2006 09:38
A jelikoz to zjistovani a pripadny servis zajistuje pro ceske i slovenske operatory GSMobil servis, melo by to byt cca 600 czk bez dph, jestli si vzpominam dobre. Ale take si vzpominam, ze tuto castku za zakaznika jez podal neopravnenou reklamaci plati operator. Pouze v pripade ze by jste to chtel urychlit, a do GSMobilu (Praha) si zajel osobne, musite pripadne poplatky za neopravnenou reklamaci platit sam.
ameron (124)|24.2.2006 10:05
Tak som nasiel na internete ze taketo pixely sa zcasu na cas mozu na displeji objavit a ze takisto mozu aj samovolne neskor zmiznut. Dokonca prehravanie specialneho videa ktore strieda rychlo farby vraj moze fixnut problem. No nechce sa mi verit :). Ze to nejako obnovi tie vadne pixely tym ze ich refreshne.

zdroj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Stuck_pixel

Ja som si to video stiahol bezi uz pol hodiny dokola a este nic. Uvidime ak nepomoze pustim ho na celu noc :D
ameron (124)|24.2.2006 10:10
Tu niekto zase skusal masirovat "displej" za prehravania toho videa. Vraj pomohlo :D :yes:

http://www.modaco.com/index.php?showtopic=203430
Miloš Strouhal (3997)|24.2.2006 10:27
V mem pripade "masaz" vadneho pixelu take pomohla a zmizel..
ameron (124)|24.2.2006 10:33
Hej? Super a ako dlho to trvalo? Teda ci stacilo raz pritlacit a bolo to v poho? Alebo si to opakoval castejsie?
Miloš Strouhal (3997)|24.2.2006 10:37
Asi 5 vterin stlacovani stylusem. Ale mel jsem stesti, malo kdy to pomuze, funguje to jen obcas u nekterych vadnych pixelu jez jsou zapricineny "studenym spojem". Pokud je ten pixel opravdu vadny, muzes to "masirovat" tyden a niceho nedosahnes.
ameron (124)|24.2.2006 10:50
No ja mam pocit ze ten pixel bol dobry nakolko som minuly tyzden pozeral na Variu 2 hodinove video a nic som si nevsimol. A nakolko vo filme su caste tmave sceny je malo pravdepodobne ze tam ten pixel uz vtedy svietil zle lebo by som to asi videl.

Takisto aj meni farbu na zltu, cervenu a bielu v pohode - takze napolovicu zivy asi bude :). Akurat na ciernom pozadi svieti cervenou a tak nejako aj na zelenom a modrom.

Takze to budem skusat hadam sa to nejako prebudi.

Dik za povzbudenie :D
Marphy_ce4you (21)|24.2.2006 15:34
ja jsem mel vadnej pixel na Variu hned v den koupi a vsiml jsem si toho nahodou az vecer doma kdyz jsem si tam nahodil modrej today... druhy den jsem mazal do TO a okamzite mi dali novej kus, ale to hlavne diky tomu ze to bylo do 5 dni a ze zakona tak ucinit museli - vratili prachy a ja koupil jako novej... kazdopadne ten bod by mel byt na reklamaci... je to uz minimalne pul roku co firmy eizo, samsung a lg garantujou vymenu lcd pri jednom vadnem pixelu a kazda jina firma ktera by porad trvala na trech by byla hloupa pac by si odhaneli zakazniky...
ameron (124)|25.2.2006 11:29
Dik. Prave som sa rozhodol ze im to odnesiem tiez. Velmi ma to mrzi lebo som si na na QTEK uz poriadne zvykol :( . Mam ho asi 12 dni a ako poznam slovensky TMobile urcite mi ho nevymenia za iny na pockanie ale si ho pekne nechaju na cely mesiac :(( . No co uz ale radej to mesiac vydrzim ako ma to ma stale vytacat ked sa na ten displej pozriem.
ameron (124)|26.2.2006 22:04
Prave som sa docital ze existuje norma: ISO 13406-2 (cituje ju kazdy predajca pri podmienkach o reklamacii LCD).
Ta urcuje kolko vadnych pixelov alebo subpixelov moze mat LCD displej/monitor.
Udajne ju respektuju vsetci znamy vyrobcovia LCD monitorov a displejov.
A tato norma hovori ze na 1 milion bodov LCD moze byt:
- 2 chybnych uplne (chybny pixel svieti stale cierno alebo bielo)
alebo
- 5 chybnych ciastocne (trvalo modre alebo cervene...) - moj pripad

Z toho vyplyva ze jeden pixel chybny ciastocne je dovoleny pri pocte bodov: 1000000/5 = 200000 pixelov. A nakolko MDA Vario ma rozlisenie 320x240=76800 ma povolenych len 0,384 vadnych pixelov teda ziaden!
Este ze nemam VGA!

Takze takto teoreticky vyzbrojeny idem zajtra reklamovat drzte mi palce! :yes:
ameron (124)|27.2.2006 10:30
Tak uz som milasika odniesol do TM. Poslu ho do servisu... uvidime ako to dopadne. Akurat mam z toho depresiu lebo nemam do coho dobat stylusom :D